•  

  pokaż komentarz

  "mój pradziadek był Polakiem i zginął na Wołyniu z rąk Ukraińców. Kiedyś w szkole nauczyciel spytał mnie „kim dla ciebie jest Stepan Bandera?” A ja nic nie odpowiedziałem, bo sam nie wiem, nie żyłem w tamtych czasach."
  no nieźle, kim dla Ciebie jest Hitler? nie wiem, nie żyłem w tamtych czasach

  •  

   pokaż komentarz

   @infotele: Pewne rzeczy nie są tak proste i jednoznaczne w ocenie. Żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego też dokonywali zbrodnii na ludności, a jednak nie porównujemy ich do hitlerowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @infotele: Świat nie jest czarno biały, stary.

   Pomija się dzisiaj np. bohaterstwo LWP - ci ludzie, Polacy, walczyli pod Lenino, zdobywali Poznań, Kołobrzeg, zdobyli Berlin.

   Ci Polacy osiedli po wojnie w Polsce, by odbudować kraj, w którym dzisiaj żyjemy. Co dostali w zamian? Moim zdaniem wbito im c#!#@ w plecy. Powoli o tych ludziach przestaje się mówić na rzecz np. Andersa i innych Polaków, których dzieci ledwo po polsku mówią.

  •  

   pokaż komentarz

   Ci Polacy osiedli po wojnie w Polsce, by odbudować kraj, w którym dzisiaj żyjemy. Co dostali w zamian? Moim zdaniem wbito im c$#?# w plecy. Powoli o tych ludziach przestaje się mówić na rzecz np. Andersa i innych Polaków, których dzieci ledwo po polsku mówią.

   @szczepaniak69: Trafnie. Mam nadzieje, że gnidy z PO-PiS, kiedyś jeszcze odpowiedzą moralnie za zgnojenie tych ludzi w polityce historycznej, której do spóły są autorami.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69: Zgodzę się z twoją opinią o LWP. A, że tera mówi się tyle np. o Armii Andersa to m.in. dlatego, że wreszcie można publicznie o tym mówić i jest wystarczająco dużo potomków tych żołnierzy którzy chcą o tym mówić ;)
   PS Wielu żołnierzy Andersa odbudowywało Polskę i przy okazji miało w tej nowej Polsce przesrane

  •  
   r....n

   +19

   pokaż komentarz

   no nieźle, kim dla Ciebie jest Hitler? nie wiem, nie żyłem w tamtych czasach

   @infotele: wiesz, akurat obiektywnie patrzac, to bandera jest dla Ukrów kims dzieki komu powstalo ich panstwo.

  •  
   M...........a

   -24

   pokaż komentarz

   @LittleMy: Bo oni mordowali ku chwale wielkiej polski

  •  

   pokaż komentarz

   @Myszoskocznia: a wiesz że to głównie propaganda? Naprawdę zdarzały sie incydenty gdzie AK rozjeżdzało ludność cywilną, ale jak się okazywało ta ludność cywilna to najczęściej partia komunistyczna, konfidenci lub AL.

  •  
   M...........a

   +3

   pokaż komentarz

   @inver: Nie sądze by moja babka była propagandzistką, okrradanie wsi po '45 bo bydlo żarcia nie mialo by walczyć z okupantem

  •  

   pokaż komentarz

   @Myszoskocznia: hm.. w kwestii żywności możesz mieć rację - no ale z drugiej strony coś jeść musieli, co Ty byś zrobił na ich miejscu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Myszoskocznia bydlo? A ty i twoja babcia to trzoda, tak knurze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Myszoskocznia: Powiem Ci jedną zabawną rzecz. Mój pradziadek po wojnie zamieszkał w Poznaniu, i jako że miał wyższe wykształcenie, to został dyrektorem jednego zakładu w poznańskim Ceglorzu. Należał do Partii, mam nawet książeczkę ze składkami członkowskimi.

   Mój pradziadek znalazł się razem ze swoją żoną (tę nie mam pojęcia jak w to wp$@@#!$ili, bo ona przez całe życie zajmowała się domem) na liście Wildsteina. No i spoko, to jest akurat całkiem zrozumiałe. Ale na tej liście znajduje się również moja matka, która w '89 roku miała szesnaście lat.

   Możliwe, że moja matka była w tym czasie TW SB i kradła kredki dzieciom imperialistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @LittleMy: Żołnierze polskiego podziemia nie tworzyli ideologii, która z góry zakładała "oczyszczenie" danych terenów poprzez fizyczną likwidację Polaków, Żydów, Rosjan tam mieszkających.

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: gówno nie propoaganda.

   AK zakończyło walkę 19 stycznia 1945 r. , nie porównuj bandytów i morderdców, którzy później zajmowali się ,,walką'' do żołnierzy Armii Krajowej.

   Partia Komunistyczna ? Propagandziści ?
   Poszedł chłop po wojnie na spotkanie komitetu na wsi to wg. nich zasługiwał na karę śmierci.
   Dostał ziemię po ,, dziedzicu '' to samo.

   Super k$@?a żołnierze, o co walczyli ? Z kim ? Co chcieli osiągnąć ?

   Co powinni zrobić ? Złożyć broń i zacząć żyć. Nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł myśleć, że cokolwiek wskórają przeciw LWP, a co dopiero armii radzieckiej. Zdecydowanie wygodniej jednak żyło się napadając i rabując wsie i zwykłych ludzi, którzy tą walkę już mieli w dupie i zwyczajnie chcieli żyć po 6 latach wojny.

   Nie mówię tego z dupy tylko z relacji mojego dziadka, który co nieco mi opowiedział o tych cudownych bojownikach.
   W moich stronach to zawsze byli i będą ,, bandyci z lasu''

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69: Bo zapewne myślisz że jako jedyny masz takie nazwisko w Polsce. Komuniści jak twojego dziadka lokowali w Polsce dali mu nazwisko z przygotowanej listy przez IW aby szybciej wtopił się w społeczeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tichy: po części bydło. @Myszoskocznia prawdę mówi. Jeden z moich dziadków biegał po lesie u "Ognia". Powiem tak - z tego co mówił, to ani oni tam z własnej woli najczęściej w tym lesie nie siedzieli, ani tacy anielscy na jakich się ich kreuje nie byli. Ot, zwykli ludzie. Tu bohater, tam k##@a, tu uczciwy człowiek, tam szmata. Tu bandyta, wariat, mściciel, tam żołnierz. Pamiętaj o jednym - akowcy nie mieli wyjścia. Za opuszczenie lasu groziła kulka w głowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Za dużo się naoglądałeś się filmów z żółtymi napisami. Właśnie o tym był mój pierwszy komentarz - każdy, kto przyszedł znad Oki był "kolaborantem ulokowanym przez IW".

   Mój dziadek studiował we Wilnie kierunek matematyczno-przyrodniczy i stopnia oficerskiego dorobił się podczas mobilizacji we wrześniu '39. Sam się lokował w Polsce z buta zap!@%?$%ając z Syberii nad Okę, a później razem z armią Beringa do Polski. W Poznaniu poznał moją babcię - do Poznania wrócił po wojnie, jakoś w październiku (w międzyczasie biegał za Ukraińcami w Bieszczadach).

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69: i po tym całym Sybirze poszedł do partii:) Dalej wierz sobie w te swoje rodzinne bajki. Przejdź się do IPN to zobaczysz kim był twój dziadek.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Nie wiem czy wiesz, ale w Partii jednak trochę Polaków było. Trochę. Raptem kilka milionów. Nie muszę iść do IPNu by wiedzieć, kim był mój dziadek - zresztą, trudno żeby nie należał do Partii, skoro pracował na dość wysokim stanowisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69: Oj było było ale nie rozumiesz kto mógł się zapisać a kto nie mógł się zapisać. Dziadek naopowiadał ci bajek o swoim bohaterstwie a Ty to łykasz jak pelikan.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeki21: Osobiście nie mówił mi nic na temat swojego bohaterstwa. Ale skoro typ miał Virtuti Militari, to raczej nie świadczy o nim źle.

  •  

   pokaż komentarz

   Mój pradziadek znalazł się razem ze swoją żoną (tę nie mam pojęcia jak w to wp$$!%!#ili, bo ona przez całe życie zajmowała się domem) na liście Wildsteina.

   @szczepaniak69: Z tego co mi wiadomo Lista Wildsteina to tylko lista imion i nazwisk. Może znalazłeś tam po prostu osoby o tych samym nazwiskach, może masz popularne nazwisko jak Kowalski? :) No chyba, że się mylę i podawali daty urodzenia PESELE czy co tam jeszcze?

  •  

   pokaż komentarz

   @mabb: On nie miał zbyt popularnego nazwiska. Na liście jest jeszcze jedna osoba o tym samym nazwisku. Ten dziadek o którym wspominam jest od strony matki, ja mam kompletnie inne nazwisko (akurat to które mam jest pospolite w chuj).

   Generalnie lista Wildsteina to jest sam spis nazwisk.

  •  

   pokaż komentarz

   "mój pradziadek był Polakiem i zginął na Wołyniu z rąk Ukraińców. Kiedyś w szkole nauczyciel spytał mnie „kim dla ciebie jest Stepan Bandera?” A ja nic nie odpowiedziałem, bo sam nie wiem, nie żyłem w tamtych czasach."
   no nieźle, kim dla Ciebie jest Hitler? nie wiem, nie żyłem w tamtych czasach


   @infotele: W SZKOLE się go spytali. Dziecko może jeszcze nie wiedzieć kim był Stalin czy Hitler, a tym bardziej nie sądzę żeby widziało kim był Piłsudski czy Bandera.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69: Nawet nie chcesz wiedzieć jakie komunistyczne kur*y mają Virtuti Militari. Z każdym kolejnym twoim postem jestem coraz bardziej przekonany o przeszłości twojego dziadka komucha.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69: No więc mogła być to Twoja rodzina, mogli to być również całkiem obcy ludzie.

   Zresztą z całym szacunkiem ale na miejscu Twojego dziadka czy ojca też bym się dzieciom nie przyznawał swoim dzieciom do współpracy (jeśli tak faktycznie by było, tego nie wiem), przy obecnej nagonce na takich ludzi. A wielu ludzi współpracowało bo myśleli, że tak trzeba, że nie ma wyjścia, podpisali co im dali. Dla służb liczyły się zresztą różne informacje, niekoniecznie trzeba było "donosić" jak dziś ludzie myślą. Z tego co mi wiadomo na wyższych stanowiskach w firmach państwowych współpraca ze służbami byłą pewnego rodzaju normą. I jeśli tak by było to nie dyskwalifikuje jednoznacznie człowieka. Niestety nie każdy to dziś rozumie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @infotele: pomyśl, że Twoi dziadkowie zginęli z rąk wychwalanego dzisiaj Łupaszki i nauczyciel w szkole pyta się Ciebie: "a kim dla Ciebie jest Łupaszko?"

  •  

   pokaż komentarz

   okrradanie wsi po '45

   @Myszoskocznia: jestes pewny, że to byli wyklęci? może to bandyci którzy tak gadali? Mojej babci wieś dzięki takim bandytom właśnie spłonęła. Bydło wycierało sobie mordę żołnierzami walczącymi o wolną Polskę

  •  

   pokaż komentarz

   Twoi dziadkowie zginęli

   @camelinthejungle: skoro zginęli to musieli kolaborować lub w inny sposób wspierać zbrodniczy ustrój komunistyczny. Owszem zdarzały się przypadki gdzie kogoś poniosło ale są one marginalne i ich sprawcy przeważnie odpowiadali za swoje czyny. Porównywanie ich do bezmyślnych rzeźników z ukrainy to lekkie nieporozumienie

  •  
   M...........a

   -1

   pokaż komentarz

   @triceraptor: w tej wsi mówili po niemeicku, wiec robili mniejsce pod bydlo z Lwowa ktore rabowało przy okazji wszystko i niszczyło.
   @Tichy: Nie, po prostu Niemcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @infotele: Gdzieś czytałem że zaczyna się sprowadzac hindusów czy nepalczyków. Jestem bardziej za nimi, niż za narodem, który nie wierzę że będzie siedział u nas tak spokojnie jak teraz przez cały czas. To jest tak zwane rozpoznawanie terenu, które objawia się zmuszaniem szkół do nauki ichniejszego języka dla nich, pomimo ze większośc jest na 6-miesięcznych wizach i jest tu ledwie od dwóch może trzech lat. Nie zauważyłem żeby Polacy w Holandii mieli taki tupet. Więc jestem bardziej za hindusami niż niepewnym banderowskim elementem.

  •  

   pokaż komentarz

   w tej wsi mówili po niemeicku, wiec robili mniejsce pod bydlo z Lwowa

   @Myszoskocznia: no na pewno oni robili miejsce pod ludzi z Lwowa xD takich głupot to dawno nie czytałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @triceraptor: Albo byli prawosławni, albo znaleźli się po złej stronie rzeki, albo nie chcieli dać bandom kury. Przecież IPN udowodnił, że żołnierze Łupaszki mordowali ludzi ze względu na wyzwanie - źle wykonywałeś znak krzyża i dostawałeś kulę w łeb. Mordowali nawet niemowlęta. Banda Ognia (byłego oficera UB, który uciekł do lasu, bo jego koledzy mieli się go pozbyć) mordowała Słowaków. Bury na Podlasiu mordował jak leci - wcale nie był bardziej humanitarny od Banderowców. Moja babcia do dzisiaj wspomina niejakiego Rudego i Otto, którzy grasowali w okolicach Kluczborka. Wymordowali całą rodzinę żydowską i przedszkolankę, bo na jej miejsce chcieli wepchnąć swoją kandydatkę. To są wszystko oficjalne dane - pójdź sobie chociażby do Muzeum Żydowskiego w Wawie. Do dzisiaj Słowacy o Ogniu nie chcą rozmawiać, a Białorusini pamiętają wyczyny Burego.

  •  

   pokaż komentarz

   Łupaszki mordowali ludzi ze względu na wyzwanie - źle wykonywałeś znak krzyża i dostawałeś kulę w łeb.

   @camelinthejungle: chętnie poczytam te rewelacje, dasz link ?

  •  
   M...........a

   0

   pokaż komentarz

   @triceraptor: to poczytaj jaki rozp%$@$?% był w okolicznych wsiach pod opolem jak wywalali te bydlo z wagonów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Myszoskocznia: ziomuś, ale ja nie wiem o co Ci chodzi... kto robił miejsce pod ludzi z Lwowa ?

  •  

   pokaż komentarz

   Trafnie. Mam nadzieje, że gnidy z PO-PiS, kiedyś jeszcze odpowiedzą moralnie za zgnojenie tych ludzi w polityce historycznej, której do spóły są autorami.

   @powalonykorwin: a o jakim "zgnojeniu" konkretnie mówisz bo może jakiś jestem ślepy że tego nie zauważyłem? czy rehabilitacja tych których właśnie wtedy naprawdę gnojono i mordowano oznacza że jednocześnie odbiera się godność tym którzy nie byli w polityce tylko się po prostu jako żołnierze bili za polskę? no k%%%a nie sądzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @triceraptor: http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=2415&id=8
   https://www.tygodnikprzeglad.pl/kto-zaplaci-za-zbrodnie-podziemia/
   https://www.tygodnikprzeglad.pl/wykleci-malo-swieci/
   http://narodowygrodzisk.bloog.pl/id,354670585,title,Franciszek-Olszowka-Otto-Zolnierz-Wyklety-czy-bandyta,index.html?smoybbtticaid=619e6b
   http://www.baltic.info.pl/archiwum-historia/970-zolnierze-wykleci-czy-przekleci
   cały zbiór faktów jest tutaj -> https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie/

   Źródła mogą Ci się nie spodobać, ale przynajmniej Przegląd (czytałem niektóre artykuły dobrych parę lat temu) wszystko popierał badaniami IPN. Chociaż jak widać nawet opcja narodowa potrafi rzetelnie ocenić poczynania niektórych osób, które dzisiaj przypisuje się do grona żołnierzy wyklętych. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy - nie uda się po tylu latach ustalić prawdziwej motywacji wielu oddziałów.

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: bydło to jest w oborze. trzoda w chlewie. nie wiedzialem, że krowy biegały po lasach. ta dyskusja jest znacznie poniżej mego poziomu. sorry

  •  

   pokaż komentarz

   @Tichy: przed chwilą sam wyzywałeś ludzi od knurów, ale teraz ta rozmowa jest „poniżej twojego poziomu”? Zdecyduj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69: tajnym wspolpracownikiek moze byc kierowca taksowki, nauczyciel artysta jak i premier danego kraju. Sluzby zeby kontrolowac cale spoleczenstwa rekrutuja ludzi z roznych srodowisk ktore uznaja za niezbedne w szczegolnosci sa to dziennikarze, poeci, urzednicy itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Domowik: @czarny_murzyn_w_kropki_bordo: Zdziwiłbyś się. Było wiele razy, z pisma Szaniec wydawanego przez NSZ:
   "W pierwszym gniewie sprzątniemy zapewne część naszych wrogów, drugie tyle wysiedlimy. (...) Utrwaliło się w nas obecnie przekonanie, że żaden Niemiec, czy Żyd, żaden Ukrainiec czy Litwin nie może przez nas być uznany za brata, że żaden nie może być pełnoprawnym obywatelem przyszłego państwa polskiego. (...) Nie łudźmy się też, że wszystkich wrogów wysiedlimy, a zostaną tylko ci lojalni członkowie mniejszości. Nawet po drakońskich wysiedleniach zostaną w Polsce grube krocie Niemców, kilka milionów różnego typu Rusinów, zwarta grupka zwierzęco tępych Litwinów, milion czy dwa zgermanizowanych Ślązaków, Naodrzan, Mazurów i Prusów (...) Wszystkich nie wymordujemy i nie przepędzimy, wszystkim też nie możemy dać pod żadnym pozorem praw obywatelskich. Co więc pozostaje? (...) Musimy odrzucić bezwzględnie niedorzeczną równość obywatelską. (...) Obywatelstwo winno być przywilejem nadawanym indywidualnie, byłoby ono dostępne dla każdego członka mniejszości, gdy tenże stałby się rzetelnie członkiem naszej wspólnoty narodowej. (...) Potraktowanie kwestii obywatelstwa jako przywileju, który można utracić, rozwiązałoby nam też problem tych parszywych jednostek narodowości polskiej, które nie okazały się godnymi miana Polaków, a nie na tyle upadły, by można je hurtem wywieszać. Zresztą nie sposób wieszać grubych tysięcy. (...) Pewna część narodu polskiego byłaby na równi z mniejszościami pozbawiona pełni praw obywatelskich lub ich części. (...) Mniejszości zamieszkujące przyszłe państwo polskie możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy. (...) Do pierwszej grupy zaliczamy Żydów, których musimy się pozbyć bez wyjątku, jako elementu obcego, bezwzględnie wrogiego i nie do zasymilowania".

  •  

   pokaż komentarz

   @LittleMy: Nie powtarzaj bzdur. To, że znalazła się jedna czy dwie czarne owce, nie oznacza, że możesz tak bezmyślnie porównywać AKowców do bandytów z UPA, który programowo i świadomie dokonywali zbrodni głównie na ludności cywilnej...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mattijjah: Bandera był w obozie koncentracyjnym w trakcie mordu na Wołyniu. Nie wiedział o nim i nie mógł wydać żadnej decyzji z nim związanej. Decyzję o rozpoczęciu czystek etnicznych wydał indywidualnie Dmytro Klaczkiwski. Jak możesz przeczytać we fragmencie który zamieściłem powyżej, w polskim obozie niepodległośiowym też była grupa osób która rozważała czystki etniczne jako jedną z możliwych opcji. Pomyśl też o licznych pogromach w których udział wzięli Polacy. Staram się nie porównywać bezmyślnie, ani nie wypowiadać tej myśli głośno, ale obawiam się, że gdyby historia potoczyła się nieco inaczej, teoretycznie na naszych ziemiach też mogłoby dojść do czystek wykonanych przez Polaków i z rozkazu Polaków.

  • więcej komentarzy(36)

 •  

  pokaż komentarz

  Moja córka studiuje kosmetologię w prywatnej wyższej szkole, tu, w centrum Warszawy

  Mama nie ma wszystkich dokumentów, lecz pracuje w Fundacji a ojciec jest ochroniarzem w Biedronce i stać ich na to?

  pokaż spoiler xD

  źródło: palak.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry reporterski tekst. I bardzo wyważony, obiektywny. Jednak trzy zakopy w tej chwili. Ciekawe, dlaczego?

  •  
   A..........e

   +46

   pokaż komentarz

   @Kotaro: Zakopy prawdopodobnie od osób, którzy w Ukraińcach widzą tylko banderowców. To smutne, że są osoby, które odbierają świat zero-jedynkowo i nie potrafią zrozumieć, że każdy człowiek jest inny…

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe: Ja tam widzę ludzi którzy przyjechali z jednego c!!%$stwa do drugiego.

   Więc przyjechałem do Polski. Przeklinać można? Pierwsze wrażenie po przyjeździe – c!!%$stwo. Języka nie znałem w ogóle, tylko troszkę rozumiałem co do mnie mówią. Pracowałem pół roku na budowie – takiego zap!%#?%#u nigdzie nie było. Szesnaście godzin dziennie, w słońcu…( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Ciekawe czy Januszex Poland Construction sp. z.o.o płacił mu nadgodziny. Bo jak tak to 300 dniówka biorąc pod uwagę że tylko niedziele miał wolne to 8500 miesięcznie Witalij brał i jeszcze narzeka. No chyba że big polish owner go zrobił na płaską stawkę wtedy 2800 wyszedł zamiast 8500.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz płatne dodatkowo nadgodziny na czarno na budowie ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: Ale zobacz jaki to był dla niego szok, że trzeba pracować.

   Co robił na Ukrainie:

   Ale wszystko tam było… Miałem pieniądze. Kradłem… (uśmiecha się) Kradłem, ale nie z kieszeni i nie ze sklepu. Kradłem całymi wagonami. Pracowałem jako spawacz na kolei, remontowaliśmy lokomotywy spalinowe. I kiedy przyjeżdżał pociąg, a lokomotywa zjeżdżała do naszego warsztatu, to jeden z wagonów „przypadkiem” się przewracał. Wysypywał się węgiel, a my zbieraliśmy go do worków. My, to znaczy ja i moi szefowie. Materiał z jednego wagonu dzieliliśmy na cztery osoby. Byłem kryty… Powtarzaliśmy to co tydzień, dwa tygodnie… Każdy chce coś jeść.

   Co robił w Polsce:

   Więc przyjechałem do Polski. Przeklinać można? Pierwsze wrażenie po przyjeździe – c@$?!stwo. Języka nie znałem w ogóle, tylko troszkę rozumiałem co do mnie mówią. Pracowałem pół roku na budowie – takiego zap@@$?$$u nigdzie nie było. Szesnaście godzin dziennie, w słońcu… Płacili czternaście złotych na godzinę. Na rękę. Nieźle, wiem. Ale trzeba było zapierdalać.

   Jaki to jest k?@%a szok, że trzeba zap$!!?@#ać. Że owszem, płacą nawet nieźle (jak sam pan stwierdził), no ale trzeba zap$!!?@#ać. Jak tak można? A jaki szok by przeżyli uchodźcy, gdyby jednak przyjechali do PL? Chyba by się zesrali - z braku zasiłków i konieczności podjęcia pracy.

   Zauważ jeszcze, że kolejnego bohatera potraktowano źle (brak wyposażenia BHP) w fabryce w Świdnicy

   Na początku trafiłem tak sobie, bo pracowałem w Świdnicy, zajmowałem się cynkowaniem. Praca z kwasami, cynkiem i innymi chemikaliami, a ja musiałem za własne pieniądze kupować maseczkę ochronną i kombinezon.

   należącej do amerykańskiego koncernu (strzelam że chodzi o te zakłady):

   W Świdnicy znajduje się także fabryka wagonów należąca do amerykańskiego koncernu Greenbrier (dawniej Wagony Świdnica SA).

   No ale jak to? Nie może być przecież, żeby zachodnie korpo źle traktowało? Mieści Ci się to w głowie? Przecież tylko Januszexy polskie wyzyskiwacze okradajo pracowników, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: Tylko, że zachodnie korporacje w Polsce działają jak Janusze, bo mają polską kadrę kierowniczą. No i 14 zł to zdecydowanie nie jest nieźle za ciężką pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: 14 zł/h koleś dostawał w 2016, kiedy królowały stawki 8-10 zł/h, więc nie pierdziel. Poza tym nie wiemy co gość rozumie pod pojęciem ciężkiej pracy - narzekał m.in. na... słońce. A pamiętajmy czym się trudnił u siebie. Była to jego subiektywna ocena.

   W każdym razie, zauważ jak łatwo przychodzi ocenianie pracodawcy po takiej zdawkowej, niekonkretnej wypowiedzi byłego pracownika. Już zaczyna się festiwal sp%$!%@$enia i wyzywania od Januszexów. Hurr durr wyzyskujo. Nikt tam nie był, nikt nie widział, ale każdy już swoje wie. Bo przecież każdy z tych krytykujących pracował na budowie albo miał swoją firmę budowlaną i zatrudniał ludzi. Jakie to typowo polskie, takie ocenianie na podstawie własnych urojeń. Przecież każdy prywaciarz to złodziej, co nie?

   Takie podejście jest moim zdaniem książkowym przykładem bycia polaczkiem, o takim:

   źródło: x3.wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny Wyjaśnię Ci coś. "Zapierdalać" użyte w kontekście pracy prawdopodobnie oznacza, że ta praca jest jakoś szczególnie ciężka. Sorry, ale szesnaście godzin dziennie w pełnym słońcu trochę śmierdzi - w Niemczech Polacy stawiają tak wiatraki (tam niekiedy sam beton leją dwadzieścia godzin) i rzeczywiście nie jest to lekka praca.

   Sam na jego miejscu darowałbym sobie taką robotę, ale typ pewnie polskiego nie znał i nie miał większego wyboru. 14zł/h zarabiało się wtedy w magazynach, przy dużo lepszych warunkach pracy (z klimatyzacją i bajerami).

  •  

   pokaż komentarz

   A jaki szok by przeżyli uchodźcy, gdyby jednak przyjechali do PL? Chyba by się zesrali - z braku zasiłków i konieczności podjęcia pracy.

   @staryhaliny: Szok to przeżył jeden karmelowy z Curacao czy tam skądś w Holandii jak mu powiedziałem że w Polsce się zarabia 280 euro (takie były wtedy stawki). Pokręcił łbem z dredami i mówi że to nawet niezła tygodniówka. Po słowie per month parsknął śmiechem i nie wierzył że 70 euro można płacić człowiekowi za tydzień pracy w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepaniak69:

   Wyjaśnię Ci coś. "Zapierdalać" użyte w kontekście pracy prawdopodobnie oznacza, że ta praca jest jakoś szczególnie ciężka. Sorry, ale szesnaście godzin dziennie w pełnym słońcu trochę śmierdzi

   A właściciel firmy Januszex, pan Wiesław, stał tam nad nimi z zapalonym Słońcem i świecił na nich. Bydlak specjalnie im to Słońce zapalał. W ogóle kto to wymyślił, żeby prace budowlane prowadzić w miesiącach letnich...

   w Niemczech Polacy stawiają tak wiatraki (tam niekiedy sam beton leją dwadzieścia godzin) i rzeczywiście nie jest to lekka praca.

   I ktoś narzeka w wywiadach, żeby komentujący mogli napisać jaki to Bauer zły?

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe Ja ani nie zakopalem ani nie wykopalem a Ukraincy moga byc i zli i dobrzy. Ja osobiscie uwazam ze do pracy moga przyjezdzac ale nie powinni miec pozwolenia na osiedlanie sie.

  •  
   A..........e

   0

   pokaż komentarz

   @dexter7d: Ok, rozumiem. Aczkolwiek czy według ciebie Polacy nie powinni mieć pozwolenia na osiedlania się w Niemczech czy w Anglii? Jeżeli Ukraińcy pracują i przestrzegają prawa to powinni móc pozostać w Polsce i się osiedlić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe Przede wszystkim to poki co Polska czy Niemcy czy Anglia sa w tzw Unii. Po drugie mimo wszystko ze to historia to poprzez fakt nadal czczenia Bandery przez wielu z nich, braku potepienia przez ich parlament nie uwazam ze mozna im pozwolic sie tak po prostu osiedlac. Do pracy tak, osiedlanie...moze za 25 lat.

  •  
   A..........e

   +2

   pokaż komentarz

   @dexter7d: Z podejściem Ukraina=banderyzm należy być ostrożnym. Ukraina dzieli się na dwie części: zachodnią (proeuropejską i popierającą Banderę) i wschodnią (prorosyjską). Podział ten sprawia, że Ukraina stoi w miejscu, gdyż co chwilę zmienia się władza, która zupełnie inaczej działa i wszystko zmienia na swoją modłę (podział PO-PiS jest niczym w porównaniu do podziału na Ukrainie). Jeśli Poroszenko przegra, a wybory wygra prorosyjski prezydent to Ukraina zmieni swoje zdanie o Banderze o 180 stopni. Niestety Ukraina to bardzo niestabilny kraj i ciężko mówić, co się stanie za kilka lat i jak wtedy będą postrzegać zbrodniarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: Po pierwsze - za nosacza zawsze minus.
   Po drugie - nie wiem w jakiej republice 3-go świata mieszkasz, że w zeszłym roku na budowach mieliście takie stawki jak podałeś.
   Po trzecie, jako liberałów jestem ostatni do jechania po przedsiębiorcach, ale to co niektórzy pracodawcy odwalają, to patologia. Na szczęście często się to na nich mści (znam takie przypadki).

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe szkoda ze niw przeczytali o pierwszym z polskimi korzeniami...

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar:

   Po pierwsze - za nosacza zawsze minus.
   Nie wyczułeś o co chodzi z nosaczem? Chciałem podkreślić, że to właśnie ci, którzy wszystkich dookoła wyzywają od Januszy i "polaczków" często są jeszcze gorsi i bardziej januszowo-polaczkowi, bo na podstawie zdawkowych informacji budują sobie zaraz obraz danej osoby czy firmy, podsycając to jeszcze stereotypami i swoim spaczonym podejściem do danego tematu, na którym najczęściej c%$#% się znają.

   Po drugie - nie wiem w jakiej republice 3-go świata mieszkasz, że w zeszłym roku na budowach mieliście takie stawki jak podałeś.
   Nie pracuję na budowie. Do 2017 w zawodach nie wymagających doświadczenia i umiejętności (proste prace fizyczne na budowach, ochrona w formie "ciecingu" itp.) stawki były własnie takie jak napisałem: 8-10 zł/h. Po 2017 ustawowo wynoszą 13 zł/h. A i tak znam kilka firm, którzy płacą (oczywiście na czarno) pracownikom po 5-8 zł/h (TAK, W 2017 ROKU TAKIE RZECZY SIĘ DZIEJĄ W ŚRODKU EUROPY - to że nie zdajesz sobie sprawy z istnienia takich patologii to nie znaczy, że tak nie jest).

   Po trzecie, jako liberałów jestem ostatni do jechania po przedsiębiorcach, ale to co niektórzy pracodawcy odwalają, to patologia.
   I dlatego wp%#!!@$asz wszystkich do jednego wora?

  •  

   pokaż komentarz

   Smieszne jak krótki opis tego znaleziska jest urwany po tym jak pada przekleństwo tylko po to aby sugerować ze pytany okresla mianem c$$##we caly kraj i ludzi xD leci zakop, tbw w tresc

  • więcej komentarzy(8)

 •  
  D.......0

  -83

  pokaż komentarz

  Spotkałem kiedyś narodowców w metrze w Warszawie. Było ich czterech czy pięciu, a jeden z nich źle się czuł. Podszedłem i zaproponowałem, że zadzwonię po karetkę. A oni wszyscy: „o, Ukrainiec!” Myślałem, że dostanę w mordę, a pogadaliśmy, zrobiliśmy sobie selfie. I żaden o Banderze nie krzyczał. Ludzie są różni.

  Tak było, jasne. Dalej nie czytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dante4670: nie mnie oceniać, czy tak było. To nie wywiad śledczy, tylko antropologiczny. A że tak rozmówca powiedział, mam dowód: wszystkie rozmowy są nagrane i zarchiwizowane :)

  •  
   D.......0

   -43

   pokaż komentarz

   @ff_91: Rozumiem. Jest szansa to udostępnić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dante4670: nie no, takich rzeczy się nie robi. Z szacunku do wypowiadających się, ale też z powodu ochrony ich danych osobowych. Dopóki nie spotykamy się w sądzie, to te dowody rzeczowe pozostaną w czeluściach mojego dysku :)

  •  
   D.......0

   -13

   pokaż komentarz

   @ff_91: Pytałem z ciekawości i liczyłem co najwyżej na zapis audio na youtubie. Myślałem, że prace magisterskie są dostępne do wglądu dla wszystkich zainteresowanych, pomyliło mi się z doktoratami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dante4670: Ale nie myl ostatecznego efektu z surowym materiałem. To, co możesz przeczytać na moim blogu, to wersja okrojona wywiadu, nieco literacka. Zachowany jest sens całości, słowa zachowują swoją treść, ale przecież nikt nie mówi tak składnie w rzeczywistości. Nagrany wywiad to różne chrząkania, odejścia od tematu, "eeee" oraz "yyyy", nagle dzwoniący telefon, karetka przejeżdżająca za oknem... słowem, zawsze zasypiam z nudów, spisując wywiady ;) A Ty byś umarł z nudów, mając to czytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dante4670: Prace magisterskie (a nawet inżynierskie i licencjackie) są bezproblemowo dostępne w bibliotekach uczelni.

   Chyba że zażądasz "niejawności". Często inżynierki i magisterki na politechnikach są utajniane, bo są np. pisane we współpracy z przemysłem, albo są projektami.

  •  

   pokaż komentarz

   Spotkałem kiedyś narodowców w metrze w Warszawi

   @Dante4670: XD Bo oni pop!%!?!?ają w mundurach czy są specjalnie oznaczeni? Czy może posrany autor tej wypowiedzi bierzę każdą krótko ściętą osobę o złowieszczym wzroku za >narodowca< ?

  •  

   pokaż komentarz

   @furia_narasta: to mógłbyś wywnioskować, gdybyś przeczytał wątek w którym się wypowiadasz, aż zacytuję, nie ma za co:

   To, co możesz przeczytać na moim blogu, to wersja okrojona wywiadu, nieco literacka. Zachowany jest sens całości, słowa zachowują swoją treść, ale przecież nikt nie mówi tak składnie w rzeczywistości. Nagrany wywiad to różne chrząkania, odejścia od tematu, "eeee" oraz "yyyy", nagle dzwoniący telefon, karetka przejeżdżająca za oknem...

   Od siebie dodam, że jeśli ktoś jest dumny ze swojego obywatelstwa/przynależności etnicznej czy innych cech, to raczej się ze swoimi poglądami nie kryje, a wspomnieni tu narodowcy dosyć często noszą odzież patriotyczną, członkowie ONR miewają te swoje emblematy, tak że nie wiem gdzie ty widzisz spiseg?

 •  

  pokaż komentarz

  Tez macie wrazenie ze Polskie media sa zasupywane gonem jakie to bandery sa dobre i jakim sa ocaleniem dla Polakow? Masa tego syfu. To samo o zydach. Jacy biedni. Nasilenie tego gowna siega zenitu

Dodany przez:

avatar ff_91 dołączył
617 wykopali 51 zakopali 39.1 tys. wyświetleń