•  

  pokaż komentarz

  I przez takie opóźnienia w rozwoju powstał PayPal. A my mamy jeden z nowocześniejszych systemów bo po zmianie ustroju stary zaorano i zbudowano praktycznie od nowa, w technologii z końca XX wieku a nie z lat 60. (jak główne systemu wielu amerykańskich banków, które dopiero osiągają koniec okresu amortyzacji).

  Natomiast zamówienia paszczowo przez telefon wyszły (u nas) z mody ale pamiętam, że ze dwa razy takie robiłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniak713: Otóż to, to tzw. dług technologiczny a nie 'zacofanie' jak to określa autor wpisu. U nich karty są od wielu dekad więc i procedury, zwyczaje czy głównie technologia występują w zupełnie innych wariantach niż u nas. Z podobnych względów dlatego to u nas wdraża się silnie LTE a nie w Europie bo przez zamknięcie za Żelazną Kurtyną byliśmy praktycznie pustynią a kawałek obok na zachodzie wdrażanie takich systemów koliduje od razu z masą innych (w tym z regulacjami).

  •  

   pokaż komentarz

   u nas wdraża się silnie LTE a nie w Europie bo przez zamknięcie za Żelazną Kurtyną byliśmy praktycznie pustynią

   @Saeglopur: Co? PRL skończył się w '89, a GSM powstał w którym? W '96?

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: mu chodzi o to, że przez PRL część technologi wogóle nie weszło albo nie były powszechne i szybko zostały zastąpione nowymi. Przykład to ISDN, poza firmami to u nas temat nie istniał.

  •  

   pokaż komentarz

   mu chodzi o to

   @kwaz1: Wiem o co mu chodzi, ale to niech używa adekwatnych przykładów, bo akurat w zakresie telefonii komórkowej i internetu to Polska startowała z takiego samego poziomu co reszta Europy Zachodniej.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Heh jestem tak leniwy, że zapamiętałem te 23 cyferki z karty, bo przy płatnościach on-line nie chce mi się karty wyciągać z portfela (・へ・)

 •  

  pokaż komentarz

  W UK to norma by podawać dane karty do zapłaty przy zamówieniach przez telefon. Również gdy przychodzą czasem jakieś formularze do opłaty za jakiś następny okres rozliczeniowy, jest miejsce do podania danych z karty, łącznie oczywiście z tajnym numerkiem z tyłu. W zamian za to, dość powszechnie stosowane jest załączanie wypisanego czeku albo tzw. Postal Order. PO kupuje się na poczcie, jest wystawiana na daną instytucję czy osobę, tak jak i czek.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie widzę problemu, zaletą płacenia kartą "bez karty" jest to że każdej transakcji możesz się wyprzeć i to bank jest obciążany kwotą dopóki sprawa sie nie wyjaśni, kto będzie na tyle głupi żeby okradać kartę jeśli grozi mu gniew wielkiej instytucji finansowej?