•  
  P....s

  +18

  pokaż komentarz

  Dlatego nie lubię socjalistów oni zawsze niszczą co nie jest ich nie ważne że jest dobre.
  To samo armia komuchów robiła w Gdańsku,na Śląsku, ziemiach odzyskanych, niszczyli bo przecież niemieckie, zamiast wywieźć i mieć pożytek to woleli zniszczyć debile.
  Kiedy w pis sobie uświadomią że pod tym względem to oni są tymi złymi komuchami.
  Jeszcze nazwę zmienili z dumnej na gównianą.

 •  

  pokaż komentarz

  Powinni sprzedać w p???u wszelkie stadniny, które są nastawione taki zysk, aby utrzymac pensje osób w nich pracujących, które mogą być dotowane z budżetu państwa. Jedyne stadniny jakie powinny pozostać w rękach państwa, to te gdzie utrzymanie koni szłoby na cele wojskowe i policyjne. Nie może być tak, że gdy stadnina generuje śladowe zyski, lub straty, to z racji tego, że właścicielem jest państwo ta może zostać dotowana z budżetu państwa. Tak samo jak w przypadku kopalni- te które nie generują zysków, powinny być już dawno sprywatyzowane, a związki zawodowe dojące z publicznej kasy, więc jakby nie patrzeć "budżetówka" wyp?%@#$?one. Właśnie utrzymywanie takich obiektów, gdzie państwo jest ich włąścicielem, a te obiekty są folwarkiem zmian kadry zarządzającej aby nachapać się z publicznej kasy w sumarycznej kwocie kosztuje podatników jak najwięcej. A ty robolu za minimalną krajową zap$#!!$?aj na pensje związkowca solidarności czy prezesa stadniny, bo państwo zagwarantuje swoim spółkom kroplę gotówki z twoich podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @KorelacjaProkrastynacji: tldr: po ch?! nam firmy z udzialem skarbu panstwa.

   pokaż spoiler sprytnie, ale nic nie odwroci tego, ze pis rozj%%@l jedna z nielicznych marek luksusowych (moze nawet jedyna az tak luksusowa) dzialajacych w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: Nie. Po ch@? nam firmy z udziałem państwa, które nie mają znaczenia dla bezpieczeństwa funkcjonowania państwa i generują gównozyski i sa przechowywalnią dla swoich kolesi.

  •  

   pokaż komentarz

   sa przechowywalnią dla swoich kolesi.

   @KorelacjaProkrastynacji: tutaj to akurat jest naganna sprawa. Tam byli specjalisci (to jak funkcjonowal ten biznes jest dowodem), ale komuszy politycy go wykonczyli. Jaki jest problem? bo chyba nie to, ze istnieja firmy skarbu panstwa, ale ich upolitycznianie? przemysl to sobie jeszcze raz bo bez sensu sciane tekstu napisales

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: jacy to by nie byli specjalisci, nadal na panstwowym gdzie panstwo zadotowałoby stajnię gdyby ta wpadła w tarapaty. W tym przypadku specjalisci moga byc i u prywaciarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @KorelacjaProkrastynacji: państwowe stadniny koni i stada ogierów to pomysł z XIX wieku kiedy państwa starały się doskonalić pogłowie koni bo setki tysięcy tych zwierząt kupowało wojsko do kawalerii, artylerii i taborów. Dziś państwowe stadniny są archaizmem konie używane są do sportu, rekreacji i jak zwierzęta rzeźne. Doskonaleniem ich pogłowia zajmuje się Polski Związek Hodowców Koni zrzeszający wszystkich hodowców i dostający od państwa dotacje. Praktycznie powinno się zlikwidować wszystkie stadniny państwowe z wyjątkiem może stadnin konika polskiego - jedyna prawdziwa polska rasa koni i taki niby tarpan oraz stadniny w Janowie Podlaskim, ze względów historycznych - najstarsza w Polsce stadnina, ale ze zmniejszonym etatem klaczy bo hodowla polskich arabów, dzięki pis, przeszła już do historii bez szans na sukcesy jakie odnosiła przez ostatni półwieku.

 •  

  pokaż komentarz

  Nic by nie było, na stadninie zmienił się tylko prezes, a później to był festiwal sp!!!@#!enia mediów mętnego nurtu, wydzwanianie do znanych klientów i straszenie ich że konie z tęsknoty za starym prezesem padają i żeby zwijać się stamtąd i ludzie dla świętego spokoju się pozwijali. To mocno nadszarpnęło renome statniny a nie jakaś "dobra zmiana", ta zgnojona stadnina to przykład tego że nie ma trupów po których oderwani od koryta by się nie przebiegli byle tylko zaszkodzić pisowi i znów dorwać się do złoba.

 •  

  pokaż komentarz

  Po co @mikaliq to wrzucasz skoro pięć godzin temu było dementi. https://lublin.onet.pl/pride-of-poland-sie-odbedzie-jest-oswiadczenie-kowr/exkny0w
  Już nie wspomnę o innych bzdurach w tym tekście np. że za Treli stadnina w Janowie zarabiała, co nie jest prawdą, wystarczy wejść do raportu NIK z 2014 r.http://www.newsweek.pl/biznes/polskie-stadniny-przynosza-straty-raport-nik-na-newsweek-pl,artykuly,348255,1.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorkill: Nagle newsweek wiarygodny. A ja sobie czytam, wystąpienie pokontrolne NIK i jest tam zupełnie co innego napisane.

   Najwyższa Izba Kontroli ocenia pozytywnie mimo stwierdzonych nieprawidłowości realizację zadań hodowlanych i gospodarkę finansową Stadniny w latach 2011-2013 (I półrocze).
   Pomimo, iż hodowla koni prowadzona przez Spółkę była deficytowa to lata obrotowe objęte kontrolą zamknięto dodatnim wynikiem finansowym.
   3.38. Osiągnięty w okresie objętym kontrolą zysk netto Spółki wynoszący: 60.422,05 zł za rok obrotowy 2011 oraz 243.190,52 zł za rok obrotowy 2012


   https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/13/188/LLU/
   I znów rozmijasz się z prawdą?

  •  

   pokaż komentarz

   Osiągnięty w okresie objętym kontrolą zysk netto Spółki wynoszący: 60.422,05 zł za rok obrotowy 2011 oraz 243.190,52 zł za rok obrotowy 2012

   @matowy: Mistrzu to już też było wyjaśniane sto razy przy okazji awantury z 2016. Ten zysk Janowa robiło i nadal robi stado krów mlecznych (ponad 100 sztuk). Mleka od nich idzie podobno do OSM Garwolin. Trela i jego zarządzanie hodowlą koni nie miało z tym zyskiem nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   że za Treli stadnina w Janowie zarabiała, co nie jest prawdą

   @Thorkill: No chwila twierdzisz ze nie zarabiała, a zarabiała. Wiec jak to jest mistrzu? Albo bądź precyzyjny albo prostuj swoje bzdury

  •  

   pokaż komentarz

   No chwila twierdzisz ze nie zarabiała, a zarabiała

   @matowy: Powtarzam po raz kolejny rzecz oczywistą. "Stadnina" czyli jak sama nazwa wskazuje - ośrodek zajmujący się hodowlą lub reprodukcją koni - za Treli notowała do 2014 r. same straty. Dopiero te dwie ostatnie aukcje w 2014 i 2015 i sprzedaż na nich dwóch super koni która zdarza się w hodowli koni raz na kilkanaście lat, przyniosła w końcu Treli sukces i mógł się pochwalić jakimiś zyskami ze swojej działalności.
   Natomiast stadnina jako spółka z.o.o. miała w tym czasie niewielkie zyski lub wychodziła na zero, dzięki hodowli krów mlecznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorkill no brawo odkryles co to jest dywersyfikacja przychodów, podstawy mikroekonomii się kłaniają. Ale nie CHWDkrowom, tylko zysk z koni może nas sądzić bo mamy stadnina w nazwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorkill
   Usprawiedliwiasz działania partii w tym temacie ?

   Wielkie marki tworzy się latami, już sama ostatnia aukcja za PO pozwala zapewnić hodowli finansowanie na wiele , wiele lat. Gdzie są te pieniądze ? Nie ma tematu, zamykamy , koniec.

   Kłamać, kłamać, i jeszcze raz kłamać. Manipulować, podkopywać reputację , sypać fake oskarżeniami. Jak nie o zlodziejstwo to o zdradę narodu. Dobra robota towarzyszu!

  •  
   s....a

   -4

   pokaż komentarz

   Ale nie CHWDkrowom, tylko zysk z koni może nas sądzić bo mamy stadnina w nazwie.

   @matowy: Czyli @Thorkill: mówi prawdę wskazując że stadniny traciły na koniach

   Kłamać, kłamać, i jeszcze raz kłamać. Manipulować,
   Czy jednak nie mówi ?

   Może by oczyścić atmosferę należy zmienić tytuł znaleziska :

   Stadnina koni w Janowie Podlaskim może zostać zlikwidowana.
   na

   Państwowe wielobranżowe gospodarstwo rolne w Janowie Podlaskim może zostać zlikwidowane

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna zwróć uwagę do którego zdania się odnoszę, jest zacytowane. Postawił tezę że za Treli stadnina przynosiła straty. I okazuje się że raport pokontrolny mówi co innego, że był zysk netto. Więc jego teza jest fałszywa. Jezeli by postawił inna tezę np za Treli stadnina koni z działalności związanej z hodowlą i sprzedażą koni przynosiła straty (co nie wiem czy jest prawdą, bo nie badałem tematu) to wtedy można by mówić że idzie w dobrym kierunku. Bo wyobraź sobie że stadniny prowadza działalność związana z końmi, krowami, z tego co pamiętam jakaś produkcja pasz i chyba jakieś miejsca noclegowe. To co robi Thorkill to jest klasyczny cherry picking w celu manipulacji. Ja się nie zgadzam na takie zagrywki. Trzeba obnażać takie rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorkill: A która państwowa stadnina koni przynosi zyski z hodowli koni? Czy wiesz czym są państwowe stadnina koni i po co je zakładano? Pewnie nie masz pojecia więc nie powtarzaj pisowskiej propagandy bo stadnina w Janowie wniosła więcej do promocji Polski w świecie niż pisowska Polska Fundacja Narodowa z setkami milionów budżetu.

  •  
   s....a

   -1

   pokaż komentarz

   że był zysk netto

   @matowy: 60 000 pln rocznie to 5000 miesięcznie. Przy zaangażowanym kapitale i ryzyku - tyle co nic. Mógłbyś mówić o zyskach gdyby to było o piekarni. By uniknąć niedomówień biznes wytworzył wskaźniki - rentowność sprzedaży, rentowność aktywów itp. Tu je totalnie z Thorkillem pomijacie, NIK też ich nie podał, ale.. dzieje się zabawna rzecz gdy zobaczysz w raporcie wartość środków trwałych czy aktywów. 250k PLN to też tyle co nic dla tak dużej spółki.

   koni z działalności związanej z hodowlą i sprzedażą koni przynosiła straty (co nie wiem czy jest prawdą, bo nie badałem tematu)
   Strona 11 raportu który wkleiłeś.

   To co robi @Thorkill to jest klasyczny cherry picking w celu manipulacji. Ja się nie zgadzam na takie zagrywki. Trzeba obnażać takie rzeczy.
   Ano. Dlatego koryguję twoje wypowiedzi bo też się nie zgadzam na takie zagrywki. Duże przedsiębiorstwo przynoszące parę groszy to nie zysk a wyjście na zero (jak Orlen zarobi 1000 PLN to też nie będziesz mówić że jest rentowny). Jednocześnie wstawiłeś dowody na to co @thorkill mówi a następnie mówisz że nie wiesz, nie badałeś tematu -> wystarczyło przeczytać podsumowanie z raportu NIK.

  •  

   pokaż komentarz

   że za Treli stadnina w Janowie zarabiała, co nie jest prawdą

   @skejna: Odnoszę się do tego ogólnego stwierdzenia, ogólną odpowiedzią. Bez wchodzenia w szczegóły, taki poziom dyskusji ustalił. Doskonale sobie zdaje sprawę ze należałoby sprawdzić jak to wyglądało w poprzednich latach, czy to jest stała tendencja bo np konkurencja wyrosła, czy zmniejszyła się liczba potencjalnych kupujących, wzrosły koszty w postaci paszy, plac itd itd. Rzucił ogólnik który jest fałszywym stwierdzeniem, można zgadywać w jakim celu

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: @matowy: Nie żaden cherry picking, tylko sie odnoszę tekstu pod którym dyskutujemy. Jest w nim jak wół taka oto teza postawiona (ona wprost odnosi się do hodowli koni bo jest w niej nazwisko Trela)

   Stadnina, która za prezesury Marka Treli przynosiła rokrocznie wiele milionów złotych zysku, w ubiegłym roku ledwie wyszła na zero.
   Jak wyżej wykazałem jest to bzdura. Wiele milionów zysku Treli stadnina (jako hodowla koni) przyniosła raz w 2015 r. A tak były straty. Tyle. Reszta rozważań mnie nie interesuje.

  •  
   s....a

   -3

   pokaż komentarz

   Odnoszę się do tego ogólnego stwierdzenia, ogólną odpowiedzią. (...) taki poziom dyskusji ustalił.
   Rzucił ogólnik który jest fałszywym stwierdzeniem, można zgadywać w jakim celu


   @matowy: Aha, zamiast odnieść się do faktów które masz przecież pod ręką. Nawet teraz obrzucasz gościa błotem, który wstawił Ci artykuł przepisujący praktycznie nagłówek z raportu NIK. Wiedziałbyś o tym gdybyś weryfikował co wstawiasz.

   Słuchaj nie wiem jak Cię mogę inaczej ocenić niż jeszcze gorszego manipulatora - dosłownie wstawiasz dane których nie przeczytałeś, mówisz że nie wiesz co jest w środku i krytykujesz gościa który wstawia artykuł oparty o te same dane.

   Zatrudniona w stadninach koni kadra, w szczególności na stanowiskach odpowiedzialnych bezpośrednio za przebieg hodowli koni legitymowała się wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, zapewniającym właściwą realizację procesów hodowlanych. Pozwalało to na prawidłowe wykonywanie zadań w zakresie utrzymania, przeglądów hodowlanych koni, ich odpowiedniej selekcji i doboru do rozrodu. W działalności stadnin koni wystąpiły jednak nieprawidłowości polegające na nieprzestrzeganiu warunków weterynaryjnych, wymaganych przy hodowli koni oraz nieprawidłowej wycenie i sprzedaży koni. W nierzetelny sposób świadczono usługi w zakresie hotelowania (prowadzenia pensjonatu dla koni) i dzierżawy koni własnych. Nieprawidłowo gospodarowano nadto nieruchomościami zarządzanymi przez stadniny koni. Nie wszystkie obiekty budowlane utrzymywane były w należytym stanie technicznym. Stadniny koni nie prowadziły także analizy ekonomicznej hodowli koni, wskutek czego nie były zorientowane co do rzeczywistych kosztów prowadzonej w tym zakresie działalności. Oszacowane w trakcie kontroli NIK wyniki ekonomiczne prowadzonej działalności hodowlanej koni wykazały, że działalność ta była deficytowa. W latach 2011–2012 stadniny na działalności tej poniosły stratę w wysokości około 18,0 mln zł.

  •  

   pokaż komentarz

   Aha, zamiast odnieść się do faktów które masz przecież pod ręką.

   @skejna: Aha, odniosłem się do zacytowanego przeze mnie fragmentu jego własnych slow, nic więcej i nic mniej. Wskazałem raport pokontrolny i fragmenty które przeczą temu stwierdzeniu. I Ty mówisz o manipulacji?

   A to co cytujesz odnosi się do jednej z kilku dzialanosci

   Oszacowane w trakcie kontroli NIK wyniki ekonomiczne prowadzonej działalności hodowlanej koniwykazały, że działalność ta była deficytowa. W latach 2011–2012 stadniny na działalności tej poniosły stratę w wysokości około 18,0 mln zł.

   I znów ja mowie o ogóle a Ty, odpowiadając o jednej z działalności? I kto manipuluje?
   Zwróciłeś w ogole uwagę ze odnoszę sie do innego dokumentu NIK?

  •  
   s....a

   -1

   pokaż komentarz

   https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/13/188/LLU/

   @matowy: Ten wstawiłeś.
   Pod stroną 11 jest odnośnik do stron 22-25 na których są szczegóły. 11 to podsumowanie którego nie przeczytałeś. Kurde muszę tutaj wkleić całość ?

  •  

   pokaż komentarz

   @andrzej-wozniak: Promocji Polski? Kto poza Polakami i paroma biedniejszymi szejkami z pustyni wie o jej istnieniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorkill: @skejna: czyli działo się źle. Załóżmy, że macie rację. Teraz dzieje się lepiej? Oszukiwanie na aukcji pewnie było jednym z dowodów na to?

  •  
   s....a

   -1

   pokaż komentarz

   @Magnolia-Fan: To już dyskusja o opiniach (nie mam danych). Ja tu przyszedłem bo wk@$!iłem się widząc manipulację faktami jednocześnie linkując do faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: no faktem jest np. wręcz katastrofalny spadek cen osiąganych na aukcjach

  •  
   s....a

   -1

   pokaż komentarz

   @Magnolia-Fan: NIK o tym wspomina że w przeszłości również różnie bywało z tymi cenami.
   Proszę, nie opinie a analiza -> co było w 2008-12, co później i co dzisiaj jeśli chcesz cokolwiek udowadniać. Chyba że oczekujesz że ja to teraz dla Ciebie zrobię.

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna: tutaj masz trochę danych na temat sprzedaży w ciągu ostatnich kilkunastu lat

   źródło: aukcje.png

  •  

   pokaż komentarz

   wręcz katastrofalny spadek cen osiąganych na aukcjach

   @Magnolia-Fan: W takim razie te konie wyhodowane pod nadzorem Treli okazały się słabe. Dobrze więc zrobiono że go zwolniono. Pierwsze konie za których hodowle odpowiada PiS zostaną sprzedane dopiero na tej aukcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorkill: a to ciekawe, bo za Treli jakoś ceny raczej rosły, ale pewnie kombinował tak, że wiedział, że go zwolnią po 15 latach i dlatego na początku dbał, żeby ceny rosły a potem, żeby spadły. Faktycznie paskudny typ. Dobrze, że go zwolnili. Teraz będzie można spokojnie zaorać i zasiać buraki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorkill: Nie wierzę w niezdementowane informacje.