•  

  pokaż komentarz

  Zastanawiam się czy taka patola była zawsze, tylko teraz są kamery i to widać czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @DSC100021: Patolą to tutaj jest ten pies -- typ idzie, a pobudzony kundel zaczyna rzucać się na płot. Jakby miał dziurę albo otwartą furtkę to pewnie by się na gościa rzucił z zębami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik: Tylko koleś nic sobie nie robi z psa. Wygląda jakby już tamtędy szedł i specjalnie miał przygotowany gaz. No ale moge się mylić.

  •  

   pokaż komentarz

   @DSC100021:
   Pewnie nie pierwszy raz tamtędy przechodził i nie pierwsza przygoda z tym psem -- może dlatego był przygotowany.
   Też jak przechodzę/przejeżdżam rowerem obok jakiejś posesji, na której rzuca się jakieś pobudzone bydle -- mam nadzieję, że nie ma żadnej dziury czy otwartej furtki.

   W każdym razie -- wideo nie potwierdza słów właściciela, że "szczuł psa nogą" -- chyba, że miał na myśli szczucie robieniem kroku raz lewą a raz prawą. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik:
   Pies do pilnowania. To troszkę chore, że przeszkadza Ci pies na CZYJEJŚ posesji. Dziki kraj, w którym taki komentarz dostaje plusy. Dziki kraj, w którym krzywdzenie zwierząt jest OK, bo w tym dzikim kraju wszystko wszystkim przeszkadza.

   Przypomina mi się ten kontrast jak przyjechałem tu ostatnio przez Czechy i Słowację. Te wk%@@ione, nieprzyjazne gęby... Witamy w Polsce :/

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Jak ktoś nie potrafi ułożyć psa, jest sobie sam winny. Pies ma reagować na to, co się dzieje na terenie, a nie w całej wsi.

   Idę sobie spokojnie chodnikiem, a tu nagle, z zaskoczenia, pół metra od mojej twarzy pojawia się wielkie bydle i szczeka, jakby chciał mnie zamordować za samą obecność. To nie jest normalne.

   Sam jeżdżę rowerem z gazem i wierz mi - często miewam ochotę potraktować gazem takie bydle. Przez takie zwierzęta może łatwo dojść do wypadku. Zawał serca. Nagły skok ciśnienia i wylew. Odskoczenie pieszego na jezdnię lub na DdR. Albo rowerzysty na DdR na czołówkę...

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Bardzo mocno trzeba się starać, żeby nie zauważyć, że:
   1. Odnoszę się do twierdzenia właściciela, że przechodzen szczuł psa, bo widać, że nie szczuł
   2. Piszę o obawie o własne zdrowie, jakby okazało się, że te agresywne bydle może mieć możliwość opuszczenia posesji.
   ?
   Trzeba dużo złej woli, żeby tego nie zauważyć, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Pies do pilnowania

   @pies_harry: A gaz do psikania. Wszystko się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   Pies do pilnowania.

   @pies_harry: Niestety nie zawsze. Bardzo często taki pies jest brany lub kupowany (sic!) na... prezent dla dzieci. Bo dzieciaczki chcą pieska na urodziny, to takie słodkieee (。◕‿‿◕。). A potem taki pies jedyne co robi to wk!@#ia najbliższe otoczenie, bo nikt się nim nie zajmuję. Mój sąsiad miał takiego psa.Wystarczyło że ktokolwiek przechodził ulicą (o innych psach czy kotach to nawet nie wspomnę) to od razu zaczynało się szczekanie, rzucanie się na bramę i cholera wie co jeszcze. Do tego ujadanie, czasami przez całą noc. k!@#icy można było od tego dostać, szczególnie że ten kundel miał strasznie piskliwy głos. Zajmowanie się nim ograniczało się chyba tylko do nakarmienia go. Żadnego bawienia się z nim, wychodzenia na spacer czy nawet głupiego rzucania piłką.
   Na szczęście kilka miesięcy temu, po długich 10 latach, został uśpiony.

  •  

   pokaż komentarz

   Pies do pilnowania. To troszkę chore, że przeszkadza Ci pies na CZYJEJŚ posesji.

   @pies_harry: Twoja posesja kończy się na płocie, dalej masz emisję hałasu na drogę publiczną (plus stwarzanie zagrożenia) i CUDZE posesje, co jest już karalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik: pewnie cos nie tak twarza robil i pies sie zdenerwowal xD jakie to typowe, typ ma niepoczytalne bydle by odstraszalo ludzi z chodnika no ale oczywiscie to twoja wina ze tam chodzisz bo denerwujesz psa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: hedonizm w natarciu. wszystko co trochę przeszkadza, powinno zniknąć z powierzchni ziemi - to już paradygmat dzisiejszej kultury. słabi ludzie zawsze domagają się reakcyjnych rozwiązań, w przeciwieństwie do silnych i mądrych, którzy potrafią dostrzec korzyści w wysiłku włożonym dziś i przecierpieć drobne niewygody, by jutro mogło być lepsze.
   proces osłabiania społeczeństwa jest niebywale zaawansowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik: Kiedyś pobudzony pies sąsiada przeskoczył płot i podbiegł do mnie, na szczęście mnie nie ugryzł, stanąłem w miejscu, powąchał i gdzieś pobiegł. Płot był niski a ten pies to było duże bydle, przeskoczył go bez problemu więc czasem nie trzeba dziury w płocie.
   Gość który prysnął gazem to idiota bo nie był zagrożony ale właściciel nie lepszy. Duży, nieułożony pies i niski płot. Zauważcie że gdy pies stoi na tylnych łapach to pysk ma już nad płotem a psy dobrze skaczą. Najczęściej takie psy są agresywne tylko na swoim terenie i nie mają zamiaru go opuszczać ale zdarzają się wyjątki i może dojść do pogryzienia.

   źródło: Xoooghr.png

  •  

   pokaż komentarz

   słabi ludzie zawsze domagają się reakcyjnych rozwiązań, w przeciwieństwie do silnych i mądrych, którzy potrafią dostrzec korzyści w wysiłku włożonym dziś i przecierpieć drobne niewygody, by jutro mogło być lepsze.

   @szum_akustyczny: Zgaduję że ty jesteś człowiekiem z miasta i masz zajebiście silną psychikę ;P

  •  

   pokaż komentarz

   @chciwykrasnolud uwazasz, ze ludzie nie dzielą sie na slabszych i silniejszych? Pewnie robisz to dla wygody.

  •  

   pokaż komentarz

   Pies do pilnowania. To troszkę chore, że przeszkadza Ci pies na CZYJEJŚ posesji.

   @pies_harry: a nie skoro jest na posesji to może drzeć ryja i szczekać na wszystkich którzy idą CHODNIKIEM. Przecież święte prawo własności wyłącza prawa fizyki więc szczekania nie słychać na innych posesjach. A jak pies rzuci się na płot gdy będzie przechodziło dziecko i je przestraszy? Pff wina dziecka, mogło sobie iść inną drogą.

   hedonizm w natarciu. wszystko co trochę przeszkadza, powinno zniknąć z powierzchni ziemi - to już paradygmat dzisiejszej kultury. słabi ludzie zawsze domagają się reakcyjnych rozwiązań, w przeciwieństwie do silnych i mądrych, którzy potrafią dostrzec korzyści w wysiłku włożonym dziś i przecierpieć drobne niewygody, by jutro mogło być lepsze.
   proces osłabiania społeczeństwa jest niebywale zaawansowany.


   @szum_akustyczny: zawszę kisnę z komentarzy takich jak te gdzie autor użył wzniosłych słów aby przekazać gównotreść. Przecież powinniśmy się cieszyć, że jest na osiedlu taki pies, który drze ryja na wszystko co się poruszy przy płocie. Gdy tak rzuci się na ogrodzenie to trenuje w ten sposób odporność psychiczną przechodniów i ich podzielność uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziara1429:
   Widzsz, jednakowoż musisz znosić to, że nie cały świat jest dostosowany do Twojej wygody. Czasami natkniesz się na roboty drogowe, czasem na szczekającego psa, czasem spadnie deszcz. Nie musisz się z tego cieszyć. Możesz się wściekać. Ale jak zrobisz komuś krzywdę, albo skrzywdzisz czyjegoś psa na czyjejś posesji - licz się z konsekwencjami łamania prawa.

   Widzisz, nie ma zakazu posiadania szczekających psów. Nikt takiego prawa jeszcze nie wymyślił, widać nie było aż takie potrzebne. Potrzebne są za to prawa chroniące jednych ludzi przed innymi agresywnymi ludźmi. Nie dość, że dawno zostały wymyślone, do tego są nawet jak widać egzekwowane. Czasami.

 •  
  m......e

  +51

  pokaż komentarz

  Żadnego szczucia nogą tam nie widzę, śmiania się po wszystkim też na nagraniu nie widać ¯\_(ツ)_/¯. Widzę za to psa wyższego od ogrodzenia, który w każdej chwili może przeskoczyć i zagryźć. Widzę też człowieka który ma już dość i postanowił nauczyć pieska trochę manier. Stawiam, że ten piesek więcej już nie będzie ujadał do przechodniów (sam tego nienawidzę, z jakiej racji mam się bać przechodząc koło czyjejś posesji? a tak to właśnie u nas wygląda)

 •  

  pokaż komentarz

  @WroTaMar:
  W którym momencie jest to szczucie psa nogą?
  Chyba, że marsz chodnikiem to już szczucie?
  Na tym filmie widać, jak facet idzie chodnikiem, pies zaczyna się rzucać, skacze na płot i na koniec dostaje gazem.

  Sam na miejscu tego typa miałbym gorącą nadzieję, że pies nie ma jakiejś dziury i nie umie otwierać furtki -- bliski kontakt z dużym, pobudzonym (a może nawet i agresywnym) bydlęciem to nie jest marzenie każdego przechodnia.

 •  

  pokaż komentarz

  takie typowie wsiury w miescie, plot, oczywiscie bydle ktore caly dzien ujada i rzuca sie do ploty jak tylko ktos przechodzi. jakby sie czas zatrzymal w latach 90tych. pewnie podworko tez cale obsrane przez to bydle.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczucie? Przecież normalnie przeszli. Mogę się założyć, że ten pies rzuca się na płot za każdym razem jak kogoś zauważy i drze ryja cały dzień.
  Teraz tego "Pana Mariusza" musi strasznie boleć dupa bo myślał, że jak wrzuci filmik to wszyscy będą go klepać po pleckach i wychwalać a widzę, że rozkręcił się na niego niezły hejt (słuszny).