•  

  pokaż komentarz

  To nie przejdzie. Nie ma się co martwić. ICD-11 już zatwierdzone i wchodzi w życie w 2022r. Pedofilia widnieje tam jako parafilia (F65.4) więc zboki nie zrobią z tym NIC nawet jakby krzyczeli sobie nawet w telewizji. Było i będzie zaburzeniem a nie orientacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko Chciałbym przypomnieć, że homoseksualizm też był kiedyś wpisany na podobna listę jako zaburzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Psychiatria i psychologia wtedy raczkowała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Ale logicznie rzecz ujmując to homoseksualizm był i jest zaburzeniem tylko jego "postrzeganie" się zmienia ... Handluj z tym .

  •  

   pokaż komentarz

   @heam Do tego właśnie zmierzałem... Zmieniło się jego postrzeganie za sprawą protestów społeczeństwa i "postępu" więc, kto wie co będzie za 15 lat ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko owszem, ale nie wykreślono go z tej listy z powodu badań, tylko nacisku społeczeństwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel a dzisiaj jest uznany za jedyną i słuszną politycznie orientację seksualną...

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Ale ja nie jestem przeciwko Tobie. Też twierdzę że jeszcze dalej w te akceptacje pójdą idioci to z pedofilii zrobią orientację. Już są promowane rozwiązania seks lalki w kształcie dzieci naśladujące płacz i odgłosy duszenia aby wykolejeńcy mogli sobie ulżyć... Ja mam tylko mieszane uczucia czy jest ze mną ok bo uważam że są ludzie których wypada zabić żeby nie eskalowali zła. Taki mindfuck eskalacja zła przeciw jeszcze większej eskalacji zła¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Takie głosy zawsze będą się pojawiały, ale raczej wątpię, by ktoś na szczeblu legislacyjnym zlekceważył jedną podstawową różnicę pomiędzy homoseksualizmem, a pedofilią - według naszej wiedzy i prawa dziecko nie jest w pełni odpowiedzialną za siebie osobą więc nie można uznać jego udziału w czynnościach seksualnych za dobrowolny. W przypadku homoseksualistów mamy za to dwójkę dorosłych ludzi dobrowolnie się sobie oddających - brak ofiar.

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałbym przypomnieć, że homoseksualizm też był kiedyś wpisany na podobna listę jako zaburzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
   @Arthaniel: Nawet nie tyle "zaburzenie", co nawet "choroba".

   Psychiatria i psychologia wtedy raczkowała.
   @j4pko: @heam: Przeczytajcie uzasadnienie WHO. Żadne przesłanki medyczne, psychiatryczne czy coś w tym guście, po prostu "zmieniło się postrzeganie", a z transseksualizmem jeszcze lepiej pojechali. "Wykreślamy, by wspierać tolerancję wobec tej grupy". Równie dobrze na tej zasadzie można by wykreślić, nie wiem, daltonizm, bo nazywanie tego chorobą smuci osoby ze ślepotą barw i dlatego od tej pory nazywamy to orientacją kolorystyczną.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież pomiędzy homoseksualizmem, a pedofilią jest bardzo duża różnica; homoseksualizm to w założeniu akt dwóch świadomych i dobrowolnie zgadzających się na to osób, a pedofilia to po prostu gwałt na nieświadomym dziecku, więc dopóki gwałt nie będzie akceptowany społecznie, dopóty pedofilia nie będzie

  •  
   P........z via iOS

   +12

   pokaż komentarz

   @j4pko: A dzisiaj to myślisz ze odkryli wszystko co jest do odkrycia? Zachoruj psychicznie, to się przekonasz, ile psychiatria akademicka jest warta. W potęgę medycyny to wierzą ludzie zdrowi.

  •  

   pokaż komentarz

   homoseksualizm też był kiedyś wpisany na podobna listę jako zaburzenie

   @Arthaniel: Całkowicie bezzasadnie. Na szczęście szanowne kolegium przywróciło normalność.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie przejdzie. Nie ma się co martwić. ICD-11 już zatwierdzone i wchodzi w życie w 2022r. Pedofilia widnieje tam jako parafilia (F65.4) więc zboki nie zrobią z tym NIC nawet jakby krzyczeli sobie nawet w telewizji. Było i będzie zaburzeniem a nie orientacją.

   @j4pko: Widzę, że w zakamuflowany sposób próbujesz przekazać jak to się skończy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szanuję, szanuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko: Żebyś wiedział że przejdzie. Kiedyś śmialiśmy się z pedałów i z Holandii. Dziś chyba większość wykopków uważa że homoseksualizm to coś normalnego tylko innego, że to nie choroba. W tym samym czasie w Holandii funkcjonuje partia pedofilów. Dziś w PL się z tego śmiejemy ale za ileś lat to przyjdzie do nas a wyprane mózgi kolejnych pokoleń ponownie dadzą sobie wszczepić że to normalne tylko inne.

  •  

   pokaż komentarz

   a pedofilia to po prostu gwałt na nieświadomym dziecku, więc dopóki gwałt nie będzie akceptowany społecznie, dopóty pedofilia nie będzie

   @Ahhhe: Problem w tym, że wg pedofilów to nie zawsze jest gwałt, a czasem relacja, związek, akceptowany przez dwie strony. Nikt póki co nie wnioskuje, by gwałcenie dzieci było legalne, ale poglądów, że między dorosłym a dzieckiem może wywiązać się w pełni wartościowa relacja seksualna nie brakuje, a to jest właśnie argument w rękach tych, którzy, na swój sposób, postulują legalizację pedofilii.

   Tutaj trzeba być bardzo ostrożnym i walczyć z tym w zarodku, ale z głową. Bo gdy zaczniemy krzyczeć na oślep o gwałtach, to damy takim ludziom dodatkowy argument w postaci "consent". A to tylko kwestia czasu, gdy zaczną się na ten temat debaty. Różne granice prawne w wieku przyzwolenia też tutaj nie pomagają, bo to tylko kolejny argument dla takich ludzi - "dlaczego w X można ruchać 12-latki, a w Y dopiero 16-latki"? To jest bardzo niebezpieczny i śliski temat, gdzie potencjalnie pseudo-argumentów "za" można mnożyć i mnożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież pomiędzy homoseksualizmem, a pedofilią jest bardzo duża różnica; homoseksualizm to w założeniu akt dwóch świadomych i dobrowolnie zgadzających się na to osób, a pedofilia to po prostu gwałt na nieświadomym dziecku, więc dopóki gwałt nie będzie akceptowany społecznie, dopóty pedofilia nie będzie

   @Ahhhe: Na poziomie logicznym masz rację różnica jest duża. Natomiast w komentarzu na dole masz świetny przykład jak szybko można stracić coś wypracowanego przez pokolenia:

   "W historii świata dzieci nigdy nie miały tyłu praw i nie były tak dobrze chronione jak dzisiaj. Przez całe wieki pedofilia była akceptowana bo nikt się z dziećmi nie liczył. Teraz mamy najgorsze czasy dla pedofili i najlepsze dla dzieci. Z tego co widzę niby bohater artykułu żali się że wiek zgody na sex jest niższy w wieku krajach niż 16 w UK. Ale stąpa po cienkiej linii bo chce 12 - 14.
   14 ma w Europie w Niemczech, Włoszech."

   W zamyśle ten post miał bronić bohatera artykułu ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale ja widzę w nim przestrogę. Takie czasy spokojnie mogą wrócić bo co niby stanie na przeszkodzie? Skoro kiedyś było to możliwe to jak najbardziej może być tak ponownie (kiedyś o I wojnie światowej też myślano, że to wielka wojna, która położy kres wszystkim przyszłym wojnom xD). Wystarczy tylko odpowiednio sterować przekazem medialnym i w perspektywie 100 lat zdziwiłbyś się co ludzie są w stanie zaakceptować jako normalność ( ͡° ͜ʖ ͡°) (nawet nie trzeba tyle czekać, no ale niech będzie nawet taka rama czasowa dla czepialskich).

   Pamiętasz przypadki ze Stanów gdzie w latach 60, żaden biały nauczyciel nie chciał uczyć czarnoskórej dziewczynki, która bodajże jako jedyna nie była biała w całej szkole? Wyobrażasz sobie coś takiego dzisiaj? A było to niecałe 60 lat temu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko: A teraz psychiatria nie raczkuje? Ładują w ludzi tabletki żeby byli zombie i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   W tym samym czasie w Holandii funkcjonuje partia pedofilów.
   @kokosik: Piszesz o tej partii która istniała w latach 2006-2010, miała trzech członków i nigdy nie zebrała wymaganych kilkuset podpisów aby wystartować w wyborach?

  •  

   pokaż komentarz

   @heam:

   Ale logicznie rzecz ujmując to homoseksualizm był i jest zaburzeniem tylko jego "postrzeganie" się zmienia
   Ale logicznie rzecz ujmując, homoseksualizm nie był (choć źle przeprowadzono złe badania) i nie jest zaburzeniem - co rozumiesz przez zaburzenie?

   @Arthaniel

   owszem, ale nie wykreślono go z tej listy z powodu badań, tylko nacisku społeczeństwa

   Bzdury, bzdury, bzdury i cuda na kiju. Homoseksualizm nie został wykreślony w wyniku nacisku społeczeństwa, ani w wyniku głosowania. To pokazuje jak użytkownicy Internetu wciąż są zacofani. Homoseksualizm został wykreślony, ponieważ pierwsze badania zostały przeprowadzone błędnie i z krzywdą dla osób homoseksualnych. Przeprowadzono je w więzieniach, gdzie występuje homoseksualizm pasywny. Przypisano to zjawisko, do zjawiska homoseksualizmu w ogóle. Później w wyniku narad co do kolejnego ICD, z uwagi na błędy w badaniu, przeprowadzono kolejne - które nie wskazały, aby homoseksualizm odznaczał się jakimkolwiek zaburzeniem. Pewne przemyślenia w tym temacie, wynikały również z doświadczeń psychiatrów w trakcie swojej pracy. Zdecydowano więc o tym, by towarzystwo określiło się czy homoseksualizm w dalszym ciągu, pozostaje w tak niezmienionej formie zapisany w ICD. Większość dobrowolnie stwierdziła, że nie ma podstaw by sądzić, że homoseksualizm powoduje zmiany psychiczne, osobowościowe itd. itd.
   Nacisk środowisk LGBT rzeczywiście w tym czasie się odbywał, ponieważ te środowiska również zauważyły niesprawiedliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego właśnie zmierzałem... Zmieniło się jego postrzeganie za sprawą protestów społeczeństwa i "postępu" więc, kto wie co będzie za 15 lat ( ಠ_ಠ)

   @Arthaniel: właśnie porównałeś gejów do pedofilów? Spoko, idźmy dalej. Może za 30 lat będziesz mógł zaj@@#ć sąsiadkę z nudów, nie mówiąc już o złodziejstwie jako czynie bohaterskim. Kto wie co będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Nie wydaje Ci się że zezwolenie na funkcjonowanie tak patologicznego tworu jest czymś normalnym niezależnie ilu członków by miała?

  •  
   w.........m

   +5

   pokaż komentarz

   Do tego właśnie zmierzałem... Zmieniło się jego postrzeganie za sprawą protestów społeczeństwa i "postępu" więc, kto wie co będzie za 15 lat ( ಠ_ಠ)

   @Arthaniel:
   nie, jego postrzeganie się zmieniło z powodu dowodów naukowych ty kłamco, w płaską ziemię też wierzysz czy tylko na jednym polu k$?#isz naukę?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123 porównywałem zmienność norm społecznych i postrzeganie różnych aspektów życia przez ludzi, nie gejów do pedofili ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Skoro jedno stało się normą społeczną to nie znaczy że drugie stanie się normą społeczną. Ale to przecież wiesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: Dziwne to jest przede wszystkim powołanie takiego tworu. Pytanie na jakiej podstawie władze miały im zabronić postulowania obniżenia wieku zgody do 12 lat, przecież to nie jest przestępstwo? Podobne dylematy Holendrzy mieli w sprawie innej organizacji (już nie partii), ostatecznie rozwiązanej bo po wielu latach uznano, że w tym przypadku ochrona dzieci jest ważniejsza od wolności słowa.

   niezależnie ilu członków by miała?
   To że miała trzech członków jest o tyle istotne, że bez tego brzmi to tak jakby w Holandii istniał wpływowy czy choćby zauważalny ruch akceptacji dla kontaktów dorosłych z nieletnimi.

  •  

   pokaż komentarz

   Było i będzie zaburzeniem a nie orientacją.

   @j4pko: tak jak homoseksualizm i reszta dewiacji.
   Nazwijcie mnie homofobem, zoofilobem, dendrofilofobem itp. ale wszystko co nie służy prokreacji jest zaburzeniem, nawet heteroseksualizm z góry założonym zamiarem braku prokreacji. Przeciętne zwierze nie myśli, aby się rozładować, ale aby korzystać z instynktu.

  •  

   pokaż komentarz

   @waldenstrom jestem skłonny się z tym nie zgodzić. Wzrost aktywności środowisk gejowskich, oraz protesty w związku z klasyfikacja homoseksualizmu zmusiły środowiska medyczna do ponownej jego klasyfikacji.

   Oczywiście, ponowiono wtedy różnego rodzaju badania, które rzekomo rzuciły inne światło na całe zjawisko, ale można domniemać, że były one również uwarunkowane w sporej mierze naciskiem społecznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Wpływowe owszem istniały w UK choć nieformalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: No i co z tego? To nie zmienia faktu, że orientacja seksualna oznacza zorientowanie, skierowanie popędu na określoną płeć, albo na obie płcie. A dziecko nie jest płcią.
   Więc heteroseksualizm, homoseksualizm i biseksualizm to zawsze były i będą orientacje seksualne, a pedofilia nigdy nie będzie orientacją seksualną.
   Więc zrównywanie homoseksualizmu z pedofilią jest fałszerstwem i manipulacją.
   Nie wspominając już o oczywistym fakcie, że pedofilia wiąże się z krzywdzeniem dzieci, a homoseksualizm nie wyrządza nikomu krzywdy.

  •  
   w.........m

   +3

   pokaż komentarz

   @Arthaniel:

   jestem skłonny się z tym nie zgodzić. Wzrost aktywności środowisk gejowskich, oraz protesty w związku z klasyfikacja homoseksualizmu zmusiły środowiska medyczna do ponownej jego klasyfikacji.
   a ty myślisz że naukę obchodzi to czy się zgadzasz czy nie? dowody naukowe po prostu dowiodły że w homoseksualizmie nie występuje distress, jedno z kryteriów zaliczenia do zaburzenia psychicznego i tyle

   Oczywiście, ponowiono wtedy różnego rodzaju badania, które rzekomo rzuciły inne światło na całe zjawisko, ale można domniemać, że były one również uwarunkowane w sporej mierze naciskiem społecznym.
   stosujesz tutaj pokrętny wariant logiki w której działa ona na odwrót - przy obecności dowodów naukowych zamiast zrewidować swoje pojęcie to od razu twierdzisz że prawdopodobnie one są bezwartościowe (albo co najmniej ich wartość jest mała) bo nie zgadzają się z twoim światopoglądem, no paralele pomiędzy twoim antynaukowym podejściem a antynaukowym podejściem płaskoziemców są oczywiste

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Z tym że w wypadu homoseksualizmu mówimy o dwóch dorosłych (najczęściej) osobach które wyrażają zgodę na taki związek i chcą w nim uczestniczyć. W wypadku pedofil mówimy o dorosłym i dziecku które już takie zgody wyrazić nie potrafi. W życiu żadne europejskie normy społeczne nie zgodzą się na związki z dziećmi.

  •  
   w.........m

   +23

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba:

   Nazwijcie mnie homofobem, zoofilobem, dendrofilofobem itp
   proszę bardzo homofobie

   ale wszystko co nie służy prokreacji jest zaburzeniem, nawet heteroseksualizm z góry założonym zamiarem braku prokreacji.
   XDDDD osobliwa definicja zaburzenia xD jezu i pomyśleć że ty człowieku uznałeś że to co myślisz jest warte napisania, że warto się tym podzielić z innymi

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel nie nacisku społeczeństwa tylko lobby gejowskiego

  •  

   pokaż komentarz

   @Ahhhe a czym nazwiesz stosunek świadomy 10 latka? Bo on chce? To nie będzie wg ciebie pedofilia?

  •  

   pokaż komentarz

   @waldenstrom: widzisz...
   Ja myślę naukowo, nie politycznie. Nie krzyczę, aby wieszać gejów. Ale zaakceptujmy to, że jest to zaburzenie. Każdy psycholog ci to powie. A seksuolog jeszcze wyjaśni czemu.
   Inaczej, depresja lub schizofrenia to zaburzenia psychiczne. Czy takie osoby mamy mordować jak jacyś naziści?

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: W jakim sensie "wpływowe"? Udało im się przepchnąć np. obniżenie wieku zgody, co było głównym celem większości takich grup? Ciekawe też jest to, że większość tych organizacji czy partii nie istnieje od lat a pełno tu komentarzy sugerujących, że presja na legalizację czynów pedofilskich dopiero się zaczyna albo że jest z każdym rokiem coraz silniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @waldenstrom widzę, że strasznie Cię ciągnie w stronę tej płaskiej ziemi ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Ale myślę, że dalsza dyskusja jest bezcelowa, bo widzę, że za jedyny cel obrales sobie wmawianie mi, że jestem w błędzie, zamiast być może samemu zrewidować swoje podejście

  •  
   w.........m

   +15

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba: nie, ty nie myślisz naukowo, ty stosujesz tzw. chłopski rozum

   Każdy psycholog ci to powie. A seksuolog jeszcze wyjaśni czemu.
   żaden psycholog ani seksuolog postępujący zgodnie z nauką ci tego nie powie bo stan nauki opartej na faktach jest taki, że homoseksualizm NIE JEST zaburzeniem, twierdzenie że jest zaburzeniem to właśnie kierowanie się ideologią zamiast nauki, bardzo łatwo ci mogę znaleźć badanie z którego wprost wynika że homoseksualizm to nie zaburzenie

   Inaczej, depresja lub schizofrenia to zaburzenia psychiczne. Czy takie osoby mamy mordować jak jacyś naziści?
   ale czy ja ci gdzieś zarzucam że chcesz mordować homoseksualistów z powodu tego że uważasz to za zaburzenie?

  •  
   w.........m

   +3

   pokaż komentarz

   @Arthaniel:

   Ale myślę, że dalsza dyskusja jest bezcelowa, bo widzę, że za jedyny cel obrales sobie wmawianie mi, że jestem w błędzie, zamiast być może samemu zrewidować swoje podejście
   słucham? twoim zdaniem mając rację, mając po swojej stronie dowody ja powinien zrewidować swoje podejście tylko dlatego że ty tak mówisz? to raczej ty powinieneś zrewidować swoje na podstawie dowodów

   widzę, że strasznie Cię ciągnie w stronę tej płaskiej ziemi ( ͡º ͜ʖ͡º)
   akurat oglądałem analizę płaskoziemców wg sci-funa i zauważam podobieństwa pomiędzy wierzeniami was i płaskoziemców

  •  

   pokaż komentarz

   @Attilla: Widzę, że pokazanie pijanego menela w telewizji wzbudziło w niektórych wykopkach ogromną radość.

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: Ty serio piszesz o tych lalkach ??!!?? Fuck. Chore to. Rozerwalbym gołymi rękami każdego pedo ! A ludzi którzy to tolerują i usprawiedliwiają wysłałbym do kamieniołomów !

  •  

   pokaż komentarz

   @waldenstrom: wpierw zdefiniuj sobie zaburzenie względem biologii, a potem dyskutuj.
   Nawet na studiach pani profesor psychologii mówiła, że TO JEST zaburzenie. Nie oznacza, że musi być leczone, jeżeli nikomu nie dzieje się krzywda. Spytaj się przeciętnego człowieka czy chłop i chłop lub kobieta i kobieta to normalny związek. Każdy ci powie, że akceptuje, ale nie uważa za normalność z powodu instynktu. Jesteśmy zwierzętami i nimi zostaniemy. A każde zwierze ma instynkt.

  •  
   A.....a via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @anonimek123456: sam jesteś pijanym tęczowym menelem kurna. Tajfuna spoko ziomka od Bystrzaka będzie obrażał dziad pieprzony no!

  •  

   pokaż komentarz

   @Nigel79 Tak serio wygugluj to poczujesz syf który staje czymś "akceptowalnym "

  •  

   pokaż komentarz

   Spytaj się przeciętnego człowieka

   @robert-kuzba: Nie wolno pytać się "przeciętnych ludzi" o takie rzeczy. Nie mają wykształcenia w tym temacie, i nie potrafią rozumować na tej płaszczyźnie.

   @Attilla: Widzę, że ta meneliada ma swoich wiernych fanów. Żenujące dość.

  •  
   w.........m

   +9

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba:

   wpierw zdefiniuj sobie zaburzenie względem biologii, a potem dyskutuj.
   ale ja bardzo dobrze znam definicje zaburzeń i wiem że znajduje się tam element distress, którego w homoseksualizmie nie ma

   Nawet na studiach pani profesor psychologii mówiła, że TO JEST zaburzenie.
   no to pani profesor powinna się bardzo mocno wstydzić że rozpowszechnia takie bzdury

   Spytaj się przeciętnego człowieka czy chłop i chłop lub kobieta i kobieta to normalny związek.
   o jezu ty WPROST używasz chłopskiego rozumu XD no tego się nie spodziewałem, w takim razie od teraz nauka aby coś zdefiniować powinna się opierać na metodzie chodzenia po ulicy i pytania losowych ludzi jakie mają na to zdanie

   Każdy ci powie, że akceptuje, ale nie uważa za normalność z powodu instynktu.
   raczej normalniejsza część powie że to norma, niektórzy powiedzą że ok ale niech się nie afiszują, a sporo osób stwierdzi że DO GAZU (i nie mów że nie, mało to osób się masturbuje hasłem "zakaz pedałowania"?)

  •  
   A.....a via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @anonimek123456: Lepsze to niż bycie fanem LGBT i nienawistnych homosiów z tagów #bekazkatoli #neuropa #bekazprawakow

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: aż się boje za tym guglowac. Wierze na słowo

  •  

   pokaż komentarz

   @anonimek123456: troche jak zwierzęta kierujące się naturalnym instynktem. Ale to potwierdza moje argumenty. Społeczeństwo =/= nauka

   @waldenstrom: za dużo oglądasz marszów niepodległości i nacjonalistów. Mów co chcesz, dla mnie to wszystko to dewiacje, nie żadna normalność. Nikogo do niczego nie zmuszam. Niech każdy decyduje o swoim losie.

   Also przypominam, że rozmawiacie z bordo, na wstępie możecie uznać dyskusję za przegraną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   w.........m

   +4

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba:

   za dużo oglądasz marszów niepodległości i nacjonalistów.
   ale przeciez nawet POD TYM znaleziskiem ludzie twierdzą że po tolerancji homoseksualizmu nastepny krok to tolerancja pedofilii

   Also przypominam, że rozmawiacie z bordo, na wstępie możecie uznać dyskusję za przegraną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   no ja wiem ze po argumencie "zapytaj ludzi na ulicy" został ci jeszcze lepszy - kolor nazwy uzytkownika na portalu ze śmiesznymi obrazkami; niestety ale obiektywnie nie masz racji co możesz sobie sprawdzić wchodząc w klasyfikację zaburzeń ICD-10 albo DSM-V a potem szukając podstaw dlaczego homoseksualizmu tam nie ma i dostaniesz wszystko ładnie wyjaśnione

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   w.........m

   +4

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba:

   kiedyś homoseksualizm był w ICD-10, dziś nie ma.
   o to ciekawe, kiedy?

   Wszystko zależy od tego co akceptuje społeczeństwo. Dziś masz nawet spory o to, czy patostreamy powinny być legalne lub nielegalne. Ale wiesz co? Jeśli to pomoże, to ci powiem, że sam jestem zaburzony. Jestem aseksualny. A co oznacza, że nie interesują mnie kobiety, mężczyźni, zwierzęta, dzieci, drzewa itp. "obiekty seksualne", które u innych występują.
   nie, to zależy od tego czy coś spełnia definicję zaburzenia, podpowiem że nie było tak, że specjalnie zmieniono definicję aby homoseksualizm tam nie wchodził, tylko przeprowadzone zostały badania które udowodniły że po prostu nie spełnia tej definicji

  •  

   pokaż komentarz

   @waldenstrom: żyj w swoim świecie, ja w swoim, ok? tym nie napędzisz gospodarki

  •  
   w.........m

   +3

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba: ale to tak nie działa XD posłuchaj, zdanie nauki jest takie jak ja mówię, nie zgadzając się z tym nie zgadzasz się z nauką, oczywiście nie musisz się z nią zgadzać ale przyznaj przynajmniej wprost że kierujesz się ideologią i poglądami wbrew nauce

  •  

   pokaż komentarz

   @waldenstrom: nie posiadam żadnej ideologii, chyba, że nihilizm nazywasz ideologią, wtedy ok, ale jest on sprzeczny z sugerowanymi poglądami. Also podejrzewam, że jesteś humanistą, a ja niestety ścisłowcem, przez co inaczej postrzegamy świat. Żyj i używaj swojej wiedzy we własnym zakresie, ja nie będę wchodzić w twoją przestrzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba: serio nie uprawiales nigdy seksu bez zamiaru prokreacji? xD

  •  
   w.........m

   +1

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba: jestem lekarzem i matematykiem więc pudło XD

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko Chciałbym przypomnieć, że homoseksualizm też był kiedyś wpisany na podobna listę jako zaburzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Arthaniel: Żyjemy w czasach gdzie ludzka logika i godność człowieka nie mają znaczenia, czekajcie jak Artpop z kolegami będą spamować ze raz w dupę dziecku to nie pedofilia.

  •  

   pokaż komentarz

   Oho, zlot bordowych ekspertów z portalu ze śmiesznymi obrazkami i kradzioną treścią ¯_(ツ)_/¯
   @DuzeIksMaleDe: To jakaś nowa taktyka na Wypoku? "Ohoho, eksperty"? Toć to odpowiednik rodzicielskiego "nie pyskuj" ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko: tak samo jak fetyszyzm, czyli np. podofilia, a jaka różnica w odbiorze

  •  

   pokaż komentarz

   @alex-fortune: nie, bo nigdy nie uprawiałem.
   @waldenstrom: zapewne pediatra

  •  
   w.........m

   +2

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba: pudło ale widzę mocno chcesz pojechac ad personam dlaczego nie mam racji xD

  •  

   pokaż komentarz

   nie, bo nigdy nie uprawiałem

   @robert-kuzba: no to myślę, że z stawianiem tak pochopnych wniosków możesz poczekać do pierwszego razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   w.........m

   -3

   pokaż komentarz

   @WrzodJestPrawdziwymWybranym: jak to jest być tak głupim żeby łapać się na tak idiotyczny slippery-slopism? pewnie na ekranie musisz mieć ustawione przypomnienia typu "pamiętaj że trzeba oddychać" bo z takim poziomem intelektualnym jaki prezentujesz myślę że możesz mieć problem z zapamiętaniem tego

  •  

   pokaż komentarz

   @waldenstrom: O, pierwszy amator małych dziewczynek się zgłosił ( ͡° ͜ʖ ͡°) nic tylko was spisywać na listę a potem wyłapać.

  •  
   w.........m

   +1

   pokaż komentarz

   @WrzodJestPrawdziwymWybranym: wiadomka, w końcu jeśli twierdzę że wasze gadanie najpierw homo potem pedo to jest idiotyzm to znaczy że jestem za pedofilami xD (od razu zaznaczę że to sarkazm i uważam pedofilię i krzywdzenie dzieci za coś obrzydliwego); no a was homofobów to tylko wyłapać i pokazywać w zoo

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: A ty dalej rozpuszczasz swoje klamstwa na temat WHO i homoseksualizmu.

   Sexual orientation is a contentious topic: internationally, homosexuality and other forms of expression of same-sex orientation are stigmatized.3,4 In 1948, WHO published ICD-6, which was the first ICD version to include a classification of mental disorders. Although ICD-6 classified homosexuality as a sexual deviation that was presumed to reflect an underlying personality disorder, subsequent research did not support this view.5 Moreover, recent surveys demonstrate that homosexual behaviour is a widely prevalent aspect of human sexuality.6–15 Over the last half century, several classification systems,16,17 including the ICD,1 have gradually removed diagnoses that once defined homosexuality per se as a mental disorder. These changes reflect both emerging human rights standards and the lack of empirical evidence supporting the pathologization and medicalization of variations in sexual orientation expression.3,4

  •  

   pokaż komentarz

   Psychiatria i psychologia wtedy raczkowała.

   Natomiast dzisiaj istnieje ok. 350 oficjalnych szkół, z czego duża część wzajemnie siebie wyklucza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Psychologia i psychiatra są na poziomie astrologii, do astronomii jeszcze bardzo daleko.

   @j4pko:

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: A ty dalej rozpuszczasz swoje klamstwa na temat WHO i homoseksualizmu.

   Sexual orientation is a contentious topic: internationally, homosexuality and other forms of expression of same-sex orientation are stigmatized.3,4 In 1948, WHO published ICD-6, which was the first ICD version to include a classification of mental disorders. Although ICD-6 classified homosexuality as a sexual deviation that was presumed to reflect an underlying personality disorder, subsequent research did not support this view.5 Moreover, recent surveys demonstrate that homosexual behaviour is a widely prevalent aspect of human sexuality.6–15 Over the last half century, several classification systems,16,17 including the ICD,1 have gradually removed diagnoses that once defined homosexuality per se as a mental disorder. These changes reflect both emerging human rights standards and the lack of empirical evidence supporting the pathologization and medicalization of variations in sexual orientation expression.3,4

   An overriding issue is whether the F66 categories capture unique mental disorders, which raises the core question: What is a mental disorder? In 2011, the International Advisory Group for the Revision of ICD-10 Mental and Behavioural Disorders proposed retaining the following definition of mental and behavioural disorders from ICD-10: “a clinically recognizable set of symptoms or behaviours associated in most cases with distress and with interference with personal functions”.23 This definition is broad enough to encompass the great variety of mental disorders seen in clinical practice. However, it may be so broad that it could also include clinically recognizable syndromes such as grief responses to bereavement or reactions to everyday problems – syndromes that were not intended to be viewed as mental disorders.24 Consequently, the structure of the ICD categories distinguishes between mental disorders and psychological and emotional responses to particular life circumstances that may occur with or without a disorder. If a disorder is present, an appropriate diagnosis (i.e. a disorder category) may be applied. However, if no co-occurring disorder exists, a category from ICD-10’s chapter entitled “Factors influencing health status and encounters with health services” (i.e. the Z categories) may be used to indicate that an individual is seeking health services, including mental health services, in the absence of a current disorder. Existing Z categories include counselling related to sexual concerns (Box 1).

   Four important conclusions can be drawn from surveys of sexual behaviour in several countries.6–15 First, variation in sexual orientation is ubiquitous, with the great majority identifying as heterosexual and a significant minority reporting other identities. Second, patterns of reported sexual identity and behaviour vary with sociodemographic characteristics, such as sex, age and race or ethnicity. For example, men are more likely to identify as gay rather than bisexual, whereas the reverse is the case for women. Third, there is evidence that inconsistent sexual orientation expression is associated with social and economic factors rather than psychopathology. Fourth, sexual orientation identity is not fixed for everyone and changes that occur throughout life do not always follow a linear pathway in or out of heterosexuality or homosexuality.28 Research on the development of sexual orientation expression, whether implicitly in general studies of adolescents and young adults29 or explicitly in studies focusing on lesbian, gay, bisexual and transgender individuals,30 has found that the onset of sexual behaviour, attraction and desire typically occurs in adolescence. These studies also found substantial variability in patterns of sexual expression both between individuals and within individuals across time. The patterns observed in adolescents differ from those observed in adults and are consistent with the gradual acquisition of experience with sexuality and the formation of close relationships. Among individuals with same-sex behaviour, attractions, or identity, a variable pattern is the norm rather than the exception. Given this variability, it is difficult to identify a distinct pattern of abnormal sexual orientation expression. Further, variation alone is an insufficient criterion for diagnosing a mental disorder.1,23
   Zrodlo: http://www.who.int/bulletin/volumes/92/9/14-135541/en/

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko: Episkopat Polski to zaaprobował, więc raczej wejdzie w życie.

  •  

   pokaż komentarz

   These changes reflect both emerging human rights standards (...)
   @lewymike: Może się nie znam, ale w tym fragment widzę powoływanie się na prawa człowieka ¯\_(ツ)_/¯

   (...) and the lack of empirical evidence supporting the pathologization and medicalization of variations in sexual orientation expression.3,4
   Cokolwiek to znaczy... na serio, co oni w tym momencie napisali? Przecież to jakiś bełkot.

   An overriding issue is whether the F66 categories capture unique mental disorders, which raises the core question: What is a mental disorder?
   No przecież też o tym mówiłem...

   Given this variability, it is difficult to identify a distinct pattern of abnormal sexual orientation expression. Further, variation alone is an insufficient criterion for diagnosing a mental disorder.1,23
   Nie za bardzo rozumiem gdzie to wyjaśnienie odbiega od tego co ja napisałem? Przecież to klasyczne przegadanie problemu. Żadnych konkretów tylko gdybanie. A co to choroba? A zaburzenie? Jak to zdefiniować? I zbadać? Jesteś pewien, że tak można? Ale czy na pewno? A może kultura tutaj wpływa? Czyli, że czarne jest białe? No OK, a więc homoseksualizm spoko. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że to ma więcej wspólnego z filozofią niż z nauką. I nadal, wstawiając w ten tekst "daltonizm" wszystko się zgadza. Acz... jakie wzorce ekspresji seksualnych? Co ma piernik do wiatraka? My o odczuwaniu pociągu fizycznego, a nie o tym czy w danej kulturze wolno kobiecie nosić spodnie. To dwie bardzo rozbieżne rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko: psychologia i psychiatria to pseudonauki, które się resetują same raz na kilkadziesiąt lat ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Widze, ze z toba nie da sie rozmawiac. Nawet przedstawione fakty odbierasz tak, zeby pasowaly do twojej ideologii. Jestes w tym troche podobny do wyznawcow religii - wlasna wiare przciwstawiaja faktom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Attilla już został gwiazdą memow, TVN lepsza reklama niż ich kanał :-D

  •  

   pokaż komentarz

   , nie zgadzając się z tym nie zgadzasz się z nauką

   @waldenstrom: psychologia jest nauką o bardzo prymitywnym stopniu rozwoju.

  •  
   w.........m

   0

   pokaż komentarz

   @Zuben: akurat tym zajmuje się psychiatria i uwaga - psychiatria tak jak inne dziedziny medycyny opiera się na EBM i metodologii naukowej, więc argument o prymitywnym stopniu rozwoju nic nie znaczy w tym kontekście bo po prostu badania które to wykazały spełniają warunki dobrych metodologicznie badań; wytknięcie tego że nauka jest na razie w powijakach to jest zwykła manipulacja, bardzo przydatna w momencie gdy merytorycznie nie można się do niczego przyczepić

  •  

   pokaż komentarz

   @j4pko: ale homoseksualizm to tez choroba/zaburzenie

  •  

   pokaż komentarz

   homoseksualizm też był kiedyś wpisany na podobna listę jako zaburzenie

   @Arthaniel: A potem duża grupa mądrych pan i panów w wielu ośrodkach badawczych, używając metody naukowej i rozważań natury etycznej, doszła do wniosku, że jednak nie jest. Do zgoła odmiennych wniosków doszli w przypadku pedofilii. Ale wiem wiem, nauka jest lewacka.

  •  

   pokaż komentarz

   dziecko nie jest w pełni odpowiedzialną za siebie osobą

   @hasztag_andrzej: Więc się uzna że do pewnych rzeczy jest zdolną. Skoro może jeść np. niezdrowy cukier, dlaczego nie mogłoby uprawiać "zdrowego" seksu?

  •  

   pokaż komentarz

   @DuzeIksMaleDe wstawisz jakiś wartościowy kontentod czasu do czasu to może też będziesz bordo...

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba dostaniesz zaraz sławę minusów, od "obrońców jedynej i słusznej orentacji" ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @DuzeIksMaleDe widzisz można mieć, żonę chate, pracę, znajomych i nawet spoko życie mając bordo...

  •  
   r....n

   -1

   pokaż komentarz

   Było i będzie zaburzeniem a nie orientacją.

   @j4pko: o gejach tak mówili. w końcu przelobbowali swoje argumenty i lekarze uznali w głosowaniu, że jednak nie. Tu też się tak może stać. Zwłaszcza jak będzie więcej muzułmanów.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Ahhhe:

   Przecież pomiędzy homoseksualizmem, a pedofilią jest bardzo duża różnica; homoseksualizm to w założeniu akt dwóch świadomych i dobrowolnie zgadzających się na to osób, a pedofilia to po prostu gwałt na nieświadomym dziecku, więc dopóki gwałt nie będzie akceptowany społecznie, dopóty pedofilia nie będzie

   Brednie. Facet pożądający i gwałcący innych mężczyzn nie jest homoseksualistą? Osoba odczuwająca pociąg seksualny do dzieci ale masturbująca się tylko do zdjęć nie jest pedofilem? Dobrowolność nie ma tu nic do rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba:
   Ja Cię nazwę po prostu prawakiem czyli debilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gari90: nie wiem dlaczego jesteś minusowany, ja już kiedyś widziałam takie komentarze od pedofilów. Coś właśnie w stylu, że dzieciom to sprawia przyjemność i same się na to godzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @asique: Jakby plus czy minusy piwniczaków z wykopu miały jakiekolwiek znaczenie. Tu siedzi tylu przegrywów życiowych (albo i większość), którzy pojęcia o świecie poza ekranem komputera nie mają, że sugerowanie się ich ocenami to ostatnie, co człowiekowi do głowy powinno przyjść.

   A co do tematu, to ja nie mam żadnych wątpliwości, że są dzieci, którym to sprawia przyjemność (fizyczną) i się na to godzą. JEDNAKŻE to nijak nie zmienia faktu, że długofalowo taka relacja jest niesamowicie szkodliwa dla psychiki dziecka i jego rozwoju seksualnego. Wcinanie na obiad Skittlesów też niejednemu dziecku sprawiłoby radość życia, ale nie zmienia to faktu, że jest to dramatycznie szkodliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   Politycy, bankierzy sędziowie itd. http://www.newsweek.pl/swiat/pedofiia-w-wielkiej-brytanii-skandal-pedofilski-newsweek-pl,artykuly,343570,1.html
   @kokosik: No ale w tym przypadku mówisz o zwykłej siatce pedofilskiej która swoje wpływy wykorzystywała do zapewnienia sobie bezkarności. Jak to się ma do Twojej pierwotnej tezy o tym jak to powoli "urabia się" społeczeństwo aby akceptowało seks z nieletnimi?

  •  

   pokaż komentarz

   @pan_welniak:

   psychologia i psychiatria to pseudonauki, które się resetują same raz na kilkadziesiąt lat ;)
   to się nazywa falsyfikacja i każda nauka podlega temu zjawisku. Taka fizyka czy taksonomia tak średnio raz na kilka lat. Psychiatria akurat w ciągu ostatnich dekad dokonała ogromnego skoku dzięki wykorzystaniu technologii śledzenia aktywności mózgowej. Wcześniej psychiatria była jedyną dziedziną medyczną, w której diagnozowanie było można oprzeć jedynie na obserwacji (która jest jedną z metod naukowych). Mówienie o psychiatrii i psychologii jako o pseudonaukach jest wprost ignorancją i kłamstwem.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Ahhhe: Przecież gwałty już zaczynają być akceptowalne. Teraz się mówi, że można nie wiedzieć, że gwałt szkodzi, jeśli się jest z innej kultury. Już nie jest to taka katastrofa jak kiedyś. Przymyka się oko na pedofilię w arabskich krajach.
   Równolegle są prawa do aborcji w coraz wyższym wieku i nawet bez powodu. To tylko kwestia czasu, zanim dziecko przestanie być postrzegane jako nieświadome stworzenie i pedofilia wejdzie do mainstreamu. Podepnie się to pod jakieś homoseksualne fetysze itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Nazwijcie mnie homofobem, zoofilobem, dendrofilofobem itp. ale wszystko co nie służy prokreacji jest zaburzeniem, nawet heteroseksualizm z góry założonym zamiarem braku prokreacji. Przeciętne zwierze nie myśli, aby się rozładować, ale aby korzystać z instynktu.

   @robert-kuzba: Ale przecież motywacja do prokreacji działa właśnie na zasadzie dążenia do przyjemności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gari90: dostajesz minusy a moim zdaniem masz rację, ostatnio ktoś wrzucał posty z forum dla pedofilii. Tam nikt nie pisał że te dzieci gwałci, czy że planuje zgwałcić. Oni pisali o relacjach jak z dorosłymi kobietami, tak jakby te dzieci chciały tego ( ͡° ʖ̯ ͡°) to chyba jeszcze bardziej przerażajace

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisia: Dzieci to dzieci, da się je wmanipulować i przekonać do wszystkiego, jeśli tylko jest się wystarczająco zmotywowanym. I wcale mnie nie dziwi, że są ludzie na tym świecie wystarczająco zmotywowani, by długim urabianiem dziecka wmówić mu, że to dobre, miłość, inni nas nie rozumieją itp., bo to daje dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla takiego zwyrola. Trochę urabiania i dziecko samo zacznie wierzyć, że tego potrzebuje i tak dalej i tak dalej. To kwestia manipulacji, a później jest już z górki: "to nasza tajemnica...".

   Mało to się czytało o przypadkach, gdy dopiero w dorosłym życiu do kogoś dotarło, że w dzieciństwie był wykorzystywany? A dotarło tak późno, bo właśnie za dziecka ten ktoś był tak urobiony, że nie widział nic dziwnego w tym, co się dzieje i w czym uczestniczy. Dopiero z czasem, gdy w dorosłym życiu zaczynało się wszystko walić, życie seksualne się nie układało, problemy z relacjami, dochodziły nabyte skłonności pedofilskie, dopiero wtedy ci ludzie zdawali sobie sprawę z tego, jakie szkody te "nietypowe" relacje im wyrządziły. Już nie wspominam o tym, że co przyłapią pedofila, to zaraz wychodzi, że ten sam w dzieciństwie był molestowany. To dramatycznie skrzywia psychikę i zaburza prawidłowy rozwój, dlatego bez względu na to, czy dziecko jest wykorzystywane wbrew woli, czy wręcz przeciwnie, czerpie z tego jakąś realną bądź wmówioną przyjemność, trzeba z tym stanowczo walczyć. Z zasady bym powiedział, że przeciętne dziecko dorosłemu do łóżka samo z siebie nie wskakuje, wbrew temu, co twierdził pewien ksiądz/biskup.

   A do takiej walki trzeba podejść rzeczowo i mieć przygotowane mocne badania i argumenty (których obecnie jest już cała masa). Krzyczenie na wszystko na oślep "gwałt gwałt gwałt!" sprawi, że w pewnym momencie ta dobra strona może zacząć być postrzegana jako niezrównoważona, a ta zła jako ta z "racjonalnymi" argumentami.

   Czasy mamy jakie mamy. Ludzie stają się bardziej i bardziej tolerancyjni, akceptują rzeczy, za które jeszcze pół wieku większość stos by rozpalała. I wcale tutaj nie porównuję homoseksualizmu czy tolerancji rasowej do pedofilii, ale wskazuję tylko, że przy odpowiedniej narracji i propagandzie, da się społeczeństwo odpowiednio urobić i zmienić nastroje o 180 stopni (czasem na lepsze, czasem na gorsze). Niechętnie tylko przypominam o takich cyrkach, jak legalnie działające studia filmowe w "zachodniej" Europie kręcace legalne porno z udziałem małych dzieci przez kilka lat. To już powinien być pierwszy sygnał, że przy odpowiednich warunkach i nastrojach społecznych da się przepchnąć nawet największe bestialstwo. A w tym przypadku nie możemy sobie pozwolić na leczenie "po", tylko trzeba przeciwdziałać, zapobiegać.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Tak to zwykła siatka pedofilska ale jednak osób które mają wpływ np. na karanie pedofilów. A jak ktoś ma ich karać skoro sam się do nich zalicza. Po drugie jeśli nie widzisz zależności przypomnę o tym o czym pisałem wcześniej. Pedofilia będzie tak samo postrzegana za jakiś czas przez społeczeństwa jak homoseksualizm. Tak zmienią się poglądy wskutek chorej propagandy i deprawowania młodocianych. Pedofilia jest nierozerwalnie związana z homoseksualizmem który jawnie się lansuje.
   Do tego dochodzi jeszcze akceptacja dla islamu i jego wynaturzeń, już były wyroki sądów w Niemczech zezwalające na stosowanie prawia szariatu a więc i na pedofilię!

  •  

   pokaż komentarz

   Tak to zwykła siatka pedofilska ale jednak osób które mają wpływ np. na karanie pedofilów. A jak ktoś ma ich karać skoro sam się do nich zalicza. Po drugie jeśli nie widzisz zależności przypomnę o tym o czym pisałem wcześniej. Pedofilia będzie tak samo postrzegana za jakiś czas przez społeczeństwa jak homoseksualizm. Tak zmienią się poglądy wskutek chorej propagandy i deprawowania młodocianych.
   @kokosik: I na potwierdzenie podałeś zakulisowy skandal sprzed 30 lat który wcale nie przekonał społeczeństwa brytyjskiego do akceptacji pedofilii?
   Prorokowanie, że za 30 lat pedofilia/nekrofilia/<coś jeszcze innego> będzie legalna jest bardzo wygodne, bo nie ma jak obalić takiej tezy. Mogę jedynie pokazywać, że czasy gdy było większe przyzwolenie na działanie np. organizacji otwarcie namawiających do obniżenia wieku zgody już minęły, więc trend na razie jest odwrotny.

   Pedofilia jest nierozerwalnie związana z homoseksualizmem który jawnie się lansuje.
   Na czym polega to nierozerwalne związanie, bo nie zauważyłem?

   Do tego dochodzi jeszcze akceptacja dla islamu i jego wynaturzeń, już były wyroki sądów w Niemczech zezwalające na stosowanie prawia szariatu a więc i na pedofilię!
   Islam w Europie to temat-rzeka ale stosować elementy prawa szariatu (lub innych, obcych nam systemów prawnych) w szczególnych przypadkach w sprawach cywilnych (np. rozwodowych jak w przypadku Niemiec) można także w Polsce: link.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Już widzę jak pedofil skazuje pedofila a to co przytaczasz dowodzi tylko że w pewnym kręgach jest przyzwolenie na pedofilię. Dlatego dokumenty zostały zniszczone a społeczeństwo nie mialo z tym problemu.
   Uwierz że co do moich proroctw jak je nazwałeś bardzo chciałbym się mylić. Jak
   wspomniałem opieram się jedynie na tym jak "zalegalizowano" w społecznej świadomości homoseksualizm.
   Tak oczywiście były gorsze czasy w przeszłości bo trudno było ujawnić i nagłośnić takie praktyki.
   Nie jestem w stanie na szybko znaleźć źródła powiązania homoseksualizmu z pedofilią. Jak wiadomo takie badania są bardzo niepoprawne.

   W PL obowiązuje prawo polskie:

   Rozdział III
   ŹRÓDŁA PRAWA
   Art. 87.
   Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
   Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.

   Zapewnoe podobnie jest w Szwecji dlatego nie wiem na jakiej podstawie islamski pedofil unika odpowiedzialności w przypadku ślubu z nieletnią.
   http://naszeblogi.pl/59989-w-szwecji-zalegalizowano-pedofilie

  •  

   pokaż komentarz

   Już widzę jak pedofil skazuje pedofila a to co przytaczasz dowodzi tylko że w pewnym kręgach jest przyzwolenie na pedofilię. Dlatego dokumenty zostały zniszczone a społeczeństwo nie mialo z tym problemu.
   @kokosik: Cały czas nie rozumiem jak to się ma do Twojej wcześniejszej tezy. To, że dokumenty były niszczone wyszło dopiero niedawno więc ciężko żeby społeczeństwo wcześniej miało "z tym problem" a sam artykuł mówi o dynamicie, którego wybuch może zachwiać brytyjskim rządem i klasą polityczną.

   Uwierz że co do moich proroctw jak je nazwałeś bardzo chciałbym się mylić. Jak wspomniałem opieram się jedynie na tym jak "zalegalizowano" w społecznej świadomości homoseksualizm.
   A wcześniej pewnie podobnie "zalegalizowano" prawa wyborcze kobiet, równouprawnienie czarnych, zdepenalizowano akty homoseksualne, itp. Czy więc w obawie przed tym co może zostać zalegalizowane w przyszłości powinniśmy unikać legalizowania tego co dzisiaj uważamy za słuszne?

   Nie jestem w stanie na szybko znaleźć źródła powiązania homoseksualizmu z pedofilią. Jak wiadomo takie badania są bardzo niepoprawne.
   Mnie się w takim razie ciężko odnieść.

   W PL obowiązuje prawo polskie:
   Ale przeczytałeś link? Masz wyraźnie napisane, że obce prawo może być uznawane tylko w niektórych sprawach (np. rozwodowych) i tak długo jak nie pozostaje w sprzeczności z krajowymi normami.

   Zapewnoe podobnie jest w Szwecji dlatego nie wiem na jakiej podstawie islamski pedofil unika odpowiedzialności w przypadku ślubu z nieletnią.
   A jak proponujesz to rozwiązać z korzyścią dla dziewczynki jeżeli małżeństwo nie było wymuszone a różnica wieku to nie 30 lat tylko np. kilka? W wielu krajach na świecie dziewczynka w wieku 14 lat może legalnie zawrzeć związek małżeński. I nie mówię tu wyłącznie o krajach trzeciego świata czy muzułmańskich, bo np. w niektórych stanach USA 14-latka w pewnych warunkach może legalnie wyjść za mąż. Czy taka para Twoim zdaniem powinna być rozdzielona po przekroczeniu granicy stanu albo kraju gdzie minimalny wiek małżeństwa albo wiek zgody wynoszą 15 lat albo mąż aresztowany za współżycie z nieletnią?

  •  

   pokaż komentarz

   W życiu żadne europejskie normy społeczne nie zgodzą się na związki z dziećmi.

   @Freya663: przecież już zaczęto w Europie uznawać religijne małżeństwa muzułmanów. A tam wiek żony jest mocno obniżony.

  •  

   pokaż komentarz

   @rober-kuzba

   Nazwijcie mnie homofobem, zoofilobem, dendrofilofobem itp. ale wszystko co nie służy prokreacji jest zaburzeniem (...) Przeciętne zwierze nie myśli, aby się rozładować, ale aby korzystać z instynktu.

   Mam nadzieję, że się nie masturbujesz, albo że chociaż jesteś konsekwentny i leczysz się z tego, ponieważ według Twojej logiki wszystko co nie służy prokreacji jest zaburzeniem.
   Po drugie jest dokładnie inaczej niż piszesz. Przeciętne zwierze ma dokładnie taki instynkt, żeby rozładować swoje napięcie i to dlatego często argument, że homosekusalizm jest naturalny, bo pojawia się w naturze jest błędny, ponieważ zwierzęta - w przeciwieństwie do ludzi, nie mogą się masturbować, więc robią co mogą, z kim mogą - liczy się tylko to, kto pierwszy się nawinie.

   @Arthaniel

   Wzrost aktywności środowisk gejowskich, oraz protesty w związku z klasyfikacja homoseksualizmu zmusiły środowiska medyczna do ponownej jego klasyfikacji.

   Wzrost środowisk fizyków oraz protesty wielu uczonych, zmusiły środowisko naukowe do uznania Ziemi za kuli porzucając znany powszechnie fakt, że Ziemia jest płaska. Tak było. Serio, nie kłamię.

   @robert-kuzba

   Ja myślę naukowo, nie politycznie.

   Nie, Ty myślisz tylko uprzedzeniowo i w dodatku postulujesz własny wariant tak nauki jak i dochodzenia do logicznych wniosków. To jest robienie z nauki taniej kobiety.

   @robert-kuzba

   Nawet na studiach pani profesor psychologii mówiła, że TO JEST zaburzenie.

   Łał, ciekawe że pani profesor psychologii postanowiła zaprzeczyć ICD, DSM i ponad 120 różnym organizacjom psychiatrii i psychologii, które zgadzają się co do tego, że homoseksualizm nie jest zaburzeniem. Powiem więcej, też miałem psychologię i moja profesor mówiła, że homoseksualizm bezwzględnie jest jednym z wariantów ludzkiej seksualności.

   @Camilli

   Psychologia i psychiatra są na poziomie astrologii, do astronomii jeszcze bardzo daleko.

   W przeciwieństwie do astrologii, psychiatrzy opierają swoje wnioski m.in na badaniach neurologicznych, które dostarczają im rzetelnej wiedzy nt. funkcjonowania i reagowania mózgów pacjentów chorujących na dolegliwości psychiczne. O dziwo nigdy nie słyszałem, aby ktoś w astrologii stosował leki, które działają.

   @pan_welniak

   psychologia i psychiatria to pseudonauki, które się resetują same raz na kilkadziesiąt lat ;)

   Bzdura. Pseudonaukę uprawia p. Jerzy Zięba. Polecam trochę doczytać.

   @zuben
   psychologia jest nauką o bardzo prymitywnym stopniu rozwoju.

   Jakie książki przeczytałeś z psychologii? Jakie badania? Prowadziłeś sam jakieś badania na ten temat, którymi mógłbyś się pochwalić? Skoro wysuwasz takie wnioski, to udowodnij, podaj do środowiska naukowego i zapewne przyjmą Twoją wersję wydarzeń jeśli będzie zgodna z metodologią naukową.
   @antyradek

   Przymyka się oko na pedofilię w arabskich krajach.

   Gdzie to po prostu wychodzi z kręgu kulturowego, a dokładniej religijnego. Co to ma dowodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @dungones:

   W przeciwieństwie do astrologii, psychiatrzy opierają swoje wnioski m.in na badaniach neurologicznych, które dostarczają im rzetelnej wiedzy nt. funkcjonowania i reagowania mózgów pacjentów chorujących na dolegliwości psychiczne. O dziwo nigdy nie słyszałem, aby ktoś w astrologii stosował leki, które działają.

   Urocze, że nie odniosłeś się do pierwszej części, gdzie padł argument, a usiłujesz się boksować z metaforą.

   Natomiast dzisiaj istnieje ok. 350 oficjalnych szkół, z czego duża część wzajemnie siebie wyklucza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Bardzo się cieszę, że opierają swoje badania na neurologii. Tak wiele wiemy o mózgu. Neurolodzy i psychiatrzy: Gottlieb Burckhardt, António Egas Moniz, John Fulton, Dr Walter Freeman. Już wiesz o czym mówię, czy muszę postawić kawę na ławę?

   I nie, nie mów mi że lobotomia nie jest już stosowana, bo takie rzeczy traktotomia czy amygdalotomia są. I skuteczność mają porównywalną z szamańskim leczeniem.

   Ale na bok, bo to do niczego nie prowadzi. Skoro twierdzisz iż psychiatria opiera się na rzetelnych badaniach to powiedz mi dlaczego oficjalnie uznane szkoły często wzajemnie się wykluczają?

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli:

   Urocze, że nie odniosłeś się do pierwszej części, gdzie padł argument

   Gdyby padł jakiś argument, z całą pewnością bym się do niego odniósł.

   eurolodzy i psychiatrzy: Gottlieb Burckhardt, António Egas Moniz, John Fulton, Dr Walter Freeman.

   Ale co, chcesz mi przedstawiać naukowców ~ 1900 r., po to żeby mi udowodnić, że medycyna od tamtego czasu stoi i nic od tamtej pory nie wiemy? Nawet dzięki takim zabiegom, gdzie celowano w ślepo, lub w ślepo zakładano pewne teorie co do tego jak można leczyć pacjentów przez neurochirurgię, dziś wynosimy z tego nowe wnioski. Te ww., również skłaniają się bardziej ku leczeniu neurologicznemu i zdaję sobie sprawę z tego, że lobotomia jest stosowana, miałem neurologię na studiach, zdaję sobie też sprawę z tego w jakich przypadkach się ją stosuje. Pytanie, skąd Ty wiesz jaki jest % skuteczności każdej takiej operacji?

   Skoro twierdzisz iż psychiatria opiera się na rzetelnych badaniach to powiedz mi dlaczego oficjalnie uznane szkoły często wzajemnie się wykluczają?

   W jakich kwestiach.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Rozumiem że informacja pojawiła się niedawno ale społeczeństwo nie miało z tym problemu. Czy po ujawnieniu tych skandalicznych informacji coś się zmieniło? Ludzie odwrócili się od partii które za to odpowiadały? Domagali się ukarania winnych zniszczenia dokumentów?! Nie.

   A wcześniej pewnie podobnie "zalegalizowano" prawa wyborcze kobiet, równouprawnienie czarnych, zdepenalizowano akty homoseksualne, itp. Czy więc w obawie przed tym co może zostać zalegalizowane w przyszłości powinniśmy unikać legalizowania tego co dzisiaj uważamy za słuszne?

   Czy Twoim zdaniem porównywanie nadania prawa wyborczego zdrowym psychicznie kobietom jest na tym samym poziomie zdrowego rozsądku co lansowanie i pozwalanie na obnoszenie się ze swoimi zboczeniami czy chorobą psychiczną jak bywa w przypadku transwestytów itp. dziwadeł?!

   Ale przeczytałeś link? Masz wyraźnie napisane, że obce prawo może być uznawane tylko w niektórych sprawach (np. rozwodowych) i tak długo jak nie pozostaje w sprzeczności z krajowymi normami.

   Tak czytałem link i ślub z nieletnią jest w sprzeczności z polskim prawem. Co więcej jest w sprzeczności także z prawami innych krajów Europy co nie przeszkadza skorumpowanym zachodnim sądom do prawnego dopuszczania zasad islamu i legalizowania pedofilii bo takie przypadki miały miejsce w Niemczech. Tym bardziej że pedofilia już jest uznawana oficjalnie za zainteresowanie seksualne przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne!!!

   http://naszeblogi.pl/47030-pedofile-w-europie-przechodza-na-islam-i-nienawidza-polski

   A jak proponujesz to rozwiązać z korzyścią dla dziewczynki jeżeli małżeństwo nie było wymuszone a różnica wieku to nie 30 lat tylko np. kilka? W wielu krajach na świecie dziewczynka w wieku 14 lat może legalnie zawrzeć związek małżeński. I nie mówię tu wyłącznie o krajach trzeciego świata czy muzułmańskich, bo np. w niektórych stanach USA 14-latka w pewnych warunkach może legalnie wyjść za mąż. Czy taka para Twoim zdaniem powinna być rozdzielona po przekroczeniu granicy stanu albo kraju gdzie minimalny wiek małżeństwa albo wiek zgody wynoszą 15 lat albo mąż aresztowany za współżycie z nieletnią?

   Ciężko uznac 14 latkę za świadomą podejmowanych decyzji. Uważam że takie prawo jest złe ale jeśli obowiązuje sobie w USA to ich problem.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzis sie smiejemy ale jak wejdzie prawo szaria w krajach europejskich to zeby nikt nie byl zdziwiony

 •  

  pokaż komentarz

  W historii świata dzieci nigdy nie miały tyłu praw i nie były tak dobrze chronione jak dzisiaj. Przez całe wieki pedofilia była akceptowana bo nikt się z dziećmi nie liczył. Teraz mamy najgorsze czasy dla pedofili i najlepsze dla dzieci. Z tego co widzę niby bohater artykułu żali się że wiek zgody na sex jest niższy w wieku krajach niż 16 w UK. Ale stąpa po cienkiej linii bo chce 12 - 14.
  14 ma w Europie w Niemczech, Włoszech.

 •  

  pokaż komentarz

  Beka. Pedofil się broni przed sądem wszystkimi mozliwymi sposobami a na wykopie europa upada :D Zaraz szybko przejdą od obrony przed sądem do tego że to powszechna lewacka opinia i wszyscy p[olitycy ktorych nie lubią tak uważają! :D

 •  

  pokaż komentarz

  Ja się już nawet nie śmieje... 10 lat temu śmiałek się z tego.
  https://youtu.be/BVhKk3UeGqk

  A teraz mi nie jest do śmiechu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna