•  

   pokaż komentarz

   @mocny_w_gebie: Zawsze mnie ciekawiło, co w tym przyjemnego w zabijaniu zwierzęcia za pomocą nowoczesnych broni? Dla mnie to jak bicie się dorosłego mężczyzny z kilkulatkiem. (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   Dla mnie to jak bicie się dorosłego mężczyzny z kilkulatkiem.

   @trzynastka: Wracającym ze szkoły przypadkowym kilkulatkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzynastka: zobacz jakie z nich odważniaki jak słoń na nich ruszył. Powinny ich zadeptać

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy: i trzeba zaznaczyć ze dorosły mężczyzna ćwiczy sztuki walki od kilku lat

  •  

   pokaż komentarz

   @mocny_w_gebie: nie tylko amerykanie ale i polacy tez tak sobie jezdza do rpa. Sami opowiadali ze to nawet prawdziwe polowanie nie jest bo dostaja po dwoch murzynow i oni im pokazuja gdzie jest zwierze i strzelaja. Za zebre bylo ok 500e dla przykladu. Jakies malpy i dzikie swinie byly najtansze ok 200 czy 300. Jednego nowobogackiego tak ponioslo ze ustrzelil slonia a potem sie martwił ze on w domu nie ma miejsca na trofeum.

  •  

   pokaż komentarz

   @mocny_w_gebie: Słoniowina... niebo w gębie ... mmm

   źródło: freakingnews.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mocny_w_gebie: jesli za cene zabicia jednego slonia mozna by bylo wychodowac 2 kolejne to byl bym za .

  •  

   pokaż komentarz

   Chore gówno.

   @mocny_w_gebie: Jeśli na co dzień jesz mięsa nie powinno Ci to przeszkadzać. Istnieją gnoje którzy zabijają ludzi jak tylko mają przewagę, tak więc polowanie przy tym na zwierzęta to nic wielkiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze mnie ciekawiło, co w tym przyjemnego w zabijaniu zwierzęcia za pomocą nowoczesnych broni?

   @trzynastka: Ja jestem w stanie zrozumieć polowanie z użyciem nowoczesnej broni, jeśli jest to polowanie np w lesie, gdzie masz element skradania się, czajenia się, a jeden zły ruch może spłoszyć ci zwierzynę i zaczynasz od nowa. Brzmi to na ciekawe przeżycie i szkołę cierpliwości.
   Jednak polowanie na powolnego słonia na pustkowiu to jest jakiś bezsens. Co w tym ciekawego? W tym nie ma żadnego wysiłki, żadnego wyzwania, po prostu idziesz na miejsce i strzelasz i koniec zabawy.

  •  

   pokaż komentarz

   esli za cene zabicia jednego slonia mozna by bylo wychodowac 2 kolejne to byl bym za .

   @awarmawar: nawet gdyby to z tej ceny 90% rozeszłoby się w rubryce "pozostałe koszty" - to jest Afryka (coś jak Radom tylko gorzej)

  •  

   pokaż komentarz

   @trzynastka: Polecam film Safari Ulricha Seidla. Ci ludzie są totalnymi poj$%%mi:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Ja jestem w stanie zrozumieć polowanie z użyciem nowoczesnej broni, jeśli jest to polowanie np w lesie, gdzie masz element skradania się, czajenia się, a jeden zły ruch może spłoszyć ci zwierzynę i zaczynasz od nowa. Brzmi to na ciekawe przeżycie i szkołę cierpliwości.

   @DisasterMaster: Nie lepiej flintę zastąpić aparatem? Zabawa nawet lepsza, bo nie tylko musisz podejść i "ustrzelić" zwierzynę, ale jeszcze zrobić tak, żeby zdjęcie wyglądało ciekawie, a przy tym nie zabijasz zwierząt, nie robisz hałasu, a nawet jak pomylisz babę z dzikiem, to nic się nie stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Aparatem nie zdobędziesz trofea, nie przerobisz sobie zdobyczy na jakieś dobre jedzenie, nie będziesz mógł wykorzystać innych części tego zwierzęcia. Jak ktoś jest wege to rzeczywiście może być to nie moralne, ale jeśli ktoś i tak je mięso to nie widzę w tym niczego złego. Też użycie nowoczesnej broni wydaje się tutaj bardziej humanitarne, bo po oberwaniu z łuku czy innej procy zwierze będzie cierpieć więcej.

   Mogę się mylić, ale wydawało mi się że dziki akurat zabija się dlatego że niszczą one uprawy. Trzeba kontrolować ich populacje bo inaczej mogą wyrządzić spore straty i atakować ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster: Ci myśliwi płacą tylko za naciśnięcie spustu. Później pamiątkowa fotka, a zwierze zabierają robotnicy. Ewentualnie możesz jeszcze zapłacić, to przygotują ci trofeum (chociaż głowa słonia, to chyba trochę za duża, żeby sobie powiesić w salonie). Wyżej masz link do filmu dokumentalnego, który to pokazuje. Uważam, że dobre zdjęcie, które rzeczywiście pokazuje zaangażowanie i umiejętności fotografa jest lepszym trofeum niż kawałek martwego zwierzęcia.

   Poza tym wcześniej pisałeś o ciekawym przeżyciu, a nie dobrym jedzeniu i wykorzystywaniu części martwego zwierzęcia. Jesteśmy na takim poziomie rozwoju, że nie musimy zabijać zwierząt ani dla jedzenia, ani z innych powodów. A z tymi dzikami, to jest tak, że najpierw myśliwi wysypują im jedzenie na pola, a później twierdzą, że muszą je zabijać.

   Jedzenie mięsa, a zabawa w zabijanie to zupełnie co innego.

  •  
   LaserKnight

   +2

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Ci myśliwi płacą tylko za naciśnięcie spustu. Później pamiątkowa fotka, a zwierze zabierają robotnicy. Ewentualnie możesz jeszcze zapłacić, to przygotują ci trofeum (chociaż głowa słonia, to chyba trochę za duża, żeby sobie powiesić w salonie).

   @cyrkiel: O czym ty mówisz. Przeczytaj mój pierwszy komentarz. Przecież napisałem że moim zdaniem polowanie na te słonie to jest głupota i nic wartego pochwały. Ja tu mówię o polowaniu na zwierzynę która jest zwinna, którą trzeba wytropić i która stawia tobie jakieś wyzwanie.

   Poza tym wcześniej pisałeś o ciekawym przeżyciu, a nie dobrym jedzeniu i wykorzystywaniu części martwego zwierzęcia.

   @cyrkiel: To dlatego że odpowiadałem na pytanie "co w tym przyjemnego w zabijaniu zwierzęcia za pomocą nowoczesnych broni". I za równo ciekawe przeżycie związane z polowaniem, jak i obrobienie i przyrządzenie zdobyczy jest czymś przyjemnym. Część z tych rzeczy tracisz jeśli robisz tylko zdjęcia.

   Jesteśmy na takim poziomie rozwoju, że nie musimy zabijać zwierząt ani dla jedzenia, ani z innych powodów.

   @cyrkiel: Czyli jednak wegan xD. Moim zdaniem nie mamy takiego poziomu. Wciąż nie ma sposobu na produkcje mięsa bez zabijania zwierząt.

   A z tymi dzikami, to jest tak, że najpierw myśliwi wysypują im jedzenie na pola, a później twierdzą, że muszą je zabijać.

   @cyrkiel: Jakieś dane? Bo wygląda na potencjał na dużą aferę.
   Choć wydaje mi się że nie trzeba wyrzucać jedzenia na pola. W końcu one są pełne jedzenia. No i nie zabija się tylko dziki złapane na gorącym uczynku, ale profilaktycznie zanim ich populacja urośnie do tego poziomu że zaczną atakować ludzi/pola.

   Jedzenie mięsa, a zabawa w zabijanie to zupełnie co innego.

   @cyrkiel: Tak. W tym pierwszym może się błędnie wydawać że nie przyczyniasz się do śmierci zwierzęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzynastka: to sam sobie idź na strzelanie do słoni z łukiem.

  •  

   pokaż komentarz

   To dlatego że odpowiadałem na pytanie "co w tym przyjemnego w zabijaniu zwierzęcia za pomocą nowoczesnych broni". I za równo ciekawe przeżycie związane z polowaniem, jak i obrobienie i przyrządzenie zdobyczy jest czymś przyjemnym.

   @DisasterMaster: Polowanie to polowanie, a inne "zabawy" to co innego. Zresztą myśliwi zazwyczaj tego nie robią. Jak najbardziej rozumiem, że polowanie zawiera przyjemne i pożyteczne elementy, ale są to te same rzeczy, których doświadcza się polując na zwierzęta z aparatem, co jest nawet lepsze, bo wymaga większego starania o dobry strzał, można wiele razy fotografować to samo zwierze poznając jego zwyczaje i osobowość, a w dodatku odpadają negatywne elementy.

   Przygotowywanie jedzenia, czy jakiegoś "rękodzieła", też może być przyjemne, ale nie trzeba tego robić przy pomocy zwłok zwierząt. Można sobie nazbierać grzybów i też będzie zabawa. Nie widzę żadnej przewagi przygotowywania jedzenia ze zwierząt, nad przygotowywaniem jedzenia bez składników zwierzęcych. Ale nawet jeśli, to nie trzeba polować, to dwie odrębne czynności. Zdjęcia też trzeba obrobić i to też może być przyjemne zajęcie

   Moim zdaniem nie mamy takiego poziomu. Wciąż nie ma sposobu na produkcje mięsa bez zabijania zwierząt.
   Jest sposób i nawet można sobie takie mięso kupić, tyle że jest bardzo drogie. Ale ludzie nie muszą jeść mięsa, ani żadnych innych produktów odzwierzęcych, a produkcja mięsa jest bardzo nieefektywna. Kiedyś zwierzęta były formą żywego magazynu żywności (chociaż nasi przodkowie jedli nieporównywalnie mniej mięsa, niż jada się obecnie), ale dziś mamy wiele innych, znacznie skuteczniejszych form magazynowania żywności, możemy produkować ją cały rok, a nawet sprowadzać z drugiego krańca świata.

   Jakieś dane? Bo wygląda na potencjał na dużą aferę.
   To nie afera, tylko codzienność. Pierwsze z brzegu: https://www.wykop.pl/link/4168107/mysliwi-wabia-zwierzyne-z-lasu-na-pola-a-rolnicy-licza-straty/

   W tym pierwszym może się błędnie wydawać że nie przyczyniasz się do śmierci zwierzęcia.
   Przyczyniasz się, ale przynajmniej nie jesteś na tyle powalony, żeby odczuwać z tego przyjemność. Tak jak kupując benzynę przyczyniasz się do zmian klimatu, ale nie cieszysz się, że niedźwiedzie polarne wymierają, albo pomagasz finansować islamski terroryzm, ale nie cieszysz się, że w jakimś zamachu zginęło wiele ofiar.

   Jest różnica pomiędzy robieniem rzeczy złych i szkodliwych (co robi każdy, czy mu się podoba czy nie), a byciem chorym p$?%#em.

  •  

   pokaż komentarz

   @mocny_w_gebie: Zawsze mnie ciekawiło, co w tym przyjemnego w zabijaniu zwierzęcia za pomocą nowoczesnych broni? Dla mnie to jak bicie się dorosłego mężczyzny z kilkulatkiem. (╯︵╰,)

   @trzynastka: Mam dokładnie takie samo podejście. W naszych warunkach taki cymbał usiądzie sobie na ambonie gdzie jest otwarty teren, lub zwierzęta chodzą jeść - ma je jak na patelni, super celną broń z lunetami, więc jedyne wyzwanie jest takie, żeby nie naj#@?ł się za bardzo i w cokolwiek trafił... Gdyby polowanie polegało na tropieniu zwierzyny, polowaniu z prymitywną bronią typu łuk, czy może nawet kusza, żeby zwierzę się mniej męczyło no to by było jakieś wyzwanie. Trzeba by jednak ruszyć tę swoją januszowską dupę z ambony i wódę odstawić...

  •  

   pokaż komentarz

   Polowanie to polowanie, a inne "zabawy" to co innego.

   @cyrkiel: Bez polowania, nie będziesz miał tych innych rzeczy, jak korzystanie z tego co upolowałeś.

   a w dodatku odpadają negatywne elementy

   @cyrkiel: Musisz rozumieć że nie każdy uznaje takie same wartości moralne jak ty. Większość ludzi nie uważa że zabijanie zwierząt w celu ich konsumpcji jest czymś złym.

   też może być przyjemne, ale nie trzeba tego robić przy pomocy zwłok zwierząt. Można sobie nazbierać grzybów i też będzie zabawa. Nie widzę żadnej przewagi przygotowywania jedzenia ze zwierząt, nad przygotowywaniem jedzenia bez składników zwierzęcych

   @cyrkiel: Ale po co tak emocjonalnie? xD
   A ja np nie widzę żadnej przewagi przygotowania jedzenia ze zwierząt nad przygotowaniem go z zwłok roślin. To że nie widzę przewagi batata nad ziemniakiem, nie oznacza że będę jadł tylko ziemniaki. Warto jest próbować różnych rzeczy, różnych rodzajów mięsa, w tym dziczyzny, albo czegoś egzotycznego.

   Jest sposób i nawet można sobie takie mięso kupić, tyle że jest bardzo drogie

   @cyrkiel: No to nie jesteśmy jeszcze na odpowiednim poziomie aby sobie na to pozwolić.

   a produkcja mięsa jest bardzo nieefektywna

   @cyrkiel: Mięso w cale nie jest jakoś bardzo drogie. Ceny są niskie więc produkcja jest dość efektywna.

   Ale ludzie nie muszą jeść mięsa, ani żadnych innych produktów odzwierzęcych

   @cyrkiel: Nie muszą też jeść większości roślin albo większości grzybów itp. Nie oznacza to że warto odbierać sobie te możliwości i ograniczać się do jakiejś grupy produktów.
   Dodatkowo wszyscy weganie z wieloletnim stażem jakich znam biorą jakieś suplementy.

   ale dziś mamy wiele innych, znacznie skuteczniejszych form magazynowania żywności, możemy produkować ją cały rok, a nawet sprowadzać z drugiego krańca świata.

   @cyrkiel: Gdyby te inne formy były lepsze od mięsa to by ludzie ich używali. Jednak widocznie mięso ma takie walory które powodują że ludzie po nie sięgają.

   Przyczyniasz się, ale przynajmniej nie jesteś na tyle powalony, żeby odczuwać z tego przyjemność.

   @cyrkiel: Sam przyznajesz że polowanie i obróbka żywności własnoręcznie zebranej jest przyjemne, to co tutaj powalonego?

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: To że jem kurczaka albo krowę, nie znaczy że mi nie przeszkadza bezsensowne mordowanie zwierząt dla rozrywki. Zwłaszcza zagrożonych.

  •  

   pokaż komentarz

   Musisz rozumieć że nie każdy uznaje takie same wartości moralne jak ty.

   @DisasterMaster: Zabicie przypadkowej (albo i nieprzypadkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) osoby, bo "wyglądała jak dzik", wypadki z bronią, zanieczyszczenie środowiska ołowiem, hałasowanie w lesie... Może nie wszyscy, ale myślę, że zdecydowana większość zgodzi się, że pozytywne to to nie jest.

   Warto jest próbować różnych rzeczy
   Najpierw piszesz, że polowanie jest spoko, bo to przygoda, ćwiczenie cierpliwości itp. Później, że to nie tylko samo polowanie, ale też przygotowywanie jedzenia, a teraz dochodzisz do okrywania nowych smaków, co już w ogóle nie ma nic wspólnego z samym polowaniem i co również można zastąpić bez zabijania zwierząt. Gwarantuję Ci, że do końca życia możesz jeść każdego dnia coś nowego i nie potrzebujesz do tego martwych zwierząt. Szczególnie, że liczba gatunków jest przecież mocno ograniczona, a myśliwi to nie są ludzie szczególnie zainteresowani nowościami, a zabicie 1274 zająca raczej nic nowego do ich życia nie wnosi.

   Mięso w cale nie jest jakoś bardzo drogie. Ceny są niskie więc produkcja jest dość efektywna.
   Nie jest, do produkcji mięsa zużywa się olbrzymie zasoby żywności, wody i energii. Do wyprodukowania 1kg wołowiny potrzeba 15 000 litrów wody. 90% światowych upraw to uprawa paszy, gdyby ludzie zrezygnowali z mięsa globalną powierzchnię zajętą przez rolnictwo można by zredukować o 75%. Gdyby ludzie jedli mięso według zaleceń dietetyków, można by ją zmniejszyć o powierzhcnię UE. Mięso jest tanie w sklepie, ale kosztem jakości, chorób cywilizacyjnych i zniszczenia środowiska. Czyli jest bardzo drogie, ale większości kosztów nie ponosimy przy kasie. Prawda jest taka, że przy rosnącej populacji po prostu nie jest możliwe utrzymanie konsumpcji mięsa na obecnym poziomie, nawet gdybyś całą planetę zamienił w jedną wielką hodowlę.

   Nie oznacza to że warto odbierać sobie te możliwości i ograniczać się do jakiejś grupy produktów.
   Według naukowców i lekarzy warto. Zarówno dla własnego dobra jak i dla całej ludzkości, nawet jak ktoś ma zwierzęta i środowisko w dupie.

   Dodatkowo wszyscy weganie z wieloletnim stażem jakich znam biorą jakieś suplementy.
   Bo weganie statystycznie są bardziej świadomi i mają większą wiedzę o dietetyce. Np. wit D w Polsce powinni suplementować właściwie wszyscy przez większą część roku. W roślinach/grzybach/glonach nie ma niezbędnej wit B12, bo produkują ją mikroorganizmy, a ponieważ myjemy żywność, w celu ochrony przed szkodliwymi organizmami i substancjami, to pozbywamy się też B12 zawartej w brudzie. Dlatego weganie muszą ją suplementować, ale przecież nie w tym nic złego. Poza tym dotyczy to także osób jedzących mięso, bo zwierzęta też jej nie produkują i jeśli nie przyswoją jej ze środowiska to potrzebują suplementacji, więc osoby jedzące mięso również często maja niedobory. Paradoksalnie są w gorszej sytuacji, bo weganie ją suplementują, a ludzie jedzący mięso nie są świadomi niedoborów.

   Sam przyznajesz że polowanie i obróbka żywności własnoręcznie zebranej jest przyjemne, to co tutaj powalonego?
   Wiele rzeczy jest przyjemnych, ale to nie znaczy że są dobre. Seks jest przyjemny, ale to nie znaczy, że gwałty są spoko i wszystkiego trzeba w życiu spróbować. Szczególnie, że tym wypadku wszystkie pozytywne elementy można łatwo zastąpić innymi zajęciami, które są po prostu lepsze. Zgadzam się, że chodzenie po lesie, szukanie zwierząt i trening i sprawdzanie swoich umiejętności mogą być przyjemne i wartościowe, ale zabijanie zwierząt jest całkowicie zbędne. Tak samo zabawa w paintball, albo asg jest spoko, ale jakoś normalni ludzie nie potrzebują zabicia człowieka, żeby czuć satysfakcję i przyjemność.

  •  

   pokaż komentarz

   Zabicie przypadkowej (albo i nieprzypadkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) osoby, bo "wyglądała jak dzik",

   @cyrkiel: To że jadąc samochodem możesz kogoś umyślnie lub nie potrącić, nie oznacza że nie powinniśmy jeździć nimi. Mówimy tu o polowaniu na zwierzęta, nie na ludzi.

   Najpierw piszesz, że polowanie jest spoko, bo to przygoda, ćwiczenie cierpliwości itp. Później, że to nie tylko samo polowanie, ale też przygotowywanie jedzenia, a teraz dochodzisz do okrywania nowych smaków, co już w ogóle nie ma nic wspólnego z samym polowaniem i co również można zastąpić bez zabijania zwierząt.

   @cyrkiel: To wszystko to są przyjemne elementy polowania. Gdyby była w tym tylko jedna fajna rzecz, to szybko to by się znudziło, a takie polowanie składa się z wielu różnych atrakcji.

   Gwarantuję Ci, że do końca życia możesz jeść każdego dnia coś nowego i nie potrzebujesz do tego martwych zwierząt.

   @cyrkiel: Nie potrzebowałbym do tego też orzechów, jabłek czy ziemniaków, nie oznacza to że jest to tego warte. Mięso lubię na tyle że jakbym miał wybrać to odrzucił bym orzechy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Szczególnie, że liczba gatunków jest przecież mocno ograniczona, a myśliwi to nie są ludzie szczególnie zainteresowani nowościami, a zabicie 1274 zająca raczej nic nowego do ich życia nie wnosi.

   @cyrkiel: Gwarantuję Ci, że do końca życia możesz polować na króliki i zadbać o to aby każde polowanie było inne.

   Mięso jest tanie w sklepie, ale kosztem jakości, chorób cywilizacyjnych i zniszczenia środowiska.

   @cyrkiel: Jakość jest taka za jaką ludzie zapłacą. Pozwól im samym wybierać jakie jedzenie chcą.
   Nie wiem jak choroby cywilizacyjne obniżają ceny mięsa.

   Według naukowców i lekarzy warto. Zarówno dla własnego dobra jak i dla całej ludzkości, nawet jak ktoś ma zwierzęta i środowisko w dupie.

   @cyrkiel: Ja akurat słyszałem że dietę wegetariańską jest trudniej zbilansować. Ale się nie znam na tym.

   przecież nie w tym nic złego

   @cyrkiel: No nie ma, ale chodziło mi o to że potrzebne są suplementy pochodzenia zwierzęcego. Na pewno jedna znajoma musi takie jeść(bodajże z ryb) a inna po prostu je ryby od czasu do czasu z polecenia lekarza.

   Szczególnie, że tym wypadku wszystkie pozytywne elementy można łatwo zastąpić innymi zajęciami, które są po prostu lepsze

   @cyrkiel: Lepsze jest subiektywne. Dla mnie zrobienie i obróbka zdjęcia nie zastąpi upolowania i obróbki zwierzyny, to jest po prostu lepsze.

   Tak samo zabawa w paintball, albo asg jest spoko, ale jakoś normalni ludzie nie potrzebują zabicia człowieka, żeby czuć satysfakcję i przyjemność.

   @cyrkiel: A co byś miał z takiego człowieka? Kanibalizm jest niedopuszczalny w naszym środowisku, dokonujesz przestępstwa, straci na tym jego rodzina, przyjaciele i nawet żadnego łupu z tego nie będziesz miał. Tak samo jest z "polowaniem" na zwierzęta domowe.
   Polowanie na zwierzęta nie krzywdzi żadnego człowieka, i jest to naturalna kolej rzeczy. Drapieżniki zabijają stworzenia które są niżej w łańcuchu pokarmowym i je zjadają.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie chce się wierzyć, ale tysiące zupełnie bezbronnych i nieświadomych zagrożenia słoni zabijanych jest co roku w taki właśnie sposób przez te ludzkie śmiecie. Do tego setki nosorożców, żyrafy, lwy i lamparty. W bezpiecznej odległości stoją sobie i strzelają do tych niemal nieruchomych pięknych i zagrożonych gatunków zwierząt

 •  

  pokaż komentarz

  Słonie należą do niewielu gatunków dzikich zwierząt co do których naukowcy udowodnili, że są zdolne do empatii. Cierpią po śmierci swoich bliskich, młode płaczą porzucone przez matkę (albo gdy matka zostanie zabita...) https://news.nationalgeographic.com/news/2014/02/140221-elephants-poaching-empathy-grief-extinction-science/
  https://www.livescience.com/40029-do-elephants-weep-as-an-emotional-response.html

  •  

   pokaż komentarz

   @cieliczka: Oczywiście jest to poruszające co widać na filmiku, ale kurde, ilość hipokryzji jaka wylewa się pod tego typu znaleziskami zawsze mnie rozbraja. Dlaczego? Do empatii zdolne są również świnie, jednak ktoś wrzuca filmik z zabijanym słoniem i wszyscy tracą zmysły. Dlaczego nikt tak nie reaguje na siebie samego kiedy kupuje mięso u rzeźnika? Co jest de facto zleceniem zabicia tego zwierzęcia. Piszę to jako osoba, która je mięso, ale zdaje sobie sprawę, że to się właściwie niczym nie różni od tego co widać na załączonym filmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: różnica jest prosta. Zabijanie by zjeść i przeżyć to jedno. Zabijanie dla przyjemności z zabijania to drugie. To drugie jest chorobą.
   Zupełnie oddzielnym poziomem hipokryzji jest występowanie z pozycji człowieka ze strzelbą, zabicie słonia z daleka, uciekanie na odgłos innych słoni, a potem w domu chwalenie się swoją odwagą i trofeum.

  •  

   pokaż komentarz

   że to się właściwie niczym nie różni od tego co widać na załączonym filmie.

   @fen1x: no jak nie widzisz różnicy to tu nie ma o czym rozmawiać... jak widać do empatii zdolne są słonie, świnie, ale Ty już nie bardzo

  •  

   pokaż komentarz

   @phiro: nie chcę się wdawać w wojenki, ale nie musimy jeść mięsa żeby przeżyć. To również po prostu przyjemność.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Sorry - ale po prostu jestes głupi. Zabijanie, żeby zdobyć pożywenie, a zabijanie dla zabawy się różni i to znacząco - chociażby z moralnego punktu widzenia. Poza tym zabijanie w sposób uregulowany prawnie, mający na celu zminimalizowanie cierpienia zwierzęcia od zabicia poprzez wielokrotny strzał w korpu i powolne wykrwawienie też sie od siebie róźnią.
   Przez całe dziecinstwo mieszkałem na wsi, pracując tam i jedząc to co moja rodzina wyhodowała. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby jakiś rzeźnik wbijał nóż w przytomna świnię i czekał aż się wykrwawi.
   Pomijam fakt, że zabijanie zwierząt hodowlanych, reprezentujących gatunki niezagrożone nie ma takiego negatywnego wpływu na bioróżnorodność naszej planety co wybijanie gatunków dziekich/zagrożonych.

  •  

   pokaż komentarz

   @phiro: Inne drapieżniki też zabijają dla zabawy. Ludzie od zawsze wykorzystują swój umysł i zaawansowaną broń podczas polowań, nikt nie będzie walczył wręcz ze słoniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @opinel: Patrząc na to jakie zęby mamy w szczęce, na to jaka ilość alternatywnego pożywienia dostarczającego składników obecnych w mięsie jest dostępna na świecie, na cenę alternatyw oraz na przyrost populacji, skłaniam się jednak ku temu że musieliśmy, musimy i będziemy musieli jako gatunek jeść mięso. Może niedługo sztucznie hodowane, ale mimo wszystko mięso.

  •  

   pokaż komentarz

   @phiro: Dla tego zwierzęcia nie ma to znaczenia, czy odczuwasz przyjemność czy nie, oraz czy go zjesz. Mało tego, ten słoń całe życie żył na wolności, a nie w niewoli w klatce, zamknięty, ściśnięty, zniewolony, brudny. Na miejscu tego zwierzęcia wolałbym być zabity w taki sposób zaznając wcześniej wolności niż takie upodlenie.

   @siuvax: Jak wyżej.

   Sorry - ale po prostu jestes głupi.
   @RudaSwinia: "Inteligentnie" zaczynasz rozmowę. Odpowiedź wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Zadałeś pytania "Dlaczego nikt tak nie reaguje na siebie samego kiedy kupuje mięso u rzeźnika?" i tylko na to Ci odpowiadam. Następnie stawiasz tezę "ale nie musimy jeść mięsa żeby przeżyć" i też odpowiadam Ci wyłącznie na to stwierdzenie.
   Czy dla tego zwierzęcia sposób zabicia go ma znaczenie? Nie wiem, pewnie nie - masz rację, ale to nadal nie zmienia oceny tego o co pytałeś na początku.

  •  

   pokaż komentarz

   Przez całe dziecinstwo mieszkałem na wsi, pracując tam i jedząc to co moja rodzina wyhodowała. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby jakiś rzeźnik wbijał nóż w przytomna świnię i czekał aż się wykrwawi.
   Pomijam fakt, że zabijanie zwierząt hodowlanych, reprezentujących gatunki niezagrożone nie ma takiego negatywnego wpływu na bioróżnorodność naszej planety co wybijanie gatunków dziekich/zagrożonych.


   @RudaSwinia: Nikt tam na załączonym filmiku nie torturuje tego słonia, są klipy pokazujące jak stado lwów zabija młodszego(kilka lat) słonia i ewidentnie jest zdecydowanie bardziej bolesne. Dla przykładu likaony pod względem uśmiercania są dużo bardziej drastyczne nawet w zestawieniu z najbardziej ślamazarnym myśliwym. Śmierć jest bolesna, tego nie unikniesz, jak byłeś wychowany na wsi to wiesz również że świnie wiedzą że idą na rzeź. Każdy rolnik to wie.

   Bioróżnorodność nie ma tu nic do gadania bo te słonie zostały zabite legalnie, czytaj w tym kraju mają ich pod dostatkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @phiro: Roznica jest, sam ja widze: zabijamy dzikiego, wolno zyjacego slonia dla "przyjemnosci zdobywania trofeow" albo zabijamy zyjaca w niewoli swinie hodowlana dla przyjemnosci plynacej z jedzenia (a nie po to, zeby przeczyc, gdyz ludzki organizm zywiony pokarmem bezmiesnym funkcjonuje tak samo, jak zywiony miesem). W obu przypadkach z rak czlowieka ginie zwierze, ktos na tym zabijaniu zarabia, nie potrzebujemy tego, zeby zyc i funkcjonowac poprawnie, a robimy to jedynie dla przyjemnosci. Roznica polega na tym, ze populacja dziko zyjacych sloni stale spada, podczas gdy populacja swin hodowlanych rosnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Następnie stawiasz tezę "ale nie musimy jeść mięsa żeby przeżyć"

   @phiro: Nic takiego nie napisałem. Czytaj uważnie.

   Zadałeś pytania "Dlaczego nikt tak nie reaguje na siebie samego kiedy kupuje mięso u rzeźnika?" i tylko na to Ci odpowiadam.

   @phiro: A ja Ci odpowiedziałem, że zabijanie zwierząt hodowanych w takich warunkach jak świnie to nic bardziej moralnego niż zabicie zwierząt na wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Racja, mój błąd, to było do kogoś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   Racja, mój błąd, to było do kogoś innego.

   @phiro: Nie ma problemu. Ja osobiście uważam, że człowiek potrzebuje mięso, zwłaszcza dzieci.

   Odnośnie jeszcze tematu. To, czy Ty zjesz to mięso, czy nie, temu zwierzęciu różnicy nie robi. Robi natomiast różnicę uprzednie zniewolenie go i hodowanie w warunkach urągających jakiemukolwiek żywemu stworzeniu. Zwłaszcza świni, które jak wszyscy wiemy są bardzo inteligentne. Nawet pomimo tego, że są hodowane w takich warunkach, bo dalej nie zatracają wysokiej inteligencji.

   To co chcę przekazać to fakt, że moralnie jako ludzie jedzący mięso wypadamy może nawet gorzej jak osoby które polują dla zabawy. A próba zmycia win tekstami, że to dla mięsa i żeby jeść wcale tego nie zmienia. Po prostu sposób hodowania zwierząt jaki jest praktykowany jest nawet gorszy niż bardzo okrutna śmierć. Bo czymże jest chwila bólu kiedy całe Twoje życie było tak urągające, że to w dalszym ciągu niemal zbawienie..

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: nie masz pojęcia co myślą i czują zwierzęta i jaką śmierć by wolały. Ludzie są, przynajmniej w teorii, na tyle inteligentni, że nie powinni zabijać dla zabawy bezbronnego zwierzęcia. To czyste sk!!%ysyństwo

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: bo świnia to jest zwierze hodowlane i żyje w zagrodzie i sie ja je. Słoń to gatunek zagrożony żyjący dziko na sawannie i nikt go k$$%a nie zje, tej mleka z niego nie ma, jaja chyba tez nie znosi. Psa tez nam szkoda bo to nie jest zwierze na mięso, czemu zawsze pada taki argument dlaczego nikt nie płacze za świnia. Bo nie i juz.

  •  

   pokaż komentarz

   nie masz pojęcia co myślą i czują zwierzęta i jaką śmierć by wolały.

   @siuvax: Oczywiście, że masz pojęcie. Zwyczajnie postaw się na ich miejscu i sobie odpowiedź.

   Bo nie i juz.

   @zenonzima: Mądrego to i dobrze posłuchać.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Ale przecież cała dyskusja nie opiera się o to "czy dla danego zwierzecia to roznica czy nie", tylko o to czy ten czyn jest moralnie uzasadniony. Według mnie zabić, żeby zjeść jest moralnie uzasadnione - prawo przyrody. Zabić dla przyjemności (nawet nie dlatego, żeby ćwiczyć umiejętność polowania, która może przydać się w życiu), z czym mamy do czynienia na filmiku wyżej, jest według mnie barbarzyństwem.

  •  

   pokaż komentarz

   Według mnie zabić, żeby zjeść jest moralnie uzasadnione - prawo przyrody

   @RudaSwinia: Idziesz do lasu zabijasz zwierzę i je zjadasz, pełna zgoda. Jednak hodować jak ścierwo i zabić rzekomo humanitarnie nie bacząc na sam proces hodowli z takimi samym podejściem, a potem płakać nad zabitym słoniem bo coś tam, i kłócić się że to takie straszne, to hipokryzja. Zwłaszcza, że na filmiku nie jest powiedziane co tam dalej z tym słoniem jest robione, plus w dziczy nic nie ginie, to mięso będzie zjedzone, jak nie przez człowieka to przez jakieś drapieżniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: różnica jest taka że świń jest całkiem sporo, a słoni nie - poprzez działalność człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x widzę że ma wsi byłeś baaaaardzo dawno temu lub nigdy. Obecnie hodowla bydła jest na bardzo wysokim poziomie (mówię tutaj o hodowcach którzy liczą się na rynku, a nie Januszach trzymających po 2 krówki). Nikt nie trzyma krok w oborze jak "ścierwa" bo nie będzie w stanie sprzedać mleka do mleczarni z powodu zbyt wysokiej ilości bakterii. Idąc twoim tropem równie dobrze można iść do lasu, zastrzelić dzika i go tam zostawić bo jakiś drapieżnik sobie go zje. A że dzików mamy nadwyżkę to może tak róbmy dla zabawy? Problem z tym, że w takim wypadku w wodach gruntowych będziesz miał dużo wesołej fauny, która szybko doprowadzi do wesołego stanu epidemiologicznego. Czasami życie jest bardziej skomplikowane niż to się wydaje "na chłopski rozum".

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie trzyma krok w oborze jak "ścierwa" bo nie będzie w stanie sprzedać mleka do mleczarni z powodu zbyt wysokiej ilości bakterii.

   @RudaSwinia: W dalszym ciągu jest to niewola i to jest meritum, a nie to czy teraz rolnik ma czyste obory czy nie.. A ta Twoja ciekawa historia o dzikach, bardzo urzekająca, ale już niech Cię wodze fantazji nie ponoszą bo ja nie sugerowałem, że ktoś ma chodzić do lasu zabijać dla zabawy.

  •  

   pokaż komentarz

   Patrząc na to jakie zęby mamy w szczęce, na to jaka ilość alternatywnego pożywienia dostarczającego składników obecnych w mięsie jest dostępna na świecie, na cenę alternatyw oraz na przyrost populacji, skłaniam się jednak ku temu że musieliśmy, musimy i będziemy musieli jako gatunek jeść mięso. Może niedługo sztucznie hodowane, ale mimo wszystko mięso.

   @phiro: ja p#!!%!#ę, co to za bełkot?

  •  

   pokaż komentarz

   @phiro: Co Ty gadasz ?! porównaj uzębienie człowieka i innych drapieżników, typu kotowate, psowate. Poza tym naukowcy swego czasu określili, ze człowiekowi w naturalnym stanie najbliżej do padlinożerców, bo naturalnie nie jesteśmy wyposażeni w atrybuty tj. kły, pazury itp. idąc Twoim tokiem myślenia, świnia też powinna jeść mięso, bo ma zęby do tego przystosowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @ameneos: Coś niejasno napisałem? Który fragment? może uda mi się lepiej wyjaśnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mohawk_pl: nie znam tych badać, ale jeśli blisko nam do padlinożerców to znaczy że blisko do istot jedzących mięso właśnie.
   Polecam np. ten artykuł i zalinkowane w nim badanie opisane w Nature http://time.com/4252373/meat-eating-veganism-evolution/

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Ludzie jedzą mieso, bo to łatwe i stosunkowo tanie i dobre źródło pokarmu, ale nie czerpią satysfakcji z tego, że zadali zwierzęciu cierpienie. Myśliwi, natomiast to są zwykli mordercy, którzy usprawiedliwiają swoje postępowanie, tym że to przecież tylko zwierzęta, a jakbyś im powiedział, że jakaś grupa ludzi jest gorszą grupą, to też nie widzieliby nic złego w zabijaniu ich. Część robi to dla zwykłej, głupiej rozrywki. Jeszcze inną grupą ludzi, są ci którzy kupują np. futra, czyli coś totalnie zbędnego.

   Pomimo tego, że hodowla zwierząt na mięso jest najbardziej szkodliwa (ze względu na skalę), to jedzenie mięsa i czerpanie przyjemności z zabijania to zupełnie inny ciężar moralny. To różnica jak między katem, a mordercą.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Ehh, czerpanie przyjemności to, czerpanie przyjemności tamto, faktycze zwierzęciu lepiej, że je ktoś maltretuje w zamknięciu całe życie.. Proste pytanie, czerpiesz przyjemność z jedzenia dobrego mięsa? Tak? Dziękuję, tyle w temacie "czepania przyjemności", bo to zwierzę najmniej obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Nie czerpię przyjemności z jedzenia mięsa i od wczesnego dzieciństwa nie chciałem go jeść i nie jem go od kiedy byłem na tyle duży (6-7 lat), żebym skutecznie mógł odmówić. Nie chodzi o to, co jest dobre dla zwierzęcia, ani dla środowiska, tylko o ocenę moralną takich czynów. To są zwykli, chorzy mordercy, czerpiący przyjemność z krzywdzenia i zabijania bezbronnych.
   To różnica jak między żołnierzem na wojnie i mordercą. Wojna jest bardzo zła, żołnierze zabijają wiele osób które często wcześniej muszą uciekać, ukrywać się, cierpią z głodu itd., ale to zupełnie inna sytuacja, niż zamordowanie kogoś na ulicy dla zabawy.

  •  

   pokaż komentarz

   To różnica jak między żołnierzem na wojnie i mordercą. Wojna jest bardzo zła, żołnierze zabijają wiele osób które często wcześniej muszą uciekać, ukrywać się, cierpią z głodu itd., ale to zupełnie inna sytuacja, niż zamordowanie kogoś na ulicy dla zabawy.

   @cyrkiel: No i o to chodzi, ja nie stawiałem znaku równości. Chodzi mi o to, że jedno i drugie jest złe, a to co jest gorsze to już mniej istotne. Choć jeżeli miałbym wybierać to wolałbym być zwierzęciem które jest wolne i biega w lesie kończąc po strzale zadowolonego czy nie myśliwego, niż być tuczonym na ubój w zamknięciu po to by być "humanitarnie" zabitym. Bo przecież drapieżniki zabijają bezboleśnie i szybko..

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Nadal kompletnie nie rozumiesz o czym mowa. Ja też bym wolał być wolnym zwierzęciem, którego zabił myśliwy, tak samo jak wolałbym być ofiarą szybkiego morderstwa, niż okrucieństw wojny. Jednak nie tylko nie możemy stawiać znaku równości pomiędzy żołnierzami (szczególnie tymi, którzy zostali powołani przymusowo) i mordercami, ale myślę, że dla każdego oczywiste jest, że mordercy są nieporównywalnie gorsi niż żołnierze (oczywiście żołnierz też może być mordercą i za to grozi mu sąd wojskowy).

   Ocena moralna nie zależy tylko od krzywdy ofiary, ale też od motywów sprawcy. Jak gwałciciel zgwałci nieprzytomną dziewczynę, tak że nic się jej nie stanie i nawet nie będzie tego świadoma, to nie można powiedzieć, że to jest ok., ani nawet, że to porządniejszy gwałciciel niż taki, który gwałci na żywca. Ich postępowanie jest tak samo złe. Zabijanie dla przyjemności dzikich zwierząt jest tak samo złe, jak zabijanie dla przyjemności zwierząt w niewoli, bo motyw jest ten sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel:

   Nadal kompletnie nie rozumiesz

   Faktycznie nie rozumiem po co piszę:

   ja nie stawiałem znaku równości.

   Tylko po to żeby komentarz niżej przeczytać:

   Jednak nie tylko nie możemy stawiać znaku równości

   Mój pierwszy komentarz w skrócie dotyczy hipokryzji ludzi którzy rozpaczają nad słoniem, a sami tez wiele lepsi nie są. Jedna z form hipokryzji.

   Moje zdanie dotyczy tego, że dla zwierząt nie ma znaczenia czy czepiesz z zabijania ich przyjemność. Znaczenie ma jednak, że hodowanie zwierząt w klatkach można podpiąć pod znęcanie się, i że zwierzę które żyło na wolności jest w dużo lepszej sytuacji niż to hodowane na mięso niezależnie od tego jak bardzo bezboleśnie zostanie zabite. Życie to nie "jakość" śmierci, a przede wszystkim jak się odbywało. Ten słoń miał dużo lepsze życie niż jakakolwiek hodowlana świnia która wylądowała na talerzu. Stąd zdanie, że ludzie płaczą na ów myśliwego tymczasem sami przyczyniają się do dużo gorszego traktowania zwierząt niż to na załączonym filmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Ale znacznie ma, czy robisz coś złego i zabijasz zwierzęta dla jedzenia, czy jesteś poj??$nym sk!!%ysynem i zabijasz je dla rozrywki. Ludzie nie płaczą nad słoniem, tak jak nie płaczą nad słoniem, którego zjedzą lwy. Ludzie są oburzeni sk!!%ysyństwem myśliwych.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Ależ ja rozumiem to oburzenie, jednak przy tego typu klipach zawsze mnie irytuje ten pojazd na myśliwych w tonie jakby sami moralnie stąpali czubkami stóp po tafli wody. A tak niestety nie jest bez znaczenia jakby sobie tego nie tłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Nikt nie jest święty, ale to nie znaczy, że nikt nie ma prawa krytykować niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Nikomu tego nie odbieram, jednak warto by przy tego typu okazjach spojrzeć z boku na zagadnienie hodowli.

  •  

   pokaż komentarz

   @fen1x: Ale to jest "a w Ameryce biją murzynów".

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzki niedowład umysłowy.
  Jeżeli nie polujesz żeby nakarmić swój bebech, albo w obonie własnej - to jest sprzeczne z naturą.

 •  

  pokaż komentarz

  Uwaga komentarz będzie niepoprawny politycznie i pewnie wywoła lawinę minusów !

  pokaż spoiler Uważam że te polowania to czyste skur**** ALE z drugiej strony bez tych Januszy pseudo pogromców Afryki to lokalne władze miały by totalnie w dupie ochronę zwierząt. Dlaczego ? Ano dlatego że zakładanie rezerwatów i dbanie o rozmnażanie tych zwierząt zapewnia im zysk w przyszłości bo Janusz będzie miał do czego strzelać. Jest to popieprzony cylk popytu i podaży ale poniekąd chęć Janusza do mordowania sprawia że dba się o populacje tych zwierząt ...

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna