•  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem, chińskie firmy mają przestrzegać amerykańskiego embarga?

 •  

  pokaż komentarz

  Trump ma niezdrową obsesję na punkcie Iranu. To ciekawe bo jako nowojorczyk i niby wróg islamskiego terroryzmu powinien skierować swoją nienawiść wyłącznie w kierunku Arabii Saudyjskiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Chiny aresztują Muska na otwarciu Gigafactory i będzie na wymianę ( ͡º ͜ʖ͡º)

  pokaż spoiler Słabe zagranie ze strony USA. Pominięcie motywacji prawnych źle się skończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Martwiak:
   Dlaczego słabe? Hujłej naruszył embargo, więc ich cisną. Wg innych artykułów Kanada była skora do aresztowania tej pani, bo ich służby podejrzewały chińskiego giganta o działania szpiegowskie w związku z testowaniem sieci 5G.

   Dodatkowo USA mają już doświadczenie w dokręcaniu śruby chińskim firmom. Zobacz jak poradzili sobie z ZTE:

   https://komorkomania.pl/35993,zte-wraca-do-gry-ale-chinczycy-musza-zaplacic-za-to-wysoka-cene

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Hujwej jest chiński a sankcje są inicjatywą indywidualną USA ze wsparciem kilku ich kmiotków, na które nie mają oficjalnego poparcia środowiska międzynarodowego (z resztą chyba już nawet jest założona sprawa w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości przeciwko USA w tej sprawie), więc Hujwej żadnego prawa nie naruszył handlując z Iranem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: Może i chińskie, ale działa również na terenie USA. W USA posiada również swoje placówki badawcze. Bardzo więc możliwe, że handlując z Iranem złamali prawo/warunki na jakich funkcjonują w USA. Tak więc Hujwej złamał amerykańskie prawo, które go obowiązuje ponieważ funkcjonuje na tamtym rynku.

   Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego ludzie bronią tak tego molocha który jest wspierany przez komunistyczny reżim.

  •  
   S......s

   +9

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: przepraszam, ale z u es and a im wysyłali ten towar do tego iranu czy z chin?

  •  

   pokaż komentarz

   @Seikilos:
   Towar mogli im wysłać nawet z Marsa. Bez oprogramowania to tylko kupka metalu. Software mógł być rozwijany w USA.

   Można nie lubić USA, okej, ale popieranie Chin w walce z USA to jak odmrażanie sobie uszu na złość babci.

  •  
   S......s

   +7

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: a jakie znaczenie ma to gdzie opracowywali? pokrętna logika

  •  

   pokaż komentarz

   @Seikilos:
   Na wstępie zaznaczę, że nie jestem członkiem administracji Donalda Trumpa więc nie znam się na szczegółach. Jednak nie trudno sobie wyobrazić taką sytuację, że USA zwraca się do Chińczyków następującymi słowy:

   Te, Hujwej, jak chceicie to możecie sprzedawać swoje urządzenia na naszym rynku, możecie korzystać z naszych obywateli przy rozwijaniu swoich technologii. Jeśli jednak dowiemy się, że handlujecie z ajatollahami, to wam łeb urwiemy przy samej dupie.

   Wiesz, bojownicy państwa islamskiego nie popełniają przestępstw na terenie USA, a pomimo to są "dronowani" przez CIA czy tam inne USArmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Jak USA się nie podoba, że Chińczycy handlują z Iranem to powinni przestać handlować z Chinami, albo wynegocjować jakiś kompromis. Tak zrobiliby cywilizowani ludzie. Ale murikańskie dzikusy zrobiły to, żeby pokazać, że mogą. To jest zachowanie na poziomie patoli spod bloku.

   A ogólnie to USA powinno dostać po dupie za to embargo, bo potrzebne im jest tylko do tego, żeby był jak największy burdel na Bliskim Wschodzie. Właściwie to cały świat powinien bojkotować amerykańskie produkty, bo żadne inne państwo nie odp%?@%??a tak bardzo jak USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @Martwiak: jak slabe? Przeciez to oni nalozyli sankcje. Nic dziwnego ze pilnuja by byly przestrzegane.
   Co innego mogliby zrobic?

  •  
   S......s

   +2

   pokaż komentarz

   Te, Hujwej, jak chceicie to możecie sprzedawać swoje urządzenia na naszym rynku, możecie korzystać z naszych obywateli przy rozwijaniu swoich technologii. Jeśli jednak dowiemy się, że handlujecie z ajatollahami, to wam łeb urwiemy przy samej dupie.

   @KonradLuzik:

   Jak USA się nie podoba, że Chińczycy handlują z Iranem to powinni przestać handlować z Chinami,
   @cyrkiel: to samo chciałem odpisać

   bojkot konsumencki panie konrad, mówi to panu coś? tylko, że na skalęp międzynarodową( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   murikańskie dzikusy

   @cyrkiel: Oho! Pryszczaty antyamerykanizm wyczuwam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Właściwie to cały świat powinien bojkotować amerykańskie produkty, bo żadne inne państwo nie odp$!@#?@a tak bardzo jak USA.

   @cyrkiel: Oho! Potwierdzenie wcześniejszych podejrzeń ( ͡º ͜ʖ͡º)

   bojkot konsumencki panie konrad,

   @Seikilos: Jakoś Ci Jankesi będą musieli przeżyć, że nie kupisz od nich Harleya.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: A ha, czyli jedno państwo może sobie kazać innemu co ma robić, a kiedy to drugie państwo się nie stosuje, to można uwięzić jego obywateli (o bombardowaniach nie wspominając) i nie ma w tym nic słabego? W końcu jak USA coś powie, to wszyscy mają słuchać. A poza tym to ZSRR było cool?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Harleya? Ten głośny, śmierdzący przeżytek? A co ja muzeum prowadzę? ( ͡º ͜ʖ͡º) (niby mają robić jakieś elektryki, ale brzydkie to)

   Nie żaden pryszczaty antymarykanizm, tylko fakty są takie, że USA całkowicie olewa współczesny, cywilizowany sposób wzajemnych relacji między państwami i stara się trzymać za mordę cały świat. Jak lubisz kiedy ktoś Cię trzyma za mordę to Twoja sprawa. Ja nie lubię. Tylko się nie zdziw jak islamski terroryzm finansowany przez USA zapuka do Twoich drzwi.

   Gdyby inne państwo robiło to co robi USA to byłoby uznawane za zbrodnicze, ale że USA to potęga militarna i gospodarcza i wszyscy mordy w kubeł i udają, że everything OK!

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie lubię.

   @cyrkiel: Ja też nie, ale nie widzę związku z tematem. Nikt nikogo nie trzyma za mordę.

   Tylko się nie zdziw jak islamski terroryzm finansowany przez USA zapuka do Twoich drzwi.

   @cyrkiel: W sensie, że jakie organizacje terrorystyczne finansują? Chodzi Ci o Syrię?

   Gdyby inne państwo robiło to co robi USA

   @cyrkiel: Ale robi to USA, gwarant utrzymania "zachodniego stylu życia". Wolę Pax Americana, niż to żeby ich miejsce zajęli Chińczycy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik hujwej, szajomi...fap, fap, fap, fap....

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli jednak dowiemy się, że handlujecie z ajatollahami, to wam łeb urwiemy przy samej dupie.

   Wiesz, bojownicy państwa islamskiego nie popełniają przestępstw na terenie USA, a pomimo to są "dronowani" przez CIA czy tam inne USArmy.

   @KonradLuzik: Poruszyłeś dwie ważne kwestie. Po pierwsze. Iran ma niewiele wspólnego z ISIS i zamachami terrorystycznymi. Ale jest za to flekowany w przeciwieństwie do AS której to udowadniano nie raz i nie dwa. Dwa. Zastanów się chwilę czy to dobrze że jedno państwo morduje obywateli/mieszkańców innego państwa bo podejrzewa ich o wspieranie terroryzmu. Tak na chłodny rozum zastanów się nad tym. Nie zrzuca oddziału SEAL i go aresztuje później doprowadza do publicznego procesu i osadza za przestępstwa międzynarodowe lub wykonuje wyrok śmierci tylko po prostu morduje. A jak ci się to podoba to pomyśl że teraz jesteśmy ich sojusznikiem a jak się coś zmieni to też możemy być celem. Ty także bo ktoś się pomyli w ocenie, będziesz podejrzany i coś spadnie na twój samochód. Często podczas takich akcji giną też postronne osoby które tylko były blisko lub rodziny podejrzanych. To jest taki sam terroryzm jak zamach bombowe tylko ładnie ubrany.

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanów się chwilę czy to dobrze że jedno państwo morduje obywateli/mieszkańców innego państwa bo podejrzewa ich o wspieranie terroryzmu.

   @EliG: Nie jest dobrze kiedy jedno państwo morduje obywateli/mieszkańców innego państwa.

   A jak ci się to podoba

   @EliG: Nie podoba.

   a jak się coś zmieni to też możemy być celem.

   @EliG: Co ma się wydarzyć? USA są naszym strategicznym sojusznikiem (naszym niekoniecznie ich). Jesteśmy w takim położeniu, że zawsze (w dającej się przewidzieć przyszłości) będziemy potrzebować "strategicznego" sojusznika.

   Często podczas takich akcji giną też postronne osoby które tylko były blisko lub rodziny podejrzanych.

   @EliG: "Collateral damage" - przykra sprawa.

   To jest taki sam terroryzm jak zamach bombowe tylko ładnie ubrany.

   Ja dostrzegam różnicę w dronowaniu, a wysadzaniu się na bazarze.

  • więcej komentarzy(7)

 •  

  pokaż komentarz

  Huawei kradnie i podrabia technologię znacznie poważniejszą od tej z telefonów. Później sprzedaje to Iranowi czy Korei. Poza tym backdoory i oprogramowania szpiegowskie były przyczyną zakazu używania ich sprzętów w administracji i wojsku USA. Tu nie chodzi o to że złamali embargo i sprzedawali w Iranie swoje P20 Lite.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: no tak bo tylko USA ma prawo sprzedawać broń komu chce, w tym organizacjom terrorystycznym jak Alkaida czu ISIS, i tylko USA ma prawo inwigilować wszystkie kraje świata... Z tym że w przypadku USA to przynajmniej są dowody...

  •  

   pokaż komentarz

   @mktos: Chiny tak jak każdy mogą sprzedawać własne uzbrojenie. Problem jest w tym że Huawei kradnie technologie i je udostępnia. USA inwestuje miliardy a ci bez żadnych licencji sprzedają je wrogom Stanów. Uważasz że to jest w porządku?

  •  

   pokaż komentarz

   Uważasz że to jest w porządku?

   @sicknature: jak najbardziej, bo uważam że technologii się nie da ukraść, można ją skopiować ale przy tym uważam że kopiowanie technologii to coś dobrego i każdy powinien to robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mktos:

   jak najbardziej, bo uważam że technologii się nie da ukraść

   #januszpolityki

  •  

   pokaż komentarz

   @mktos: Gdyby takie praktyki były dozwolone to żadna firma farmaceutyczna nie opracowywałaby nowych leków. Zdajesz sobie sprawę z konsekwencji?

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature robią dokładnie to co wszystkie inne państwa i ich służby. Amerykanie to jeden z ostatnich przykładów na tych bez winy.

   Mnie bardziej zastanawia co się dzieje za kulisami bo Amerykanie bywają aroganccy ale nie bywają idiotami. Wiedzieli, że będzie odpowiedź i pewnie przewidzieli jaka. Przecież nie posądzą dyr z Huawei do więzienia. Mnie interesuje co i kto na tym ugra.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Chiny niedawno zatrzymały szefa Interpolu nikogo nie informując o tym. Ktoś im musiał utrzeć nosa.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Poczytaj o patentach na leki. Wynoszą one 20-25 lat żeby producent miał czas na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy. Ibuprofen został opracowany 60 lat temu więc nie ma żadnej ochrony. Nie tak dawno popularna Viagra straciła ochronę patentową i każda firma farmaceutyczna może ją produkować pod nazwą własną.
   Bez tych ograniczeń nikt rozsądny nie inwestowałbym w najnowocześniejsze leki miliardy dolarów.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Nie wiesz o czym piszesz. Wprowadzenie na rynek pojedynczego leku trwa od kilku do kilkunastu lat a koszta sięgają nawet 2,5 MILIARDA dolarów. Tak, nie pomyliłem się. Dwa i pół miliarda dolarów za jeden lek a ty chciałbyś żeby ktoś kto tyle zainwestował dzielił się wynikami pracy. Znajdź mi kretyna który byłby na to chętny.

   http://orgchemnews.blogspot.com/2014/11/ile-kosztuje-wprowadzenie-na-rynek.html
   https://forsal.pl/artykuly/598663,miliardy-za-jeden-lek-zobacz-ile-firmy-farmaceutyczne-wydaja-na-badania.html
   https://www.zdrowie.com.pl/ile-kosztuje-wprowadzenie-leku-na-rynek-4399/

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: no i co z tego? Tylko się cieszyć, że ktoś przeciwstawi się Jankesom

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: to proszę złapać złodzieja. Wytoczyć proces i udowodnić, że takie a takie technologie zostały wykradzione. USA kraj imigrantów gdzie każdy może być szpiegiem a u producenta trudno coś udowodnić. Ale chyba opieramy się na prawie, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Ha, ha, tak jakby Amerykanie nie uprawiali szpiegostwa przemysłowego i tak jakby cały ich przemysł (a szczególnie zbrojeniówka) nie był opary na papierach, które w teczkach przywieźli do USA naziści uciekający przed sądem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Z patentami to tak w teorii. A patent (prawo) trzeba móc wyegzekwować - tu pojawia się problem. Gdy mały gracz tworzy patent to de-facto podaje przepis/sygnał na produkt dla dużych graczy + koszta, wykupowanie, niszczenie ekonomiczne, tworzenie alternatywnych patentów, zachęty pozarynkowe (porwania,podpalenia etc.).
   Dodatkowo w świecie multipolarnym bez przewodniej roli USA i gdzie korporacje mają PKB państw sytuacja jest jeszcze trudniejsza, bo nie trzeba nawet ukrywać nierespektowania praw patentowych - kopiujemy wasz wynalazek i co nam zrobicie.
   Niedługo patenty będzie można sobie oprawić w ramkę i błyszczeć dumą przed znajomymi - nie dlatego że taki jest złowieszczy plan tylko taki jest świat i trzeba się przystosować do warunków. Korporacje będą musiały odnaleźć się w tej sytuacji i wg. mnie podzielą sobie świat jak mafia teren, lub działy jak gildie - wg. mnie już to robią.
   Już teraz FDA (urząd) ma dupościsk o rynek "podróbek" (jak u nas wychwalane tańsze zamienniki) - walczą cłami i policją ale to niewiele daje i okopuje ichniejszych farmaceutycznych potentatów. Karencja patentowa leków w USA po odliczeniu czasu na test daje w większości 7-12 lat na wyłączność produkcji (8-13 lat testowania) - gdy w tym czasie konkurencja nielegalnie dostarcza "podrobiony" produkt do klientów. Proces dopuszczenia leku blokuje także rynek dla małych graczy. Nie patenty są hamulcem dla rynku farmaceutycznego a utrzymywane przez niego regulacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: wygrali wojnę więc zabrali ze sobą łupy wojenne w postaci nazistów i ich wyników pracy. Poza tym wciąż okupują militarnie Niemcy i jeżeli kiedyś sami nie zdecydują się stamtąd wyjść to wcale nie będą musieli tego robić. Porównanie nietrafne zwłaszcza dlatego że patrząc od strony wyłącznie militarnej to Stany są jedynym supermocarstwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: A Chińczycy wygrywają wojnę w zdobywaniu informacji technologicznych, bo nie są tak głupi jak np. my i nie podporządkowują się prawom tworzonym pod interesy międzynarodowych korporacji. Dzięki tym łupom rozwijają gospodarkę i poziom życia niewyobrażalnie się poprawił (chociaż o obywateli to mogliby lepiej dbać), rozkręcili własny przemysł i nie są na łasce postkolonialnych mocarstw.

   Ale masz ciekawy punkt widzenia. Najbardziej agresywne i zbrodnicze państwo świecie, które otwarcie stara się zdominować resztę świata, które nie ma żadnych zahamowań, uważa, że z powodu przewagi militarnej może robić wszystko i które jest bardzo podobne do III Rzeszy (właściwie można powiedzieć, że naziści wygrali, tylko zmienili barwy), jest ok. Natomiast państwo, które stara się rozwinąć i z tego powodu odrzuca zasady chroniące interesy światowych potęg jest nie ok i powinni do końca świata szyć buty dla Amerykanów za miskę ryżu i się cieszyć.

   I jak w tym kraju ma być dobrze, skoro ludzie mają takie światopoglądy?

   pokaż spoiler Oczywiście odrębną kwestią jest to co Chińczycy odp?%%@?#ają np. w Tybecie itp., ale ogólnie poziomem zbrodniczości nie dorastają USA do pięt.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście odrębną kwestią jest to co Chińczycy odp?@%?@#ają np. w Tybecie itp., ale ogólnie poziomem zbrodniczości nie dorastają USA do pięt.

   @cyrkiel: Mao Zedong i jego kilkadziesiąt milionów ofiar istnieją gdzieś w twojej świadomości czy interesujesz się Chinami odkąd ci paczki z aliexpresu zaczęły przychodzi do domu?

  •  

   pokaż komentarz

   Huawei kradnie i podrabia technologię

   @sicknature: Bzdura. Niczego nie kradnie, tylko sprzedaje zupełnie nową. A nowej technologii nauczył się na podstawie doświadczeń które mu na tacy dali min. amerykanie w postaci outsourcingu, otwierając w Chinach swoje fabryki i pchając tam technologię. Dlatego właśnie USA i inne kraje mają tak potężny problem, bo to jest technologia udoskonalona przez chińczyków i nie taka sama jak amerykańska czy brytyjska. Rakiety już nie "shakujesz", tak samo systemów sterowania, obrony i h@# wie czego tam jeszcze. A w kolejce już stoją chińskie śmigłowce, myśliwce, statki itd, których nie zrobił dla połowy świata Gunman i inny Boening, tylko jakiś czanczuping chiński.

   A to dopiero początek problemu, bo za chwilę, o ile już to się nie dzieje, może się okazać, że chińska broń dorównuje tej amerykańskiej a może jest nawet i lepsza, a do tego za połowę ceny... ruskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Mao to od 40 lat zajmuje się głównie gniciem w mauzoleum. W sumie to czemu nie powiedzieć, że odpowiedzialny jest za setki milionów ofiar, a nawet za miliardy. Papier wszystko przyjmie, jeszcze kilka lat i dojdziemy do tych wartości. A Amerykanie wyrżnęli Indian (chciaż według danych amerykańskich to było najwyżej kilka tysięcy ludzi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ). Tylko jaki to ma związek z rozwojem państwa poprzez olewanie prawa chroniącego interesy zagranicznych korporacji? Chyba Mao nie morduje milionów amerykańskich naukowców, żeby wyssać informacje z ich mózgów?

   Te ofiary, o których piszesz to ofiary biedy. To co robią teraz Chińczycy to zwalczają biedę. Chyba, że wolałbyś, żeby dalej szyli buty i umierali z głodu i chorób?

   pokaż spoiler Licząc w podobny sposób liczbę ofiar kapitalizmu szacuje się na 200mln.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Poczytaj jak Chiny dochodził do momentu w którym się teraz znajdują i jaką cenę wciąż płacą ich obywatele. Jeżeli naprawdę uważasz ze USA wyrządziło więcej zła to znaczy że nie masz pojęcia na czym oparta jest chińska gospodarka. Tam człowiek nie będzie się liczył jeszcze przez 50 albo nawet i 100 lat.

   Zabił więcej ludzi niż Hilter czy Stalin. Polityka Mao Zedonga doprowadziła do śmierci 70 mln osób, z czego 38 mln zmarło w wyniku wywołanej przez jego rządy klęski głodu. Znacząco przyczynił się do wybuchu wojen w Korei i Wietnamie oraz do komunistycznego ludobójstwa w Kambodży. Sprawował totalitarną władzę nad jedną czwartą ludności Ziemi.

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Wyskakujesz z jakąś propagandą, która nawet nie ma żadnego związku z tematem. Jasne, statystyka jest taka fajna, że można wykazać wszystko, włącznie z zagładą życia na Marsie miliardy lat temu przez rząd Trynidadu i Togo w 2018. Nie zamierzam się spierać o liczbę ofiar Mao, ani udowadniać, że Chiny są rajem na Ziemi, ale równie dobrze można Hoovera (i całą Amerykańską śmietankę tamtych czasów) oskarżać o ofiary Wielkiej Depresji (tylko to się nazywa naturalnymi cyklami gospodarki i jest całkowicie ok), a jakby się uprzeć i postarać, to można mu właściwie zaliczyć też ofiary Hitlera, Stalina, Mao i wiele innych. Albo Obamie można policzyć ofiary otyłości w USA. Jak szaleć to szaleć. No ale jest jednak różnica pomiędzy skomplikowanym systemem zależności prowadzącym do śmierci wielu osób, czy nawet godzeniem się na te ofiary, a tworzeniem obozów zagłady, bombardowaniem ludzi i dokonywaniem ludobójstwa!

   Ale to zupełnie nie na temat. Obecnie USA to obiektywnie najbardziej zbrodnicze państwo świata. Kropka. W stosunku do swoich obywateli nie są tacy źli jak inne reżimy, ale to co robią na arenie międzynarodowej i jakie kierują nimi pobudki zasługuje na największe potępienie. I to jest kolejny przykład takiej postawy. Uważają, że mogą robić co im się podoba i ich zadnie jest ważniejsze niż suwerenność dowolnego innego państwa. Całkowicie lekceważą konsekwencje własnych działań, szczególnie że zazwyczaj muszą ponosić je inni. No chyba, że uważasz, że ta kobieta powinna trafić do więzienia z powodu liczby ofiar Mao.

   Owszem, Chińczycy olewają prawo patentowe, ale to jest prawo bogatych do bycia bogatymi i skazujące biednych na bycie biednymi. Jest to też prawo, które w teorii ma pomagać w rozwoju technologii, ale w praktyce bardzo często go opóźnia i blokuje. W dodatku WSZYSCY rozsądni tak robią, tylko Chińczycy robią to na bezczela. USA nie ma problemu w robieniu interesów z Chińczykami, bo kradną technologię, tylko zamykają kobietę, bo Chiny nie chcą się dać zwasalizować. USA potrafi robić interesy z najgorszymi zbrodniarzami, jeśli tylko są to interesy pod dyktando USA.

   Wypominanie Chińczykom, że nie wymyślają koła na nowo, jest po prostu głupie, a w kontekście historii rozwoju USA niedorzeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie bardziej zastanawia co się dzieje za kulisami bo Amerykanie bywają aroganccy ale nie bywają idiotami. Wiedzieli, że będzie odpowiedź i pewnie przewidzieli jaka. Przecież nie posądzą dyr z Huawei do więzienia. Mnie interesuje co i kto na tym ugra.

   @kolorofon: Zagrywka emocjonalna i polityczna. Przepychanki w celu potwierdzenia hierarchii. Po pierwsze pokazują, że mogą, demonstracja siły, niczym pato spod bloku (podobnie jak w przypadku psów Putina napuszczonych na Merkel). "Zamknęliśmy wam prezes i co nam zrobicie, ha?". Po drugie to show dla ludu (jednego i drugiego). "Murica strong, a rząd Chin nic nie może zrobić w celu obrony swoich obywateli i to nawet tych z samego szczytu, więc jak niby ma chronić zwykłego pana Li?"

  •  

   pokaż komentarz

   jak najbardziej, bo uważam że technologii się nie da ukraść

   #januszpolityki

   @Brzytwa_Ockhama: nie dla każdego wszystko jest polityką

  • więcej komentarzy(15)

 •  

  pokaż komentarz

  No to jankesy mają przesrane jak go nie wypuszcza 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ