•  

  pokaż komentarz

  Szokujące że gdyby nie filmy były by tylko statystyką którą nikt w Maroko by się nie zainteresował. A tak to trzeba ratować wizerunek turystycznego państwa. Tfu na te całe islamy!

 •  

  pokaż komentarz

  A to nie jest tak że oni nie wiedzieli że się nie gwałci i nie zabija i powinniśmy ich puścić wolno, ewentualnie zrobić jakąś prezentację w PowerPoint żeby ich nauczyć? Zamiast karać za niewiedzę?

 •  

  pokaż komentarz

  A gdzie były ich tzw służby, gdy kupowali broń i materiały wybuchowe?
  Prawda jest taka, że oni takich tolerują, inaczej jak w tak szybkim czasie mogliby aż złapać 30 osób. Muzułmanom nie wolno ufać nigdy.

 •  

  pokaż komentarz

  serio? mam to w dupie, że ich zatrzymano. ja sam tam nie mam zamiaru jechać i na pewno będę protestował, jeśli ktoś z mojej rodziny będzie chciał tam jechać.

  co mi po tym, że po ich śmierci kogoś tam zatrzymano... życia tych dziewczyn to nie zwróci. a i wcale nie będzie tam bezpieczniej.

 •  

  pokaż komentarz

  Religia to najstraszniejsza rzecz jaką wymyślił człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @MirkobIog: Myślisz, że gdyby nie było religii to ludzie by nie mordowali, nie powodowali wojen, nie najeżdżali obcych ziem? Zabijaliby dalej na tle rasistowskim choćby, ekonomicznym, czy zwyczajnie kulturowym. Te dziewczyny mogłyby zginąć bo oprawcy posłuchali się swojej religii, równie dobrze mogli zabić słuchając się swojej kultury która przykładowo może pozwalać na gorsze traktowanie kobiet. A mogli też ot, posłuchać swojej natury.

   Religia nie była, nie jest i nie będzie nigdy największym złem na ziemi, bo nawet jeśli znikną wszystkie wyznania świata, to w ich miejsce wejdzie co innego, choćby kultura która ma na człowieka taki sam, jak nie większy wpływ, bo od religii uciekniesz, od kultury i społeczeństwa, no ciężej. No i jeszcze ideologie wszelkiej maści, one przecież też wtłaczając odpowiednie według swoich kryteriów myślenie, no ale to ogólnie kultura zrobi swoje i bez religii.

   Nazywanie religii najgorszą 'rzeczą' wymyśloną przez człowieka to spore nadużycie i niesprawiedliwość. Świat bez religii będzie kiedyś tak samo dobry i zły jak jest teraz. Zmieni się tylko odgórna retoryka i sposoby manipulacji masami - zarzuć gorącego fejk newsa na główną stronę dużego portalu informacyjnego i już masz szarą masę ludzi pod wpływem przeróżnych emocji.

   Trzeba by napisać, że natura ludzka to zło, bo bazuje na niestabilnych emocjach, no ale ona przecież też ma dobre strony, więc tyle z tych ogólników( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @FobikusTotalus: Otóz nie mogę się zgodzić. Mordowanie polityczne, czy dla pieniędzy wynika bezpośrednio z tej mroczniejszej natury człowieka. Problem polega na tym, że to jest margines i wszelkie działania przeciwko drugiemu człowiekowi nie są akceptowalne w naszym społeczeństwie. Islam jest inny, tam ojciec swojego dziecka potrafi pokonać pół świata i odszukać swoją córkę tylko po to żeby oblać ją kwasem albo przejechać samochodem bo splamiła honor rodziny, czyli zrobiła coś wbrew temu co zostało napisane w jakiejś książce, a reszta temu przyklaskuje. To ich religia tak nakierowała ich społeczeństwo, a nie odwrotnie. Zobacz jak wyglądał Iran przed rewolucją islamską a jak po. Nie możemy mówić jak by wyglądał świat bez religii, bo nigdy takiego świata nie poznaliśmy, z tego co wiemy to, od zarania dziejów poświęcaliśmy ludzi i zwierzęta bóstwom lub odprawialiśmy tańce hulańce żeby zaświecło słońce, lub zaczął padać deszcz. Tylko, że wtedy robiliśmy to z niewiedzy, metodą prób i błędów, jednak pomimo upływu latu w ludzkich umysłach pozostało że ktoś nad nami jest i decyduje o ich losie i w ten sposób zatruwa się umysły ludzi, którzy później oddają pół renty na kościół, albo rozp#??#%?ają się na tysiące kawałków mięsa.

  •  

   pokaż komentarz

   @FobikusTotalus: zawsze to jedna przyczyna do nienawiści mniej.