•  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: A co innego mogła zrobić.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: tur.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @randomlog: Proszę o źródło tych infografik, i najlepiej jakieś odniesienie do opracowań na jakich bazują.
   Bardzo mnie to zaciekawiło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: > A co innego mogła zrobić.

   Gdyby wiedziała że nie ma żadnej rasy żydowskiej, mogłaby podważyć ten syjonistyczny bełkot o niej:
   http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53668,8945126,Znosorozczec_doszczetnie.html

   "To burzy wyobrażenia, które mamy w Polsce o jakiejś 'rasie żydowskiej', zasadniczo odmiennej od Arabów...

   Wystarczy przyjechać do Izraela i odbyć pięciominutowy spacer po ulicy, żeby się przekonać, że nie istnieje nic takiego jak 'rasa żydowska'. Są aszkenazyjczycy, ci których może pan znać z Polski. Są sefardyjczycy, którzy na Bliskim Wschodzie mieszkali dłużej i mają urodę nie do odróżnienia od arabskiej. Są brązowi Żydzi, czarni Żydzi, nawet chińscy Żydzi. Żydzi w Izraelu pochodzą ze 136 różnych krajów świata. Niektórzy przez setki lat rozwijali swoją kulturę w przekonaniu, że są jedynymi Żydami na świecie, na przykład czarnoskórzy Żydzi z Etiopii. Jest taka anegdotka, że do Tel Awiwu przylatuje samolot z emigrantami z Etiopii. Ich rabin mówi, że najpierw wyjrzy, czy tu jest bezpiecznie. Po chwili wraca i mówi swoim wyznawcom: 'Uciekajmy stąd, tu nie ma żadnych Żydów. Wszyscy są biali!'."

   i semityźmie tejże:

   źródło: static01.nyt.com

  •  

   pokaż komentarz

   @filip8192: Przykładowe: NYT oraz CBS z wykazami źródeł. Dekady tradycji... Fakty znane, acz w obawie o UUUUUUUUUUU - niezbyt nagłaśniane, zresztą po samej obsadzie "rządów dusz" widać powody 'słabego nagłośnienia'... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dzej-dzej: Les Moonves nie jest już CEO CBS. Wywalili go za molestowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: och przeciez sa inne media poza tym olac pejsa

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: sa inne media poza tym ludzie sie dowiedzielikogo maja w cnn a to juz plus bedą konsekwencje w polsce tez sprawdzcie to wystarczy wpisac tytuły w wyszukiwarkę ; 386 zdrajców polski zydomasoneria i zydobiskupi w kosciel;e katolickim , zyd putin -ludobójca i terrorysta i wiele innych tytułów tam jest

  •  

   pokaż komentarz

   To sobie poszukaj.
   @telpan: Dzięki. To teraz łatwiej znajdę bo jakiś tępy buc, bez uprzedniego udziału w dyskusji, napisał mi żeby sobie poszukać.

   Przykładowe: NYT oraz CBS z wykazami źródeł. Dekady tradycji... Fakty znane, acz w obawie o UUUUUUUUUUU - niezbyt nagłaśniane, zresztą po samej obsadzie "rządów dusz" widać powody 'słabego nagłośnienia'... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @randomlog: Dzięki za odpowiedź o jakiejkolwiek wartości. :)
   Przy okazji, było mało wyraźne, ale doczytałem link z Pastebin z informacjami dot. New York Times.
   Jakby ktoś potrzebował: https://pastebin.com/SyWnWnMp .

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: powiedziec ze media w usa sa opanowane przez żydów - i nie przepraszać

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma żadnej rasy żydowskiej

   @jezus_nigdy_nie_istnial: Oczywiście że nie. Żydostwo to wspólny system myślenia, kastowość i poczucie przynależności do określonej grupy. Tak właśnie definiuje sie mafię. Jest to towarzystwo wzajemnej adoracji dążące do osiągnięcia max profitów finansowych i władzy. Z Semitami mają tyle samo wspólnego co z Eskimosami.

  •  

   pokaż komentarz

   @panna-Wanda: wg. encyklopedii PWN Semita to:
   https://encyklopedia.pwn.pl/encyklopedia/semita.html

   "Semici, ludy semickie,
   termin wywodzący się z językoznawstwa (języki semickie), niemający konotacji etnicznych, używany na określenie ludów zamieszkujących staroż. Bliski Wschód (Żydzi, Asyryjczycy, Babilończycy, Aramejczycy, Fenicjanie, Arabowie i in.), wprowadzony w XVIII w., obecnie w nauce zarzucony; "

   więc z Semitami chyba jednak coś tam wspólnego niektórzy z nich mają. przynajmniej sefardyjscy żydzi, których w globalnej populacji wyznawców judaizmu jest ok. 15%:

   http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53668,8945126,Znosorozczec_doszczetnie.html

   "Są sefardyjczycy, którzy na Bliskim Wschodzie mieszkali dłużej i mają urodę nie do odróżnienia od arabskiej. "

   reszta, zwłaszcza ta aszkenazyjska (75% w populacji żydów), nie ma żadnych praw do określania się tym terminem, gdyż pochodzi z innego rejonu świata:
   https://prawy.pl/36300-kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski/

   "Według Shlomo Sanda, Żydzi z Europy „nie są wcale potomkami Żydów wypędzonych z Palestyny”, „w sensie etnicznym nie są wcale Żydami”, „to przedstawiciele różnych innych ludów i narodów, których przodkowie przed wiekami nawrócili się na religię judaistyczną”. Odmiennie niż dzisiaj, gdy judaizm jest religią, nie zainteresowaną nawracaniem (odmienię od islamu czy chrześcijaństwa), przed wiekami masowo Żydzi nawracali na swoją religię inne nacje.

   Żydzi według autora pracy, „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski”, mają być potomkami Chazarów (narodu zamieszkującego przed wiekami tereny pomiędzy morzem Kaspijskim a morzem Czarnym), którzy migrowali na zachód w obawie przed Mongołami i Tatarami. W II RP, populacja Żydów miała się składać w 75% z Chazarów a z 25% z Słowian.

   Zdaniem autora pracy ,„potomkowie starożytnych Żydów to dzisiejsi Palestyńczycy”, którzy w VII wieku ulegli arabizacji. Dla tego dzisiejsi Izraelczycy negują prawdę o swoim pochodzeniu. Z racji na fakty, Shlomo Sand, opowiada się za tym, by Izrael stał się świeckim państwem Żydów i Arabów, oraz by zapewnić Palestyńczykom prawo do stworzenia własnego niepodległego państwa."

   i jeśli o antysemityźmie mowa to nie można być antysemickim w stosunku do aszkenazyjskiego żyda bo ten żyd nie jest i nigdy nie był żadnym Semitą, więc te wszystkie syjonistyczne roszczenia nie mają historycznych i logicznych podstaw.

  •  

   pokaż komentarz

   @panna-Wanda: żeby być ścisłym ten semityzm wśród żydów sefardyjskich dotyczy tylko tych osobników, którzy mają semickich przodków:

   "Paul Wexler, naukowiec z Uniwersytetu w Tel Awiwie, interesował się głównie historią Żydów hiszpańskich, ale los tej wielkiej wspólnoty był powiązany, we wczesnym stadium, z Żydami z Afryki Północnej. Udało mu się rzucić nowe światło na kwestię ich pochodzenia. W swojej wyjątkowo interesującej ksiące "Nieżydowskie pochodzenie Żydów sefardyjskich", ten izraelski lingwista rozpatruje możliwość, że "Żydzi sefardyjscy są potomkami w pierwszym rzędzie Arabów, Berberów i Europejczyków, którzy przyjęli judaizm w okresie pomiędzy stworzeniem w zachodniej Azji, Afryce Północnej i na południu Europy wspólnot pierwszej disapory żydowskiej, a mniej więcej XII wiekiem n.e.". Niemal pewne jest, że w tych wspólnotach byli potomkowie Judejczyków, ale pozostający w mniejszości. W jaki sposób Wexler doszedł do tej heretyckiej konkluzji, tak sprzecznej z głównym nurtem głoszonym przez instytucję, która go zatrudniała?
   Brak świadectw historycznych na temat pierwszych etapów powstawania wspólnot żydowskich na Półwyspie Iberyjskim zmusza nas, według Wexlera, do analizowania ewolucji języków mówionych i wskazówek etnograficznych. Wexler jako "archeolog językowy" z wirtuozerią wytropił pozostałości lingwistyczne obecne zarówno w tekstach, jak i mówionych językach współczesnych, i doszedł do wniosku, że hiszpańscy Żydzi mieli zaskakująco niejednolite korzenie, zawierające jedynie szczątkową ilość elementów judejskich. Przybyli do Europy głównie z Afryki Północnej po podbojach arabskich z początku VIII wieku. W języku i kulturze żydowsko-iberyjskiej są słowa żydowsko-arabskie z Maghrebu i ślady zwyczajów berberyjskich. Wpływ języka arabskiego był większy na poziomie składni językowej, natomiast w kwestiach kulturalno-religijnych widać większe wpływy berberyjskie.
   Ponadto - i to może jest największe odkrycie Wexlera - hebrajski i aramejski pojawiły się w tekstach żydowskich dopiero w X wieku n.e. i ta ewolucja nie była owocem wcześniejszego wewnętrznego rozwoju językowego. A więc to nie wygnańcy lub emigranci z Judei, którzy przybyli do Hiszpanii w I wieku n.e., sprowadzili swój ojczysty język. Przez pierwsze dziesięć wieków nowej ery wyznawcy judaizmu w Europie nie znali ani hebrajskiego, ani aramejskiego. Dopiero wraz z kanonizacją klasycznego arabskiego przez islam a łaciny przez chrześcijaństwo w Średniowieczu, judaizm zaczął stosować i propagować swój święty język jako specyficzny kod kultrurowy.
   Teoria Wexlera może pomóc rozwikłać tajemnicę z książek do historii narodowej w Izraelu: jak dotąd, licencjonowani badacze nie byli w stanie wytłumaczyć w sposób wystarczająco zadowalający zjawiska, które doprowadziło do stworzenia w Hiszpanii tak dużej wspólnoty żydowskiej o tak dużej witalności i kreatywności, której liczebność mocno przekraczała liczbę wyznawców judaizmu w Italii, na południu Galii lub w kraju germańskim.
   Można wysnuć hipotezę, że pierwsze zalążki judaizmu na Półwyspie Iberyjskim pojawiły się w pierwszych wiekach naszej ery za pośrednictwem żołnierzy, niewolników i nawróconych rzymskich kupców, jak to się prawdopodobnie działo w innych koloniach cesarstwa na południowym zachodzie basenu Morza Śródziemnego. itd." - "Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski" - Shlomo Sand

   zatem nie tylko Chazarowie konwertowali się kiedyś na judaizm.

   tak na marginesie to pewien inny, nieizraelski, lingwista wytropił i dowiódł w swojej książce to kim rzeczywiście był Jezus Chrystus który nigdy nie istniał.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak zawsze jest- albo zostajesz bohaterem, albo masz pracę.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora