•  

  pokaż komentarz

  Do obozów zagłady Niemcy deportowali całe miasteczka i dzielnice dużych miast zamieszkałe przez polskich Żydów, więc pozostałego po nich mienia nie ma kto dziedziczyć według prawa polskiego i międzynarodowego.
  Według prawa polskiego jak i innego obowiązującego w każdym cywilizowanym kraju majątek w takiej sytuacji przechodzi na skarb państwa którego obywatelem był spadkodawca, a tym konkretnym przypadku przechodzi na własność Polski.
  Ile pieniążków dostał p.Krzysztof Zwoliński za przemycenie tej dezinformacji/kłamstwa.

 •  

  pokaż komentarz

  USA oczekują od Polski rozwiązania w sprawie zwrotu mienia pożydowskiego

  OK, no problem.

  Oto ostateczne i nienegocjowalne rozwiązanie:

  źródło: Screen Shot 2019-05-12 at 2.48.43 PM.png

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedy nam oddadzą nasze mienie?

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda jest tak że Izrael nie utrzyma się w Palestynie. Ani nigdzie indziej. Nienawiść do Żydów wśród muzułmanów jest bezwarunkowa. Nie bez winy samych żydów. Dorównali Nazistom. W takiej Francji za ok 30 lat władzę mogą przejąć potomkowie wypędzonych z Palestyny. A pamiętajmy że Izrael nie ma głębi strategicznej. Wystarczy jeden okręt podwodny z załogą palestyńską z pociskami manewrującymi NCM/MdCN z głowicami atomowymi. I Izraela nie ma w kilka minut. Przez swoją politykę są znienawidzeni wszędzie. To gdzie się podzieją, szukają nowej Palestyny (Polin) do zasiedlenia z planem pełzającego ludobójstwa na rdzennej ludności. O to się rozgrywa gra.

 •  

  pokaż komentarz

  No to nieźle Pompeo napluł Polakom w twarz tym swoim bandytą Blaichmanem.
  Powtarzam jeszcze raz- trzeba wyraźnie i oficjalnie sprzeciwić się takiemu traktowaniu przez USA, jeśli nic się nie zmieni-> opcja Chiny

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: opcja 1 to spłata długów. Andrzej Duda lada moment będzie leciał do Stanów po to aby ustalić harmonogram rat.
   2 opcja to całkowita izolacja na arenie międzynarodowej. Więc pozostanie nam wybór między dżumą a cholerą. Lepiej się uczyć języków i spieprzać z tego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Lepiej się uczyć języków i spieprzać z tego kraju

   @Ryzy_Wuj: włącz se google earth i przewiń w tył- po prostu nie ma gdzie wojny prowadzić jak tylko w Polsce
   Także masz rację:-)

  •  

   pokaż komentarz

   XD

   @fullversion: Jesteśmy w takim momencie dziejowym, że świat z jednobiegunowego zmienia się w wielobiegunowy.
   Najbliżej nam oczywiście do sąsiadów w UE której jesteśmy częścią , ale nasi sąsiedzi w UE też czują wiatr zmian i jak na razie to Polska jest tutaj dziwnym (bo przeciwko swoim interesom w kontekście naszych stosunków z USA) hamulcowym

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Chiny? Ty jesteś nienormalny? Jeszcze Rosja do tego i Iran. Teraz już wiem dlaczego wyrasta się z korwinizmów. Sam głosowałem ponad 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @fullversion: Chiny mają swoje wady, ale przynajmniej nie chodzą na pasku Żydów i nie wymuszają od nas żadnego haraczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Nawet jeśli jesteś młody i nie pamiętasz co to układ warszawski to przynajmniej z lekcji historii powinieneś wiedzieć. Tym bardziej o rozbiorach.
   Bo nie rozumiem, sugerujesz, że Chiny to lepsza alternatywa niż USA? XD np z ich systemem ocen obywateli i wykrywaniem twarzy na ulicach? Nie wierze, że ktoś bierze Chiny pod uwagę jako partnera

  •  

   pokaż komentarz

   @fullversion: Chiny nie narzucają swoich systemów społecznych partnerom handlowym. Z Unii Europejskiej nie musimy wychodzić, to o czym piszę- odejście od zależności od USA i orientacja na Chiny- to jest kierunek strategiczny coraz większej liczby krajów UE. Chcą inwestować i handlować, m.in. miały być u nas inwestycje w ramach "Jedwabnego Szlaku" zablokowane przez służalczość naszych władz wobec od niedawna niechętnych Chinom USA.

  •  

   pokaż komentarz

   Chiny nie narzucają swoich systemów społecznych partnerom handlowym.

   @PC86: A Afryka? Skąd wiesz, ze nie narzucają? XD A czy jeśli byłyby Chiny mocarstwem większym niż USA, to też nie czując nikogo nad sobą nie narzucały, by swojej woli innym?
   Chiny? Wolałbyś mieszkać w Chinach czy w USA?

   odejście od zależności od USA i orientacja na Chiny

   XD

   Chcą inwestować i handlować

   Chcą zalać rynek swoimi towarami, niszcząc gospodarkę innych państw.
   Dobra nie chce mi się gadać z pożytecznymi idiotami. Może kiedyś zmądrzejesz, ale to edukuj się koniecznie. Bo teraz c%!$! wiesz a na eksperta się kreujesz. Strzała.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobra nie chce mi się gadać z pożytecznymi idiotami. Może kiedyś zmądrzejesz, ale to edukuj się koniecznie

   @fullversion: Podaję do zastanowienia temat, czy sam nie występujesz w roli pożytecznego idioty propagandy amerykańskiej.
   Czy któreś z Twoich twierdzeń znajduje potwierdzenie w faktach?

   Chcą zalać rynek swoimi towarami, niszcząc gospodarkę innych państw.
   Jako były Korwinista powinieneś chociaż mieć takie podstawy żeby wiedzieć, że dobrowolny handel jest z definicji zawsze korzystny i barierą bezpieczeństwa importu jest zamożność społeczeństwa.
   A co do systemu punktowej oceny obywateli to temat jest przesadzony mniej więcej 100 razy. W praktyce ma on odpowiedniki w USA przy przyjmowaniu na studia czy ocenie kredytowej.
   Pytanie- czyja propaganda tak silnie potrafi wyolbrzymić dany temat?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: system oceniania w Chinach obejmuje KAŻDEGO. https://tech.wp.pl/chinski-system-oceny-obywateli-to-brutalna-rzeczywistosc-ukarano-juz-23-miliony-osob-6355867146459265a

   Krótka piłka: wolałbyś być obywatelem Chin czy USA? A może Rosji? ty ogarniasz, że Chińczycy to inna kultura i nie liczą się z życiem ludzkim? Słyszałeś, że tak jak kogoś potrącą autem to wolą go dobić?
   Zdajesz sobie sprawę, że gdyby nie USA to Chiny, nie miałyby nikogo nad sobą? I wierzysz w ich altruizm i chęć zbawiania świata w takiej sytuacji?

  •  

   pokaż komentarz

   Krótka piłka: wolałbyś być obywatelem Chin czy USA?

   @fullversion: Pytanie nie jest właściwie postawione, bo kraje te znacznie różnią się poziomem rozwoju gospodarczego i zamożnością, Chiny były najpierw setki lat kolonią, potem zbrodnie i zniszczenia wojenne dokonane przez Japonię, potem dziesiątki lat komunizmu (od którego w zasadzie poza systemem jednopartyjnym odeszły).
   Bliższa mi jest cywilizacja europejska, jednak życie w kraju podporządkowanym żydowskiej elicie nie jest szczytem moich marzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Czyli sugerujesz, żeby robić interesy ze słabymi Chinami?

  •  

   pokaż komentarz

   @fullversion: Nie zapominaj o ostatnich kilkudziesięciu latach w czasie których Chiny dokonały skoku cywilizacyjnego i technologicznego. A nadal będąc relatywnie biedne i zacofane, mają łatwy potencjał do wzrostu. Wystarczy im bogactwo rzędu 1/4 dochodu na obywatela USA i już stają się światowym hegemonem. To zmieni reguły gry.
   Jednocześnie, dlatego że są biedne i zacofane, UE, w tym Polska, jest dla Chin bardzo atrakcyjnym partnerem

  •  

   pokaż komentarz

   1/4 dochodu na obywatela

   @PC86: wiesz ilu mają mieszkańców? Wiesz, że to niemożliwe"? W porównaniu do USA, o Chinach nie wiesz nic (tak uważam). A dlaczego:

   "kultura amerykańska jest eksportowana szerzej niż jakakolwiek inna kultura na świecie. Amerykańskie filmy, muzyka, historia, język ojczysty, metody biznesowe i ideologie polityczne pojawiają się w niezliczonych krajach. Komercjalizm, globalizacja i kapitalizm uczyniły Stany Zjednoczone bardziej przejrzystymi niż jakikolwiek inny kraj. Może to być siłą wzmacniającą potencjalnych przeciwników, ponieważ amerykańskie słabości i słabości są łatwiej ilustrowane i rozumiane, co stawia siły amerykańskie w niekorzystnej sytuacji. Na przykład iraccy dżihadyści, którzy wierzą, że mają silniejszą wolę niż wojska amerykańskie (z powodu medialnego przedstawienia amerykańskiego społeczeństwa jako frywolnego), mogą przetrwać wojnę. Czują, że ich oddanie sprawie zostanie nagrodzone w życiu pozagrobowym. Ich wierzenia religijne działają jako siła wielowymiarowa, która żywi wytrwałość powstania. Skuteczna inteligencja kulturowa jest nie tylko siłą wielowymiarową, ale może również rozproszyć niebezpieczne i wprowadzające w błąd kocieegoryzacje i uogólnienia. Ludzie obawiają się tego, czego nie rozumieją. Lęk ten przejawia się w niewłaściwym traktowaniu ludzi, którzy są obcokrajowcami, oraz w braku szacunku dla nieznanych im praktyk. Siły amerykańskie muszą oczarować poinformowane i przygotowane do walki z wrogiem, który posiada rozległą wiedzę na temat amerykańskiej kultury i historii (wojskowej i politycznej), którą może wykorzystać na swoją korzyść.wojsko amerykańskie ma wyjątkową przewagę w kuluralnej i religijnej różnorodności Stanów Zjednoczonych. Wada ta może być wykorzystana w obliczu coraz lepiej poinformowanego wroga, który poszukuje przewagi dzięki własnej inteligencji i uważnej obserwacji kultury amerykańskiej.

   Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator"

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: tak jak zasady i prawa ludzkość wykształciła przez tysiące lat i doszła to tego co mamy teraz, tak te same prawa i zasady sprawiły, że to USA jest hegemonem.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, że to niemożliwe"?

   @fullversion: Dlaczego? W tej chwili jest to trochę mniej niż 1/6. Wg prawdopodobnych prognoz Chiny przeskoczą całkowite PKB nominlane USA (co wiąże się z pkb na obywatela powyżej 1/4 wartości w USA) przed 2030 r.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: 1. nadal to będzie TYLKO 1/4
   2. Do 2030 zostało ponad 10 lat

   Unia Europejska? A co Niemcy, Belgowie, Francuzi, Anglicy robili w Afryce? Co robili i ile było wojen w Europie?
   Chiny? Z ich inną mentalnością i kulturą? Tysiące wyroków śmierci w Chinach, masakra studentów na placu tiananmen?
   Rosja? Z rozbiorami i zakusami na Polskę? W interesie Rosji jest "posiadanie" Polski. Żelazna kurtyna, mówi coś? To USA wygrało zimną wojnę i od tamtej pory panuje względny spokój.
   USA? Nowy Świat, tam "uciekali" wszyscy. To USA zniosło niewolnictwo, wprowadziło pierwszą konstytucję.

  •  

   pokaż komentarz

   To USA zniosło niewolnictwo

   @fullversion: Dziesięciolecia po tym jak zrobiono to w Wielkiej Brytanii, Meksyku czy Francji.

   Emancypacja murzynów w USA nie znosiła niewolnictwa globalnie, instytucja ta utrzymywała się zaś tam dłużej niż w reszcie cywilizowanego świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: Z tym, że to europejczycy kolonizowali USA, a w Europie niewolnictwo nigdy nie było rozbudowane. Tę rolę pełnili chłopi pańszczyźniani. W Ameryce brakowało ludzi.

   o ile w Europie zjawisko to nie przybrało charakteru masowego, stanowiło wstęp do masowego niewolnictwa Murzynów na plantacjach w Nowym Świecie, które pojawiło się wkrótce po odkryciu Ameryki.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo#Niewolnictwo_w_Europie_północnej_i_wschodniej

   Różnica też niewielka:

   W 1823 niewolnictwo zniesiono w Chile, w 1829 w Meksyku. W 1833 Wielka Brytania uchwaliła zniesienie niewolnictwa w imperium brytyjskim. Następnie uczyniła to Francja (1848) i Peru (1854). W Stanach Zjednoczonych nastąpiło to w wyniku wojny secesyjnej (1863 Proklamacja Emancypacji, 1865 13. poprawka do konstytucji). Brazylia była ostatnim państwem Ameryki Łacińskiej znoszącym niewolnictwo (1888).

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zniesienie_niewolnictwa

   Biorąc pod uwagę zamiłowanie francuzów do rewolucji i gilotynowania, warto przypomnieć rolę Belgów:

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Kongo_Belgijskie

   Król Belgii Leopold II wymordował 8 mln ludzi w prywatnym państwie

   https://dorzeczy.pl/historia/32668/Krol-Belgii-Leopold-II-wymordowal-8-mln-ludzi-w-prywatnym-panstwie.html

   Lub rolę Niemców w konfilikcie tutsi i hutu

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludobójstwo_w_Rwandzie#Rys_historyczny

   Niewolnictwo w USA nie przybrało nigdy roli eksterminacji.