•  

  pokaż komentarz

  Bo czarni to mają talent do obracania wszystkiego w gówno, tak samo jak araby mają talent do obracania wszystkiego w proch i piasek, a jak ktoś chce powiedzieć, że nie bo Dubaj etc to przypomnę wam, że to macherzy od losu z USA stoją za sukcesem gospodarczym UAE i Arabii Saudyjskiej

 •  

  pokaż komentarz

  Doskonałym przykładem, jak gospodarczo, ekonomicznie i socjalnie ograniczeni umysłowo są murzyni, jest Zimbabwe. Kraj w czasach kolonializmu się rozwijał, ludzie mieli robotę. W latach 50-tych XX w. postanowiono się pozbyć kolonistów. Koloniści wzięli swoje manatki, majątek, poszli w cholerę. Murzyni przejęli fabryki, sprzedano mienie, korupcja się rozrosła. Efekt taki, że z jednego z najbogatszych regionów, sali sięnajbiedniejszym. Zajęło im to ledwie 10 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   Podobne zjawiska widzę u nas.

   Populiści i socjaliści grają pierwsze skrzypce. Ciągle tłumaczę, że PIS to ciemnogród: robią chlew obsrany gównem, zaczynając od sprawy Smoleńska a kończąc na Żydach. O tym, że rujnują gospodarkę to już szkoda gadać. Ich elektorat widzi poprawę. Jakieś dyskusje odsłaniają kompletny brak znajomości zasad ekonomii i funkcjonowania gospodarki. I te ciągłe straszenie muslimami albo PO.

   Do tego tak samo jak w RPA sztandary i hasła o dumie, patriotyzmie i wielkości naszego narodu, które przykrywają prawdziwe dno intelektualne osób je głoszących. Oni znieważają pojęcie patriotyzmu. I dzisiaj widać, że PIS zawiódł tę skrajną część "patriotów" i tworzy się jeszcze bardziej skrajna siła polityczna. I dobrze.

   A najlepsze jest to, że tak samo jak w RPA nie ma zbyt dużej alternatywy. Człowiek inteligentny nie ma na kogo głosować. Na PO wstyd bo się skompromitowali, PIS, Konfederacja to już by była zdrada sumienia. Cienko.
   Brak polityków, którzy merytorycznie coś wnieść, są proreformatorscy i mają pomysły i siłę na reformy gospodarcze, fiskalne, administracyjne...

   Bo w tym chlewie medialnym nie mają racji bytu. Wygrywają krzykacze i populiści. Dziś większym problemem jest LGBT a nie przerośnięta administracja czy niedofinansowana służba zdrowia. Itd.

   I wiecie kto jest temu winny? Zarówno w PL jak i RPA winę ponosi społeczeństwo. Bo politycy jakich mamy to wypadkowa poglądów i wiedzy nas wszystkich.

   Połowa z osób w dzisiejszym rządzie musiała by odejść z powodu kompromitujących faktów z przeszłości, żeby było lepiej.

 •  

  pokaż komentarz

  odzyskania przez czarnych mieszkańców RPA pełnej wolności i utworzenia nowego wielokulturowego społeczeństwa .......Zmęczeni kryzysem ekonomicznym, brakiem pracy i perspektyw.
  Ciekawe jak się to stało, co do tego doprowadziło? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  O wykopowe bingo czas zacząć od RPA, zaraz będzie jeszcze wykop o oburzeniu wykopków że ich portal wcale nie jest rasistowski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Idi0ta: wsiądź do samolotu, lot do RPA jak poszukasz jakies 1,4-1,6 k tam i powrót. Poszwędaj się po kraju, ale tak normalnie nie w "złotych klatkach" czyli zorganizowanych wycieczkach. Zobaczysz jak szybko przejdzie Ci miłość i tolerancja do czarnych.