•  

  pokaż komentarz

  czy tam ktokolwiek był trzeźwy? xd

 •  

  pokaż komentarz

  Co do akcji z bramą - chłopaki pewnie musieliby tłumaczyć się z każdej ryski na państwowym sprzęcie, więc woleli stracić czas te wygibasy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: putin_facepalm.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie, zaraz pojawią się tu piewcy potęgi mateczki rosiji i dokładnie nam wytłumaczą, że to najwyższe światowe standardy, a w ogóle to USA rozpęta 3 wojnę i nie czas teraz na takie materiały ośmieszające potęgę.
  Albo napiszą, że to fake, a prawda jest taka, że w Rosji jak to w Rosji od zawsze ilość ma priorytet przed jakością, dorzucą więcej takich furgonetek, każą strzelać na oślep i szansa na trafienie przestępcy w tłumie rannych znacząco się zwiększy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PanAlbert: ale po takich akcjach nie da się stwierdzić czy Rosja jest silna czy słaba, bo od czasów carskich akcje takie jak na nagraniu tam się zdarzają, taki urok Rosji :D . Dlatego słowa Churchilla o Rosji są tak bardo aktualne

  •  

   pokaż komentarz

   potęgi mateczki rosiji i dokładnie nam wytłumaczą, że to najwyższe światowe standardy

   @PanAlbert: Co to są najwyższe światowe standardy w zakresie zatrzymywania przestępców i jak to się ma do potęgi i do jakiej potęgi? Gospodarczej? Militarnej? Kraj, który z chirurgiczną precyzją zatrzymuje złoczyńców staje się z miejsca "potęgą"?

  •  

   pokaż komentarz

   @PanAlbert: jak amerykańscy specjalsi to oglądają, to pewnie sikają w majty ze śmiechu. W sumie nasi pewnie też.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @PanAlbert: Ja mam do "matiuszki" skrajnie daleko i uśmiałem się z partaczy na filmie, cieszę się że to u nich a nie u nas, bo jeśli tak działa rosyjskie państwo i ich służby, to my jesteśmy bezpieczniejsi.

   Jednak zawsze mi trochę szkoda, że jesteśmy wrogami. Gdyby nie ich agresja i imperializm, którymi nas raczą od kilkuset lat, oraz gdyby nie to, że ich naturalnym partnerem geopolitycznym są Niemcy, moglibyśmy wspólnie osiągnąć bardzo, bardzo wiele.
   Wyobraźmy sobie chociaż nasze rolnictwo plus ichni areał. Albo nasze standardy wolnościowe i demokratyczne i ich armię. Albo nasz przemysł, zróżnicowanie gospodarcze i umiejętność zarządzania z ich technologią kosmiczną i militarną. Albo zwyczajnie naszą przedsiębiorczość i biznesowe know-how plus ich surowce oraz zasoby ludzkie. A do tego wszystkiego połączone potencjały naukowe naszych krajów, gdzie każdy ma za co szanować drugiego. Jest zresztą wiele dziedzin, gdzie możemy zaimponować Rosjanom i równie wiele takich, gdzie Rosjanie mogą zaimponować nam. Wspólnie i razem z partnerami z Europy wschodniej i Międzymorza moglibyśmy – zamiast tracić zasoby na walki między sobą – stworzyć potęgę zdolną kontrolować Bliski Wschód i zagrozić nawet UE, Chinom i Stanom Zjednoczonym.

   Osobiście żałuję, że stosunki między nami a Rosją ułożyły się tak, a nie inaczej. Ale o winie z naszej strony trudno mówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Co tu gdybać, gdyby skorpion nie był jadowity byłby całkiem sympatycznym zwierzątkiem. Gdyby Rosja nie była Rosją...ale jest i już pozostanie. Nie można z nią przyjaźnie egzystować, trzeba być silnym bo każde osłabienie Rosja bezceremonialnie wykorzystuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanAlbert: przypomnę tylko, co wyprawiał BOR, a teraz SOP, nie jesteśmy lepsi :P nie bronie Rosji, ale nieładnie śmiać się z innych, samemu nie będąc bez winy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mindisco: Nie bronię, ale ale ale my to...ale ale ale.... W każdym znalezisku o Rosji nawet takim zabawnym zawsze znajdą się dzbany srające we własne gniazdo.

  •  

   pokaż komentarz

   W każdym znalezisku o Rosji nawet takim zabawnym zawsze znajdą się dzbany srające we własne gniazdo.

   @PanAlbert: To że Polska to kraj, który każdy obraca jak chce, zinfiltrowany przez obce agentury, ni to komuna, nit to kapitalizm, leżący właściwie pod każdym względem, mocny liczbą call centre, montowni i filii koncernów dojących go materialnie, to nie sranie we własne gniazdo, ale fakty. Oczywiście Ty możesz się np. szczycić potęgą polskiej Marynarki Wojennej albo innowacyjnością naszej gospodarki.

   PS. Ciągle czekam na odpowiedź jak standardy zatrzymywania przestępców mają się do potęgi kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanAlbert to raczej cała reszta świata łyka jak pelikany wersję że Ci panowie tylko czyhają na podbój Polski Litwy i w ogóle całej Europy aż po Portugalię i tylko fort Trump nas obroni przed tym latającym cyrkiem Putina :)))

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Warto zastanowić się jak może wyglądać rozpad aktualnej Rosji. Bo Putin wieczny nie jest. I mimo, że tam chętnych na schedę jest sporo - to nie do końca jest pewne czy przy biedzie jaką mają rosyjska mocarstwowa duma (ta pisana przez małe d, a nie D) będzie w stanie zatrzymać potencjalny rozkład państwa. Jeżeli zbiegnie się to z prosperity współpracy "Międzymorza" - to przykładowo obwód Kaliningradzki może się zacząć zastanawiać czy nie wolałby autonomii.

  •  

   pokaż komentarz

   umiejętność zarządzania

   @xniorvox: teraz to padłem

  •  

   pokaż komentarz

   @Czeska_Marynarka_Wojenna: Zupełnie niesłusznie. Polscy menedżerowie mają na wschodzie bardzo dobrą opinię i zdolnościami górują nie tylko nad miejscowymi, ale także nad zachodnimi kolegami.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: nie znam Wschodu, ale na Zachodzie jest gorzej niż na galerach, zresztą w Polsce w zagranicznych firmach Polacy na stanowiskach choćby z odrobiną władzy zachowują się niczym siepacze.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanAlbert: Oj bo nie rozumiesz! :D Uciekinierom w końcu skończy się benzyna, a super wyćwiczony agent rosyjski w końcu ich dogoni na piechotę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @smallboobslover: są sprytniejsi niż sądziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak zawsze mi trochę szkoda, że jesteśmy wrogami. Gdyby nie ich agresja i imperializm, którymi nas raczą od kilkuset lat, oraz gdyby nie to, że ich naturalnym partnerem geopolitycznym są Niemcy, moglibyśmy wspólnie osiągnąć bardzo, bardzo wiele.

   @xniorvox: Nie jesteśmy wrogami. Z rosjanami można się dogadać i robić interesy, problem jest tylko z tym że sama rosja jest pod okupacją służb specjalnych, takiej legalnej mafii, która ogranicza możliwości normalnego życia w rosji.

   Rosja jest po prostu słaba, nie potrafi się uwolnić spod łapy Putina, a ogłupiona część społeczeństwa skutecznie to utrudnia. W wielu krajach jest podobny problem, ale akurat niestabilność w Rosji negatywnie wpływa na sąsiednie kraje, a tym samym na nasz.

   Taki los, ale co zrobisz, kupisz wszystkim rosyjskim dzieciom podręczniki do języka niemieckiego, żeby mogły zrozumieć, że można lepiej żyć? No nie sądzę.

   Putin jest jednym z takich rosyjskich dzieci, które nauczyły się niemieckiego, widział lepszy świat, nauczył się żyć na wyższym poziomie, ale nie zależy mu na tym żeby poprawić los swoich rodaków, kładzie na nich lachę i skupia się na własnych ziomkach z FSB.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie jesteśmy wrogami. Z rosjanami można się dogadać i robić interesy

   @MilionoweMultikonto: Oczywiście, pojedynczy Rosjanie potrafią być super ludźmi, sam znam kilku takich. Ale jako naród niestety są dla nas zagrożeniem.

   Rosja jest po prostu słaba, nie potrafi się uwolnić spod łapy Putina, a ogłupiona część społeczeństwa skutecznie to utrudnia.

   @MilionoweMultikonto: No właśnie. Tego nienawidzę w Rosjanach, że wręcz uwielbiają jak ich nienawidzi cały świat i czują się wtedy dowartościowani. Job twoju mać, bolszaja matiuszka Rasija wszystkim wpi#rdoli, wszyscy mają się nas bać i nas słuchać! Krym nasz, bladź! i tak dalej.
   I nie chodzi tylko o ogłupienie, ale również o mentalność. Pod tym względem różnimy się diametralnie: Polacy kochają wolność (aż do przesady, jak pokazały czasy liberum veto) i wysoko cenią obronę Ojczyzny (aż do przesady, jak pokazało powstanie warszawskie), natomiast Rosjanie uwielbiają się dyscyplinować pod twardą ręką cara i wysoko cenią napaść na sąsiadów (aż do przesady, jak pokazała II wojna). I nawet znając fakty, nie chcą opuszczać swojej strefy komfortu pt. jesteśmy silni, napadnijmy kogoś.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jako naród niestety są dla nas zagrożeniem.

   @xniorvox: o nas myślą tak samo i taka jest prawda: Każda zmanipulowana grupa ludzi jest potencjalnym zagrożeniem dla innej, dlatego może by tak po dwustu latach rządów propagandzistów odejść od tego modelu i uświadomić sobie i kolegom, że nie jesteśmy zagrożeniem, tylko współpracownikami, którzy chcą tego samego: dobrobytu dla swoich rodzin i świętego spokoju.

   Tego nienawidzę w Rosjanach,

   @xniorvox: To znaczy że to Ty jesteś słabym ogniwem, źródłem zła w tej relacji. Odrzuć nienawiść i postaraj się zrozumieć, że oni utrzymują swoje poczucie potęgi właśnie dlatego że są słabi i to wiedzą. Oni się nas normalnie boją rozumiesz? Przeciętny zmanipulowany Rosjanin boi się, że taki nienawidzący go Polak dojdzie do władzy, dogada się z amerykanami, zbierze wojsko i znowu zdobędzie Kreml. (Tak mieliśmy Kreml, a ich uczą na Historii jak to zła Polska ich napadła, świętują oswobodzenie się itp. wszystko kwestia punktu siedzenia, płytkiej interpretacji historii i łykanej propagandy https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1609%E2%80%931618))
   To poczucie potęgi daje im poczucie bezpieczeństwa, a dogadywanie się z niemcami także jest tego częścią, bo czują się spokojniejsi o to że w wojnie z Rosją nie dogadamy się z niemcami tak jak chciał Hitler.
   To co piszesz o naszym poczuciu wolności, oni odbierają jako naszą swawolę, dlatego oni są gotowi oddać swoją wolność carowi/służbom specjalnym, w zamian za poczucie bezpieczeństwa, zapewniane dzięki wielkiej Armii i pokazom siły.

   Natomiast kwestia napadania na kogoś, np Gruzja, Ukraina, to już niestety skutek uboczny tego monopolu na przemoc jaki dostała rosyjska władza. Generalnie to czyste interesy rządu, wiesz, przychodzi biznesmen do polityka i normalnie przy wódeczce skarży się, że stary, unia mi wejdzie na ukraine, zacznie się rządzić, interesy mi popsują zachodnie korpo, weźcie to ogarnijcie. No i mu ogarniają zielone ludziki, ale to już wina korupcji, a nie agresji Narodu Rosyjskiego w stosunku do Ukraińców czy Gruzinów.

  •  

   pokaż komentarz

   nie jesteśmy zagrożeniem, tylko współpracownikami, którzy chcą tego samego: dobrobytu dla swoich rodzin i świętego spokoju.

   @MilionoweMultikonto: Rosjanie chcą DOBROBYTU?? I jeszcze ŚWIĘTEGO SPOKOJU???
   Chłopie, Ty sobie popatrz jak wygląda Rosja. Pojedź sobie na ichniejszą wieś czy gdziekolwiek dalej od Moskwy, zobaczysz sypiące się domy, dziurawe ulice, brudne samochody i pijanych ludzi. I to nie jest kwestia zamożności, tylko mentalności. Na miotłę, żeby zamieść śmieci, albo młotek i gwoździe, żeby naprawić płot, to chyba ich stać, skoro na wódkę wystarcza?
   Co do świętego spokoju, to nie chce mi się tłumaczyć jak bardzo się mylisz, podręcznik do historii oraz prasa codzienna zrobią to za mnie.

   To znaczy że to Ty jesteś słabym ogniwem, źródłem zła w tej relacji. Odrzuć nienawiść i postaraj się zrozumieć, że oni utrzymują swoje poczucie potęgi właśnie dlatego że są słabi i to wiedzą.

   @MilionoweMultikonto: Nie czuję nienawiści do ludzi, tylko do zła, które robią. Nie bierz mnie pod włos i nie częstuj kaznodziejskimi opowieściami o harmonii, bo nie mam już kilkunastu lat i dawno takie rzeczy zweryfikowałem. Chciałbym owszem żebyśmy się przyjaźnili, ale jestem realistą i widzę że to jest nierealne.

   Oni się nas normalnie boją rozumiesz?

   @MilionoweMultikonto: Hmm, no tak. Kilkaset lat napaści, ludobójstw, okupacji, wojen, morze krwi, zniszczony kraj, zrujnowana gospodarka, wymordowane elity... No spoko, przecież oni to tylko ze strachu przed nami! Trzecia armia świata i potęga atomowa tak bardzo się nas boi, że nie ma wyjścia i MUSI nas regularnie nawiedzać z ogniem i mieczem. Wystarczy trochę zrozumienia dla tych biednych Rosjan i wszystko będzie dobrze?

   Ech, nie ma o czym mówić, nie dogadamy się. Inny układ odniesienia, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   Rosjanie chcą DOBROBYTU?? I jeszcze ŚWIĘTEGO SPOKOJU???

   @xniorvox: Dlaczego tak Cię to dziwi?

   Chłopie, Ty sobie popatrz jak wygląda Rosja.

   Byłem, widziałem, pracowałem z rosjanami, trochę przymuleni, jak chłopaki z polskiego popegeerowskiego osiedla na wsi, ale tak, nadal chcą dobrobytu i świętego spokoju.

   Pojedź sobie na ichniejszą wieś czy gdziekolwiek dalej od Moskwy, zobaczysz sypiące się domy, dziurawe ulice, brudne samochody i pijanych ludzi. I to nie jest kwestia zamożności, tylko mentalności. Na miotłę, żeby zamieść śmieci, albo młotek i gwoździe, żeby naprawić płot, to chyba ich stać?

   @xniorvox: Mam tę przyjemność sporo podróżować i niestety muszę Ci powiedzieć, że polska wieś nadal przypomina bardziej tą rosyjską niż zachodnią. Dlatego się z Tobą zgadzam, że to kwestia mentalności, ale nie odstaje ona specjalnie od tej polskiej...

   Co do świętego spokoju, to nie chce mi się tłumaczyć jak bardzo się mylisz, podręcznik do historii oraz prasa codzienna zrobią to za mnie.

   Przecież właśnie o tym Ci mówiłem. Prasa i edukacja to część propagandy. Nam na każdym kroku przypominają jakim rosjanie są zagrożeniem, a rosjanom przypominają jakim my jesteśmy zagrożeniem. Po to żeby nasz i ich rząd mógł się swobodnie zbroić, narzucać cła, etc. a w rzeczywistości, to nasze rządy są naszym wspólnym zagrożeniem. Bo to Putin/Kaczyński mogą pierdnięciem rozpętać wojnę między naszymi krajami.

   Nie czuję nienawiści do ludzi, tylko do zła, które robią.

   @xniorvox: ale czy Ty nie rozumiesz że my też robimy zło? Większość polskich chłopaków z pomocą amerykanów tak samo poszłaby mordować Rosjan gdyby im rząd kazał.

   Jak mnie powstrzymasz przed tym żebym poderżnął ruskowi gardło?

   Chciałbym owszem żebyśmy się przyjaźnili, ale jestem realistą i widzę że to jest nierealne.

   ale tutaj nie trzeba żadnej wielkiej przyjaźni, tylko zdrowy rozsądek wystarczy... żadna normalna matka nie chce żeby JEJ syn zginął na wojnie, ani żeby syn jakiejś innej matki ją zabił. Wystarczy politycznie utrzymać ten stan niezabijania się. Na wojnie ludzie nie giną z nienawiści, tylko z rozkazu, który idzie z samej góry, a sama nienawiść, jest stosowana tylko jako usprawiedliwienie. Zwykły człowiek prędzej będzie szczerze nienawidził swojego sąsiada, któremu codziennie się kłania, niż jakiegoś bezimiennego wsioka żyjącego 1000km dalej.

   No spoko, przecież oni to tylko ze strachu przed nami!

   @xniorvox: a Ty myślałeś że niby dlaczego? Taki zwykły rusek siedziałby sobie w spokoju u siebie na wsi, gdyby nie to że go siłą z chałupy wyciągnęli, w mundur wsadzili i wmówili że ma walczyć bo go Polacy atakują. Co on z tego miał? Jak on o Polsce miał mniejsze pojęcie niż o tym jak psiocha wygląda.

   Ten strach, który ty czujesz, oni tak samo odczuwają, im na historii wmawiają, że każda ta wojna była konieczna bo Rosja musiała bronić swoich interesów.

   Zobacz, podobnie Czechów uczą że Polska ich napadła i część czechów przez to nie przepada za Polską: https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_%E2%80%9EDunaj%E2%80%9D

   ale to są wielkie bezedury, wystarczy nie łykać tej propagandy i sie z ruskiem i z czechem jak z polakiem dogadasz (nawet z ukraińcami o ile oddadzą nam Lwów ;)))

   Trzecia armia świata i potęga atomowa tak bardzo się nas boi, że nie ma wyjścia i MUSI nas regularnie nawiedzać z ogniem i mieczem. Wystarczy trochę zrozumienia dla tych biednych Rosjan i wszystko będzie dobrze?

   @xniorvox: a myślisz że za darmo zostali tą potęgą? kosztem społeczeństwa! musieli tak nastraszyć społeczeństwo zagrożeniami z zagranicy, żeby ludzie zgodzili się głodować kosztem uzbrojenia, to jest właśnie cała idea, odebrać ludziom wolność w zamian za poczucie bezpieczeństwa, i nie tylko rosja ma problem z takim modelem rządów

   Wystarczy trochę zrozumienia dla tych biednych Rosjan i wszystko będzie dobrze?

   @xniorvox: Nic takiego nie powiedziałem. Mówię, że należy zrozumieć naturę ludzką oraz mechanizmy manipulacji, aby je wykryć, ujawnić i podzielić się tą wiedzą z innymi. Także z Rosjanami. Jeżeli Rosjanie byliby w stanie zrozumieć, jak bardzo Putin ich dyma, to mieliby się szansę ogarnąć i być dla Europy drugą Kanadą, z normalną gospodarką. Ale nie mają takiej szansy, przez chociażby barierę językową.

   Ech, nie ma o czym mówić, nie dogadamy się.

   I po raz kolejny pokazujesz że to Ty jesteś słabym ogniwem. Skoro zakładasz że nie dogadasz się z rodakiem w swoim ojczystym języku, to jakim cudem chciałbyś się dogadać z Rosjaninem żeby coś razem zbudować, zamiast się pozabijać?

   Inny układ odniesienia, niestety.

   Inny czyli jaki? Jaki układ odniesienie powinienem mieć, żeby się z Tobą lepiej dogadać?

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: no na razie mam taki punkt odniesienia, że wychowywałem się w zwykłej polskiej robotniczo inteligencko chłopskiej rodzinie, edukowałem się o złej rosji w zwykłej polskiej szkole, moi dziadkowie byli w radzieckich obozach co przełożyło się mocno na ich zdrowie i zadowolenie z życia, babcia do ostatnich dni przeklinała czerwonoarmistów. Wszyscy wiemy jak zła i niebezpieczna jest Rosja (wcześniej ZSRR).

   I ja się z tym zgadzam bo to dla mnie nie podlega wątpliwości. Jednocześnie staram się dostrzegać realne przyczyny i szukać realnych rozwiązań. Dla mnie realnym rozwiązaniem jest to że mam znajomych na całym świecie i w razie wojny nie będzie mnie tam gdzie głupcy będą się dźgać bagnetami na życzenie Putina.

   Znajomym zza wschodniej granicy przypominam to samo: nie masz się czego bać, waszej ziemi nie potrzebujemy, jesteśmy w NATO i cywili na wojnie nie ruszamy, a jak zostaniesz siłą wcielony, zdezerteruj to może przeżyjesz...

   I wiesz jaki efekt? Jak 5 lat temu rosjanie wchodzili na krym, to wszyscy rosjanie, białorusini i ukraińcy w Polsce jakich wtedy znałem, spieprzali na zachód jeżeli mieli taką możliwość, albo zaszywali się na Polskiej wsi, ze strachu o to, że jak rozpęta się regularna wojna to tak jak ich dziadkowie, staną się najtańszym mięsem armatnim nadziewanym ołowiem

   Chyba jednak jakimś cudem wolą dobrobyt i święty spokój...

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki układ odniesienie powinienem mieć, żeby się z Tobą lepiej dogadać?

   @MilionoweMultikonto: Zacznijmy od odróżniania napaści od obrony.

   Twierdzisz, że Polacy zioną nienawiścią do Rosjan i poszliby na wojnę? Bzdura. Nie napadliśmy Rosjan od czasów wielkiej smuty, a nawet wówczas nie była to wojna narodowa, tylko grupy wysoko postawionych awanturników.
   Oni nas od tego czasu wielokrotnie.
   Nie prowadziliśmy ludobójstw w Rosji, oni u nas tak.
   Nie narzucaliśmy im siłą spi#rdolonej komuny, oni nam tak.
   Nie dogadywaliśmy się z ich wrogami żeby wspólnie na nich napadać, oni na nas tak.
   Nie blokujemy im żeglugi na ich wodach wewnętrznych, oni nam tak (dlatego będziemy robić przekop przez mierzeję).
   Nie blokujemy im tranzytu transportowego.
   Nie straszymy zakręceniem kurka.
   Nie mamy głowic atomowych wycelowanych w Rosję.
   Nie napadamy na innych sąsiadów.
   Nie okupujemy cudzych terytoriów.
   Nie robimy setki, tysięcy złych rzeczy, które Rosjanie robili lub robią nam.

   To jest prawda, fakty, a nie żadna propaganda. Ja wiem, że to robi ich władza a nie cały naród, ale nikt za ten naród u nich porządku nie zrobi. Skoro im to odpowiada, to niech się potem nie dziwią.

   Dlatego się niestety nie dogadamy.

  •  

   pokaż komentarz

   Twierdzisz, że Polacy zioną nienawiścią do Rosjan i poszliby na wojnę? Bzdura.

   @xniorvox: Nie. Twierdzę że:
   Rosjanom wmawia się w szkole i w mediach że Polacy zioną nienawiścią do Rosjan.
   Polacy musieliby iść na wojnę z Rosją, gdyby tak zadecydował rząd.

   W pozostałych punktach tak jak wspomniałeś piszesz o rządzie Rosji, a nie Narodzie Rosyjskim i ja z faktami nie dyskutuję.

   Tylko cały problem polega na tym, że Państwo Rosyjskie jest pod okupacją mafii zorganizowanej wokół skorumpowanych służb FSB (dawne KGB). To tak jakby u nas władzę, przejęły służby i kazały nam mordować Czechów, czy nawet Rosjan, bo na przykład dostaliby za to grubą kasę od Angeli Merkel, żeby rozpętać kolejną wojnę, na której mógłby się dorobić niemiecki przemysł zbrojeniowy.

   Jak się przeciwstawisz takiemu okupantowi? Głównie działaniami w podziemiu, dlatego my jako ludzie z zachodu, musimy wspierać Rosyjskie podziemie, aby pomóc im pokonać okupanta (kumpli Putina) i zmniejszyć zagrożenie ze strony Rosji.

   Jak wspierać? Głównie edukacją i wsparciem w uczciwych interesach, wymaganiem spełniania zachodnich norm przez rosyjskie firmy, udostępnianiem materiałów tłumaczonych na język rosyjski, także politycznych. Zauważ że Rosjanie uruchomili anglojęzyczną stację RT aby przedstawiać swój punkt widzenia, a ile rosyjskojęzycznych Polskich stacji przedstawia naszą kontrpropagandę Rosjanom? No żadna, to w jaki sposób oni mają poznać prawdę i znaleźć lepsze sposoby na walkę z reżimem?

   Pamiętaj, że mówimy o Putinowym reżimie, który zagraża tak samo nam jak i Rosjanom, bo jak nad głowami zaczną latać rakiety, to Rosjanie będą ginąć tak samo jak Polacy.

   Skoro im to odpowiada, to niech się potem nie dziwią.

   A Tobie odpowiada że Polska zaatakowała Czechosłowację? No myślę że nie, ale nawet gdybyś wtedy był żołnierzem to nie mógłbyś nic z tym zrobić, bo Polska była pod wpływem ZSRR, takiej samej siły, która nadal tłamsi Naród Rosyjski.

   Popatrz, Narodowi Polskiemu uwolnienie spod wpływów Rosyjskich rządów trwało pół wieku, Narodowi Ukraińskiemu prawie się udało, ale wewnętrzne walki skorumpowanych polityków uniemożliwiły to. Naród Rosyjski jeszcze przez wiele lat będzie pod butem tego chorego systemu, dlatego że nadal za mało osób z nim walczy.

   Dlatego się niestety nie dogadamy.

   Piszesz to tak jak byś był z tego dumny...

   Ja nie widzę powodu, dla którego nie moglibyśmy się dogadać w jakiejkolwiek kwestii, nic osobiście do Ciebie nie mam, nie ani nic w tym stylu.

   Chyba po prostu nie dajesz wiary temu, że przeciętny Rosjanin może bać się Polski?

  •  

   pokaż komentarz

   Rosjanom wmawia się w szkole i w mediach że Polacy zioną nienawiścią do Rosjan.

   Z tego co wiem to jak najbardziej prawda.

   Polacy musieliby iść na wojnę z Rosją, gdyby tak zadecydował rząd.

   No właśnie tu jest ta zasadnicza różnica.
   Ani polski rząd, ani żadna z partii politycznych, ani Polacy nie chcą iść na wojnę z nikim.
   Już nie mówię na Rosję, bo napadać na kraj o takiej sile militarnej byłoby samobójstwem, ale w ogóle na nikogo.

   W pozostałych punktach tak jak wspomniałeś piszesz o rządzie Rosji, a nie Narodzie Rosyjskim i ja z faktami nie dyskutuję.

   To dobrze, doceniam to. Widzę płaszczyznę porozumienia. Bo do tej pory z Twoich wpisów zrozumiałem, że między wzajemnymi działaniami Rosjan i Polaków widzisz jakąś proporcję.
   Tej proporcji nie ma, jesteśmy bezsprzecznie ich ofiarą.

   To tak jakby u nas władzę, przejęły służby i kazały nam mordować Czechów, czy nawet Rosjan, bo na przykład dostaliby za to grubą kasę od Angeli Merkel

   Czy wyobrażasz sobie, żeby Polska napadła - już nie mówię na Czechy które są członkiem NATO, ale np. na Ukrainę i zajęła Lwów?? Czy myślisz, że wojsko z ochotą wykonałoby ten rozkaz i zabiło wielu ludzi, a nasz naród tańczyłby na ulicach i się cieszył, że "Lwów nasz"? Przecież to nonsens, kompletny nonsens! Nie po to walczyliśmy o wolność w swoim kraju, nie po to mamy demokrację, nie po to jesteśmy członkami ONZ, UE i NATO, żeby wszczynać wojny. Prędzej doszłoby u nas do puczu wojskowego albo masowych demonstracji i wyjazdu rządu na taczkach, niż Polska by napadła na Lwów. A przecież to od wieków była polska ziemia, w przeciwieństwie do np. Krymu, który od wieków był tatarski, a rosyjski stał się dopiero podczas II wojny, kiedy Rosjanie przeprowadzili tam brutalne wysiedlenia miejscowych Tatarów.

   Jak się przeciwstawisz takiemu okupantowi?

   My się już skutecznie przeciwstawiliśmy takiemu okupantowi (mimo popełnienia wielu błędów) i cały świat może się od nas tego uczyć.
   Rosjanie nie chcą.

   Naród Rosyjski jeszcze przez wiele lat będzie pod butem tego chorego systemu, dlatego że nadal za mało osób z nim walczy.

   Rosjanie masowo popierają Putina i jego imperialną politykę. Nie mają kręgosłupa moralnego podobnego do naszego.

   Ja nie widzę powodu, dla którego nie moglibyśmy się dogadać w jakiejkolwiek kwestii, nic osobiście do Ciebie nie mam, nie ani nic w tym stylu.

   Ja do Ciebie również nie. Przepraszam, jeśli moje wpisy uraziły Cię osobiście.

   Chyba po prostu nie dajesz wiary temu, że przeciętny Rosjanin może bać się Polski?

   To prawda. Nie daję temu wiary.
   To niemożliwe, aby przeciętny człowiek, nawet ogłupiony propagandą, mógł uwierzyć że kraj, który jest znacznie mniejszy, znacznie słabszy militarnie, od wieków podbijany i leży bardzo daleko, jest dla Rosji aż takim zagrożeniem, żeby trzeba było na nią odpowiadać imperializmem i agresją na całym świecie.

   @MilionoweMultikonto:

  •  

   pokaż komentarz

   Nie po to walczyliśmy o wolność w swoim kraju, nie po to mamy demokrację, nie po to jesteśmy członkami ONZ, UE i NATO, żeby wszczynać wojny.

   @xniorvox: jaki miałeś wpływ na wysłanie polskich oddziałów do Iraku? Irakijczycy odebrali to jako inwazję na ich kraj, a nam wmawiano że to misja stabilizacyjna.

   Prawda jest taka, że dla misji stabilizacyjnych jest UN, a nasi tam jechali szkolić nowe służby, które miały przejąć władzę pod kontrolą amerykanów, aby był wygodny dostęp do ropy.

   To są czyste interesy, takie interesy są przyczyną wojen, a Ruscy się boją tego, że udostępnimy Amerykanom bazy wojskowe tuż przy naszych wschodnich granicach, że Amerykanie będą sobie mogli wejść dowolnie blisko pod Moskwę pod przykrywką wprowadzania demokracji.

   Tej proporcji nie ma, jesteśmy bezsprzecznie ich ofiarą.

   Ja nie stawiałem znaku równości, tylko staram się zwrócić uwagę na to, że Naród Polski oraz Naród Rosyjski, są ofiarami skorumpowanych służb dawnego ZSRR, wtedy KGB dzisiaj nazwanych FSB. Dlatego musimy wspólnie ze zwykłymi rosyjskimi obywatelami walczyć z rosyjskimi służbami. Wspierać zwykłych Rosjan, którzy chcą zacieśniać współpracę z zachodem, aby osłabić wpływy rosyjskich służb.

   My się już skutecznie przeciwstawiliśmy takiemu okupantowi (mimo popełnienia wielu błędów) i cały świat może się od nas tego uczyć.
   Rosjanie nie chcą.


   świat może się uczyć, ale rosjanie nie mają jak, bo większość z nich po prostu nie rozumie naszego języka. Nie jesteśmy im w stanie przekazać informacji co i jak powinni zrobić, za mało inwestujemy w kontrpropagandę na terenie Rosji.

   odpowiadać imperializmem i agresją na całym świecie.

   Oni się nie boją samej Polski, ale Polski w połączeniu z innymi krajami, które niby czyhają na złoża naturalne republik federacji rosyjskiej.

   Odpowiadają agresją na całym świecie, bo na tym bazuje ich propaganda, rząd straszy obywateli, że wszędzie naokoło są wrogowie, dzięki temu obywatele Rosji oddają swoją wolność w zamian za poczucie bezpieczeństwa. Fakty historyczne tylko potwierdzają kremlowską propagandę. Rosjanie wierzą w to że wielki związek radziecki miał być ostoją pokoju, ale kraje takie jak Polska wolały walczyć, a teraz jeszcze połączyły swoje siły w NATO aby być jeszcze większym zagrożeniem dla Rosji.

   Ukraina też chciała do NATO i to także zostało przedstawione przez rosyjską propagandę, jako próbę ataku na Rosję, a Polska razem z innymi krajami brała w tym polityczny udział.

   Spójrz na mapę Rosji, która tak na prawdę składa się z mniejszych republik, takich jak Dagestan, Czeczenia, Tatarstan, które samodzielnie nie byłyby w stanie odeprzeć "amerykańskiej misji stabilizacyjnej", mieszkańcy tych republik boją się, że podzielą los innych krajów, dlatego wspierają Moskwę w agresywnej polityce międzynarodowej, aby łudzić się poczuciem bezpieczeństwa pod nuklearnym parasolem ochronnym.

   Ja do Ciebie również nie. Przepraszam, jeśli moje wpisy uraziły Cię osobiście.

   @xniorvox: Nie uraziły, spoko, po prostu zastanawiało mnie dlaczego na wstępie zakładasz, że nie możesz się z kimś dogadać, mimo że temat został poruszony tylko tak pobieżnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego musimy wspólnie ze zwykłymi rosyjskimi obywatelami walczyć z rosyjskimi służbami. Wspierać zwykłych Rosjan, którzy chcą zacieśniać współpracę z zachodem, aby osłabić wpływy rosyjskich służb.

   @MilionoweMultikonto: I za to się z Tobą napiję (autentycznie, dziabię w tym momencie kielicha #pijzwykopem )
   Łap też plusa.

   zastanawiało mnie dlaczego na wstępie zakładasz, że nie możesz się z kimś dogadać, mimo że temat został poruszony tylko tak pobieżnie.

   @MilionoweMultikonto: Nie gniewaj się. Tyle się tu kręci ruskich trolli i robi taką wojnę informacyjną, że widząc wpisy przychylne Rosji, człowiek odruchowo się już jeży.

   Chociaż, jak zauważyłeś, nie jestem wrogiem Rosjan. Od początku pisałem, że żałuję że nasze stosunki wyglądają jak wyglądają. Jestem zresztą pełny podziwu dla ich osiągnięć naukowych, w podboju kosmosu, literaturze, szachach i wielu innych. Wiem też że są gościnni, muzykalni i lubią dobrze zjeść i wypić. Każdy by chciał mieć takich kumpli.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem zresztą pełny podziwu dla ich osiągnięć naukowych, w podboju kosmosu, literaturze, szachach i wielu innych. Wiem też że są gościnni, muzykalni i lubią dobrze zjeść i wypić.

   @xniorvox: a ja sobie właśnie uświadomiłem, że to strasznie przykre, że wszystkich wrzucamy do jednego wora, a każdy mieszkaniec federacji rosyjskiej, jest tak na prawdę obywatelem jednej z jej wielu republik, z własną kulturą, historią, które w ogóle nas nie obchodzą, czyli robimy to czego oczekuje kreml... to tak jakby np jakiś czeczen, wrzucał wszystkich obywateli, polski, niemiec, francji, szwajcarii, hiszpanii, grecji do jednego wora "europejczycy".

   Takie odbieranie komuś tożsamości etnicznej może być krzywdzące...

   Pewnie niewyedukowani Azjaci będą w przyszłości mówić, że ogólnie europejczycy odpowiadają za holocaust ;)

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna