•  

  pokaż komentarz

  Ktoś miał wątpliwości, że duży może więcej?

 •  

  pokaż komentarz

  Porównywanie Francji z Włochami jest śmieszne. Nie dosyć, że Włochy mają znacząco wyższy dług w stosunku do PKB (98% vs 131%), to jeszcze dług Włoch jest dużo, dużo wyżej oprocentowany. Francuskie obligacje należą do najniżej oprocentowanych na świecie.

  Jakby Francja miała dług wysokości 200% PKB to i tak byłaby w dużo lepszej sytuacji niż Włochy obecnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd MY to znamy??? Grillowanie Polski w UE przecież miało takie samo zadanie. Osłabienie mozliwości koalicyjnych Polski, utrudnienie możliwości negocjacyjnych, zaabsorbowanie polskiego rządu procedurą komisji europejskiej, wreszcie uniemożliwienie przeprowadzenia głębokich zmian i reform w postkomunistycznym sądownictwie który jest niezdolnym do samooczyszczenia. Polaryzację opinii publicznej..

  Włochy podpadły odsyłaniem imigrantów do Hiszpanii, nie wpuszczają żadnej łodzi z nachodźcami. Drugi raz z rzędu wybory we Włoszecg wygrały dwe partie prawicowe, LigaNord i Pięć Gwiazd (5stelle). Można być pewnym że są już na celowniku lewicowych polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   wreszcie uniemożliwienie przeprowadzenia głębokich zmian i reform w postkomunistycznym sądownictwie który jest niezdolnym do samooczyszczenia

   @Good-Bad: Dlaczego PIS zaczął od zmian na samej górze zamiast od samego dołu? Po za tym dlaczego temat KRS, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego był tak długo rozgrzebywany? Skoro temat 447 można było wyciszyć w TVP to dlaczego z sądami nie dało się tak samo zrobić, czy PIS potrzebuje wroga do działania?

   źródło: encrypted-tbn0.gstatic.com

  •  

   pokaż komentarz

   @araneo:

   Dlaczego PIS zaczął od zmian na samej górze zamiast od samego dołu?

   Nie wiem co miałaby pomóc zmiana od dołu w systemie hierarchicznym prawa. Ryba psuje się od głowy. Planowano przeorganizować KRS i SN.

   Skoro temat 447 można było wyciszyć w TVP to dlaczego z sądami nie dało się tak samo zrobić to dlaczego z sądami nie dało się tak samo zrobić?

   Wątpie czy ciągłe atatki na PIS przynoszą mu korzyści. Dają tylko efekt obawy o utratę elektoratu i prowokują kolejne pomysły socjalne by przyciągnąć elektorat.
   Wątpię czy w dobie internetu można calkowicie wyciszyć problem. Nagonka na Polskę spowodowana ustawą IPN oraz Aktem JUST została wykorzystana przez rządących Izraelem jako paliwo wyborcze.(Antypolizm jest dosyć nośnym tematem)
   Czy chodziło tylko o wybory w Izraelu? Wątpię.
   Być może była to próba osłabienia planowanego zbliżenia bardzo Polski z USA? Obawa Izraela i Rosji o zwiększenie obecności USA na flance wschodniej, kosztem tych pierwszych.
   Polska chce prowadzic politykę podmiotową musi liczyć się z niechęcią Francji i Niemiec które są przyzwyczajone "do przychylności" Polski.
   Inną sprawa jest jak ta polityka międzynarodowa jest prowadzona, jakiej są jej skutki i efekty. Bo planować można dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Good-Bad: Jedynym celem zmian w sądownictwie było uzależnienie go od władzy ustawodawczej na wzór węgierski.

  •  

   pokaż komentarz

   przeprowadzenia głębokich zmian i reform w postkomunistycznym sądownictwie

   @Good-Bad No nie można być aż tak głupim XD

   1. PiS zajmuje miejsca 3 innych legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
   2. PiS nie publikuje sobie wyroku TK.
   3. Nowi sędziowie sami orzekają o tym, że zostali wybrani legalnie XD
   4. j!?@ć Unię z ich Komisją Wenecką - nieważne kto ją zaprosił XD
   5. Wydawanie orzeczeń dłuższe niż kiedykolwiek. Szeregowy poseł Jarosław uwielbia prywatnie odwiedzać prezes TK.

   Streszczać cyrk z KRS i SN? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tarec: Komisja Wenecka jest organem pozapaństwowym i PiS se ją sam zaprosił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996 No ja przecież właśnie o tym :)

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko rozbija się o kierunek i reformy. Francja wdraża reformy ograniczajace wydatki, liberalizując gospodarkę i zwiększające dyscyplinę budżetową, podczas gdy Włochy idą w przeciwny kierunku, wprowadzając właściwie bezwarunkowy zasiłek ok 800€ dla bezrobotnych, który niezbyt mają pomysł jak sfinansować inaczej niż długiem. Który i tak jest ogromy i jak się załamie, to my także to bardzo boleśnie odczujemy.

 •  

  pokaż komentarz

  Co to za bzdury. Macron widząc ciężką sytuację budżetową próbuje ograniczyć rozdmuchany socjal co prawdopodobnie zakończy jego karierę polityczną (żółte kamizelki kojarzycie??) a Salvini na zwrócenie mu uwagi, że jego kraj bankrutuje obiecuję kolejne rozdawnictwo żeby uzyskać reelekcję. Zestawianie ze sobą Francji i Włoch jest niepoważne.

  •  

   pokaż komentarz

   Macron widząc ciężką sytuację budżetową próbuje ograniczyć rozdmuchany socjal co prawdopodobnie zakończy jego karierę polityczną (żółte kamizelki kojarzycie??)

   @Arytmetyk: Jeśli sobie odpowiesz na pytanie ilu widziałeś kolorowych w żółtych kamizelkach, to też znajdziesz odpowiedź na pytanie komu Macron przykręca śrubę, a kto nie ma powodu do niezadowolenia.