•  

  pokaż komentarz

  Otóż problem jest pośredni i leży gdzie indziej i na pewno chodzi o grube miliony pod stołami. Operatorem płatności Bitmarket jak i wielu giełd z branży kryptowalut) (zarówno upadłych jak i istniejących) np. Bitbay (podmioty gospodarcze wpisane na listę ostrzeżeń KNF) jest firma Igoria Trade S. A. - licencjonowany przez KNF podmiot z zakresu świadczenia usług finansowych na rynku polskim i to ona ma dostęp do rachunków użytkowników. Takimi firmami jak i samym KNFem trzeba się zająć (wszakże nie bez powodu wyleciał poprzedni prezes tej instytucji (KNF- Chrzanowski) łapówkarstwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale macie ból dupy o te giełdę i bitcoina xD Co, jak Was bank wydyma na kredycie, czy kursie to też wieszczycie upadek pieniądza ? :D Ludzie na tym pozbijali majątki, dalej zbijają, a że jakiś odsetek utopił hajs - takie historie zawsze się zdarzają. Tu jest wina ludzi, którzy giełdą zarządzają, może hakerów, trochę też tych, którzy hajs tam trzymali. Równie dobrze co chwile macie wycieki danych z innych stron, tyle że inne strony, tak jak Wasze dane realnej wartości raczej nie mają (najwyżej tyle ile ktoś na Was kredytu weźmie), a za 2 bitcoiny aktualnie kupiłbyś sobie fajną furę z salonu, ewentualnie niewolnika na dark webie. Niektóre partie w Niemczech już teraz chcą wprowadzać blockchain i narodową kryptowalutę. Boli Was dupa bo 1 btc jest wart 44k aktualnie, a Wy nie rozumiecie jak można to kupić/zarobic na tym ? Ano teraz średnio, za to jak ktoś rok temu kupił 5 bitcoinów za 100k (po 20), tak teraz sprzeda je za 220 :) A Ci co chcieli zarabiać cały czas, bez czekania i trzymali hajs na giełdzie sprawe zj$$#li.

  •  

   pokaż komentarz

   @noswtg: Najlepsza sprawa, że już istnieją giełdy które korzystając z maszyn wirtualnych wbudowanych w protokoły zamieniają waluty bez ich wytransferowywania z portfeli użytkowników za pomocą niepodzielnych operacji. Czyli nie mogą zbankrutować bo nie trzymają żadnych pieniędzy. Możesz zamienić jedną walutę na drugą a wszystko co może pójść nie tak to całkowite a nie częściowe niepowodzenie operacji (czyli nie może zajść sytuacja że pieniądze zostaną tylko pobrane a nie zamienione)

   A ci przygłupi niewolnicy nadal kwiczą o "wirtualnym piniondzu".

 •  

  pokaż komentarz

  Panie policjancie, wplacilem jakis anonimom 10KPLN. Podobno kupilem za to plik danych, ktory obiecali mi przeslac, ale nie przeslali. Ratunku, oddajcie moje numerki.

  Mina przyjmujacego zgloszenie bezcenna:

  źródło: faircitynews.com

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę po komentarzach ból dupy biedaków i nieogarów którzy ze względu na biedę i cebulactwo boją się nawet stówke przeznaczyć na zakup kryptowaluty, a z drugiej strony pęka im żyłka w dupie z zazdrości że niektórzy trzepią fortunę na BTC i tylko czekają na takie rzadkie momenty jak ten, w którym ryzyko się zmaterializowało. Szkoda mi tych cebulaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę po komentarzach ból dupy biedaków i nieogarów
   @bbarty: autoprojekcja?

  •  

   pokaż komentarz

   @bbarty: Masz rację, tylko, że w przypadku tej giełdy jak na dłoni wyszło ile forsy ludzie trzymali na giełdzie. Wiesz co się teraz dzieje na BitBay i jaki jest stamtąd odpływ kapitału i transakcje BTC i innych krypto z giełdy na portfele?

  •  

   pokaż komentarz

   @mentools: No i dobrze, może bańka znowu pęknie jak rok temu i będzie idealny moment żeby skupić <3 :D Rok temu też się nabijali że łooo, koniec, pękło, upadek, btc spadło do 20k, a rok później przebitka 2,5 xD Kto zainwestował i na odpowiedni moment wyprowadził ten się wzbogacił i to bardzo przyjemnie. A kto ciułał za długo, albo leciał z ostatniej łapanki po zakupach 1/30k i liczył że dobije do miliona czy 100k ten ma. Fakt faktem że ludzie zaczęli traktować giełdę jak portfel, ale to nie zmienia możliwości jakie miałeś podczas gdy wszystko funkcjonowało. Nie zmienia to faktu że dobrze myśląc (tyle starczyło w przypadku btc, w innych walutach trzeba też mieć trochę szcześcia) możesz zarobić w rok/dwa lata taki hajsik jaki koszą prezesi dobrych firm.

  •  

   pokaż komentarz

   @noswtg: Można zarobić, to prawda, tylko trzeba mieć ograniczone zaufanie. Niestety jeśli z giełdy zajmującej piąte miejsce w Polsce znika ponad 100 milionów pieniędzy użytkowników, to mniej więcej świadczy tyle, że ich "dbanie" o własne pieniądze ograniczyło się to zaimplementowania podwójnego uwierzytelniania i dbania o login i hasło do giełdy. Mało tego - nie zapaliła się im nawet lampka kontrolna, kiedy użytkownicy wielokrotnie zgłaszali problemy z podwójnym księgowaniem środków. Pewnie myśleli, że skoro Bitmarket przelał im na konto 2x więcej niż miała wynieść transakcja, to jest wszystko ok bo źle byłoby wówczas, kiedy przelałby 2x mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie myśleli, że skoro Bitmarket przelał im na konto 2x więcej niż miała wynieść transakcja, to jest wszystko ok bo źle byłoby wówczas, kiedy przelałby 2x mniej.

   @mentools: Idealnie określiłeś mentalność przeciętnego debila. "Mówisz, że je źle bo prywaciorz daje 2x wincyj pinindzy niż ludzie wpłacili?! Czy ty ohujołeś? Super firma kur*o!" :D

   Najśmieszniejsze, że ci debile nie widzą korelacji między tym, że rząd gnoi rodzime giełdy a tym że upadają. Fakt, jak się ludzie zamiast biznesem zajmują jakimiś biurokratycznymi pierdołami których i tak nigdy nie spełnią (bo nie mają spełnić) - to co może pójść nie tak? :)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież ta waluta zapewnia ponoć anonimowość.....wiec kogo chcą ścigać? Administratora strony ?