•  

  pokaż komentarz

  Rozpętali sobie problem i teraz chcą pomocy.
  Nic się nie zmienili przez te lata, zawsze przy problemach machają białą flagą.

  Choć teraz poprawnie politycznie, powinna być czarna.
  Nie powiem co im w co, bo makaron pewnie uwielbia

  •  

   pokaż komentarz

   @Deadlyo: przecież to nie włosi ich zapraszali do Europy...

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: A kto ich wpuszczał?

   Jak wejdę Ci do domu a Ty nie protestujesz, tylko mnie karmisz i ubierasz i jeszcze mi za to płacisz, to jak to wygląda jak potem płaczesz, że ktoś u Ciebie mieszka?

   Takie zachowanie to jawne zaproszenie, "chodźcie bo wam pomożemy, zapłacimy, nakarmimy"
   Gdyby ich nie chcieli, to statki by wracały na miejsce ich startu.
   Wszak taniej ich wyjdzie odwiezienie ich jakimś okrętem, który poprowadzi jakiś wojskowy, który ma płacone tak czy inaczej, niż karmienie tego zwierzyńca całymi latami.

   To nie stało się z dnia na dzień, ta migracja trwa już kilka lat

  •  

   pokaż komentarz

   @Deadlyo: tym razem to nie oni. Makrela tałatajstwo naspraszała a w zasadzie ci, co nią sterują

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: nie zapraszali tylko wpuszczali - wystarczyło zawrócić te "pontony" skąd przypłynęli, ale widać ktoś przytulał regularnie kasę za przemyt ludzi licząc że jakoś to będzie, może się rozproszą, przecież na pewno wyjadą zaraz ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Deadlyo: @hiperchimera: zgadzam sie ze nie nalezy ich utrzymywac ani nie nalezalo im dawac do zrozumienia ze tu znajda "opieke" ale to nie takie proste nie wpuscic takiego "pontonu". Prawo morskie wrecz nakazuje pomoc innym na morzu, tu trzeba bylo ich sprawdzic dokladnie i w razie nie spelnienia przeslanek do wpuszczenia do ue odeslac.
   Jednak to nie zmie ia faktu, ze wlosi zrobili to co ue chciala albo raczej co pewna czesc "elity" europy i sami nie sa bezposrednio odpowiedzialni za to. A teraz ta elita powinna pomoc

  •  

   pokaż komentarz

   Nic się nie zmienili przez te lata, zawsze przy problemach machają białą flagą.
   Choć teraz poprawnie politycznie, powinna być czarna.


   @Deadlyo: No to właśnie we Włoszech nie byłoby to zupełnie poprawne politycznie! ( ͡º ͜ʖ͡º)/

   #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @Deadlyo: Jak zwykle na wykopie komentarz " na chłopski rozum " zbiera najwięcej plusów. Wybrzeże Włoch ma plus minus 8 tys kilometrów, w tym liczne wyspy i wysepki. Na dodatek Włochy odwiedza rocznie około 30 milionów turystów. Wojsko i policja pionują zabytków turystów i jeszcze emigrantów. Ten kraj ma dużo problemów ekonomicznych i demograficznych. Oczekiwanie od nich , że sami poradzą sobie z napływem emigrantów z Afryki jest nie odpowiedzialne. Są bramą do europy i wszystkie kraje Unii powinny się z tym problemem zmierzyć wspólnie! Wyobrażasz sobie ,że w 21 wieku ludzie będą patrzeć jak inni ludzie toną albo co gorsza do nich strzelać bo chcą mieć szansę na lepsze życie?. Problem leży po drugiej stronie morza śródziemnego i tam należy go rozwiązywać. Dodam jeszcze ,że w najbliższych latach na skutek zmian klimatycznych ten problem urośnie do rozmiarów wręcz nie wyobrażalnych. To nie jest problem Włochów tylko wszystkich mieszkańców europy. Dlaczego oni mają się wcielać w katów niewinnych ludzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @limakslimak2016: Oto głos rozsądku. Należałoby zaostrzyć prawo morskie tak, by dało się ustalić, skąd taki statek / ponton może realnie pochodzić (np. przy możliwym zasięgu paliwa) i odstawiać go bezpiecznego kraju, w którym ostatnio gościł. Pewnie wymagałoby to nieco kreatywnego podejścia do przepisów, ale w końcu przemytnicy też wykorzystują te przepisy na swoją korzyść.
   Problem jest i będzie coraz poważniejszy, dlatego tym bardziej władze Europy (całej) powinny w szczególności zadbać o swoich obywateli, a nie tych, którzy nie tylko nie pomogą, ale zaszkodzą, lub wręcz doprowadzą do upadku kontynentu, który jest kolebką cywilizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   problemach machają białą flagą.

   Choć teraz poprawnie politycznie, powinna być czarna.
   N


   @Deadlyo: ale mafia hotelowa by nie zarobila na prowadzeniu osrodkow dla uchodźców...

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to nie włosi ich zapraszali do Europy...

   @wiencejfakingcaptcha: mówi tobie cos nazwisko Matteo Renzi - poprzedni premier Wloch?

   https://www.nytimes.com/2015/04/23/opinion/matteo-renzi-helping-the-migrants-is-everyones-duty.html

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: Ostrzelanie kilku pontonów na początku przez marynarkę włoską jako wtargnięcie na wody terytorialne kraju skutecznie zamknęłoby problem już na początku. A tak - sorry. ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   To nie stało się z dnia na dzień, ta migracja trwa już kilka lat

   @Deadlyo: dokładnie. Gdzie jest służba kontrwywiadu wojskowego? Gdzie są doradcy prezydenta z biura bezpieczeństwa narodowego? Gdzie jest abw i reszta 3 literowych instytucji, których jedynym zadaniem jest dbanie o kraj?

 •  

  pokaż komentarz

  Włosi to rasiści. Np. było też dużo przypadków kiedy to Polacy byli tam dyskryminowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @FreakZz: No i jak mnie tam nie chcą to się tam nie wp###!@@am na pontonie

  •  

   pokaż komentarz

   @FreakZz: ilu uchodźców już przygarnąłeś? czy tak jak na filmie na YT #pdk - czy powinniśmy przyjmować uchodźców taaaak, świetnie... proszę oto biedny Murzynek uchodźca, szuka domu - przygarnie go Pan/Pani... i nagle Ocean Spokojny w ustach... że uuuu yyyy eeee nie ma warunków, miejsca, etc

  •  

   pokaż komentarz

   @FreakZz: Włosi to naprawdę rasiści, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem skąd problem się u nich pogłębia, ale poradzą sobie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Włosi to rasiści.

   @FreakZz: Nie wiem, ja tam byłem zachwycony ich podejściem do pracowników. A byłem tylko sezonowym. Jedzonko w domu z gospodarzami, jakieś podarunki, rozmowy itp. Fajnie. W kraju tylko z jdenym szefem tak rozmawiałem (no dwoma, wspólnikami). Wiem, że wcześniej większość pracowników to byli murzyni, ale Ci co ich mieli to twierdzili, że wolno pracują. Byli też Polacy co pamiętali pracę z murzynami i to samo mówili.

  •  

   pokaż komentarz

   @FreakZz: Polacy sami się dyskryminują dzieląc społeczeństwo na uprzywilejowane kasty i niewolników.

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: Peło wzięli ze sześć tysięców ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i co trzeci działacz miał u siebie jednego yhy tak było

  •  

   pokaż komentarz

   @FreakZz: a to Polacy to inna rasa jak Włosi? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: nie to, żebym był zwolennikem imigrantów z Afryki ale Twoja logika jest idiotyczna. To, że ktoś nie chce mieć u siebie imigranta w domu nie oznacza, że może chcieć aby państwo mu pomagało.

  •  
   H.............r via Android

   +19

   pokaż komentarz

   @FreakZz byłem we Włoszech 21 razy. Nigdy nie czułem dyskryminacji że strony Włochów. Parę razy nawet otrzymałem od nich w potrzebie coś przydatnego za nic... Za każdym razem się odwdzieczalem jeżeli była taka możliwość.

   Wiesz kiedy natomiast we Włoszech pocil mi się kark? Jak przechodziłem z dziewczyną obok band murzynow przesiadujacych w tamtejszych parkach na skwerach i placykach oraz przy dworcach. Mimo ich bydlackiego zachowania jak np gwizdanie na moją dziewczynę wolałem siedzieć cicho mimo tego że gotowalo się we mnie i miałem ochotę na nich płuć i natychmiast oddalic się w stronie Karabinierow żeby nie skończyła jak ta Polka w Rimini. Kiedy bywalem sam... Prawie dwa razy w ryj dostałem za odszczekanie się im gdyby nie policja wychodząc cudem zza rogu. Jedynie na południu gdzie nie ma tych ludzi na każdym budynkiem, mogłem spokojnie nie bać się że się rozlaczymy albo ja dostanę kose pod brzuch itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: A znajomy koreańczyk mówił że podczas wyjazdu do Wenecji grupka wochow krzyczala do niego „yellow monkey”.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: to nie jest moja logika tylko innych ludzi. Zauważ też że od początku zamiast pomagać lokalnie w krajach objętych wojną, poszła fama że w tej Europie to raj na ziemi i dają za darmo wszystko. Wykorzystali to przemytnicy i za odpowiednią kasę przerzucali ludzi. Oczywiście wszystko pod płaszczykiem "pomocy"... w końcu nastąpiło BUM bo ile można płacić kasy z budżetu na utrzymanie hordy zdrowych, silnych, mężczyzn (i garstki kobiet i dzieci)?

  •  
   H.............r via Android

   0

   pokaż komentarz

   @AntyDojcz może na mnie nie krzyczeli bo nie jestem żółty.

  •  

   pokaż komentarz

   @hiperchimera: nie wiem co to ma wspólnego z tym co napisałeś wcześniej ale niech Ci będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: a wiesz dlaczego tak jest? bo @FreakZz i jemu podobni "obrońcy" skutecznie wmówili i dalej wmawiają że przejawy "rasizmu" (jako krzywe spojrzenia, opinia, stereotypizacja) wobec czarnych to nie wina ich zachowania, braku kultury wobec innych czy częstszych wykroczeń wobec prawa, tylko mitycznego rasizmu tyko ze względu na kolor skóry... oczywiście jak grupa Murzynków śmieje się z Białasa jest spoko bo to tylko żart, ironia, nic więcej... w drugą stronę ciężki rasizm...

   więc zachowują się jak "kujon w okularach": każda zła ocena, niepowodzenie, czy nawet wywrotka to wina tego, że nosi parę okularów

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser Jest dokładnie tak jak mówisz. Włosi są super sympatyczni, lubię ten ich luz i chodząc nocą po ciemnych alejkach Neapolu nigdy nie czułem się zagrożony, ale wystarczy w biały dzień przejść koło dworca, a stada murzynów nie spuszczają z ciebie wzroku i odruchowo łapiesz się za portfel.

  •  
   H.............r via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @AdamTorpeda do bergamo zapraszam. Tanie loty z Warszawy. Wsiadasz w autobus z lotniska na stare Miasto. Wsiadasz na stacji kolejowej. Obok jest skwer. Idź pogadaj z murzyniontkami.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz kiedy natomiast we Włoszech pocil mi się kark? Jak przechodziłem z dziewczyną obok band murzynow przesiadujacych w tamtejszych parkach na skwerach i placykach oraz przy dworcach. Mimo ich bydlackiego zachowania jak np gwizdanie na moją dziewczynę wolałem siedzieć cicho mimo tego że gotowalo się we mnie i miałem ochotę na nich płuć i natychmiast oddalic się w stronie Karabinierow żeby nie skończyła jak ta Polka w Rimini. Kiedy bywalem sam... Prawie dwa razy w ryj dostałem za odszczekanie się im gdyby nie policja wychodząc cudem zza rogu. Jedynie na południu gdzie nie ma tych ludzi na każdym budynkiem, mogłem spokojnie nie bać się że się rozlaczymy albo ja dostanę kose pod brzuch itp.

   @Holenderski_Ser: Byłem tylko parę razy i nie jestem ekspertem ale z moich obserwacji główne miasta turystyczne są dobrze chronione. Patrole z długą bronią co chwilę, terenowe wozy czekające w pogotowiu przy wszystkich newralgicznych punktach. Nawet miałem ochotę potrolować prosząc żołnierzy i karabinierów z automatami o wspólną fotkę "bo u nas na wsi to bieda i takich fajnych patroli z bronią nie ma" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ale darowałem sobie. Robią swoje i dobrze.
   Wydaje mi się też że gdzieniegdzie już wojsko po cichu nauczyło nachodźców elementarnych podstaw zachowań społecznych. Przybysze są bardzo spolegliwi i co najwyżej próbują zaczepiać proponując te śmieszne bransoletki ale krótkie "nie/no" wystarcza.
   Część nawet wydaje się społecznie użyteczna (sprzedaż power banków na ten przykład, zawsze trafi się turysta idiota który zapomni kabla i ładowarki a ma najbardziej gówniany telefon wszechczasów z najgorszą baterią wszechczasów, tak to ja ( ͡º ͜ʖ͡º)) fakt, że akurat sprzedawca był brązowy nie czarny.
   Tak czy owak problem jest systemowy i jego rozwiązaniem jest poprawienie sytuacji w Afryce, poprzez zaprzestanie wykorzystywania miejscowych i rabunkowej eksploatacji kontynentu (co ma miejsce cały czas i przy sporym udziale korporacji a wręcz krajów UE, tylko znów nie ma nic wspólnego z Polską, niewiele z Włochami a cholernie dużo z Francją na przykład), zaprzestanie idiotycznej "pomocy humanitarnej" rujnującej drobnych rolników w Afryce i tak dalej. Natomiast dalsze przyjmowanie nachodźców jest kompletnie bezcelowe a każdego już obecnego w Europie nachodźcę który choćby krzywo spojrzy na miejscowego czy turystę należałoby natychmiast deportować do kraju pochodzenia bądź Somalii (państwo upadłe, przyjmie każdą ilość apatrydów za niewielką opłatą, a czy ich tam potem zjedzą czy pogonią to już nie nasza sprawa).

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: Znaczy ich jest mniej na południu? Czyli całą północ Włoch zajęli, czy tylko środkowe z ich dużymi miastami?

 •  

  pokaż komentarz

  Od kiedy pani kapitan przywiozła sobie do Włoch imigrantów i nie poniosła za to dotkliwej kary np. 10 lat wiezienia to każdy Europejczyk musi sobie zdać sprawę ze aktualnie wszystkie organizacje zwożące sobie do Europy afrykę maja zielone światło i mogą robić co tylko chcą

  •  

   pokaż komentarz

   @Czlowiek-Zagadka uchwalili prawo że imigranty maja prawo zatrzymać się w pierwszym kraju przy brzegu i Niemcy są spokojne. Niemcy zapraszają, a Włosi na tym tracą. Jak się popatrzy wstecz to Niemcy chcieli zrujnowac Włochy i się im udało. Liry wymienili na Euro tak, że Włosi na tym stracili. W UE Włochy są na marginesie chociaż są współzałożycielem tej organizacji. Francja z Niemcami chce rządzić, a bogate Włochy im nie służą.
   Włochy to przemysł. Mają swoje marki i wszystko. Mimo to mają kryzys.
   Racja, że trochę politycy zepsuli swoją robotę, ale to co jest teraz, ten kryzys to tylko dzięki Niemcom. Boom który był w latach 60 i 70 widać po dziś dzień co świadczy o bogactwie tego kraju. Teraz dalej są naciski że strony Niemiec i Francji żeby jeszcze bardziej zgnoic ten kraj. Bez wojny w białych rękawiczkach szwaby się bogacą kosztem innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @trombek89:

   Bez wojny w białych rękawiczkach szwaby się bogacą kosztem innych.
   Bo dziś prowadzi się głównie wojny ekonomiczne - łatwiej kogoś wykupić po kawałku niż podbić przy użyciu siły.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew nawet taniej wychodzi i to jest paradox, a ponadto Niemcy to wzór do naśladowania, nawet mentalnie Niemcy to dla Włochów ideał. A Niemcom o to właśnie od zawsze chodziło. Bo to oni mieli być najlepsi. Mussolini się na to nie zgodził bo uważał, że Włosi maja historie i wielkie osiągnięcia i to oni są najlepsi.
   W dzisiejszych czasach bankrut Grecja z bogatą historią i zasługami nie będzie już autorytetem dla przyszłych pokoleń. Włochy tak samo. Kraje skandynawskie chociaż bogate to się nie liczą bo to dawne pastwiska. Jak będzie z Wielką Brytanią to trudno przewidzieć. Widzieli co się dzieje to trochę się zbuntowali. A na szczycie zawsze będzie Francja z Niemcami.
   Ameryka chociaż liczne wojny ekonomiczne prowadzi to też ma interes w wojnie tradycyjnej. Przemysł zbrojeniowy musi się kręcić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czlowiek-Zagadka: No właśnie co z tą panią kapitan, nic jej nie zrobili?

 •  

  pokaż komentarz

  Hola hola, nwm czy to dobrze zrozumiałem: suwerenne państwo z wojskiem, policją i marynarką wojenną ma problem że obcy (i niechciani) ludzie w samych portkach szturmują ich wybrzeże, wchodzą na ląd i nie można ich popakować w kartony i wysłać w cholerę paczką pozakrajową? K*rwa jaką fazę muszą ci ludzie mieć, jprd... jak to powiedziałby Darwin: pozwólmy im umrzeć

  źródło: wNVvkwK.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  no ale o co chodzi prawo międzynarodowe jest proste jak niemiecki statek przywiezie z Libii wyborców lewicy do Włoch to nie mogą stamtąd uciec do Niemiec od tak, mogą co jedynie wrócić do domu. Rozwiązanie jest proste niech płyną do niemieckich portów

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna