•  

  pokaż komentarz

  Bardzo ciekawa analiza. Zupełnie wbrew temu, co zawsze słyszeliśmy: że na Euro najbardziej korzystają Niemcy.

  tldr; autor, ponoć jeden z najbardziej uznanych w Niemczech ekspertów zajmujących się ryzykiem gospodarczym, prognozuje, że Euro istnieje tylko dzięki zerowym stopom procentowym - a te już za rok-półtora doprowadzą do zawalenia całego systemu gospodarczego Niemiec a potem całej Strefy Euro.

  •  

   pokaż komentarz

   @p4ws: to o czym pisze to raczej wypadkowa

   Bo główny powód nadal jest bez zmian, marka niemiecka nie dała by takiej nadwyżki export

   Jak na taki mały kraj to są kosmiczne wyniki

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo ciekawa analiza. Zupełnie wbrew temu, co zawsze słyszeliśmy: że na Euro najbardziej korzystają Niemcy.

   @p4ws: Bo to prawda. Tylko teraz już im to nie za bardzo na rękę. Więc "zielone światło na stękanie" dostali tacy ludzie jak ten pand od tego raportu. Pewnie chodzi o to, aby dokręcić śrubę innym gospodarkom EU, bo na pewno nie likwidacji euro, które dla Niemiec jest b. korzystne z uwagi na to, że płacą swoim pod wykonawcą w euro i sprzedają w euro. A jego cena jest utrzymywana na relatywnie niskim poziomie. Porównaj PKB Niemiec i UK i wartość euro i funta, to zrozumiesz "w czym rzecz". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   podwykonawcom

   @AkkA: ale tu chodzi, iż oni leżą pod wykonawcą. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Dzięki za zwrócenie, autokorekta znowu mnie "wyruchała". ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Taka prognozę lubię. Są konkretne daty. Ustawiłem sobie przypomnienie zwbybsprzesac Euro za rok.

 •  

  pokaż komentarz

  Euro prowadzi do dewastacji gospodarek każdej słabszej od niemieckiej. To nie jest jakieś bardzo skomplikowane i oddalone.

  W UE mamy szkodliwe prawo pracy, zakazujące zwalniać, a nawet obniżać wynagrodzenia. To prowadzi do sytuacji w której jedyną możliwością doprowadzenia do sytuacji w której zarobki są adekwatne do sytuacji rynkowej jest obniżenie wartości waluty.
  Niemcy dzięki temu że mają zerowe stopy napełniają własną kieszeni, bo BMW dzięki temu kosztuje 300000zł, a nie 450000zł przez faktyczny kurs marki do PLN....a za 450000zł po prostu byłoby mniej chętnych

Dodany przez:

avatar maja93 dołączył
68 wykopali 8 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement