•  

  pokaż komentarz

  Gdy Polak obrzuci meczet bekonikiem: ohh nie to straszne, co za naród, dlatego nikt nie lubi Polaków...
  Gdy panowie o ciemnej karnacji, w bestialski sposób zabiją kogoś: spam.
  I tak się spokojnie żyje na tym kolorowym wykopie.

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1566282256509.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: zakop za apostrof przy słowie Brytyjczyk. Brytyjczykiem może zostać tak samo Seba jak i Ahmed.

   Podobnie z "Francuzem" - jeśli kraj dał obywatelstwo Berberowi z Afryki i uznał go za Francuza to jest Francuzem, nie ważne co sądzą głupie prawaki z wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus W takim razie razie nie ma żadnej różnicy między obywatelem a przedstawicielem narodu?

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus to nie kraj go uznaje tylko urzędnicy. Dostał obywatelstwo = jest Brytyjczykiem? Nie, częścią brytyjskiej kultury jest herbatka, picie piwka w pubie oglądając piłkę nożną i pudding na Wigilię, a nie grupowe szlachtowanie maczetą i obcinanie uszu. I nie ważne co sobie niedoj@!$ne lewaki z wykopu myślą.

  •  

   pokaż komentarz

   @KozakCzerwony: @Richyrich

   Trudno Wam to zrozumieć ale tak właśnie jest. Pozdrawiam proste umysły z wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus czyli jak wjebiesz żółwia do akwarium razem z rybkami i je pozjada, to też będziesz mówił, że ryba ryby zjadła?

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus Jak ktoś się urodzi w stajni to jest koniem? To by w sumie tłumaczyło dlaczego większość lewaków ma iq podobne do zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: @KozakCzerwony
   Brawo Panowie! Dobre porównanie!

   A jak ktoś urodzi się w stajni to jest koniem czy nie? Czy musi mieć jeszcze cechy konia? Przypomnę tutaj że porównujecie definicję biologicznego gatunku z obywatelstwem - takie porównanie może przekonać małe dzieci albo ludzi o małym IQ.

   Czy mogę prosić o definicję Polaka? Patrzyłem na Słownik Języka polskiego i nie pasuje do Waszej definicji. Wikipedia też nie. Nawet definicja "narodu" nie pasuje do Waszej - zwłaszcza jeśli mówimy o UK i Francji:

   "Naród – wspólnota ludzi utworzona w procesie dziejowym na podstawie języka, terytorium, życia społecznego i gospodarczego, przejawiająca się w kulturze i świadomości swych członków."

   Uprzedzam, że proces dziejowy to nie ponad 2 tysiące lat bo wtedy Brytyjczycy nie byliby Brytyjczykami, a Wy bylibyście Wiślanami albo innym nie znaczącymi plemionami z lasu.

   Dochodzi do Was, że Brytyjczyk może być czarny, Francuz żółty i dalej są w 100% Brytyjczykami, Francuzami tyle, że pochodzenia etnicznego z Afryki lub Azji? Poczytajcie zanim będziecie wrzucać obrazki z koniem i żółwiem. Wiedza nie boli (no może jednak prawaków przyprawia o bul dupy :) ). Pochodzenie etniczne vs naród to też jest kwestia sporna. Byliście kiedyś w kraju gdzie mieszkają ludzie różnego pochodzenia etnicznego, z różnymi językami, i różnymi religiami jednak są tym samym narodem?

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus ty z tymi prawakami i bólem dupy, jedyną osobą która ma ból dypu jesteś TY XD Jeżeli zapytasz się Angola, dlaczego ci Brytyjczycy to zrobili, od razu odpowie, że to nie byli Brytyczycy. Taka prawda, nie zmienisz tego swoimi wysyrwami i insynuacjami XD To samo gdy zapytasz się opalonego księcia, też ci odpowie, że nie jest Anglikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus: Nie liczy się obywatelstwo tylko wartości, z którymi się identyfikujesz. Tacy cyganie mają polskie obywatelstwo mimo iż większość z nich nie potrafi nawet mówić po polsku lub mówi w ograniczony sposób. Odmawiają posyłania dzieci do szkół i żyją w zamkniętych gettach w swojej hermetycznej kulturze. Czy można więc nazwać ich Polakami? Oczywiście, że nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus: Pogadaj sobie z brytolami. Tylko z tymi normalnymi, którzy walczą z trudami życia codziennego. Nie populistow, celebrytów i polityków. Powiedzą ci czy to są Brytyjczycy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: Z PUNKTU WIDZENIA prawa liczy się obywatelstwo. To, że posiadacz obywatelstwa jest z innej, odległej grupy etnicznej i nie przestrzega zwyczajów państwa, które mu tego obywatelstwa udzieliło to jest zupełnie odrębna kwestia, nie rozumiem dlaczego tak trudno jest niektórym pojąć podstawowe pojęcia prawno-społeczne O.o

  •  

   pokaż komentarz

   Brytyjczycy to zrobili, od razu odpowie, że to nie byli Brytyczycy. Taka prawda, nie zmienisz tego swoimi wysyrwami i insynuacjami XD To samo gdy zapytasz się opalonego księcia, też ci odpowie, że nie jest Anglikiem.

   @crest: chyba mieszkasz w innej Wielkiej Brytanii niż ja. Bo mieszkasz, prawda? Mówisz jakbyś mieszkał i wiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: No więc pytałeś patologię z artykułu czy indentifikują się jako British czy Paki? Chyba przy przyznaniu obywatelstwa trzeba się indentifikować z kulturą i krajem no chyba, że kłamali ale w takim razie połowa Polaków nie jest Polakami.
   Jeśli Cygan mówi, że jest Polakiem i ma obywatelstwo polskie to nie Tobie go oceniać inaczej. Zachciało się Wam segregacji jak w Izrealu?

   Argumenty do wykopu nie dociarają, tylko memy z obrazkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: Jeśli identyfikuje się jako Polak to może. W przypadku cyganów nie może być jednak mowa o Polakach(przedstawicielach narodu Polskiego), a jedynie o mających polskie obywatelstwo. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli kraj dał obywatelstwo Berberowi z Afryki i uznał go za Francuza to jest Francuzem

   @olszus: Komuś się ostro pop@$!$%%iło obywatelstwo z narodowością.

  •  

   pokaż komentarz

   W przypadku cyganów nie może być jednak mowa o Polakach(przedstawicielach narodu Polskiego)

   @milewiczwaldek: k!!!a ale "Polak" to nie znaczy "przedstawiciel narodu polskiego". Skoryguj swoj sp$$#%!@ony swiatopoglad bo gadasz glupoty. Polak to osoba majaca obywatelstwo polskie. Koniec i kropka.
   https://sjp.pwn.pl/slowniki/polak.html

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus: Obywatelstwo dostaje się tam z automatu za sam fakt urodzenia się na brytyjskiej ziemi. Fakt, że ci sami ludzie plują później na ten kraj już urzędników nie interesuje. Naprawdę myślisz, że jakikolwiek Paki powiedziałby o sobie, że jest Brytyjczykiem? Za takie coś jego współziomkowie by go zatłukli.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: Bzdury. W ujęciu formalno-urzędowym to obywatelstwo faktycznie oznacza bycie Polakiem. Natomiast w ujęciu przynależności i tożsamości narodowej już nie. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @tptak Nie wiem gdzie mieszkasz, a Ty wiesz gdzie ja mieszkam, bo piszesz jakbyś widział, gdzie ja mieszkam, ale jednocześnie nie widział gdzie mieszkam XD

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast w ujęciu przynależności i tożsamości narodowej już nie. Pozdrawiam.

   @milewiczwaldek: nie wiem o czym gadasz ale w ujeciu JEZYKOWYM Polak oznacza obywatela Polski. Jesli ktos pisze "polak" to ma na mysli "obywatel Polski". Jesli rozumiesz to inaczej to jestes niewyksztalcony. Dalem ci link do slownika a ty dalej swoje p$!@!@@ety.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: Na przykład część polonii amerykańskiej. Nie mają obywatelstwa, ale znają nasz język i kultywują nasze tradycje. Jak najbardziej są więc Polakami.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: No właśnie - językowym; a to tylko słowo. Polak Polakowi nierówny.

  •  

   pokaż komentarz

   Na przykład część polonii amerykańskiej. Nie mają obywatelstwa, ale znają nasz język i kultywują nasze tradycje. Jak najbardziej są więc Polakami.

   @milewiczwaldek: sa amerykanami pochodzenia polskiego. Nie sa polakami chociaz moga sie takimi czuc. Moga byc tez polakami jesli maja rodzicow polakow i przysluguje im obywatelstwo polskie.

   No właśnie - językowym; a to tylko słowo. Polak Polakowi nierówny.

   @milewiczwaldek: jak to k@?!a "tylko slowo". Przeciez caly czas upierasz sie jak osiol o to co znaczy dane slowo. Teraz mowisz "nie wazne co znaczy slowo". Zaraz powiesz "oni wogole co innego mieli na mysli. Napisali ze polak ale mieli na mysli etnicznych przedstawicieli polski".

   Nie ty decydujesz co ktos napisal a jesli nie rozumiesz co napisal to dalem ci link do slownika i tyle. Albo rozumiesz to slowo albo nie rozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Dochodzi do Was, że Brytyjczyk może być czarny, Francuz żółty i dalej są w 100% Brytyjczykami, Francuzami tyle, że pochodzenia etnicznego z Afryki lub Azji? Poczytajcie zanim będziecie wrzucać obrazki z koniem i żółwiem. Wiedza nie boli (no może jednak prawaków przyprawia o bul dupy :) ). Pochodzenie etniczne vs naród to też jest kwestia sporna. Byliście kiedyś w kraju gdzie mieszkają ludzie różnego pochodzenia etnicznego, z różnymi językami, i różnymi religiami jednak są tym samym narodem?

   @olszus: Jestem "prawakiem" ale mnie boli jedynie twoje bredzenie. Jeśli ktos że ktoś ma obywatelstwo brytyjskie, można powiedzieć jedynie że ma te same prawa co Brytyjczycy, ale potocznie używa się słowa "Brytyjczyk" (albo Polak, Francuz itd) w kontekście narodowości a nie obywatelstwa. Co mówi o narodowości? Wiele cech, Brytyjczk np. mówi po angielsku, lubi fish and chips, Beatlesów albo Stonesów, lubi Arsenal albo Manchesteri, piwo rzygać na ulicy w sobotę po imprezie i ma mazwisko Smith albo Brown. Francuz mówi po francusku, ma nazwisko Depardieu (nawet jak ostatnio jest Rosjaninem), wp!$?!%#a bagietki, lubi francuskie filmy, przesiadywać w knajpach, spóźniać się wszędzie, pije wino do obiadu i nie lubi Brytyjczyków. Polak mówi po polsku, lubi dobrze zjeść, lubi skoki narciarskie i Formułę jeden, uważa że zna się na wszystkim (przy czym uważa że inni Polacy nie znają się na niczym), lubi Misia i pierogi, nie lubi wysiłku fizycznego, Francuzów, Brytyjczyków (i generalnie wszystkich innych, przy czym najbardziej nie lubi innych Polaków).
   Naotmiast Arab mówi po arabsku, nie lubi sportu, na imię ma Mohammed, lubi jak inni mu służą i oddają mu "jego" pieniądze, lubi mieć dużo kobiet chociaż generalnie nimi gardzi, jest muzułmaninem więc boi się Allaha który jest wielki, ale też go uważa za frajera, bo wystarczy coś zrobić jak jest ciemno i wtedy on nie widzi.
   Teraz się zastanów jakie cech przypasować należy panów Sadaqat Ali, Rafaqat Ali, Syed Ali Akbar że należy uznać ich za Brytyjczyków.
   Dla ułatwienia podam ci że np. ja lubię Misia, pierogi, mówię po polsku, lubię Misia, i mam obywatelstwo... amerykańskie, więc według ciebie jestem Amerykaninem?

  •  

   pokaż komentarz

   sa amerykanami pochodzenia polskiego. Nie sa polakami chociaz moga sie takimi czuc. Moga byc tez polakami jesli maja rodzicow polakow i przysluguje im obywatelstwo polskie.

   @karer: Są polakami. Obywatelstwo to tylko kawałek papieru i niczego nie stwierdza.

   Przeciez caly czas upierasz sie jak osiol o to co znaczy dane slowo. Teraz mowisz "nie wazne co znaczy slowo

   @karer: Nie ja tylko Ty. Ty zasypujesz tu wszystkich definicjami ze słownika.

   ni wogole co innego mieli na mysli. Napisali ze polak ale mieli na mysli etnicznych przedstawicieli polski

   @karer: Nie mieli nic innego na myśli. Obywatelstwo oznacza przynależność do państwa i określa wzajemne prawa i obowiązki pomiędzy państwem, a obywatelem. Nie oznacza jednak przynależności do narodu. Obywatelstwo może sobie załatwić każdy głupek z drugiego krańca świata - jeśli ma tylko trochę forsy. Tyle jest warty ten świstek papieru. Nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Obywatelstwo to tylko kawałek papieru i niczego nie stwierdza.

   @milewiczwaldek: o huj. Czego ty sie czepiasz. Definicja slowa "Polak" to "obywatel Polski". Jesli uzywasz tego slowa w inny sposob to zle go uzywasz.

   Nie ja tylko Ty. Ty zasypujesz tu wszystkich definicjami ze słownika.

   @milewiczwaldek: nie ma znaczenia ze nie tylko ty. Polacy wiedza co znaczy slowo "Polak" i nawet zapisali je sobie w slowniku. Tak sie uzywa tego slowa na calym swiecie.

   Obywatelstwo może sobie załatwić każdy głupek z drugiego krańca świata - jeśli ma tylko trochę forsy. Tyle jest warty ten świstek papieru. Nic.

   @milewiczwaldek: i po zalatwieniu mozna go zgodnie z definicja slownikowa nazywac polakiem albo brytyjczykiem albo jakkolwiek inaczej na podstawie obywatelstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: To wszystko prawda co napisałeś, co nadal nie zmienia faktu, że obywatelstwo =/= narodowość. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   co nadal nie zmienia faktu, że obywatelstwo =/= narodowość. Pozdrawiam.

   @milewiczwaldek: oczywiscie ze obywatelstwo i narodowosc to rozne rzeczy. Slowo "Polak" okresla OBYWATELSTWO. Nie ma slowa okreslajacego narodowosc polska. Przynajmniej ja go nie znam. Jesli istnieje takie slowo to nie jest to "Polak" tylko inaczej. Na przyklad "Wiślanin". Narodowosc etniczna jest miejscowa a obywatelskosc jest ADMINISTRACYJNYM okresleniem.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem o czym gadasz ale w ujeciu JEZYKOWYM Polak oznacza obywatela Polski. Jesli ktos pisze "polak" to ma na mysli "obywatel Polski".

   Jeśli ktoś pisze "polak" to robi błąd, bo to się pisze wielką literą to po pierwsze (to tak odnośnie braku wykształcenia) natomiast potocznie mówiąc Polak ludzie maja myśli przedstawiciela narodu polskiego, a nie obywatela Polski. Nikt nie myśli o Olisadebe jako o Polaku - pewnie łącznie z nim (chociaż ma formalnie obywatelstwo Polskie) albo odmówi Marii Skłodowskiej prawa do polskości (chociaż nie urodziła się w Polsce, bo zdaje się że Polski - jako państwa - wtedy formalnie nie było, więc nie mogła mieć polskiego obywatelstwa.).

   Jesli rozumiesz to inaczej to jestes niewyksztalcony. Dalem ci link do slownika a ty dalej swoje pierdolety.

   @karer: Sprawdziłem w słowniku PWN, nie ma tam słowa "pierdolet".
   https://sjp.pwn.pl/szukaj/pierdolet.html
   Możesz podać link do słownika na którym opierasz swoje wypowiedzi?

  •  

   pokaż komentarz

   natomiast potocznie mówiąc Polak ludzie maja myśli przedstawiciela narodu polskiego, a nie obywatela Polski. Nikt nie myśli o Olisadebe jako o Polaku - pewnie łącznie z nim (chociaż ma formalnie obywatelstwo Polskie)

   @guziec_z_afryki: oczywiscie wszyscy maja na mysli osobe z obywatelstwem polskim. Ja mowie na Olisadebe "Polak" i on sam tez tak na siebie mowi.

   Sprawdziłem w słowniku PWN, nie ma tam słowa "pierdolet".
   https://sjp.pwn.pl/szukaj/pierdolet.html
   Możesz podać link do słownika na którym opierasz swoje wypowiedzi?


   @guziec_z_afryki: opieram na slowniku jezyka polskiego a uzywam terminow wywadzacych sie z dziedziny slowotworstwa. Oznacza to ze nie wszystko co mowie mozna znalezc w slowniku i jest to poprawna polszczyzna.

   Czyli przyznajesz mi rację?

   @milewiczwaldek: w czym dokladnie?

  •  

   pokaż komentarz

   o huj. Czego ty sie czepiasz. Definicja slowa "Polak" to "obywatel Polski". Jesli uzywasz tego slowa w inny sposob to zle go uzywasz.

   @karer: No właśnie czym innym jest słownik a czym innym mowa potoczna. Zachwujesz się jak handlarz z otomoto który sprzedaje samochód "bezwypadkowy, stan igła" a jak ktoś przjedzie go obejrzeć i odkrywa że jeszcze miesiąc temu był zawinięty dookoła latarni, a tak w ogóle to jest poskładany z dwóch, to Janusz pokazuje ogłoszenie i mówi że samochód jest bezwypadkowy bo wypadek - i tu Janusz wyciąga Kodeks - to według prawa "zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem jest śmierć jednego z uczestników lub obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni." Wiec to była kolizja a nie wypadek, bo prosze mi udowodnić że ktoś w jego wyniku ponisł śmierć lub "rozstrój zdrowia".
   Podobnie jak przy tobie zatrzyma się samochód a kierowca pyta "w którym kierunku na Zakopane" to też mu nie pokażesz Warszawy, a potem nie powiesz do siebie - dziwne że pytał o kierunek a nie zwrot, bo pojechał w drugą stronę....

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldek: w przypadku UK sprawa jest bardziej skomplikowana, o czym wiele osób z Polski nie zdaje sobie sprawy (bo nawet rzekomo obeznane osoby nie widzą różnicy między Anglia, Wielka Brytania a Zjednoczonym Królestwem i używają tych nazw naprzemiennie). W UK nikt nie będzie kwestionowal jeśli czarny, azjata czy jakikolwiek inny przyjezdny określi siebie mianem Brytyjczyka, bo Brytyjczyk to nie narodowość, a raczej unia różnych kultur i narodowości. Co innego określenie Anglik, Szkot czy Walijczyk. Mówiąc krótko, Brytyjczykiem można zostać, ale Anglikiem czy Szkotem trzeba się urodzić (i nie chodzi mi tu o sam fakt urodzenia się w jesnyn z tych krajów).

  •  

   pokaż komentarz

   @KozakCzerwony: czyli ktoś kto nie pije piwa nie może być brytyjczykiem?

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiscie wszyscy maja na mysli osobe z obywatelstwem polskim.

   @karer: No skoro uważsz że wiesz lepiej, co wszyscy mają na myśli od nich samych... To trudno będzie komukolwiek z tym polemizować.

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie czym innym jest słownik a czym innym mowa potoczna.

   @guziec_z_afryki: ale zdajesz sobie sprawe z tego ze slownik jezyka polskiego to jest wlasnie slownik ktory zawiera znaczenie mowy potocznej? Jesli nie rozumiesz slowa to sprawdzasz w SJP a nie w encyklopedii. Tak wiec SJP nalezy traktowac jako slownik mowy potocznej i poprawnej polszczyzny jednoczesnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @milewiczwaldekus: Obywatelstwo dostaje się tam z automatu za sam fakt urodzenia się na brytyjskiej ziemi. Fakt, że ci sami ludzie plują później na ten kraj już urzędników nie interesuje. Naprawdę myślisz, że jakikolwiek Paki powiedziałby o sobie, że jest Brytyjczykiem? Za takie coś jego współziomkowie by go zatłukli.

   Widzę że walisz tekstamizz cyklu 'nie znam się, a się wypowiem'
   po pierwsze o obywatelstwie noworodka decyduje nie miejsce jego urodzenia tylko status prawny jego rodzicó. PPo drugie - rozumiem zw wg ciebie nie można sie identyfikować jako 'British asian'?

  •  

   pokaż komentarz

   @KozakCzerwony: Jak z tym memem gdzie szczur który przychodzi na świat w stajni, więc zostaje koniem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: Właśnie mam mema przed oczami, tego z Czeskimi napisami "To je pip" ;) Szczur który przychodzi na świat w stajni, więc jest koniem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @szymon_g ech ktoś tu nie wie co to ironia. Ale już dziecko ci tłumacze o co mi chodzi. Ktoś nie może być Brytyjczykiem, gdy ma w dupie normalne współżycie z Brytyjczykami, a jedzie do obcego kraju by od kospodarzy brać socjal, ale równocześnie ich nie szanować. Obywatelem możesz się czuć jak uczestniczysz w kulturze obcego kraju, a nie robisz w nim taki chlew. Trybu ci coś?

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: zapytaj sie rodzicow czy mowiac o kims Polak mysla o np o ludozercy z obywatelstwem czy np o Karolu Marcinkowskim (urodzonym w zaborze pruskim) ktory nie mial poslkiego obywatelstwa ...

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: W linku, który podałeś nie ma definicji słowa "Polak", a jedynie przedstawiona jest odmiana tego słowa oraz poprawność zapisu (z małej lub wielkiej litery), bo jest to słownik ortograficzny. Przy słowie "Polak" podano w nawiasie "obywatel Polski" jedynie dla odróżnienia od innych przykładów użycia tego słowa -

   Polak (obywatel Polski) -aka, -akiem; -acy, -aków
   polak (środ. lekcja języka polskiego) -aka, -akiem; -aki, -aków


   Nie można tego traktować jako definicji słowa "Polak". Na przykład Wikipedia określa: > Polacy – naród słowiański zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej.

   Tak więc słowo "Polak" jak najbardziej może odnosić się do narodowości. Mówiąc o obywatelstwie należałoby raczej powiedzieć "obywatel Rzeczypospolitej Polskiej". Pojęcie "Polak" jest pojęciem szerszym niż obywatel RP. Można być Polakiem, nie mając obywatelstwa polskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: Co więcej - trzeci ze słowników w linku, który podałeś (Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego), określa:

   Polak - człowiek narodowości polskiej

  •  

   pokaż komentarz

   zakop za apostrof przy słowie Brytyjczyk.

   @olszus:
   Wiesz co to jest apostrof?

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: Akurat przeprowadziłem raz taką rozmowę. Jesteś Brytyjczykiem? Nie, jestem muslimem. Ale jesteś Brytyjczykiem? Jestem Brytyjczykiem muslimem. To mu mówię, że nie obchodzi mnie religia i czy jest Brytyjczykiem. Zaczął kręcić i mi nie odpowiedział w końcu. Inny z kolei mi powiedział, że nie lubi języka angielskiego chociaż go używał. A już w ogóle to mnie rozk??%ia jak niektórzy co się tu urodzili rozmawiają w trybie prawie że 'kali jeść, kali spać'.

  •  

   pokaż komentarz

   zapytaj sie rodzicow czy mowiac o kims Polak mysla o np o ludozercy z obywatelstwem czy np o Karolu Marcinkowskim (urodzonym w zaborze pruskim) ktory nie mial poslkiego obywatelstwa ...

   @abgaha: o obywatelu wtedy mysla. Nie o konkretnej osobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: @Richyrich: @KozakCzerwony:

   źródło: comment_PdnW1cjpaCbalniYEsxEGMKPonNwINfV.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @LEXis_NEXis co tam antypolaku znowu chcesz? Współczuję rodzinie i znajomym, strasznie toksyczny jesteś. Idź na #czarno, szkoda czasu na ciebie, i twoje urojenia(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus: Trochę sobie zaprzeczasz - piszesz:

   Byliście kiedyś w kraju gdzie mieszkają ludzie różnego pochodzenia etnicznego, z różnymi językami, i różnymi religiami jednak są tym samym narodem?

   i jednocześnie:

   Naród – wspólnota ludzi utworzona w procesie dziejowym na podstawie języka, terytorium, życia społecznego i gospodarczego, przejawiająca się w kulturze i świadomości swych członków.

   Można być czarnym czy żółtym Polakiem, Francuzem czy Brytyjczykiem (na przykład sama znałam osobę, która jednego z rodziców miała czarnego, ale urodziła się, wychowała i całe życie spędziła w Polsce, mówiła po polsku, identyfikowała się z polskim systemem kulturowym, była Polakiem). Jednak wielu mieszkańców Francji czy Wielkiej Brytanii, nawet tych z obywatelstwem danego kraju, nie określa się jako narodowości francuskiej czy brytyjskiej, bo nie identyfikują się z tymi krajami, przejawiają inną kulturę, mówią innym językiem, nie integrują się z rdzennymi mieszkańcami danego kraju itd. - ci ludzie są innej NARODOWOŚCI. Narodowość to poczucie przynależności do konkretnej grupy ludzi, a nie obywatelstwo czy zamieszkiwanie w danym kraju.

   I tutaj dochodzimy do tematu artykułu z wykopaliska - mowa o osobach, które najwidoczniej nie identyfikują się z systemem kulturowym Wielkiej Brytanii (zabicie z zimną krwią kogoś maczetą na środku ulicy i obcinanie mu uszu na pewno nie można zaliczyć do czegoś, co mieści się w ramach kultury brytyjskiej). Zauważ, że w artykule nawet nie ma mowy o narodowości tych osób ani nawet o obywatelstwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: Urojenia to wy macie w p0lsce z biedy i niedożywienia.

   -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @LEXis_NEXis a co ma LGBT do tego jak postrzegani są imigranci pochodzący z krajów islamskich? Nie obchodzi mnie to kto gdzie penisa wkłada, ale to jak się zachowują ludzie, którym religia pozwala na takie rzeczy. Moja nietolerancja dla głupiej religii (o tak, czytalem Koran) ma mieć coś wspólnego z interesowaniem się życiem łóżkowym innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: brawo za unikanie odpowiedzi - w takim wypadku wg Twoich rodzicow Karol Marcinkowski nie byl Polakiem?

  •  

   pokaż komentarz

   brawo za unikanie odpowiedzi - w takim wypadku wg Twoich rodzicow Karol Marcinkowski nie byl Polakiem?

   @abgaha: unikam? Wydawalo mi sie ze powiedzialem co mysle. Moich rodzicow musisz spytac sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: no wg Ciebie on nie byl Polakiem - choc wszyscy uwazaja inaczej. Zatem jesli Cie to uszczesliwa to mozesz sobie wmawiac ze masz racje ale nie oczekuj ze inni beda sie z Toba zgadzac.

  •  

   pokaż komentarz

   no wg Ciebie on nie byl Polakiem - choc wszyscy uwazaja inaczej.

   @abgaha: nie wypowiedzialem sie na jego temat kolego. Skad wiesz co mysle w takim razie?

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: bo pisales ze Polak okresla obywatelstwo a ciezko aby takie mial skoro w tamtuch czasach takowego nie bylo

  •  

   pokaż komentarz

   bo pisales ze Polak okresla obywatelstwo a ciezko aby takie mial skoro w tamtuch czasach takowego nie bylo

   @abgaha: Ale rozumiesz ze mowimy o tym co oznacza slowo "Polak" dzisiaj? Znaczenia slow sie zmieniaja na przestrzeniach wiekow a nawet dziesiecioleci.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: ale wiesz ze ja pytam odnosnie postrzegania danej osoby obecnie? Interesowalo mnie Twoje zdanie a nie jakiejs osoby z XIX wieku.

 •  
  2..............................5

  +2

  pokaż komentarz

  a czemu nie na podwójne dożywocie wtedy jak do władzy dojdą lewaccy imani to ich ułaskawią i wyjdą na wolność

 •  

  pokaż komentarz

  4 brytyjczyków: muhammad, muhammad, muhammad i muhammad

Dodany przez:

avatar P..............w dołączył
865 wykopali 18 zakopali 19.8 tys. wyświetleń