•  

  pokaż komentarz

  A co miał zrobić? Zadzwonić na policję i powiedzieć, że nie może się spotkać z własnym dzieckiem w terminie wyznaczonym przez sąd? Już widzę to przejęcie ze strony policji.
  A gdyby sprawa trafiła do sądu, to matka poda jakiś powód, że nie mogła być wtedy w domu. I narazie. Koleś wyda kilka stów na adwokata i nic nie osiągnie.
  A nawet gdybyśmy założyli ekstremalny scenariusz: porywa dziecko, zabija je a sam popełnia samobójstwo.
  Nadal nic się nie zmieni. Takie prawo: po rozwodzie dziecko należy do matki :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd:
   Ja bym jeszcze dodał że według obecnego prawa przyjechała by policja i został bym przewieziony do aresztu tytułem "nachodzenia" swojej ex.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: No tak, lepiej zacząć rozp$#@%#@ać okolice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Krole:
   Nie. Lepiej zdać się na prawo. Wyjdź z piwnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: Oby, żaden frustrat z którego nie będzie możliwości ściągnięcia kasy nie spalił Ci auta albo domu. Tu nie chodzi o żadne prawo tylko o zachowanie jakichś norm społecznych. A jeżeli o prawo chodzi, skoro facet odwalił taki bigos to chyba słusznie prawa do opieki dostała matka.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: i na prawdę nie widzisz nic nienormalnego w jego zachowaniu? Typ jest chory psychicznie. Potwierdził, że slusznie iz matka zajmuje sie tym dzieckiem, a jeszcze lepiej zrobiła się z nim rozwodząc.
   Dlaczego wy tutaj jesteście takimi debilami, że zawsze bronicie ojca. Mam nadzieję, ze twoj komentarz to zwykła zarzutka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krole:
   Obyś kiedyś stracił dziecko. Wtedy pogadamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo:
   A gdzie ja napisałem że jego zachowanie jest normalne. Ale owszem , jego rozgoryczenie rozumiem. Natomiast ty już dokonalaś oceny kogo własnością jest dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krole: No. Przynajmniej będzie o takich sprawach głośno.
   Masz lepszą radę? Podaj, chętnie skorzystam

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: a może typ jest agresywnym kretynem jak większość ojców, którym odebrano prawo do opieki.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: policja nic nie zrobi. Nawet jak szanowna mamusia jest w domu to nikt jej nie zmusi do wpuszczenia do domu. Kolesiowi się nie dziwie. Pewnie dymal już 10 raz z rzędu a paniusia leciała w huja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Nie odebrano mu prawa do opieki. Ma prawo do kontaktów.
   Większość społeczeństwa ma gdzieś prawo ojca do kontaktów z własnym dzieckiem. A co tam łojciec, matka wożniejszo
   Ale jakby ojciec nie zapłacił alimentów albo zapłacił połowę za to, że zastał zamknięte drzwi, to wtedy komornik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: bo wykop jest szowinistyczny

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: urodź sobie dziecko to będzie twoje z automatu :)

  •  

   pokaż komentarz

   A co miał zrobić?

   @e2rde2rd: nie wiem co mial zrobic ale wiem czego robic nie powinien. i kazdy normalny czlowiek tez powinien wiedziec.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd:

   A co miał zrobić?

   Rozp@$@$$#ic pół dzielicy - logiczne

   XD

  •  

   pokaż komentarz

   @kowalzki: Idź z normalnością do sądu i przekonaj go, że weekend zaczyna się w piątek po południu a nie w sobotę rano, albo że wakacje trwają 8 tygodni i normalne było by, aby dziecko spędziło 4 tygodnie z każdym rodzicem, a nie 2 z ojcem, a resztę z matką. Możesz też poszukać argumentów, że kontakty w weekendy powinny być naprzemienne, a nie na zasadzie, że ojciec ma 1 i 3 weekend a matka wszystkie pozostałe.
   Możesz powoływać się na argumenty o nienormalności, nieuczciwości, szkodzie dla dziecka, itp, ale jeśli matka się nie zgodzi, to sąd nie wyda wyroku wbrew matce.

   Widzę, że tak jak @Wejszlo, nigdy nie brałeś udziału w takiej sądowej parodii normalności, więc trudno Tobie zrozumieć tego gościa

   Bardzo dobrze zrobił. Oby więcej takich sytuacji

  •  

   pokaż komentarz

   albo zapłacił połowę za to, że zastał zamknięte drzw

   @e2rde2rd: chciałem Ci powiedzieć, że to jest przemoc ekonomiczna, ale to chyba nie trafi do osoby, która broni agresywmego patusa, jakby to było jego święte prawo rozwalania siekierą drzwi i podpalania samochodów, bo matka dziecka chciała je chronić przed świrem, któremu sąd nie chciał odebrać prawa do widywania się z dzieckiem

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Przemoc ekonomiczna. Chwytliwe określenie. Dobre do mediów. Znasz się widzę

   Podał byś jeszcze jedno? Chodzi mi o określenie sytuacji, kiedy jedno z rodziców samo decyduje, że dziecko nie będzie się widziało z drugim rodzicem. To ważne, bo właśnie od tego zaczęło się całe zajście opisywane w artykule.

   I trzymaj się faktów, bo popłynąłęś w swojej wypowiedzi

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: ale powiało toksyną xD
   Mówimy o sytuacji, w której jedno z rodziców decyduje się uciec przed kontaktem z agresywnym, skłonnym do przemocy i aktów wandalizmu byłym partnerem. Jest to jak najbardziej uzasadnoone działanie ze strony matki i nie wiem, kim trzeba być, żeby nadal obwiniać ją, ofiarę jak można na podstawie zaistniałych wydarzeń wnioskować, wcześniejszych aktów przemocy psychicznej bądź także fizycznej ze strony aresztowanego. Nie wiem, kim trzeba być, mam nadzieję, że trolem, ale znając specyfikę portalu, być może po prostu wykopkiem

  •  

   pokaż komentarz

   @Krole:
   Obyś kiedyś stracił dziecko. Wtedy pogadamy.


   @valis: Była żona oskarżyła mnie jakiś czas temu o znęcanie się nad rodziną i załatwiła zakaz kontaktowania się. Nie widziałem dzieciaków przez kilka miesięcy. Dla kogoś kto wcześniej miał stały kontakt z rodziną to jest straszny szok. Wcale się nie dziwię, że komuś tak może odwalić, faktycznie zaczyna się balansować na krawędzi.
   Ja z czasem zdobyłem pozytywna opinie psychologów sądowych, praktycznie wygrałem rozwód i obecnie ścigam już karnie "byłą". To dobra droga, jaką będzie miała np. wyrok w zawieszeniu to raczej takie pomysły jej do głowy już nie przyjdą. Ale chciałbym zauważyć, że są programy pomocowe skierowane do kobiet typu "niebieska karta" - działa to zresztą patologicznie. Natomiast żaden z takich programów nie jest nakierowany na pomoc ojcom którym matki blokują dostęp do dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Teraz sąd pozbawi furiata wszelkich praw rodzicielskich i da zakaz zbliżania się na odległość 1km. Widać jaki inteligent się rozmnożył...

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Ale o jakiej ofierze Ty piszesz? Jakie wcześniejsze akty przemocy?

   Ułożyłeś sobie w glowie jakąś własną historyjkę i pod nią piszesz każdy komentarz.

   Miałeś podać określenie sytuacji, kiedy jedno z rodziców samo decyduje, że dziecko nie będzie się widziało z drugim rodzicem, bo od tego zaczęło się całe zajście opisywane w artykule.

   Gdzie tam są jakieś ofiary? Czytałeś to w ogóle? Odnoś sie do faktów z artykułu albo do przykładów z własnego życia.

   Piłeś? Nie pisz :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy:
   W Polsce nic się nie zmieniło od powstania filmu "tato" . Kult madki polki teresy rozkwitł. Ale jeżeli najgorsza madka, prostytutka , ćpunka, alkoholiczka otrzymuje od sedziny obligatoryjnie dzieci na własność to co się dziwić że ojcom w końcu może odbić palma. Nie zrozumie nikt kto nie przechodził gehenny rozwodowej ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Xaveri:
   W sumie dla niego nic się nie zmieniło. I tak nie miał kontaktu z dzieckiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xaveri: Krzywdy nikomu nie zrobił, więc pokryje koszty i może się jakoś wybroni.
   Matkę, za utrudnianie ojcu kontaktu z dzieckiem, pewnie żadna kara nie spotka.
   Bolska

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: Nie generalizuj, dostał dużo minusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Ty nadal sugerujesz że to matka była winna i powinna była spotkać się z późniejszym sprawcą zniszczenia drzwi siekierą oraz podpaleń xD masz rację, na pewno wcześniej nie było żadnych przesłanek, mogących wywołać u matki lęk o bezpieczeństwo własne oraz dziecka
   Powinna tam czekać i dopiero, kiedy zrobi im krzywdę zawdzwonić po policję. Są rzeczy oczywiste, ale jak ktoś ma wpojoną mentalność kata to tego nie dostrzeże. Pozytywny aspekt tej historii jest taki, że teraz ojcu nareszcie zabiorą prawo do widywania się z dzieckiem oraz prawdopodobnie trafi na przymusową terapię dla sprawców przemocy

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Weź se poukładaj w głowie jaka byla kolejność wydarzeń, bo bredzisz jak potłuczony. Zmyślasz, kłamiesz o czymś czego nie było

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Czy ty sugerujesz że matka jest winna xD Jak poj@##nym trzeba byc, żeby sięgnąć w takim wypadku po siekiere, a nie zadzwonić, spróbować wyjaśnić sytuacje, dowiedzieć sie co się stało.

  •  

   pokaż komentarz

   Nadal nic się nie zmieni. Takie prawo: po rozwodzie dziecko należy do matki :-)

   @e2rde2rd: Taka prawda. Absolutnie nie wiem, co musi się stać, żeby sąd przyznał opiekę nad dzieckiem ojcu - chyba tylko matka musi umrzeć a i wtedy nie jest łatwo, bo sąd przyzna dziadkom.
   Jeżeli jesteś facetem i walczysz o dziecko, - przej#%$ne i na starcie masz przegraną sprawę.
   Choćbyś był zajebiecie ułożonym gościem, miał warunki, kochał dziecko, zobowiązałbyś się zapewnić najlepszą opiekę, najlepszą szkołę - to sąd i tak przyzna opiekę bezrobotnej matce, alkoholiczce, która regularnie odwiedza izbę.

  •  

   pokaż komentarz

   @3x32: Nie sugeruję, że matka była winna jego zachowaniu :)
   On zostanie ukarany, matka dalej będzie uważała, że jest ważniejszym rodzicem i to ona będzie decydowała kiedy ojciec spotka się z dzieckiem.

  •  

   pokaż komentarz

   A jeżeli o prawo chodzi, skoro facet odwalił taki bigos to chyba słusznie prawa do opieki dostała matka.

   @Krole: skoro matka słusznie dostała prawa do opieki, za to co ojciec zrobił później - to ja ci prędzej życzę, żebyś później dealował z k%$!ą podobnej proweniencji.
   Generalnie brzmisz jak ex prezydent Komorowski, który Romkowi Habraszewskiemu (w odpowiedzi na to że nie widzi swoich dzieci 5ty miesiąc, bo ma teścia sędziego) doradzał, żeby lepiej dobierał teściów.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: No nie wiem, ja zdecydowanie odniosłem wrażenie, że sugerujesz winę matki.
   A skoro typ faktycznie zachowuje się tak, jak to opisano, to tak - matka jest ważniejszym rodzicem. Zdrowy psychicznie rodzic jest zdecydowanie lepszy od chorego.

  •  

   pokaż komentarz

   A nawet gdybyśmy założyli ekstremalny scenariusz: porywa dziecko, zabija je a sam popełnia samobójstwo.

   @e2rde2rd: ...to dalej będzie bohaterem dla niektórych sp$?@@$%oksów z wykop.pl
   Przez takie sprawy i to jak są komentowane nabieram przekonania że większość "obrońców praw ojców" to takie właśnie socjopatyczne p#@@!y.

  •  

   pokaż komentarz

   @3x32: Zdrowy psychicznie rodzic też nie będzie walczył z byłym mężem używając do tego dziecka.
   Dla dziecka oboje rodzice są ważni.
   W artykule nie ma ani słowa o przemocy ojca wobec matki czy dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Takie mamy chore orzecznictwo w sądach. A że rozwodów przybywa, to i będzie rosła liczba osób sflustrowanych tym, że np. muszą udowodnić przed sądem, że w wakacje dziecko powinno spędzać tyle samo czasu z jednym i drugim rodzicem.
   Nie wszyscy będą się godzić z takim niesymerycznym traktowaniem rodzicow. Będzie coraz więcej takich wydarzeń

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: A skąd informacje że kobieta używała dziecka do walki z mężem? Takiej informacji nie ma, jest za to ta o niszczeniu mienia siekierą

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: @valis: mimo wszystko wybrał zdecydowanie gorsze i głupsze rozwiązanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Mój ojciec jest normalny. Wyprowadziłem się do niego od matki w dniu 18 urodzin. Matka dostała opiekę bo naściemniała w sądzie, a ojciec nie mógł dopilnować sprawy bo jeździł zarabiać na kontrakty za granicą. Jako dziecko byłem okłamywany przez matkę dot. przyczyn rozwodu. Nie utrzymuję z nią kontaktów do dziś.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdrowy psychicznie rodzic jest zdecydowanie lepszy od chorego.

   @3x32: Kto doprowadził rodzica to takiego załamania psychicznego, że zaczął siekierą rozwalać drzwi?

  •  

   pokaż komentarz

   @o_40855 nie wiemy kto do tego doprowadził, chociaż widzę że ty zdecydowanie przychylasz się do teorii, że to matka jest temu winna.

  •  

   pokaż komentarz

   A co miał zrobić?

   @e2rde2rd: Nikogo nie ochodzi co miał zrobić, ale sam jestem pewien czego nie powinien robić: nie powinien mieć już żadnego kontaktu z dzieckiem bo gość jest pier....ęty. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: GB non stop pisze jaki to nie był poszkodowany ale jak sobie z nim kiedys porozmawiałam to nie widzi problemu w połączeniu alkohol przy dziecku. A potem hur dur opieke dostał ktoś inny...
   Uważaj komu i co odpisujesz, bo tu różne osoby siedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   dokonalaś oceny kogo własnością jest dziecko

   @valis: Dziecko nie jest niczyją własnością. Jest człowiekiem, niezależną jednostką, to nie targ niewolników ani pies, żeby miało właściciela. Dziecko ma prawnego opiekuna, i całe szczęście, że opiekunem nie jest ten psychol.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: częściowo się zgodzę..ale:
   1. Bardzo rzadko jest tak aby ojciec wnosił przy rozwodzie o to aby dzieci zostały z nim. Dwa weekendy w miesiącu + święta to najczęściej max.
   2. Jak już sąd ustali widzenia i kobieta leci w c#!$% to można nawet ze średnim adwokatem zrobić jej w sądzie kuku.
   3. Mentalności nie oszukasz. Są badania na temat rozwodów, z których wynika, że faceci najczęściej chcą przejść przez rozwód bezbolesnie I w miarę możliwości jak najszybciej. Często się też zdarza, że pomimo zdrad żony nie wnoszą o rozwód z orzeczeniem o winie. Nie chcą się po prostu żreć w sądzie. Co innego kobiety... tu najczęściej akcja jest dokładnie zaplanowana, kwity zbierane już długo przed rozwodem, wyciągi z kont, paragony, faktury... one wiedzą, że z pomocą prawnika mogą sporo ugrać A to właśnie dzieci są najlepszą kartą przetargową w tej całej szopce.

   Oczywiście to jest jakiś wycinek rzeczywistości A w wielu przypadkach nadal mamy patologie, że ćpunka, prostytutka nadal będzie lepszym rodzicem od faceta.

  •  

   pokaż komentarz

   @3x32: Tak, przychylam się do takiej teorii. Zgadnij, dlaczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: A powied co ma zrobić ojciec, któy dostał prawa widzenia w sądzie, jedzie 4okm, a potem matka zapisuje dziecko na basen w czasie jego wyznaczonych wizyt i jej nie ma z dzieckiem?

   Jakaś rada?

   Od razu mówię, że nie było wcześniej patolgii w domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camillus2: wniosek o grzywnę za utrudnianie kontaktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: niezależnie od płci, każdy człowiek któremu zabrano dziecko skonczy w desperacji. Tylko jak taka imbr rozkręci matka to będzie że taka biedna w desperacji a jak ojciec to psychopata

  •  

   pokaż komentarz

   @Krole: Lepiej żeby prawo bylo takie że żadna madka nie pomyśli aby tak wk@?$iać i pogrywać z byłym mężem i ojcem dzieci. Termin wyznaczony i tylko potwierdzone przez lekarza / szpital nieobecność jest uzasadniona. Bo oczywiście taka może wykombinować (znając termin widzenia) że dziecko pojedzie na super wycieczke i w ostatniej chwili powie dziecku że "sory nigdzien nie jedziedziemy bo MUSISZ się z Tatą spotkać"

   Przy ustalaniu zapytać matki czy ma plany na ten termin i jeżeli powie że nie ma to nie może nic planować i grzywna za nie wstawienie sie. A jak ma plany to wskazać inne 3 terminy albo niech ojciec wskaże 3 terminy inne i musi już je zaakceptować

  •  

   pokaż komentarz

   @paveua: jeżeli sprawa nie zostanie umorzona to matka dostanie od 15 do 50 zł grzywny za niezrealizowany kontakt. Taka wysokość grzywny zachęca aby wyroku sądu mieć głęboko w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @3x32: spróbuj zadzwonić do osoby, która ma nad tobą przewagę i dodatkowo cię nienawidzi. W necie chodzą takie nagrania, gdzie ojciec próbuje się dogadać, mozna się łaciny nieźle douczyć od ,, przykładnej mamusi,,

  •  

   pokaż komentarz

   A co miał zrobić? Zadzwonić na policję i powiedzieć, że nie może się spotkać z własnym dzieckiem w terminie wyznaczonym przez sąd?

   @e2rde2rd: Tak, a przynajmniej nie rozwalać przypadkowych samochodów dając madce argumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @anonimek123456:
   Te mądrości to zostaw dla kolegów z dzielni. Przecież to widać że nigdy nie byłeś w sądzie więc sobie tak fantazjujesz, kto powinien co. Ale wszystko przed przed tobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: Sąd miał w tym wypadku 100% racji. Gość jest świrem, i trzeba go trzymać z dala od dzieci. Oby teraz nie miał już żadnych kontaktów. Ale broń sobie psychola tylko dlatego że jest samcem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: Już podjąłeś. Przegrałeś. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @maz_mi_kazal_zalozyc_konto: widziałem za młodu dokładnie to, co opisujesz, tyle że w drugą stronę - dlatego nie uznaję takiej generalizacji

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: A kto normalny da dziecko pod opiekę typowi, który odp$%!@#%a takie rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Policja nie może zabrać dziecka matce i oddać ojcu. Takie rzeczy w Polsce może nakazać tylko sąd i wtedy dziecko odbierane jest w obecności kuratora. Policja poucza mężczyznę o możliwości złożenia zażalenia do sądu na działania matki. Sąd może wymierzyć karę finansową, co robi dosyć często.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thaora: > A kto normalny da dziecko pod opiekę typowi, który odp##!%$!a takie rzeczy?

   @Thaora: Matka. To ona wybrała go jako ojca swoich dzieci. Czytałem, że trójki. Był właściwym człowiekiem, żeby zrobić sobie z nim trójkę dzieci i nagle stał się potworem i psychopatą. Wcześniej nic nie widziała? Co parę lat nowe dziecko :-)

   Serio nie widzisz o co tu chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ty sugerujesz że matka jest winna xD Jak poj?@#nym trzeba byc, żeby sięgnąć w takim wypadku po siekiere, a nie zadzwonić, spróbować wyjaśnić sytuacje, dowiedzieć sie co się stało.

   @3x32: Bo na wykop peel baby to najgorsze szony, które biednym mireczkom życie niszczą... A wróć, oni nie ruchają xd

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: @bi-tek: @klikus: Nie pochwalam zachowania matki i łamania zasądzonych terminów wizyt bo faktycznie w Polsce prawa ojca większość ludzi ma w dupie. Komentuje tylko jego zachowanie jako obserwator bo nie znam ich sytuacji rodzinnej. Czy koleś jest/był normalny ale żyłka mu pękła z powodu łamania jego praw czy może od początku był p@@%?#@nięty. Koniec końców odj?!@ł taką akcje która bez względu jakim ojcem był wcześniej jako prawnego ojca właśnie go eliminuje.

   @Gandalf_bialy: zachował się tak jak normalny człowiek powinien choć z pewnością jest to trudna, żmudna i często skazana na niepowodzenie walka o swoje prawa rodzicielskie.

   Była żona oskarżyła mnie jakiś czas temu o znęcanie się nad rodziną i załatwiła zakaz kontaktowania się. Nie widziałem dzieciaków przez kilka miesięcy. Dla kogoś kto wcześniej miał stały kontakt z rodziną to jest straszny szok. Wcale się nie dziwię, że komuś tak może odwalić, faktycznie zaczyna się balansować na krawędzi. Ja z czasem zdobyłem pozytywna opinie psychologów sądowych, praktycznie wygrałem rozwód i obecnie ścigam już karnie "byłą". To dobra droga, jaką będzie miała np. wyrok w zawieszeniu to raczej takie pomysły jej do głowy już nie przyjdą. Ale chciałbym zauważyć, że są programy pomocowe skierowane do kobiet typu "niebieska karta" - działa to zresztą patologicznie. Natomiast żaden z takich programów nie jest nakierowany na pomoc ojcom którym matki blokują dostęp do dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Ja p$%$%!#ę, taki wysryw ma dwieście plusów. W jakim świecie ja żyję?

  •  

   pokaż komentarz

   W jakim świecie ja żyję?

   @chyba_cos_nieteges: Żyjesz w kraju, gdzie kobieta rozwodzi się z mężem, a mężczyzna rozwodzi się z żoną i dziećmi.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentuje tylko jego zachowanie

   @Krole: wiem. Zareagowałem emocjonalnie, bo kilka lat doświadczałem ukrywania dziecka. Wybacz.

  •  

   pokaż komentarz

   @3x32: widziałeś stronę, która ma przewagę i nie równo pod sufitem. Z tą różnicą że madka dostanie dziecko a automatu a ta druga strona nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @paveua: Ą co jeśli rozprawa będzie za 3 miesiące, ą potem sĄd i tak nie przysadzi?

   Czytałem i o takic

 •  

  pokaż komentarz

  Też wkurzyłbym się, gdybym nagle zdał sobię sprawę, że mam wracać do Rybnika...

 •  

  pokaż komentarz

  Normalnie napisałbym, że biedny ojciec bo pewnie matka utrudnia mu widzenia z dzieckiem i mógł się zdenerwować. Ale zaraz zaraz. Jak facet przyjechał z siekierą i bańką benzyny (no dobra mógł akurat wozić paliwo w aucie) to cholera wie, czy czegoś nie planował. Musi być ładnie nieobliczalny. Tylko ciekawe teraz czy bedzie normalnie odpowiadał za to co zrobił czy stwierdzą, że jest świrem i paka go ominie. Swoją drogą to teraz powinien mieć zakaz zbliżania sie do żony i dziecka bo nikt nie wie co takiemu może jeszcze odwalić.

  •  

   pokaż komentarz

   Normalnie napisałbym, że biedny ojciec bo pewnie matka utrudnia mu widzenia z dzieckiem i mógł się zdenerwować

   @adam-photolive: nawet nie pewnie, tylko zwyczajnie to robi.

   pokaż spoiler I to pewnie nie pierwsza sytuacja, więc gość w końcu nie wytrzymał (nie mówiąc już o tym, że babsztyl jeszcze go w sądzie pewnie gnębi).

  •  

   pokaż komentarz

   @Jestembogaty: no tak, w takim razie dajmy pełną opiekę nad dzieckiem facetowi, który wpada w szał i lata z siekierą gdy się zdenerwuje.
   Wy sie wychowywaliście w takich pop?@!?%@onych domach czy solidarność plemników odbiera wam resztki rigczu?

  •  

   pokaż komentarz

   I to pewnie nie pierwsza sytuacja, więc gość w końcu nie wytrzymał

   @Jestembogaty: Może to też niepierwsza sytuacja, kiedy madka utrudniała spotkanie dzieckiem? Może przez to zaczęło mu odbijać? Jajko czy kura?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: wystarczy aby za każde utrudnieniu w widzeniu się szanowna mamusia traciła miesięczne alimenty.
   Bo wyrok w sprawie alimentów to fajny jest. Ale już wypełnianie wyroku w sprawie widzeń z dzieckiem to huja znaczy.
   Znajomemu tak 2 lata się bujał. Jechał co tydzień 70km. Mamusia otwierała albo nie. Jak już otwierała to mówiła ze się złe czuje i go nie wpuści. I tak tydzień w tydzień przez 2 lata. Nic jej za to nie groziło. Przyjeżdżała policja. I odjeżdżała mówiąc ze huja może zrobić.
   Jakaś sprawa po dwóch latach. Dostała grzywnę. I później to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-photolive: @Wejszlo: sytuacja może być o wiele bardziej skomplikowana.

   Nie wiadomo, czy matka przez swoje działania nie doprowadziła do załamania psychicznego ojca. Wtedy mamy do czynienia z desperacją, która wynika prawdopodobnie z czynników wspierających pojawienie się depresji.

   Może być też inna sytuacja, że to ojciec był menda, a matka broni dziecko. Wtedy jednak byłby zakaz zbliżania się i nie byłoby sądowego orzeczenia o możliwości widywania się ojca z dzieckiem.

   Dlatego w tym przypadku podejrzewam, że matka stosuje subtelną przemoc psychiczną wobec ojca, która jest na granicy prawa, ale jeszcze jest tylko "wykroczeniem", albo złamaniem poszanowania norm społecznych, które często wszyscy mają w dupie i prawo o tym nie rozsądzi.

   W Polsce kwestia psychiatrii oraz zdrowia psychicznego totalnie leży jeżeli chodzi o świadomość i widać to we wskaźniku samobójstw. Możliwe, że wśród kuratorów, sędziów i polityków rola psychiki w osądzie jest na wybrakowanym poziomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: @adam-photolive: a jak wyglądają sprawy alimentacyjne, kiedy facet trafi za kraty?

  •  

   pokaż komentarz

   @miszczu90: komornik zajmuje konto. Na widzenia zatem policja tez powinna pomagać w wypełnianiu wyroków. A nie mówić, ze nic nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: no nie pierd*, że nie mając możliwości zarobku, nie ma jakiejś drogi na uchylenie się od obowiązku alimentacyjnego w takiej sytuacji, zresztą komornik też nie zajmie konta, dopóki alimenty będą wpływały, a te mogą być wysyłane automatycznie,

  •  

   pokaż komentarz

   @miszczu90: ale sam przyznasz, ze państwo jednak coś robi w sprawie długu. Za uchylanie się można trafić do paki nawet. Komornik zajmuje konto albo rzeczy dłużnika przy uwaga „asyście policji”. Za olewanie wyroku o widzeniach praktycznie nic nie grozi i na asystę policji liczyć nie możesz.

   Generalnie 90% ludzi jest normalnych i pracuje wiec jak ma dzieci to te alimenty płaci. Ale jak mamusia się uprze to dziecka nie zobaczy chłop przez lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-photolive: wbrew obiegowej opinii, że jak uznają cię za "świra" to kara Cię ominie to powiem Ci, że jest to zdecydowanie nieprawda. Jeżeli ktoś trafia do szpitala z powodu skierowania przez sąd za popełnienie czynu zabronionego pod wpływem choroby psychicznej to ma się zazwyczaj przesrane dużo bardziej.

   Z więzienia po odbyciu kary wychodzisz, ze szpitala możesz wyjść i po pół roku, ale tylko wtedy gdy nie będziesz groźny/nie będziesz chory. Osobiście pracuje w podobnym miejscu i pacjent który, gdyby trafił do więzienia, spędził by pewnie nie więcej niż 3 lata (a może i krócej bo był grzeczny) u nas spędził blisko 10 i nadal jest pod kontrolą lekarza, a za czyn ponownie popełniony przed upływem 3 lat od zwolnienia odbywa się ponowna kara w ekspresowym tempie, bo jest traktowana jako nie kara, tylko przedłużenie poprzedniej i się bardzo często 'leczy dożywotnio'.
   Lekarze ogólnie są odpowiedzialni i gdy nie jest bezpiecznie to nie wypuszczają osoby, w więzieniu wypuszczą jeżeli jest koniec kary.

  •  

   pokaż komentarz

   Normalnie napisałbym, że biedny ojciec bo pewnie matka utrudnia mu widzenia z dzieckiem i mógł się zdenerwować. Ale zaraz zaraz. Jak facet przyjechał z siekierą i bańką benzyny (no dobra mógł akurat wozić paliwo w aucie) to cholera wie, czy czegoś nie planował.
   @adam-photolive: Ewentualnie mieszkał ileś lat w tym domie i wiedział gdzie jest drewutnia i warsztat? Niemniej i tak powinna się zapalić czerwona lampka...

  •  

   pokaż komentarz

   @Jestembogaty: Boże, jak można być jeszcze takim poj?$@nym seksistą...

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo rigcz to zdrowy rozsądek czy ki chuj, gdyż od jakiegoś czasu mnie to ciekawi a dopiero wykopki stosują takie coś.
   Typa bym olał gołymi recoma, chociaż widzenia córki też bym nie odpuścił

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-photolive: Pewnie spodziewał się, że nikogo nie zastanie w domu i się przygotował do rozpierduchy.

  •  

   pokaż komentarz

   @miszczu90 Nie płaci. Wszystko jest zawieszone aż do wyjścia i ogarnięcia się, bo w więzieniu nie ma zarobku. Osoba z dalszej rodziny siedzi, stąd wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-photolive wlasnie swoim wyczynem urgruntowuje decyzyjnosc o oddawaniu dzieci matkom, bo mezczyzni czesto bywaja gwaltowni. k#@%a debil.

  •  

   pokaż komentarz

   Wy sie wychowywaliście w takich pop$%#@!$onych domach czy solidarność plemników odbiera wam resztki rigczu?

   @Wejszlo: Prawo nie działa, społeczne umowy nie działają, policja i sądy nie działają. Lub, w opinii jednej ze stron nie działają (sprawiedliwie). Ten gość NIE zrobił dobrze, ale jest to swego rodzaju samosąd.

   Jeśli Państwo nie działa, nie spełnia swojej funkcji, to w pewnym momencie ludzie decydują się na agresję bo niewiele więcej im zostaje.

   Prawdę mówiąc jak słyszę o urzędnikach jedną decyzją przekreślających czyjeś życie, kasujących im firmy które budowali ostatnie 5-10 lat. to dziwię się że tak rzadko czytamy takie artykuły.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedziesz na widzenie z dzieckiem z kanistrem benzyny i siekierą, denerwujesz się i dewastujesz cudzą własność, gdy dziecka nie ma.

  Niektóre wykopki go bronią, choć gołym okiem widać, że tym razem to sąd zbyt łagodnie podszedł do ojciwskich praw rodzicielskich.

 •  

  pokaż komentarz

  Niewątpliwie postąpił niewłaściwie, ale dlaczego tak zrobił?

  Jeśli rzeczywiście posiada pełną władzę rodzicielską i może zabierać dziecko do siebie, to coś tu jest nie tak.
  Odnosząc się do wykopowych specjalistów - gdyby ten ojciec przejawiał jakieś zaburzenia, to żaden sąd nie pozwoliłby mu zabierać dziecka do siebie i automatycznie ograniczonoby mu władzę rodzicielską. Skoro sąd postanowił inaczej...

  Idąc dalej... Co musi się stać, aby człowiek zdecydował się na taki krok? Zastanawiam się, jak długo szanowna mamusia miała gdzieś postanowienie sądu, izolując dziecko od taty zupełnie bezkarnie.
  Nie chce wydawać wyroków, ale takie zachowanie, to mógł być krzyk rozpaczy w sytuacji, gdy nie można nawet zobaczyć własnego dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday:

   gdyby ten ojciec przejawiał jakieś zaburzenia, to żaden sąd nie pozwoliłby mu zabierać dziecka do siebie i automatycznie ograniczonoby mu władzę rodzicielską.

   Albo udało mu się wykiwać sąd, miał lepszego prawnika, matka mogła nie mieć wystarczających dowodów. Równie dobrze może toczy się sprawa o całkowite odebranie praw rodzicielskich, ale dopóki nie zapadnie wyrok to facet może się widywać z dzieckiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel: > dopóki nie zapadnie wyrok to facet może się widywać z dzieckiem.

   A może w toku jest sprawa o pozbawienie władzy rodzicielskiej matki za stosowanie przemocy wobec dziecka poprzez izolowanie go od osoby najbliższej, jaką jest tata?

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday:

   za stosowanie przemocy wobec dziecka poprzez izolowanie go od osoby najbliższej

   Ty serio myślisz, że jakikolwiek sąd zająłby się tak idiotycznie sformułowanym oskarżeniem? Co najwyżej ojciec może sądzić się z matką, że utrudnia mu kontakty z dzieckiem, ale za odwalenie takiej akcji to nie wróżę mu wygranej. Zresztą bardzo dobrze, bo żadne dziecko nie powinno mieć do czynienia z tak niebezpieczną osobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel: Żadne dziecko nie powinno mieć do czynienia z tak niebezpieczną osobą. Dzieckiem nie powinna zajmować się matka, bo już pokazała, że traktuje je jak rzecz, która należy wyłącznie do niej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday: z innego artykuł w powiązanych:
   "Z relacji byłego teścia mężczyzny, który wezwał policję, wynika, że mężczyzna, jak co sobotę, przyjechał na widzenie z dziećmi. Zamiast jednak zapukać do domu, zaczął uderzać w drzwi i okna siekierą. Powybijał też szyby i światła trzech zaparkowanych przed domem samochodów, następnie wyjął baniak z benzyną i podpalił mercedesa. W szale miał wykrzykiwać, że pozabija członków rodziny. - Nigdy nie było problemów i nic nie wskazywało, że mężczyzna może być niebezpieczny.
   37-letni mieszkaniec Rybnika podczas przesłuchania nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. "

  •  

   pokaż komentarz

   @MirabelleCooper: Takich "relacji teściów" znam setki. Dla mnie są mało wiarygodne.

   Z drugiej jednak strony - jeśli coś się działo, to standardem jest nagrywanie przebiegu tych spotkań. O ile mi wiadomo, to żadne nagranie nie zostało to dziś udostępnione.

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday: W artykule nie ma nic napisane, że matka traktuje dziecko jak rzecz i utrudnia kontakty. (Swoją drogą sam bym utrudniał kontakty z niebezpiecznym psycholem) mimo tego ty i tak to zakładasz. Skoro według ciebie dziecko nie powinno być z matką to z kim? Z niebezpiecznym ojcem, który podpala auta i na spotkanie przygotowuje siekierę? Jakie procesy zachodzą w twoim mózgu, że widzisz tu winę matki? Solidarność plemników ponad wszystko, no nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wobbuffet: Zatem twierdzisz, że ta matka jest osobą skrajnie nieodpowiedzialną, a być może nawet głupią?

   To ona wybrała tego konkretnego mężczyznę na ojca swojego dziecka. Czy może się mylę? Czy wódz plemienia oddał ją mu za krowę i dwie kozy? Jak sądzisz?

   Widzę, że zdejmowanie odpowiedzialności za podejmowane przez kobiety decyzje jest mocno zakorzenione w Twojej głowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Faraday: Wiesz, że psychole/osoby niezrównoważone nie krzyczą "Hej, jestem nienormalny". Miałeś kiedyś do czynienia w ogóle z osobą zaburzoną? Ja miałem wiele razy i to nie jest tak, że pewne rzeczy widoczne są od razu. A nawet pewne rzeczy wychodzą stopniowo zanim ktokolwiek zrozumie co się dzieje (bez względu na płeć, faceci też niestety wpadają w tą pułapkę). Skoro się rozeszła to oznacza, że odrzuciła życie z tym typem więc w czym problem?

   Widzę, że zdejmowanie odpowiedzialności za podejmowane przez kobiety decyzje jest mocno zakorzenione w Twojej głowie.

   A może nie obwinianie kobiety za to, że facet zrobił rozpierdziel nazywa się obiektywizmem? xD To nie ona podpalała samochody i takie są fakty. Niestety dla ciebie, ale tego nie zmienisz. Facet podjął decyzję, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A więc, zdejmowanie odpowiedzialności za podejmowane przez facetów decyzje jest mocno zakorzenione w twojej głowie.

   I dalej nie odpisałeś z kim w takim razie powinno być dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel: za zerwane więzi rodzinne są już wyroki nakazujące zapłatę powyżej 10 000 zł. Uważam, że kwoty powinny rozpoczynać się od 50 000 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel:
   A może matka nie musiała nic kombinować ? Po prostu powiedziała że sobie nie życzy kontaktów ex z dzieckiem. Sędzina klepła. I po sprawie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @maz_mi_kazal_zalozyc_konto: może nie 50, ale np. 20 albo 25 tys. to faktycznie mogłoby być
   @valis: a może nie masz pojęcia jak wyglądają sprawy o opiekę?

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel:
   A może wiem więcej niż ci się wydaje ? Jałowa dyskusja. Postaraj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: bronisz kolesia, który zniszczył cudze mienie. Sorry, ale nie mam ochoty się starać

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel:
   Atakujesz ojca dziecka, który nie ma kontaktu z dzieckiem. Madka kupiła samochód zamiast dziecku jedzenie.
   Sorry, ale nie mam ochoty się starać.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis:

   Madka kupiła samochód zamiast dziecku jedzenie.
   a to niby skąd wziąłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel:
   A ty skąd wzięłaś informacje że to nie jej samochody były ?

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: Ale ja nigdzie nie pisałem, że to nie były jej samochody. Jeśli tak samo dokładnie jak mój komentarz czytasz artykuły o ojcach pozbawionych praw rodzicielskich to nie dziwi mnie jak nieudolnie próbujesz bronić tego człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @seicel:
   Ale ja nigdzie nie pisałem że to były jej samochody. Zachodzi jednak takie prawdopodobieństwo. Jeśli jednak odpisujesz komuś na posty bo chcesz zaistnieć w internecie to nie dziwi mnie że masz odpowiedzi na swoim poziomie intelektualnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: Nawet nie rozumiem co p%@%!!?isz