•  

  pokaż komentarz

  Mam działalność gospodarczą ale zawiesiłem bo byle ćwierćglówek lepiej się ślizga w życiu malżej i czas na prywatne życie, etacik czy się stoi czy się leży wielce uciśnieni rasa homo sovieticus. Przychód miałem taki że pożal się panie jak odliczysz koszty i odpowiedzialność za swoje decyzje, jednoosobowa firma to jest porażka jak nie jesteś umocowany/spokrewniony i golisz np. urzędy . Zap!%!%@$ałem po nocach żeby coś mieć, szarpałem z klyjentami bo fahtura będzie łopłacona na świętego dygdy co go nie ma nigdy . I za co? Uryłem tyle co na etacie... Kurtyna także sam jestem na gównoetacie i parskam śmiechem jak któraś lamentuje jak to ciężko się PRACUJE. Morał rób rób to ci nasrają w grób... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @heam: Niestety, ale wielu myśli, że jak słyszy, że ktoś prowadził JDG to po zarejestrowaniu jej w CEDIG na drugi dzień spływają tysiące na konto bankowe, a auto w leasing już jedzie na lawecie....

   Hehe, co ty tam k$!@a prywaciarzu wiesz o pracy, ja tu odbijam się o 6:00 wychodze o 14:00 a dalej to mnie jebie..

 •  

  pokaż komentarz

  Na jakiej podstawie policzyli ten nowy ZUS według propozycji PiSu, skoro nie ma żadnego projektu ustawy?

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tu widzę silny rozwój jednej z branż: sprzedaż faktur VAT.
  Do tego;
  - usługi modelingu (zdjęcia promocyjne) - koszty nie do określenia, można wymyślać cokolwiek.
  - usługi reklamowe - to samo.
  - zakupy spoza UE (olbrzymie pole do redukcji kosztów). Chce ktoś faktury z agencji modelek z Ghany? Możecie mieć fajny kalendarz z murzynkami za 35.000 zł, płacąc - strzelam - 2000 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @hao: Myślę, że trudno uzasadnić, że koszt kalendarza za 35 000 zł jest wprost związany z uzyskanych przychodem w danym okresie, chyba, że sprzedajesz kalendarze za 36 000 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @lkucharski: Bo takei rzeczy trzeba robić z głową. Nie jest tajemnicą poliszynela, że firmy sobie zamawiają w ramach promocji np. firmowy kalendarz, i zamiast płacić za 1000 sztuk, powiedzmy 10.000 zł, to wynajmują zagraniczną firmę, która organizuje modelki zgodnie z wizją firmy (np. forma sprzedająca japońskie samochody, wynajmie sobie modelki z Chin, na fakturze będzie to kosztować 70,000).
   Zresztą, naprawdę ktoś sądzi, że najbogatsze firmy, działające międzynarodowo, mające rewelacyjnych księgowych i praników, będą płaciły większy ZUS? Zobaczysz, jak podskoczą "koszta" prowadzenia firm.
   Tak naprawdę zapłacą za to MŚP.

 •  

  pokaż komentarz

  krew mnie zalewa że nawet na wykopie propaguje sie fake newsy,
  już wyjaśniam co następuje,

  ZUS od dochodu będzie możliwy dla przedsiębiorców, dla których ryczałtowa składka ZUS jest zbyt wysoka, nieoficjalne info mówią o osobach która będą generować dochód do 63 tyś pln netto rocznie. to jest około 5 tyś pln miesiecznie netto, wtedy 1500 pln zusu dla takiego przedsiębiorcy prawie 30% dodatkowego obciążenia. Będzie on mógł skorzystać wtedy z procentowo najliczanej składki, której na razie wysokość jest nieustalona ale podobno ma być korzystna. Prace są w toku.

  pozostali przedsiębiorcy będą dalej płacić normalny zryczałtowany ZUS.
  proszę was, zanim zacznicie coś komentować to zerknijcie w dziennik ustaw jakiś, sejm.gov.pl albo inne wiarygodne źródło, tvn, tvp, gw, onet czy inne badziewia (i wychodzi na to ze wykop też....) nie są wiarygodnym źródłem informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @waldek_z_zakupu: Patrząc na te wszystkie zmiany Wenezuela+ to bardziej prawdopodobne jest to, że dowalą Mega ozusowanie DG w Polsce, bo kasy już raczej nie ma na te chore pomysły. To, że na stronie sejm.gov.pl nikt się z tym nie ujawnia przed wyborami to ja się nie dziwię - małych DG jest jest 2,5 mln osób, każdy z tych osób ma jakąś rodzinę, która też patrzy na te pomysły nie przychylnym okiem, więc robi się spora grupa niezadowolonych wyborców, ale ostatnich których jeszcze można golić z kasy - bo reszta już nic nie ma.... Tak samo też było ze splitpaymentem i podatkiem solidarnościowy - i cyk w ciągu roku podatkowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @waldek_z_zakupu: Tak, tak, tak,,,,, I nagle wpada Kontrola Skarbowa z interpretacją podatku i leżysz.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe, moze jeszcze zrobią zus od PRZYCHODU a nie od DOCHODU.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbulbersowany: Ja bym zrobił ZUS od myślo-przychodu. Tzn. "prywaciarz" myśli że fajnie byłoby zarobić milion złotych w tym miesiącu... no to hop 10% na ZUS. Później można zrobić kontrole i niech każdy kto nie zadeklarował żadnego myśloprzychodu udowadnia że mu zbyt dobrze i nie chce zarobić milijona. Jak nie udowodni - 75% podatku od niezadeklarowango wirtualnego zysku. Możliwości są nieograniczone...

   Można mieć marzenia ale podatki płacić trzeba, jak to mawia pańszczyźniane chłopstwo ;)

Dodany przez:

avatar Jatoja24 dołączył
962 wykopali 63 zakopali 28.2 tys. wyświetleń
Advertisement