•  

  pokaż komentarz

  Spoko, wystarczy powiedzieć, że identyfikuję się jako kobieta, i szach mat, nietolerancyjni seksiści! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Coraz bardziej czuję się śmieciem, przez to, że urodziłem się z penisem między nogami. Czy tak według was powinna wyglądać rzeczywistość? Czy chcielibyście się podobnie czuć? Ja uważam, że kobiety powinno się traktować normalnie (czyli ani ulgowo, ani gorzej), ulgowe traktowanie też jest formą dyskryminacji kobiet, ale pewnie taka dyskryminacja niejednej odpowiada, bo jest jej na rękę. Ale w takim razie nie chodzi tu wcale o sprawiedliwość. Bo sprawiedliwość to równe oczekiwania i szanse. Ja nie miałem wpływu na to, że urodziłem się z penisem, więc dlaczego przez sam ten fakt mam mieć gorzej niż kobiety? Dlaczego chcecie kobiety traktować jak małe dzieci, które potrzebują ulg i przywilejów? Kobiety tak jak i faceci zasługują na NORMALNE traktowanie, w którym nie uwzględnia się ich płci. LUDZIE!

  •  

   pokaż komentarz

   Coraz bardziej czuję się śmieciem, przez to, że urodziłem się z penisem między nogami

   @Thachi: A nie powinieneś. Tym kalafiorom feministycznym dokładnie na tym zależy. Bądź dumnym facetem, nie daj sobie wejść na głowę i stanowczo reaguj jak jakaś chora marksistowska sekta niedopchniętych małp chce cie dyskryminować.

  •  

   pokaż komentarz

   @CapoDiPtakMuzzapi: Oczywiście, że tak, tylko bycie dumnym facetem też nie powinno polegać na patologicznym wzorcu męskości, który się promuje, czyli zasada - "miej wyjebane". Czy "jesteś mężczyzną, wiec musisz znosić trudy i przyjmować je na klate". W wielu sytuacjach to są zwykłe brednie, ale takie reguły są tak pompowane jeszcze w tak głupi sposób - wjeżdzając komuś na męskość - że wlaśnie też przez nie dyskryminacja mężczyzn zachodzi :) Ale dam ci lajka, bo nie napisałeś głupiego komentarza

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Aha, no już to widzę jak garniesz się do roboty w Norweskim McKinsey.( ͡º ͜ʖ͡º) Dyskryminacja pełną gębą - nie dadzą ci roboty, której i tak byś nie podjął. chlip chlip jak żyć k*rwa.(-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: A może byś tak przestała czytać na zasadzie emocjonalnych instynktownych skojarzeń? Tu nie chodzi o robote w Norweskim McKinsey. Tu chodzi o ogólne podejście. Tu chodzi o system. A na system mają wpływ poszczególne sytuacje, o czym wy kobiety intuicyjnie zresztą świetnie wiecie, bo umiecie się solidaryzować tam gdzie potrzeba zgrywając jeszcze przy tym ofiary

  •  

   pokaż komentarz

   Coraz bardziej czuję się śmieciem, przez to, że urodziłem się z penisem między nogami.

   @Thachi:

   Akcja mega słaba ale skoro taki Mckinsey tak bardzo zaważył na twojej samoocenie to chyba czas wybrać się do odpowiedniego gabinetu a nie obwiniać świat, który raczej z powód twojego śmieciowego samopoczucia nie zrobi się lepszy.

   Też mi się to nie podoba ale naprawdę są pewne granice spierdlenia, po przekroczeniu których nic ci nie pomoże, nawet parytety i ciągnięcie za uszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Skąd wiesz, że nie ? Dużo moich znajomych zaraz po studiach zaczęło pracę w podobnych korporacjach za granicą.

   Jeden z nich właśnie w tej firmie ale w Polsce, na stażu. Ta ideologia w końcu wkradnie się z krajów Norweskich do Polski, dlatego trzeba zaciekle walczyć z uprzywilejowaniem kobiet, które i tak są mniej inteligentne i gorsze w pracy intelektualnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @rolerek: Oczywiście,że nie chodzi tylko o Mckinsey, to jest kolejna cegiełka

  •  

   pokaż komentarz

   @emperorEye: Widzę, że z uprzejmością i ogólnieniem też walczysz.

   dlatego trzeba zaciekle walczyć z uprzywilejowaniem kobiet, które i tak są mniej inteligentne i gorsze w pracy intelektualnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi:

   ...kobiety powinno się traktować normalnie... ...ulgowe traktowanie też jest formą dyskryminacji kobiet...

   DOKŁADNIE!

   Ulgowe traktowanie wręcz jest obrazą dla niektórych kobiet. To czy dany ludzik ma Y czy nie w genotypie nie powinno wpływać na to, czy się takiego człowieka zatrudni czy nie, czy się jego projekt wybierze spośród innych. Powinna decydować tylko merytoryczna strona.

   A teraz mamy ze skrajności w skrajność - najpierw kobiety były traktowane jako te gorsze (niechlubne czasy naszej historii jako ludzkości), a teraz przeginamy i mamy nagle wybierać gorszego pracownika lub gorszy projekt, tylko dlatego, że to kobieta? Idiotyzm.

   "Ulgowe traktowanie" wynikające z tego, że chcemy jako mężczyźni pomóc kobietom w wykonaniu ciężkiej roboty jest ok - możemy stroszyć piórka jak te pawie dźwigając ciężary i pokazując swoje muskuły ;).

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: O! widzisz, nawet ty bronisz swoich praw! A przecież teorytycznie, idąc za tym co wcześniej napisałaś, też nie powinno cię obchodzić co jakiś random z wykopu myśli o twojej inteligencji. O proszę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Wszystko fajnie ale od kiedy uprzejmość to prawo?

   pokaż spoiler Siadło ci na banie.

  •  

   pokaż komentarz

   miej wyjebane
   @Thachi: Uważam, że wręcz przeciwnie. Wyj#@!ne to było do tej pory i efekt mamy takie jakie widać. Mam na myśli przede wszystkim skuteczność czyli stanowcze i donośne reagowanie na jawne próby dyskryminacji i seksizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Chodzi mu generalnie o tego typu akcje dyskryminujące mężczyzn. Przykładowo niedawno rekrutacja na ICM, gdzie kobiety za sam fakt bycia kobietami miały dostawać +20 pkt (więcej niż niepełnosprawni).

   Rozumiem że chcą zachęcić kobiety do takich prac, ale... cierpią na tym niewinni. Nie tędy droga do równości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Jestem za tym by dawać tyle ile samemu dostajemy. Jeśli na świecie byłaby po prostu wzajemność to nikt by się nie wykorzystywał. Ale to utopia, bo w rzeczywistości silniejsi wykorzystują słabszych, bo tak łatwiej i wygodniej

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: a powinienes sie tak czuc przez niskie IQ

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Jako mężczyźni jesteśmy średnio minimalnie bardziej inteligentni od kobiet i co najbardziej istotne, mamy o wiele lepszy system hormonalny, jesteśmy odważni, nie jesteśmy płaczliwi, jesteśmy w stanie podejmować decyzje obarczone dużym ryzykiem (to przede wszystkim widać w biznesie, dużo facetów to bankruci, ale prawie wszyscy na liście forbesa to mężczyźni), lewacy to wiedzą, ale nie chcą powiedzieć tego wprost, więc pod pretekstem szowinizmu dają przywileje kobietom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91:

   Rozumiem że chcą zachęcić kobiety do takich prac, ale... cierpią na tym niewinni. Nie tędy droga do równości.

   Przeczytaj jeszcze raz mój post ze zrozumieniem. Jak w końcu zaczniesz czytać to co napisałam, a nie to co chciałbyś przeczytać to daj znać. Może popiszemy ale nie obiecuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Masz aspergera? Nie chce cię teraz obrazić, ale albo jesteś świadomą manipulantką - albo nie wiesz, że słowa mogą mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu. Język jest jednak trochę elastyczny, wiesz? Więc ci wytłumacze, zakładając drugą opcje. Walczyć o swoje prawa znaczy - troszczyć się o to by być dobrze traktowanym.

  •  

   pokaż komentarz

   @denzelkowal: myśle, że łechtanie męskiego ego w ten sposób nie ma sensu, bo co z tego, że facet ma wiele dobrych cech, skoro kobiety tak owijają facetów wokół palca, że te cechy służą też kobietom?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Przynajmniej możemy w lesie sikać na stojąco (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @denzelkowal: wszystkie cechy w przypadku mezczyzn maja o wiele wiekszy rozrzut - przykladowo w Mensie wszyscy (albo przygniatajaca wiekszosc przynajmniej) to mezczyzni. Ale i wsrod osob uposledzonych jest wiecej mezczyzn. Wzrost - prawie wszystkie "tyczki" to faceci, ale tak samo jest wsrod osob bardzo niskich. Mezczyzni i kobiety maja porownywalny poziom inteligencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Ta uprzejmość to prawo, a ja mam aspargera+jestem manipulantką ( to się nie wyklucza wcale i w ogóle jakby ktoś pytał) jak się zdecydujesz to napisz, a w sumie to lepiej nie pisz.

   "It's time to stop shit posting, sweety"

  •  

   pokaż komentarz

   @the_foxi: Ja tez uważam, że mówienie o inteligencji takiej, która jest mierzona za pomocą IQ jest słabe jeśli robimy to w kontekście płci, bo z tego co wiem to nawet jeśli jest faktycznie różnica na korzyśc mężczyzn to jest bardzo malutka, kwestia maksymalnie kilku punktów. I tak jak mówisz, jest więcej genialnych facetów - ale też więcej debili facetów. Poza tym ŚREDNIE IQ nie przesądza IQ konkretnej jednostki :)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Przeczytałem i zrozumiałem. Ignorujesz problem, bo jest daleko. Ale to w Polsce też się zdarza i dałem przykład. Pamiętam ze studiów że było dużo ofert (płatnych) staży tylko dla kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: na kelnerkę? w sumie są też staże/prace tylko dla facetów no i co z tego??? ??? ??? idziecie kręcić małysza czy coś?

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Nie, staże w Intelu między innymi. I gdzie są staże tylko dla facetów? Pytam o prace biurowe, intelektualne.

  •  

   pokaż komentarz

   chora marksistowska sekta niedopchniętych małp

   @CapoDiPtakMuzzapi: zrobiłeś mi dzień tym zwrotem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: wrzuć hasło w wyszukiwarkę wyrzuci kilka stron:V

  •  

   pokaż komentarz

   Jako mężczyźni jesteśmy średnio minimalnie bardziej inteligentni od kobiet i co najbardziej istotne

   @denzelkowal: To jest ten trzeci rodzaj prawdy i mówię to zdecydowanie jako mężczyzna. Rodzajów (czy też podziałów lub typów) "inteligencji" jest sporo i cóż z tego, że jako mężczyźni ciut lepiej wypadamy np. w zakresie liczbowym, czy geometrycznym, jak kobiety sobie lepiej radzą z abstrakcją i wiązaniem faktów.

   Wiesz z czego wynika obserwacja jaką poczyniłeś? Z tego, że sporo facetów jako macho potrzebuje uwielbienia i aby sobie podbudować ego biorą na partnerki głupsze od siebie kobiety. I potem takie wnioski wysnuwają. A mądrzy mężczyźni za partnerki (do życia, do rozmów, do kontaktów) wybierają sobie mądrzejsze od siebie kobiety, aby się rozwijać.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Jak nieczułą i egoistyczną trzeba być istotą by zakopywać, gdy mówi się o dyskryminacji mężczyzn. Bo co, bo ty nie jesteś mężczyzną, więc jest dobrze? Boże, kobieto!

  •  

   pokaż komentarz

   Przynajmniej możemy w lesie sikać na stojąco

   @CuckCuckKlan: i tylko tyle? zburzyć Ci światopogląd? ;)

   kliknij na np. https://allegro.pl/oferta/lejek-dla-kobiet-do-sikania-na-stojaco-w-podroz-7959928183

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: mmmmmmmm jak babskie ego boli, bo świat nie krąży wokół jej cipy

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Wrzuciłem, generalnie różne pytania o prawo odnośnie stażu pracy w sensie długości, jak się to do emerytury liczy, parę ogłoszeń o prace fizyczne. Gdzie biurowe intelektualne tylko dla mężczyzn?

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: Spadam z wątku, bo zlatują się psychole, a szkoda, bo z tb to bym nawet popisała.

   generalnyprzeglad 1 min. temu

   0

   @SarahC: mmmmmmmm jak babskie ego boli, bo świat nie krąży wokół jej cipy

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: kiedy w końcu uwolnisz wykop od swojej osoby tj. usuniesz konto?

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: uprzejmi wykopowicze, chciałam napisać, teraz już nie zedytuje:C

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Masz rację, bez konkretnych przykładów nie ma sensu byś się produkowała pustymi argumentami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: oni wyliczyli ze to biznes z tego jest dobry

   źródło: Annotation 2019-09-18 213734.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi społeczeństwo traktuje kobiety jako trochę głupsze, bardziej emocjonalne itp., wg badań takie traktowanie wpływa na kobiety negatywnie. Zresztą kobiety nie są wyjatkiem. To uniwersalny mechanizm. Takie akcje jak w tej firmie są rekompensata. Dobrze że wreszcie zaczyna się coś z tym robić, a nie na zasadzie masz pod górkę jako kobieta, ale będziemy udawać, że wszystko ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: Nigdy nie będziesz traktowana poważnie jeśli żądasz by ktoś traktował cię ulgowo i byś byłą uprzywilejowana XD weź ty się wysłuchaj, co to, przedszkole by komuś dawać jakieś rekompensaty?

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: PROSZĘ PANI JACEK NIE TRAKTUJE MNIE POWAŻNIE, CHCE W ZAMIAN ZA TO PRZYWILEJÓW I REKOMPENSATY DLA POCIESZENIA :(((

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Faceci nie traktują kobiet poważnie to niech teraz świat się na nich zemsci i im da kopa w tyłek, a co!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: @Razi91: Czy ona właśnie uciekła z dyskusji z toba, kiedy poprosiłeś ją o to by udowodniła, że są staże tylko dla facetów i nie była w stanie tego udowodnić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi ludzie nie osiągają swoich optymalnych możliwości, jeśli się ich zdepcze. Np. Dzieciaki w domu, gdzie rodzice wyzywali ich od głupszych i gorszych, że niczego nie osiągną. Nie ma w tym nic śmiesznego. Tak samo były badania, w których kobiety robiły 2 testy, przy jednym zaznaczono, że mężczyźni wypadają w nim lepiej. Oczywiście ten test wypadł im gorzej mimo, że był taki sam poziom trudności. Zauważ, że mechanizm, o którym mowa obniża wyniki, a nie zdolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Na to wygląda¯\_(ツ)_/¯. Serio szukałem, nie znalazłem. Nie lubię jak ktoś używa argumentów bez pokrycia.

   @cactooos: Korelacja to nie przyczynowość. Po prostu ten wzrost zbiegł się z zatrudnianiem kobiet.

   @grejfrut: Tylko ta że walka z jedną patologią w taki sposób powoduje pchanie się w inną patologię. Akcje takie jak te powodują właśnie to, o czym mówisz: kobiety będą postrzegane jako słabsze, którym trzeba iść na rękę i im wszystko ułatwić, bo same nie dadzą rady. Nie tędy droga...

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: Dokładnie! Jeśli chcemy równouprawnienia to musimy mieć wysokie oczekiwania i wobec mężczyzn i wobec kobiet. Ty nie widzisz, że traktując ulgowo kobiety dokładasz się do tych niskich oczekiwań wobec kobiet. Więc to przez ciebie kobiety mają problem z samooceną i są traktowane jak dzieci. Bo stawiasz wobec nich niską poprzeczke i chcesz im dawać cheaty i kody do gry. Jak niby kobiety w takiej sytuacji mają być traktowane poważnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Napisałam, że to jest rekompensata, a nie próba zmiany myślenia w zakutych męskich głowach.
   Dodatkowo: do tej pory to były traktowane poważnie i na równi z mężczyznami? Przynajmniej będą traktowanie niepoważnie mając pieniądze, a nie bedąc bez kasy i w gówno pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Dlatego chcą je tak traktować bo kiedyś biały mężczyzna dominowal nad inna rasa czy to kobietami. Teraz niektórym się pop%%@?!$ilo teraz w głowach ze sprawiedliwie będzie jak będziemy dyskryminować tych białych okrutnych mężczyzna którzy może i uciskali i kontrolowali innych ale zarazem popchnęli ten syf z gownainej dykty do przodu. Cóż tego ze biały mężczyzna i po części białe kobiety stworzyli ten dobrobyt na naszej planecie już się nie pamięta, bo na ch#$ to i tak nie ma znaczenia bo w historii za 100 lat i tak będzie się uczuć zakłamanej historii dla poprawności żeby nikt się gorzej nie czuł.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: już Ci tlumaczylem że rekompensaty to ty oczekuj w przedszkolu. Jesteś po prostu wyrachowana i chcesz ugrać jak najwięcej bo na tym korzystasz

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: gdyby Ci zależało nie na korzyściach tylko na tym by kobiety traktowano poważnie to nie postulowalabys by traktowano je specjalnie. A ktoś kogo traktuje się specjalnie nigdy nie będzie traktowany normalnie. Nie oszukujmy się, walczysz o swój interes a nie o równość. Bo twoja równość jest bardzo nierówna.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: jeżeli nie potrafisz sobie sama znaleźć chociażby pracy tylko potrzebujesz specjalnego traktowania przez system i ulg to jak ty chcesz być traktowana poważnie? Wam feministkom to już całkiem odj**alo

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Pozbawianie jakiejś grupy takich samych szans wobec czegoś tak podstawowego dla przeżycia jak praca, to jest dopiero wyrachowanie. Gdyby mężczyźni nie byli wyrachowani, kobiety nie musiałby szukać takich rozwiązań.
   Nie wierzę, że kobiety będa kiedykolwiek traktowane normalnie, dlatego czekanie na to jest bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: tworzysz sobie sama ograniczenia żeby móc potem oczekiwać przywilejów i ulg.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC

   Ta uprzejmość to prawo, a ja mam aspargera+jestem manipulantką ( to się nie wyklucza wcale i w ogóle jakby ktoś pytał) jak się zdecydujesz to napisz, a w sumie to lepiej nie pisz.

   SŁUCHAJCIE LUDZIE

   WŁAŚNIE DLATEGO NIE POWINNO SIĘ WPUSZCZAĆ KOBIET NA STWNOWISKA RZĄDOWE.

   Uprzejmość to należy prawo

   Ja prdl XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: też się zastanawiam, nie jestem za takimi ulgami, bo przecież kobieta może zarobić na każdym stanowisku tyle co facet, ale z drugiej strony przez wieki kobiety były poniżane, i myślały tak jak Ty teraz, wcale nie było mowy o żadnej równości, więc jakaś tam równowaga jest zachowana ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Coraz bardziej czuję się śmieciem, przez to, że urodziłem się z penisem między nogami.

   @Thachi: Może po prostu za bardzo żyjesz wykopem. Nie próbuję kpić z Twoich uczuć, ale wmawianie sobie, że świat to złe miejsce dla mężczyzn brzmi strasznie niepoważnie. Oczywiście, że mamy inne problemy niż kobiety, ale niektórzy brzmią tutaj jakbyśmy naprawdę byli zmarginalizowaną mniejszością na poziomie żydów w okresie międzywojennym.

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: czyli faceci maja mieć teraz dojebywane w ramach zemsty że kobiety kiedyś miały mniej praw? Absurd, te kobiety już nie żyją. Dużej części kobiet też po prostu odpowiadało to że zajmowały się tylko domem

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: nic takiego nie piszę. Piszę, że jeżeli już tak jest, to szukam pozytywów tego ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: po prostu ty jesteś ślepy bo wmawia się że to męskie

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: nie mówię od razu ze jesteśmy jak Żydzi kiedyś, bo po prostu w tych czasach to by nie przeszło. Problem jest równie rozległy tylko że bardziej ukryty a to cierpienie jest rozlozone tak by tacy jak ty go nie widzieli

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Nie, myślę, że to Ty masz po prostu problemy ze sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: To nie prawda, że możemy zarobić tyle samo co facet, bo do wielu bardzo dobrze płatnych prac nawet nas nie przyjmą. Chciałam kiedyś dostać prace fizyczna w hucie. Zarobki były bardzo wysokie, brak wymagań. Przyjmowali każdego, byle był mężczyzna, nawet skrajnie wychudzonego znajomego, a mnie nawet nie zaprosili na dzień próbny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doomino: mam na myśli pracę umysłową.

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: Rozumiem. Dyskryminacja czy w pracy umysłowej czy fizycznej nie powinna mieć miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: a ty bys dostala? j?$#ne tepe dzidy tylko do HRow sie nadajecie, a przy czyms co wymaga myslenia i znajomosci matmy to was nigdy nie ma w duzej ilosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: bos k?#!a bardzo byla uciskana te wieki temu... Nikt ciebie nie dyskryminuje, wiec zamknij jape.

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: Ja bym powiedziała, że jakiekolwiek poniżanie facetów teraz za to, że kiedyś kobiety miały gorzej jest bez sensu. To wygląda jak pewnego rodzaju zemsta, dzięki której jak to koleżanka powiedziała kobiety próbują zrekompensować wyrządzone im przez mężczyzn krzywdy. Nie możemy toczyć takiej odwiecznej wojny płci. Kobiety muszą wybaczyć, żeby pozbyć się tej złości do płci przeciwnej i starać sobie ułożyć w głowie układ partnerski. Żeby ani nie być ofiarą, ani biedną dziewczynką która potrzebuje ulg, ani za*ebistą kobietą sukcesu, która za przeproszeniem sr_a na mężczyzn. No nie taka prawda? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @NoGo24: a czy ja napisałam gdziekolwiek, że ktoś mnie dyskryminuje? Nie pluj się tak xD

   @Gabri: to już zależy, tutaj na tym portalu istnieją chyba tylko przegrywy sfrutrowane, które jedyne co potrafią, to marudzić, że im źle, bo kobiety w tych czasach wolą żyć bez nich. W sumie to się nie dziwię - kobietom. Ktoś im odebrał władzę, władzę jaką mieli wcześniej, bo byli głową rodziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: te tępe lewaki nie rozumieją, że takimi działaniami szkodzą kobietom i mniejszościom. Dlaczego? Bo raz, że takie forsowanie wzbudza zawiść i odbywa się zawsze kogoś, kto na daną posadę/awans bardziej zasługiwał, a dwa - i to przede wszystkim jest pomijane, spada renoma takich pracowników. Ludzie patrzą na nich jak na niepełnowartościowych, wymagających pomocy itd. To szkodzi i dotyka najbardziej tych, którzy po prostu są dobrzy w tym co robią i dostaliby się tam gdzie są bez pomocy takich z dupy wziętych programów. Jak taka utalentowana kobieta ma się czuć, gdy powiedzmy przyjęto ją z jakąś tępą dzidą, tylko dlatego, ze nie miała penisa między nogami? Przecież to odbiera motywację...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gabri: Najśmiesniejsze jest to, że chcą zrekompensować krzywdy, które wcale ich nie dotyczą, bo kobiety od dawna mają tyle praw co mężczyźni, a nie... teraz mają ich coraz więcej względem mężczyzn. Ale wiesz co, myśle, że wcale tu nie musi chodzić o poczucie krzywdy. To po prostu wyrachowanie. Aczkolwiek feministyczna lewacka narracja pewnie też pompuje to poczucie krzywdy, które jest sztuczne i głupie. No różnie to zapewne bywa. Ogólnie to podoba mi się przesłanie twojej wypowiedzi, daje ci lajka

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: Niestety niedowartościowanie wynika z nieumiejętnego wychowania, gdzie rodzice podcinają skrzydła swoim dzieciom tłamsząc ich, często nawet nieświadomie, przenosząc na pociechy negatywne schematy myślowe z których sami nie wyszli. Przykładowo, matka podcina skrzydła synowi nadopiekuńczością i w pewnym sensie uzależnia go psychicznie od siebie, bo podświadomie może mu przekazywać informację, iż jest nieudacznikiem i sam bez kobiety sobie nie poradzi. A nie mając dobrego wzorca mężczyzny w ojcu, można się trochę pogubić ;) Z resztą z kobietami jest nie lepiej i też często mają źle wzorce albo tej ofiary albo superwoman, która bez faceta sobie niby tak świetnie radzi, chce nie wiadomo co udowodnić (a właśnie dlatego że jest niedowartościowana w swoich oczach!) a tak na prawdę jest przepracowana i sfrustrowana. I nic dobrego z tego wszystkiego nie wychodzi. Mam nadzieję że jakoś się wszyscy ogarniemy w tym pokoleniu żeby nie robić takich głupot jak starsze pokolenia ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: Ty czegoś nie rozumiesz. Facet miał kiedyś większe prawa, dlatego, że miał tez większą ODPOWIEDZIALNOŚĆ. I to był może zbyt kontrowersyjny "porządek", ale pewnie wielu kobietom i facetom pasował. Jak dla mnie był zbyt prosty, dlatego nie do końca jestem za nim. Natomiast teraz to mamy prawdziwy absurdalny chaos. Czyli kobiety dążą do tego by mieć coraz więcej praw i przywilejów, więcej nawet niż mężczyźni, jednocześnie wszelką odpowiedzialność zrzucając nadal, tradycyjnie, o ironio - na mężczyzn. Więc to "równouprawnienie" jest strasznie wybiórcze :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: no ktoś tu chyba specjalnie chce wprowadzać taki chaos na świecie. Mężczyźni nie dajcie się! A kobiety nie słuchajcie tych feministek, bo tylko krzywdę sobie zrobicie większą!

  •  

   pokaż komentarz

   Ja bym powiedziała, że jakiekolwiek poniżanie facetów teraz za to, że kiedyś kobiety miały gorzej jest bez sensu. To wygląda jak pewnego rodzaju zemsta, dzięki której jak to koleżanka powiedziała kobiety próbują zrekompensować wyrządzone im przez mężczyzn krzywdy. Nie możemy toczyć takiej odwiecznej wojny płci. Kobiety muszą wybaczyć, żeby pozbyć się tej złości do płci przeciwnej i starać sobie ułożyć w głowie układ partnerski. Żeby ani nie być ofiarą, ani biedną dziewczynką która potrzebuje ulg, ani za*ebistą kobietą sukcesu, która za przeproszeniem sr_a na mężczyzn. No nie taka prawda? ;)

   @Gabri: Podobnie można mordować niemieckie noworodki za to, że 100 lat temu urodziły się zupełnie inne noworodki a wśród nich adolfik.

   Odpowiedzialność zbiorowa jest ideą ludzi upośledzonych intelektualnie. Nie ma w niej za grosz sprawiedliwości. My nic wam nie zrobiliśmy, a co inni mężczyźni robili innym kobietom 100 lat temu to osobna historia, notabene bardzo jednostronnie opowiadana, bo nikomu różowo nie było, tych 100 lat temu. Mity feminizmu...

   Faktem jest jednak, że kobiety ewidentnie mają nam coś za zle, i skrycie, lub nie, nas nienawidzą. Naturalnie nienawiść ta rodzi nienawiść i czytając listy miłosne, zachowane z ubiegłych wieków (notabene straszne, ze takie rzeczy ktoś składa w książki i wydaje... to była czyjaś prywatna korespondencja...) człowiek nie wierzy własnyn oczom, bo współcześnie nikt już na tyle kobiecie nie zaufa...

   Winą obarczyc należy feminizm. Bez dwóch zdań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gabri: ja się nie daje, ale ludzie już mają tak przeprane mózgi, że jak widzą, że ktoś wylamuje się z naiwnego stada baranów to po prostu dają mu łatki, zamykają morde i nawet nie słuchają. Ale i tak będę mówił co myślę. Potrzebujemy tez takich kobiet jak ty, które są odważne, sprawiedliwe a nie tylko nastawione na zysk. Doceniam cię

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: jaką odpowiedzialność kobiety zrzucają na mężczyzn?

  •  

   pokaż komentarz

   @v10110: każdą. To mężczyźni kojarzą się z tym by ponieść za coś odpowiedzialność. To mężczyźni są do tego wykorzystywani. To od mężczyzn wymaga się znoszenia trudów. To od mężczyzn wymaga się nawet by byli j!%!nymi gentlemanami. By nawet dawali głupiego kwiatka kobietom. To od mężczyzn wymaga się by bronili kobiety. Męska osoba to osoba odpowiedzialna - tak to jest postrzegane

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: Obyś znalazł ludzi podobnych do siebie :) Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa, ja również chciałabym aby kobiety się trochę opamiętały i zrzuciły nienawiść, bo same się przy okazji trują tym jadem. Ale ogólnie żebyśmy nie rywalizowali ze sobą obie płcie, bo to do niczego nie doprowadzi. Ja wiem ciężko jest przerwać to błędne pokoleniowe koło, ale ktoś musi, bo się tu wszyscy pozamęczamy ze sobą :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: nie przypominam sobie, żeby mi się zdarzyło coś takiego, wręcz przeciwnie, więc nie wiem skąd takie twierdzenia... Nie mówmy o patologii, bo patologiczne kobiety zawsze będą oczekiwać, że za nie wszystko zrobisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Falcon: Tak tą nienawiść to się przenosi pokoleniowo też i ze środowiska kobiet wokół, bo przyznam szczerze też kiedyś nie raz miałam taką ochotę przybić szpilę niejednemu mężczyźnie, a nawet nie wiedziałam skąd to się bierze. Na prawdę! A feministki to tylko bardziej podburzają. Kobiety muszą pewne rzeczy przepracować jeszcze w sobie, oby już niedługo :)

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety muszą pewne rzeczy przepracować jeszcze w sobie, oby już niedługo :)

   @Gabri: To przemiłe, co piszesz, i choć nie wierzę, by mogło nabrać charakteru masowego, zawsze się uśmiechnę na widok fajnego czlowieka :). Szkoda, że tak mało osób potrafi pomyśleć samodzielnie, zamiast krakać jak reszta stada.

   Wracając do pesymizmu, teraz dodatkowo mamy na horyzoncie, i wokól nas, redpilli, którzy robią to samo, co feministki, ale w drugą stronę.

   Niesamowite jak łatwo zatruć relacje miedzy płciami. Trudno jest nie wierzyć w bezpieczne twierdzenia, które pozwalają się nie odsłonić, nie dać sie zrobic w balona czy bankomat.

   Widzę przyszłość... czarno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thachi: zgodzę się z większością.
   Kobiety mają równe prawa.
   Uczę się do zawodu technicznego, z lewactwem mam mało wspólnego.
   Nie popieram dyskryminacji.

   Przy czym 'nie ma tak, że dobrze czy niedobrze', wielu mężczyzn z młodego pokolenia (o dziwo) to seksiści, którzy źle się odnoszą do mnie i koleżanek. Nauczyciele również. Ciężko jest udowodnić stygmatyzację polegającą na ignorowaniu (co jest rodzajem przemocy) albo marginalizację osiągnięć. Nie jest to standardem, ale się zdarza. Zdarzają się też zachowania dyskryminujące pozytywnie kobiety oraz pełna olewka na płeć, co jest najlepsze, ale nieczęste.

   Co do praktyk - u mnie nie biorą kobiet bez polecenia.

   W środowisku, w którym jestem dużo się dzieje, ale j.w. ciężko udowodnić. Uprzedzenia do kobiet są olbrzymie, ale da się wypracować dobre relacje. Haczyk taki, że jak masz do czynienia z szowinistą to po prostu ci się nie chce. Powstaje konflikt.

   Panie też nie ułatwiają, spotkałam się z opiniami 'zastanów się co z tobą nie tak'. Te rekrutujące z kolei odrzucają kobiety, bo uważają je za konkurencję na polu osobistym.

   Brak kobiet w informatyce ma kilka przyczyn.
   Przejdę do początkowych: jedna to brak oprawy graficznej w komputerach w latach 80-tych (kobiety lubią estetykę; nie przejawiały zatem zainteresowania), druga to wylansowanie stereotypu 'typowego informatyka', mężczyzny, trzecia to brak zdolności w tym kierunku. Trzecie, bardzo ważne, umieściłam na końcu, bo społeczno-kulturowe idee odgrywają do dziś rolę.
   W czasach ówczesnych wprowadzono dyskryminację pozytywną, przykład w artykule. Ma to wyrównać rozmieszczenie płci w branży, ale powoduje problemy, które zostały już poruszone, jak robienie z kobiet głupszych, karierowiczek. Neguje również pozycję mężczyzn i wpływa negatywnie na ich kompetencje.

   Mimo tego jestem zdania, że okoliczności zewnętrzne są małą przeszkodą na drodze do realizacji pasji. Po prostu widać, kiedy ktoś ma wiedzę, a kiedy cwaniakuje.

   Jeśli ktoś chce pogadać o uprzywilejowaniu kobiet w informatyce, może mi się wypłakać w rękaw.

  •  

   pokaż komentarz

   @incognitonion: znam badanie w którym dano ludziom test i poszczególnym grupom sugerowano jakie osiągną wyniki. I tam też się uwzględniło m. in płeć. Czyli wyniki były mniejsze/większe w zależności od tego co się zasgerowalo. I okazało się że nastawienie ma niemały wpływ na to jak dobrze ktoś napisze taki test. I ja myślę, że tak jest generalnie. Więc jeśli chcemy równości to oczekujmy po prostu od każdego tyle samo bez względu na płeć. Przykro mi tylko że pewnie tak nigdy nie będzie. A wtedy wszystko by się uzdrowilo. I podejście kobiet do mężczyzn i podejście kobiet do kobiet i podejście mężczyzn do mężczyzn i podejście mężczyzn do kobiet

  •  

   pokaż komentarz

   @grejfrut: niby gdzie kkbiety sa pozbawione jakichs szans? Maja rowny dostep do edukacji i rynku pracy, w takiej Norwegii to juz w ogole w tej kwestii jest idealnie xD
   Przestan pieprzyc o jakichs mitycznej niesprawiedliwosci. Takie firmy chca po prostu miec wiecej kobiet w swoich szeregach ze wzgledu na PR i przekonywanie samych siebie ze plcie sa rowne pod kazdym wzgledem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Falcon: Trochę optymizmu człowieku. I tak widzę, że my młodzi jesteśmy bardziej świadomi siebie i świata niż nasi rodzice. Raczej powinno być dobrze :)

  •  

   pokaż komentarz

   Brak kobiet w informatyce ma kilka przyczyn.
   Przejdę do początkowych: jedna to brak oprawy graficznej w komputerach w latach 80-tych (kobiety lubią estetykę; nie przejawiały zatem zainteresowania), druga to wylansowanie stereotypu 'typowego informatyka', mężczyzny, trzecia to brak zdolności w tym kierunku. Trzecie, bardzo ważne, umieściłam na końcu, bo społeczno-kulturowe idee odgrywają do dziś rolę.


   @incognitonion: Nie zgodzę się. Stereotypy zapewnie nie mają żadnego wpływu, bo jak ktoś coś lubi, to będzie do tego dążył, a nie rezygnował, bo mało takich jak on gdzies jest. Nie kupuję tego powszechnego lamentu o niedoreprezentowaniu. Całkowicie bez znaczenia.

   Estetyka jako zachęta do programowania. Albo naprawdę jesteśmy z dwóch różnych planet, albo to nie ma sensu. Jezeli dana osoba zajmuje się A bo obok A jest B, to ta osoba powinna sie zająć B, bo na tym jej zależy. I tak pewnie postąpi. Zamiast informatyką, zajmie się muzyką, sztuką etc.

   Oszukiwanie ludzi, że będzie B, jest amoralne.

   Wreszcie brak zdolności - wątpię, by kobietom brakowało zdolności do nauk ścisłych czy technicznych, jest wiele przykładów kobiet, które były dobre w takich rzeczach... i odeszły od nich, bo ich to na dobrą sprawę nie kręciło.

   To znamienne. Kobiety są inteligentnymi bestyjkami, ale mają inne zainteresowania, niż my. I to jest znany, potwierdzony badaniami fakt. Największa różnica psych. między płciami to kierunek zainteresowań: kobiety interesują się ludźmi, mężczyźni rzeczami. Wygląda to na ewidentne odbicie tego co ewolucyjnie było optymalne.

  •  

   pokaż komentarz

   Trochę optymizmu człowieku. I tak widzę, że my młodzi jesteśmy bardziej świadomi siebie i świata niż nasi rodzice. Raczej powinno być dobrze :)

   @Gabri: obyś miała rację.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy to prawda, że firma McKinsey dyskryminuje mężczyzn? Nigdy bym nie pomyślał, że McKinsey stosuje seksizm w procesach korporacyjnych.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech lecą po całości i zapraszają tylko nie białe kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Niech jeszcze wymagają 180cm, 50kg wagi i wielkich cycuchów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)