•  

  pokaż komentarz

  Niezależne sądownictwo jest nam niepotrzebne, co nie?
  Na pewno fajnie żyć w kraju, w którym można sobie zdelegalizować opozycję. Co z tego, że w kraju z największymi bogactwami naturalnymi na świecie zarabia się 1/4 tego co w Polsce, to na pewno przypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   1/4 tego co w Polsce

   @Arytmetyk: jak na goscia z kswywka arytmetyk jests zadziwiajaco slaby z matematyki. W Rosji zarabia sie 1/4 tego co w Polsce? Jestes idiota, ignorantem czy lewakiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2: ja bym zaczął od wskazania tych jego słabości zamiast wyzywania kogoś od ignorantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arytmetyk: Tyle że my nie mamy niezależnego sądownictwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arytmetyk: w Rosji przeciętne wynagrodzenie jest o jakieś 20% niższe niż w Polsce. ŚREDNIO zarabiają tam 1 tys dolarów. miesięcznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mpetrumnigrum: to i tak nirezła porażka. Kraj w ktorym są ogromne zasoby naturalne w tym w zasadzie nieograniczone zasoby energetyczne od gazu ziemnego, przez ropę po uran, zasoby ktore wystarczaja nie tylko na zaspokojenie wlasnych potrzeb, ale i sa w ogromnej ilosci z zyskiem eksportowane, a średnio ludzie tam maja 20% gorzej niz w Polsce ktora tego wszystkiego nie posiada i musi importowac. Niezly facepalm.

  •  

   pokaż komentarz

   @fm08: A od kogo/czego jest zależne nasze sądownictwo, Twoim zdaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Pod koniec XIX wieku Rosja miała wszelkie warunki i możliwości ku temu, żeby w ciągu wieku stać się niewyobrażalną, światową potęgą gospodarczą i wojskową. Niestety, potem zamordowano cara-reformatora, Aleksandra II - i kraj wskoczył do przegródki prowadzącej wprost do komunizmu. Zamiast potęgi i dobrobytu - nędza i terror.

   BTW: morderstwa dokonał Polak, Ignacy Hryniewiecki z organizacji Narodnaja Wola. Tylko to jest trochę dziwna sprawa - cała ta organizacja była przesiąknięta Żydami i przez nich całkowicie kontrolowana. A ja spotkałem się z paroma teoriami, jakoby zamachu dokonał ktoś inny, jedynie posługujący się dokumentami Hryniewieckiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Pod koniec XIX wieku Rosja miała wszelkie warunki i możliwości ku temu, ż

   @jagoslau: Czy to oficjalna retoryka uzasadniająca ruską biedę?

   Na przelomie lat 80 i 90 Polska i Rosja były w ruinie. Po 30 latach niemal darmowych zasobow i zyskow z ich eksportu w Rosji mają 20% mniej niż w Polsce która musi za nie placic i je importowac. Nie trzeba szukac az XIX wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   Nie bez powodu odnosiłem się do przyczyn rewolucji. Bo prawda jest taka, że rewolucja złamała i zniszczyła ten kraj pod każdym względem. Do dzisiaj się z tego nie podnieśli i nie wiadomo, czy kiedykolwiek im się uda.

  •  

   pokaż komentarz

   w Rosji mają 20% mniej niż w Polsce

   @maniac777: wszystkie Twoje wypowiedzi są albo manipulacją albo ignorancją. Porównywanie zarobków bez porównywania cen (siły nabywczej na danym obszarze) jest ...jak wyżej. Za tę 20% mniejszą wypłatę kupisz tam to samo albo więcej. Przecież tamtejsi obywatele nie kupują w Polsce ale od siebie nawzajem i w miejscowych sklepach.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Polske zniszczyly lata zaborow, wojna zrownala Polske z ziemia, a potem mielismy lata wprowadzonego przez sowietow komunizmu podobnego do ich wlasnego. Na przelomie lat 80 i 90 u nas i u nich była bieda, upadek komuny i mozliwosc rozwoju. My pomimo braku zasobow naturalnych ktorych ruskim nie brakuje jestesmy po tych 30 latach bogatsi. Nadal upatrujesz przyczyn tej roznicy miedzy nami a nimi i ich biedy w tym ze ktos polskiego pochodzenia zabil cara w 19 wieku a nie we wspolczesnie zyjacych (tych z ostatnich 30 lat)?

  •  

   pokaż komentarz

   Porównywanie zarobków bez porównywania cen (siły nabywczej na danym obszarze)

   @aleksiej-trexlebov: to oczywiste ze w krajach biedniejszych jest taniej - twoj argument tylko potwierdza tamtejsza biede. To raz. Dwa ze pkb per capita wazone parytetem sily nabywczej tez w Rosji jest mniejszy (28 tys usd w Polsce i 24 tys USD dla Rosji) pomimo tego ze rusek ma w kraju tyle ropy ile dusza zapragnie i pomimo tego ze kraj ma ogromne dochody z eksportu surowcow.

   Ps: nie manipuluję piszę jedynie o faktach.

  •  

   pokaż komentarz

   to oczywiste ze w krajach biedniejszych jest taniej - twoj argument tylko potwierdza tamtejsza biede.

   @maniac777: dalej już nie czytam bo widzę, że piszę do ... będę miły- do dziecka. Jeśli w jednym kraju za 10 zł kupisz 4 marchewki a w innym za 8 zł kupisz 4 marchewki to ile jest warta twoja zapłata i gdzie (w którym z tych krajów ) jest ona większa? Przelicznikiem walut zwykły obywatel się nie naje.

  •  

   pokaż komentarz

   @aleksiej-trexlebov: Aleksiej, dlatego w porównuje się PKB per capita ważone parytetem siły nabywczej który właśnie uwzględnia to co napisałeś. Rosja tutaj jest za Polską pomimo tego że mają surowce za pół darmo i kasę z ich eksportu oraz pomimo tego że ten współczynnik (siła nabywcza) i tak jest zawyżany choćby przez absurdalnie niskie ceny paliw.

   Możesz zaklinać rzeczywistość, ale takie są fakty.

   PS: Ja wiem, że ruscy mają tą mentalność że wystarczą ziemniaki i marchewki byle matuszka rasija mogła stłuc jakiegoś słabszego sąsiada zachowując się jak agresywny dres na osiedlu, ale to jedynie sfera mentalna. Dumą z zapieprzonego Ukraińcom Krymu ani ropą się nie najesz. Ziemniaki i marchewka może wystarczą - ale co to za życie?

  •  

   pokaż komentarz

   Rosja tutaj jest za Polską pomimo tego że mają surowce za pół darmo i kasę z ich eksportu oraz pomimo tego że ten współczynnik (siła nabywcza) i tak jest zawyżany choćby przez absurdalnie niskie ceny paliw.

   @maniac777: u nas ceny paliw są wysokie bo doliczana jest akcyza.
   Wracając do Rosji: ktoś już tobie pisał, że to ogromny kraj - do twoich sztucznych przeliczeń trzeba by dodać co najmniej tę składową (oraz kilka innych). Miałem ci wkleić mema jaki kilka lat temu krążył po rosyjskojęzycznym necie gdy zachód się napinał wprowadzając "sankcje". Ruskie się z tych sankcji śmieli - tam wszystko działa inaczej a twoje współczynniki są g...warte. Gdyby one miały w Rosji zastosowanie to dawno by jej już nie było bo w latach 90- tych w Rosji nie działało nic! Nawet emerytom wojskowym nie wypłacano emerytur a mimo to Rosja się podniosła i się podnosi. Długą epistołę bym musiał wyjaśniając szczegóły.

  •  

   pokaż komentarz

   Dumą z zapieprzonego Ukraińcom Krymu ani ropą się nie najesz.

   @maniac777: weźniepiedrol. Jak Goebbels powtarzasz zachodnią propagandę. Może poczytaj sobie wreszcie obie konstytucje - zarówno tę Ukraińską (polecam paragrafy 2,5, i 133 http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/konst/ukraina.html ) jak i konstytucję samego Krymu. Krym miał w swojej konstytucji (ma nadal) możliwość zorganizowania referendum - i zwyczajnie z tego skorzystał i zmienił zarząd powierniczy. Aby wyjaśnić czym on jest odsyłam do paragrafu 133 konstytucji Ukrainy. Oto jego treść: Art. 133. System administracyjno-terytorialny ustroju Ukrainy składa się z: Autonomicznej Republiki Krym, obwodów, rejonów, miast, rejonów w miastach, osiedli i wsi.
   W skład Ukrainy wchodzą: AutonomicznaRepublika Krym, obwody Winnicki, Woliński, Dniepropietrowski, Doniecki, Żytomirski, Zakarpacki, Zaporoski, Iwano-Frankowski, Kijowski, Kirowogradzki, Ługański, Lwowski, Mikołajewski, Odeski, Połtawski, Rowieński,Sumski, Ternopilski, Charkowski, Chersoński, Chmielnicki, Czerkaski, Czerniowiecki, Czernichowski, miasta Kijów i Sewastopol.
   Miasta Kijów i Sewastopol mają status specjalny, określony ustawami Ukrainy.
   ZAUWAŻ- JAKO JEDYNA W TYM ZESTAWIE REPUBLIKA KRYM MA DOPISEK "AUTONOMICZNA" a dalej przejdź do rozdziału X poświęconego WYŁĄCZNIE TEJ KWESTII. Taki ewenement w całej konstytucji Ukrainy: http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/konst/ukraina.html

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę że kontestujesz postawę sprowadzjącą się do tego, że jeżeli fakty nie pasują do wyobrażeń to tym gorzej dla faktów.

   Gdyby one miały w Rosji zastosowanie

   @aleksiej-trexlebov: Wiem że nie mają. Taka mentalność - mogą tam żreć ziemniaki i marchewkę i być szczęśliwi jakby kraj był mlekiem i miodem płynący. Jednak fakty są takie że to jest kraj biedny pomimo zasobów naturalnych jakie posiada, konsumuje i eksportuje. Kraj z mieszkańcami biedniejszymi od mieszkańców Polski - nawet jeżeli ważymy parytetem siły nabywczej. Takie są fakty. Kraj którego mieszkańcy myślą że są światową potęgą podczas gdy ich PKB jest zbliżone do PKB trzech landów niemieckich. Kraj który pomimo tego że jest 60 razy większy od Polski ma tylko 3x większe PKB. Dla normalnego mieszkańca normalnego kraju byłoby oczywiste że to nie jest zbyt fajna sytuacja, ale rusek może zajadać się prostymi produktami rosnącymi w przydomowym ogródku i myśleć że pana boga za nogi złapał bo jego kraj pokazał Gruzinom gdzie ich miejsce - taka mentalność.

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę że kontestujesz postawę sprowadzjącą się do tego, że jeżeli fakty nie pasują do wyobrażeń to tym gorzej dla faktów.

   @maniac777: tak, tak - napisał mi człowiek, który nie odniósł się do przytoczonych faktów o Krymie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aleksiej-trexlebov: Pewnie, a zielone ludziki to z marsa przylecieli. Fakty są takie że była to zbrojna aneksja dokonana w momencie gdy Ukraina nie była w stanie się bronić z referendum na miarę tego zorganizowanego przez nazistów w celu aneksji Austrii - ale tylko ruska propaganda może usprawiedliwiać inwazję na suwerenny kraj w ten sposób w jaki Ty to robisz.

  •  

   pokaż komentarz

   tak, tak - napisał mi człowiek, który nie odniósł się do przytoczonych faktów o Krymie.

   @aleksiej-trexlebov: Odpisałem powyżej. Dalej chcieliście (zmieniam celowo trochę tryb wypowiedzi) Ukrainie zapieprzyć jeszcze wschód i południe, ale trochę się spóźniliście bo zaczęli odzyskiwać kontrolę nad krajem po tym gdy Janukowycz spieprzył i nie poszło.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze rozwala mnie widok rosyjskich miast na google street view. Kraj który ma PKB na głowę w sile nabywczej co Polska powinien prezentować się mniej więcej podobnie. Tymczasem większość obszarów tych miast to jakiś postsowiecki p!?@%!?nik w którym czas zatrzymał się 50 lat temu, za Chruszczowa....

  Albo ich statystyki PKB są z dupy wzięte albo korupcja w tym kraju musi być gigantyczna i całe bogactwo zgarniają nieliczne elity związane z władzą. Podejrzewam że raczej to drugie, więc takie informacje jak z tego znaleziska wcale mnie nie dziwią.

  Na szczęście dla nas wiele wskazuje na to że Rosja podzieli los krajów które wpadły w pułapkę średniego dochodu, typu Meksyk czy Brazylia. Przy ich antyzachodniej polityce ten kraj nigdy nie wyrwie się z tego post-sowieckiego syfu, będą powielać te swoje sowieckie standardy i oscylować w stagnacji koło 1-2% wzrostu co nie daje im szans na nadrabianie dystansu do światowej czołówki.

  Już dziś życie przeciętnego człowieka w milionowym mieście w Rosji nie będącym Moskwą ani Sankt Petersburgiem jest nieporównanie gorsze niż życie przeciętnego człowieka w 500-tysięcznych miastach w Polsce typu Wrocław czy Gdańsk, a ta różnica będzie tylko z roku na rok rosnąć. Sami tego chcieli. No ale mają Krym i rakiety balistyczne i wszyscy się ich boją.

 •  

  pokaż komentarz

  Kaczyński niedawno: "Nowa elita władzy, także elita kulturalna, nie pracuje już dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani i będą piętnowani dalej"" Wzorce moskiewskie nadal aktualne.

 •  

  pokaż komentarz

  Coś jak Fundacja Batorego w polszy. Patrzy rządowym łachmaniarzom na ich brudne łapy, więc oczywiste, że została uznana za "wrogą agenturę".

Dodany przez:

avatar jata12 dołączył
258 wykopali 3 zakopali 2.9 tys. wyświetleń