•  

  pokaż komentarz

  Totalna kompromitacja Trumpa.

 •  

  pokaż komentarz

  Drugi największy emiter świata podejmuje decyzje których skutki mogą zniszczyć cywilizacje a ludzie temu przyklaskują.

  •  

   pokaż komentarz

   @cowiekmaupawykop: Niesamowite to jest jak bardzo prawica się stoczyła przez ostatnie lata. Jak można żyć ze sobą, uważać się za osobę moralną i inteligentną i bazującą na nauce (bo tak o sobie myślą) i jednocześnie w pełnej świadomości doprowadzać świat i ludzkość do autodestrukcji. Tyle gadają o rodzinach, o dzieciach, a ch#? z tego jak za kilkanaście lat największym problemem tych dzieci nie będzie lewackie lgbt, nie będzie upadający Kościół lecz będzie jedzenie, woda, energia, coś co my uważamy, że nam to się należy i już. Pojawia się jakieś dziecko, które mówi wprost, że to ich pokolenie będzie cierpieć najbardziej, a oni się nabijają z tego. Przykre to jest, widać bardzo jak im zależy na dzieciach. Ostatnimi czasy zauważam, że najważniejsze dla prawicy jest stłamszenie drugiego człowieka, ograniczenie jego praw, nic się tak nie liczy jak upokorzenie drugiej osoby. Szkoda, bo sam mam wiele gospodarczo prawicowych poglądów ale po ch#? mnie gospodarka jak to wszystko obróci się w pył, a ja zostanę pozbawiony praw, zamknięty albo zabity. Pewnie zaraz złapię minusy, bo przecież oni tacy nie są i będą mi tu tłumaczyć co źle napisałem, a potem przejdą na inne znalezisko i będą bić brawa jak Chińczycy na polecenie rządu gwałcą żony więźniów. Możecie sobie czarować, że jesteście inni ale tak się prezentujecie normalnym ludziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Sęk w tym, że to nie są poglądy tego dziecka. Ono jest sterowane do tego stopnia, że uwierzy we wszystko, co jej powiedzą dane osoby. To tylko marionetka, w której „tylnej części” ktoś trzyma rękę. Przecież na jacht za miliony uzbierała z kieszonkowego, tak było. Ktoś ma w tym ogromny interes, a my nie wiemy jaki. Zamiast tego część ludzi „obrońców” jej przyklaskuje. Dopóki ludźmi da się tak łatwo manipulować - Dopóty się nic nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @cowiekmaupawykop: "drugi największy emiter" prowadzi właśnie wojnę od wyniku której będzie zależało, czy będziesz żył w dyktaturze i świecie koncertu mocarstw jaki znamy sprzed stu lat - a zapewniam, że pozycja między Niemcami a Rosją tak jak nie pomagała nam w dwudziestoleciu, tak nie pomaga dzisiaj - czy może zachowamy obecny ład światowy, w którym taki @Thael32 może sobie gadać swoje mądrości o wyższości lewicy nad prawicą.

  •  

   pokaż komentarz

   Szanowny @Thael32: ja nie rozumiem jak można nazwać się człowiekiem rozsądnym i używać virus 10, który jest niewolnym oprogramowaniem czyli narzędziem władzy i powoduje zniewolenia w cyfrowym świecie.

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @pyroxar: zobaczymy za 20 lat jak w wyniku corocznych susz w polszy zacznie brakowac wody

  •  

   pokaż komentarz

   @cowiekmaupawykop: " skutki mogą zniszczyć cywilizacje a ludzie temu przyklaskuj"

   czas wsiąść leki

  •  

   pokaż komentarz

   Szanowny @glaaki: ja to rozumiem, po prostu nie panikuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: a jak za 20 lat nie bedzie problemow z brakiem wody w PL to w imie przeprosin jebniesz szpagat na stolku kuchennym? Osoby od globalnego ocieplenia tyle razy rzucali smiale tezy, ktore nie spelnialy sie. Do nauki o klimacie wole miec obecnie duza wstrzemiezliwosc, za duzo tam ideologii, wplywow przemyslu i swiatowych rzadow czyli polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Życie jest jak wielościenna kostka i zarówno lewacy jak i prawacy patrzą tylko na cześć tej kostki, ignorując resztę lub wręcz zaprzeczając jej istnieniu.

   Kolejnym problemem jest to, że nie da się oddzielić ochrony środowiska od polityki. Człowiek dewastuje tę planetę jako skutek uboczny rozwoju. Nie tylko nie posiadamy technologii, aby wyrządzone szkody odwrócić szybko i łatwo, ale jest jeszcze gorzej: postępujący klimatyczny denializm.

   Wielu ludzi na wykopie wyobraża sobie silne niezależne państwo jako kraj który jak najwięcej produkuje, wycina, rozp$%#%!$a, wszędzie kopcą kominy rozwijającego się przemysłu. Przeciętny wykopek nie ma pojęcia jak to wpływa na środowisko i czesto zakłada że "jakoś tam wpływa ale wulkany emitują więcej co2 niż cała ludzkość" i inne tego typu bzdury.

   Naprawa środowiska wymaga radykalnych zmian na bardzo wielu dziedzinach życia, co odbije się na komforcie życia i na zmianach przyzwyczajeń- a do tego zwykłego Janusza ze wsi nigdy w życiu nie namówisz.

   Wracając do polityki, sankcje, limity i opłaty MOGĄ być potencjalnie narzędziem do gnębienia wschodzących rynków, by były montowniami i nie stanowiły konkurencji. Cześć akcji ekologicznych też może mieć drugie dno i jakąś forsę pod ladą, czasami to wychodzi na jaw i tylko podkopuje już i tak skromną wiarę w ludzi w jakikolwiek sens ochrony środowiska.

   Mamy więc świat w którym Chiny nap$%#%!$ają ile wlezie by zdobyć dominację, w związku z tym Trump uważa ze USA musi jeszcze bardziej, kraje 3 świata marzą o poziomie życia jak w Europie a poniżej pewnego PKB per capita nie myśli się o środowisku. A w Europie tego typu pomysły uważane są za lewackie i antyludzkie.

   To jak to wszystko pogodzić, skoro przeciętny głąb z internetu nawet nie rozumie podstawowych pojęć z dziedziny hydrologii czy atmosfery?

  •  

   pokaż komentarz

   @nobodyknows: nie jebne szpagatu bo problem braku wody i pradu w niektorych miastach podczas lata wystepuje juz teraz. Za to ty mozesz jebnac taki szpagat.

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: prosze mi wskaz mi miejsc w Polsce gdzie w wyniku naglej suszy prywatny odbiorca nie mial dostepu do wody. Z woda byly problemy, ale np w elektrowniach do chlodzenoa blokow energetycznych

  •  

   pokaż komentarz

   @alahakbar: Czas wrócić do szkoły i nauczyć się prawidłowego pisania.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak można żyć ze sobą, uważać się za osobę moralną i inteligentną i bazującą na nauce (bo tak o sobie myślą) i jednocześnie w pełnej świadomości doprowadzać świat i ludzkość do autodestrukcji.

   @Thael32:
   Bo dla Trumpa cały j%#%niutki świat może iść w p@@#u, byle Ameryka się ostała. On jest przekonany, że Ameryka może istnieć bez świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Ten klimatyczny belkot nie ma nic wspolnego z nauka. Hipotezy to nie sa udowodnione prawa, to nadal tylko hipotezy. W dodatku drogie i nie przynoszace zadnych efektow. Kompletnie zadnych. Temperatury jak rosly tak rosna i po osiagnieciu punktu najwyzszego beda drastycznie spadac. Dokladnie tak samo jak co kazde 100 tys lat. Nabijanie kasy lobbystom nie sluzy nikomu poza nimi samymi. Placa wszyscy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: nie ludzie temu pryklaskują tylko ciemna masa prawacka z polski a oni tak czy siak duzego znaczenia na swiecie nie maja

  •  

   pokaż komentarz

   Temperatury jak rosly tak rosna i po osiagnieciu punktu najwyzszego beda drastycznie spadac. Dokladnie tak samo jak co kazde 100 tys lat. Nabijanie kasy lobbystom nie sluzy nikomu poza nimi samymi. Placa wszyscy.

   @ozzmann: o, widzę, że już zmiana na 100 tys jest, wcześniej było, że co 5 tys, później, że co 10, później co 20, teraz co 100 tys. Zaraz będzie co milion ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: imgs.xkcd.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Gluptaki: Nie. Co 100 tys ma miejsce duza zmiana klimatu. A my jestesmy teraz w gormym polu wykresu. Jeszcze nieco cieplej a potem zlodowacenie. I nic nie jestesmy w stanie z tym zrobic. Oni dobrze o tym wiedza, podobnie jak kiedys osoby majace wiedze o zacmieniu slonca straszyli plebs i osiagali dzieki temu wplywy i duze majatki.

   źródło: oz4caster.files.wordpress.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Przywróciłeś mi wiare w wykop swoim postem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Na Twoim wykresie stoi jak wół, że ocieplenie klimatu zajmuje ok. 20 tysięcy lat. No i spoko, z tym że teraz mamy podobne ocieplenie w ciągu 20 lat. Bez tych tysięcy. To jest raptem 1000 razy szybciej, niż normalnie, prawda? I o to się rozchodzi.

   k#%@a, jaki cel miałoby straszenie ludności globalnym ociepleniem, tak jak kiedyś się to robiło zaćmieniem słońca? XD I jeszcze kto miałby to robić? Bush? Trump? Putin? Korporacje? Ronald McDonald? XDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @cowiekmaupawykop: Cywilizację, serio? Nie przesadzasz troszkę?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak można żyć ze sobą, (...) jednocześnie w pełnej świadomości doprowadzać świat i ludzkość do autodestrukcji.

   @Thael32: prosta logika. Ludzkość nie wyginie za naszego życia, nie wszystkich musi obchodzić co się stanie z cywilizacją po ich śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann:

   Ocieplenie o którym piszesz wynika ze zmian ekscentryczności orbity, nachylenia osi i precesji i jego szczyt przypadł na Maksimum Termiczne Holocenu jakieś 6000-8000 lat temu.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Holocene_climatic_optimum
   Od tamtej pory klimat się ochładzał i powinien ochładzać dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   Sęk w tym, że to nie są poglądy tego dziecka.

   @MichQ30: No faktycznie sęk jest dokładnie w tym, że wg Ciebie ktoś mówi to co inny mu powiedział, a nie to, że kolejne pokolenie nie będzie miało co pić, będą w Polsce ogromne problemy z dostawami prądu, jedzenia, a wichury będą urywały łeb. Najważniejsze k@$?a ploty o kimś xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Prezentujesz jakieś dziecięce myślenie o świecie. Liczy sie kasa i władza bo taka jest ludzka natura i to napędza, a nie lewackie marzenia o równości, jakichś prawach człowieka, braku wojen, końcu historii i innych bzdurach które nigdy na całym świecie nie zaistnieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @cumulus: Nieprawda. Temperatury sie zmieniaja z zakresow wyzszych do nizszych. Tak jak na wykresie ktory wkleilem. Wcale sie nie powinien ochladzac. Nachylenie osi jest caly czas zmienne i to jedna z mozliwosci wystepowania tych wahan temperatury ktore blednie sa przypisywane emisji CO2

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann:

   Owszem, powinien się ochładzać, wynika to wprost z przyczyn, które prowadzą do tych wahań w cyklach Milankovica. Np. dzięki precesji. Między innymi dlatego od HTM spadło nasłonecznienie letnie półkuli N, co powoduje akumulację lodu i w konsekwencji rozrost czap lodowych w Skandynawii.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: A nieprawda. Zerknij jeszcze raz. 100 tys lat temu bylo o woele szybsze i o woele woeksze niz teraz. Widocznie przodkowie mieli bardzo wydajny przemysl oparty na spalaniu wegla. Szkoda tylko ze nic o tym nie wiadomo, byloby to bardzo ciekawe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Jakie masz moralne prawo zakazać Nigeryjczykom korzystania z taniego źródła energii jakim jest węgiel i którego mają potężne zasoby??? Nigeria dusi się z powodu braków taniej energii która podniosła by ten kraj z biedy i umożliwiła jej industrializację. Więc zapytam jak Europa szczególnie zachodnia która rozpoczęła trucie ponad 100 lat wcześniej niż większość świata i wyemitowała koszmarne ilości zanieczyszczeń nie płacąc za to ani grosza może wymagać od biednych krajów by nie robiły tego co europa gdy była biedna?
   Ja jestem za tym żeby każdy Hiszpan, Brytyjczyk czy Francuz, Niemiec lub Belg zapłacił za elektrownie atomowe w swoich byłych koloniach lub po prostu zamknął mordę.
   Chyba że ludność Europa zachodnia da dom 500set milionom Afrykańczyków i będzię ich karmić bo jeśli się nie wzbogacą a nadal będą się rozmnażać w takim tempie to przyjdą tu sam jak robią to już dzisiaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Widzę. Widzę wzrost o 4 stopnie w ciągu 5 tysięcy lat. O tyle samo wzrosła temperatura w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

   Stary, rozmowa z Tobą jest jak ze sprzedawcą laptopów w Media Markt. Komu próbujesz wmówić te wszystkie brednie? Mi? Sobie? XD

   No i nadal nie odpowiedziałeś mi na moje drugie pytanie - komu niby opłaca się utrzymanie takiego spisku? No, komu?

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: jak dla mnie susza w lodzkim jest zwiazana zbyt mala iloscia zbiornikow retencyjnych. W calej Polsce jest okolo 8-9 pr calej wody, co jest zdecydowanie za malo. Rozsadne minimum to okl 13 pr. Wiec ja tu widze problem. Klimat sie zmienia, ale to ze w Polsce sa takie zaniedbania, nie oznacza ze za 20 lat nie bedzie dostepu do wody pitnej. Tragiczne haselka plus wyrywkowa nauka to chwytliwy kasek do siania propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann:

   Interglacjał eemski charakteryzował się wzrostem temperatury globalnej o ~6K w ciągu kilkunastu tysięcy lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @cowiekmaupawykop: Tak uważaj bo jutro spali Cię słońce z powodu tego że w atmosferze ilość CO2 wzrośnie o ułamki promila.

  •  

   pokaż komentarz

   Niesamowite to jest jak bardzo prawica się stoczyła przez ostatnie lata.

   @Thael32: Prawicowiec nie jest idealnym klientem zachodnich korporacji w systemie konsumpcjonistycznym.

   Spierałbym się i to mocno.
   Jako prawicowiec, żyję jako minimalista, nie potrzebuję wiele, nie ulegam bezmózgowej modzie, sezonowemu hipsterstwu, konsumpcjonizmu.
   Nie czuję potrzeby "zwiedzania świata" tanimi liniami lotniczymi.
   Żyję skromnie i wystarcza mi to.

   Jestem bardziej pro-eko od większości lewicowych samozwańczych obrońców matki Gaji, którzy robią to de facto za pieniądze.

   Dopóki zachód będzie kupował konsumpcjonistyczne śmieci, dopóty wschód będzie produkował śmieci.

   Oczywiście red-necki w monstertruckach na dieslu to hańba, ale czy różnią się oni dużo od konsumpcjonistycznej bogatej Europy?

 •  

  pokaż komentarz

  Trump debil i normalny człowiek będzie po nim to odwracał. Tak to jest jak władze wybierają staruchy i wiesniaki

  •  

   pokaż komentarz

   @mojenogidlugie: czyli starych i wieśniaków należy pozbawić prawa głosu? Kogo jeszcze? Rudych? Czarnych albo Żydów?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Generalnie wszyscy którzy nie płacą podatków (czyli też budżetówka) nie powinni mieć prawa głosu.
   Emeryci to też budżetówka.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Jesteś solidnym kandydatem na autora największej głupoty dnia. Zacznijmy od paru prostych spraw. Emeryci odkładali na swoją emeryturą. To, że system jest niewydolny i bierze dotacje od państwa to nie wina emerytów. Nie oni ustalali reguły gry.

   Dlaczego strażacy mieliby być pozbawieni głosu? Chyba, że chcesz sprywatyzować Straż Pożarną xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dzisiejsi emeryci są beneficjentami systemu. Odłożyli 10 groszy dostają 100 zł.
   Czyja to jest wina?
   W sumie z czym problem z prywatną SP?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dzisiejsi emeryci są beneficjentami systemu. Odłożyli 10 groszy dostają 100 zł.
   Czyja to jest wina?
   W sumie z czym problem z prywatną SP?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Dzisiejsi, jutrzejsi czy wczorajsi. Nie oni ustalali reguły. Powiem więcej, niektórzy mają odłożone więcej "w skarpecie" niż w zusie. Dlaczego ich też chcesz pozbawić prawa głosu?

   Dlaczego chcesz pozbawić prawa głosu żołnierzy, urzędników, lekarzy? Dlaczego chcesz pozbawić prawa głosu budżetówkę?

   W sumie z czym problem z prywatną SP?
   Teraz wiem, że mam do czynienia z dzieckiem Korwina albo trollem.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Bo budżetówka jak sama nazwa wskazuje nie płaci podatków a ma głos w sprawach dotyczących państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   nie płaci podatków a ma głos w sprawach dotyczących państwa.

   @dzidziaka: Po pierwsze, budżetówka płaci podatki. Pensje budżetówki są opodatkowane. Po drugie podatków to nie płaci większość maturzystów czy studentów. Im też zabrać głos?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Budżetówka nie płaci podatków.
   To jest tylko operacja księgowa.
   Zabrać głos wszystkim którzy nie płacą podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   Budżetówka nie płaci podatków.

   @dzidziaka: Kłamiesz. Płacą podatki.

   To jest tylko operacja księgowa.

   @dzidziaka: Techniczny szczegół. Bezsprzeczny fakt jest taki, że płacą podatki. O podatku VAT nie wspominając. Swoją drogą, nawet jeśliby go nie płacili to dlaczego chcesz pozbawić głosu obywatela? Co ci zrobili strażacy czy pracownicy pomocy społecznej?

   Zabrać głos wszystkim którzy nie płacą podatków.

   @dzidziaka: Czyli dzieciom, które głosu i tak nie mają i nie pracującym. Nie wiem dlaczego Ci studenci tak zaszli Ci za skórę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie płacą.
   Może prosty przykład:
   Jako pracujący obywatel zabierany mi jest podatek do budżetu państwa 100zł.
   Następnie z tego podatku pracownik budżetówki dostaje 10 zł i "płaci" 2 zł podatku.
   Czy pieniędzy w budżecie państwa przybyło?
   Nie.
   Dlatego "płacenie" podatków przez budżetówkę to jest operacja księgowa a komuszki takie jak ty łykają tą propagandę i są święcie oburzeni.

   A teraz zastanów się jeszcze raz, dlaczego ktoś kto nie ponosi ciężaru utrzymania państwa ma mieć głos na równi utrzymującym to państwo?
   Aaaa, socjaluszek Konradzik wyznawca równości. Tylko dlaczego nie swoim kosztem?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie płacą.

   @dzidziaka: Płacą. Dostają wypłatę z której potrącane są podatki. Z punktu widzenia policjanta nie jest ważne skąd pracodawca ma pieniądze.

   są święcie oburzeni.

   @dzidziaka: Jedyne co mnie oburza to skandalicznie niski poziom twojej wiedzy. Tłumaczę jak pastuch krowie na rowie a ten dalej swoje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   A teraz zastanów się jeszcze raz, dlaczego ktoś kto nie ponosi ciężaru utrzymania państwa ma mieć głos na równi utrzymującym to państwo?

   @dzidziaka: ale budżetówka ponosi koszty utrzymania państwa, mało tego, ich praca sprawia że to państwo w ogóle funkcjonuje. Co więcej, uważam, że wykładowca akademicki, pielęgniarka czy generał ma większe pojęcie o państwie niż niejeden Seba noszący kamienie w Januszexie czy inny wykopowy programista 15K.

   Tylko dlaczego nie swoim kosztem?

   @dzidziaka: Jak to nie moim kosztem? Jestem w stanie zaakceptować wyższe podatki w zamian za wyższą jakość usług publicznych. Tak jak to ma miejsce w krajach skandynawskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jak krowie na rowie.
   Nie odpowiedziałeś na pytanie czy pieniędzy w budżecie państwa przybyło?
   k#!!a nie przybyło. Więc BUDŻETÓWKA NIE PŁACI PODATKÓW!

   Ale k#!!isz logikę "budżetówka ponosi koszty utrzymania państwa" ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak. To może niech państwo składa się wyłącznie z budżetówki, bo to chyba jest celem samym w sobie. Zajebiste perpeetum mobile.
   Dowal jeszcze że 500+ oraz podwyżka pensji minimalnej powoduje wzrost budżetu ¯\_(ツ)_/¯

   Wykładowca akademicki, pielęgniarka czy generał dostaje pieniądze wypracowane przez Sebę noszącego kamienie w Januszexie czy innego wykopowego programisty 15K.

   Komuszku.

  •  

   pokaż komentarz

   Więc BUDŻETÓWKA NIE PŁACI PODATKÓW!

   @dzidziaka: Jak grochem o ścianę. Z pensji urzędnika potrącane są podatki, więc urzędnik płaci podatki. Koniec kropka.

   Dowal jeszcze że 500+ oraz podwyżka pensji minimalnej powoduje wzrost budżetu

   @dzidziaka: Co to za chochoły tworzysz?

   Sebę noszącego kamienie w Januszexie czy innego wykopowego programisty 15K.

   @dzidziaka: Ktoś najpierw tego Sebe czy 15K uczył i leczył, nieprawdaż? Ktoś dbał o jego bezpieczeństwo, jakiś sędzia zasądzał alimenty. Ktoś nawet kieruje gimbusem którym dojeżdżasz do szkoły. Państwo to złożony organizm.

   Sam fakt, że pieniądze Seby czy Oskarka idą na urzędnika, nie zmienia faktu, że ten urzędnik może mieć zdecydowanie większe kompetencje do decydowania o losach państwa.

   Komuszku

   @dzidziaka: Co to za chochoł? Wg Ciebie w takiej Danii panuje komunizm?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Jesteś typowym bezradnym, niesamodzielnym, roszczeniowym, bezmyślnym, zabetonowanym komuchem powtarzającym slogany.
   Nie docierają do ciebie fakty i argumenty.
   Szkoda czasu.
   Nie odpowiedziałeś na pytanie czy pieniędzy w budżecie państwa przybyło?
   Ustosunkuj się łaskawie tylko do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś typowym bezradnym, niesamodzielnym, roszczeniowym, bezmyślnym, zabetonowanym komuchem powtarzającym slogany.

   @dzidziaka: Kto się przezywa, sam się tak nazywa ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Nie odpowiedziałeś na pytanie czy pieniędzy w budżecie państwa przybyło?

   @dzidziaka: W jednej tabelce ubyło, w innej przybyło.

   Ustosunkuj się łaskawie tylko do tego.

   @dzidziaka: Ty się ustosunkuj do tego: Urzędnik dostaje wypłatę brutto. Państwo potrąca mu ~30% i zostaje mu netto. Urzędnik zapłacił podatek czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Urzędnik nie zapłacił podatku.
   Ilość pieniędzy w budżecie nie wzrosła.
   To jest tylko operacja księgowa.

  •  

   pokaż komentarz

   Urzędnik nie zapłacił podatku.

   @dzidziaka: Jak nie zapłacił, jak zapłacił. Urzędnika nie interesuje źródło pieniędzy które dostaje. Interesuje go to, że pieniądze które dostaje są opodatkowane. Nie wiem dlaczego jesteś ślepy na fakty.

   Tyle czasu tłumaczę, ale widzę że to wszystko syzyfowa praca. Jak krew w piach.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Przypuśćmy, że ja jestem jedynym źródłem dochodu budżetu państwa.
   I przestaję płacić podatki.
   Idąc twoim tokiem rozumowania to w budżecie państwa pojawią się pieniądze płacone przez urzędnika jako podatek.
   Nieprawdaż?
   No bo przecież według ciebie budżetówka płaci podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: spróbuję jeszcze inaczej. Państwo musi wykonać jakiś cel. Na ten cel ma przeznaczone x środków. Zleca więc osobie (urzednikowi) wykonanie tego zadania i płaci mu x środków. Jako że x to zarobek urzędnika, państwo pobiera od tego y podatku. To co ty przedstawiasz to nie jest mój tok rozumowania tylko jakiś twór twojego umysłu z którym dzielenie walczysz. W swoim prostym, żeby nie powiedzieć prostackim, pojmowaniu państwa całkowicie pomijasz owoce pracy budżetówki, traktujesz tych ludzi jako gorszych i chcesz ich pozbawić praw obywatelskich. Gardzę takimi małymi, zakompleksionymi tyranami.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Nadal jest to tylko operacja księgowa mały zakompleksiony tyranie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Nazywaj techniczne szczegóły jak chcesz. Fakty są takie, że pensja urzędnika jest opodatkowana, a Ty łżesz pisząc, że jest inaczej. Dodatkowo, niczym rasowy bolszewik, stosujesz klasizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik: Fakty są takie, że jest to operacja księgowa.
   Dodatkowo niczym rasowy komuch masz syndrom wyparcia

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Przedstawianie ci prostych faktów to jak rzucanie pereł przed świnie. Jesteś impregnowany na wiedzę. Całe szczęście minie jeszcze wiele lat zanim bedziesz mógł głosować. Może do twgo czasu zmadrzejesz.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech wszyscy się z tego wycofają i jeszcze zaczną w piecach palić starymi oponami.