•  

  pokaż komentarz

  Kołomojskiemu w USA się trochę dupa pali to sobie przypomniał o Matuszce Rossiji.

 •  

  pokaż komentarz

  Macie swój k**wa bufor :)

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: no właśnie dokładnie to się dzieje. W nadchodzącym przetasowaniu globalnym na nich się skupia uwaga potęg poprzedniej ery. Tak jak Polska w '39, tak teraz Ukraina jest na widelcu przemian.

   Ukraińcy mają mniejszą tolerancję niż Polacy i jeśli ktoś będzie robił tego typu interesy nad ich głowami to nie pójdzie tak łatwo jak w Polsce w latach 80-tych.

   Ty się tak nie ciesz, bo oni krwią zapłacą za swoje ideały, Naród to młody ale żywotny i skutki tego zobaczysz. Ja wolałbym, żeby ten konflikt rozwiązać metodami walki informacyjnej, ale wygląda na to, że próżne moje nadzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   Ukraińcy mają mniejszą tolerancję niż Polacy

   @Martwiak: No to zapraszam do jakiejkolwiek firmy na Ukrainie. Polscy Janusze Biznesu byliby tam całowani po rękach.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Polscy Janusze Biznesu byliby tam całowani po rękach

   @djtartini1: to nie jest kwestia tolerancji, a norm cywilizacyjnych. Oni są przyzwyczajeni do norm cywilizacji turańskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Macie swój k**wa bufor :)

   @slx2000: Przypomnę, że gdy byli w największej potrzebie to Polskie władze nie zezwoliły na przewóz na Ukrainę hełmów i kamizelek kuloodpornych. A my do tej pory wspominamy jakie to Czesi złamasy, że podczas wojno polsko-bolszewickiej nie przepuścili transportu broni i amunicji z Węgier.

  •  

   pokaż komentarz

   Polskie władze nie zezwoliły na przewóz na Ukrainę hełmów i kamizelek kuloodpornyc

   @Mario7400: Że co ? Jak ruskie ich atakowali, to polski rząd wysyłał broń i pojazdy ukraińskiej armii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Tak, tak, a Honkery w wojsku ukraińskim wzięły się z powietrza

   źródło: 12291203.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: @Mario7400: dokladnie, a polscy handlarze militariami wtedy robili deale zycia, na miesiac prawie kompletnie olali lokalny rynek. Moze cos tam zatrzymano ale to bylo nic w porownaniu do tego co poszlo

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: prezydent Ukrainy to jego czlowiek buehehehe....

  •  

   pokaż komentarz

   @efceka: Pamiętam gdy 2 lata temu byłem w Kijowie, jadąc na lotnisko Boryspol mijała nas ogromna kolumna wojskowa. Sam nowiutki amerykański sprzęt, masa Hummerów itp. Przez chwilę myślałem, że to Amerykanie się włączyli do wojny, ale pan taksówkarz powiedział, że oni tylko im broń dostarczają, bo takie widoki są częste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Martwiak: Powiedz mi tylko kto będzie tam walczył. Tak realnie. Nie znam statystyk, ale myślę że około 30% młodych mężczyzn w wieku poborowym wyjechała już z kraju "za chlebem". Jak się zacznie "kurzyć" to wyjedzie kolejne 30 a może i więcej. Kto będzie walczył? Staruszki i dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @efceka:

   "Polska armia już dawno wycofała z użytku kilkadziesiąt samochodów z napędem na cztery koła. Zainteresowali się nimi tarnopolanie, którzy sprowadzają auta, naprawiają i wysyłają w rejon operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy. "
   Tak samo kupowano hełmy i kamizelki. te zatrzymano na granicy jako towary.
   "Środowa "Gazeta Wyborcza" napisała o możliwych zarzutach prokuratorskich dla Polaków, którzy półoficjalną droga przewozili przez granicę kamizelki kuloodporne dla wolontariuszy, dziennikarzy i Ukraińców walczących na wschodzie Ukrainy. Kamizelki dla dziennikarzy postanowiła wysłać na Ukrainę fundacja Otwarty Dialog zajmująca się ochroną praw człowieka i wspieraniem demokracji. Jak pisze "GW", dostarczyła już 275 sztuk. "Jednak jeden z takich nieoficjalnych transportów został zatrzymany przez polskie służby na przejściu w Hrebennem. (...) Kamizelki zalegają teraz w magazynie celników, a śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu" - podała "Gazeta".
   Państwo polskie nie pomagało wtedy Ukrainie a jeszcze utrudniało działania organizacji społecznych, starających się zapewnić środki ochrony. Do Honkerów widocznie nie było jak się przyczepić. Swoją drogą Otwarty Dialog to ta fundacja, którą zwalczają polskie służby specjalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: Nic mi nie wiadomo o broni, przynajmniej na początku konfliktu. A jeśłi chodzi o pojazdy pojazdy to może masz na myśli te rupcie kupowane przez fundacje :
   https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/zdjecia/471770,1,polskie-samochody-wojskowe-tarpan-trafia-do-ukrainskiej-armii-zdjecia-i-wideo.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Bez przesady, może od razu jakieś najnowsze hammery ? Polska nie jest tak bogatym krajem jak USA, jeśli amerykę stać, żeby im taki sprzęt dać to niech dają.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos:

   Bez przesady, może od razu jakieś najnowsze hammery ? Polska nie jest tak bogatym krajem jak USA, jeśli amerykę stać, żeby im taki sprzęt dać to niech dają.
   Ale to nie była akcja rządu tylko ze zbiórek społecznych. O wywóz samochodów rząd nie miał jak się przyczepić, ale już o wywóz hełmów czy kamizelek znalazł powód i ten wywóz zablokował. W dodatku fundacja Otwarty Dialog organizująca te transporty jest prześladowana przez polskie służby. Jakby nie patrzeć Ukraińcy mają powodu żeby uważać, że polskie państwo nie wspierało ich w czasie konfliktu a nawet tępiło prywatne próby tej pomocy. Chciałem tylko zasygnalizować że sami jesteśmy pamiętliwi wobec na przykład Czechów za 1920, a jednocześnie wbici jesteśmy w dumę jacy my jesteśmy wspaniali w pomocy innym. Ukraińcy nie maja specjalnie za co być nam wdzięczni. W dodatku kilka lat temu liczyli że bliskie relacje z Polską mogą im pomóc w zbliżeniu z UE, a teraz Polska nie jest stroną, która cokolwiek może w UE załatwić. W dodatku nadzieje Ukraińców na dołączenie do UE wyraźnie spadły a i UE okazuje się słaba dzięki działaniom takich partii jak PiS, Fidesz, Front Narodowy. Więc pewnie za jakiś czas będą musieli unormować swoje relacje z Rosją, czyli wrócić w ich strefę wpływu. Tak więc owszem będzie koniec ze "strefą buforową" ale trudno o to winić Ukraińców i im zarzucać, że są wobec nas niewdzięczni. Po prostu sp!%##$?iliśmy sprawę. I my i reszta UE.

  •  

   pokaż komentarz

   a i UE okazuje się słaba dzięki działaniom takich partii jak PiS, Fidesz, Front Narodowy.

   @Mario7400: UE jest słaba, bo małe prowincje wschodnie nie zgadzają się na wszystko co wymyśla Bruksela? To znaczy, że UE jest aż tak słaba w ogólności?!

  •  

   pokaż komentarz

   kraińcy nie maja specjalnie za co być nam wdzięczni. W dodatku kilka lat temu liczyli że bliskie relacje z Polską mogą im pomóc w zbliżeniu z UE, a teraz Polska nie jest stroną, która cokolwiek może w UE załatwić. W dodatku nadzieje Ukraińców na dołączenie do UE wyraźnie spadły a i UE okazuje się słaba dzięki działaniom takich partii jak PiS, Fidesz, Front Narodowy. Więc pewnie za jakiś czas będą musieli unormować swoje relacje z Rosją, czyli wrócić w ich strefę wpływu.

   @Mario7400: Jak oni nam wpierdzielaja embarga na żywność itp. to ja wcale się nie dziwie, że naszemu rządowi nie chce się włazić w zad rządowi ukraińskiemu. Jeszcze w dodatku obnoszą się wszędzie z flagą banderowską. Już nie wspomnę o nielegalnym wywozie mięsa z Ukrainy do ue, które w ogóle nie powinno się znajdować na terenie ue bo nie spełnia norm unijnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Giuseppe_: będzie konflikt podobny do tego w Syrii czy Jemenie. Nie ma wielkich armii, tylko mobilne grupy. Tu będzie lepsze uzbrojenie, organizacja i dowodzenie, ale na końcu to dalej wojna manewrowa. Nie będzie lini frontu w tradycyjnym rozumieniu. Przez to po prostu mniej ludzi trzeba, żeby podobne zniszczenia móc wywołać.

  •  

   pokaż komentarz

   UE jest słaba, bo małe prowincje wschodnie nie zgadzają się na wszystko co wymyśla Bruksela? To znaczy, że UE jest aż tak słaba w ogólności?!

   @urzad_kontroli_skarbowej: Bo kontestują zasady ustalone wspólnie. A oprócz krajów w którym już wygrały partie realizujące rosyjski scenariusz rozbijania UE, w kolejce są finansowane przez Rosję partie naziolskie we Francji, Holandii, Austrii, Niemczech. W części tych państw mogą wygrać. Owszem UE jest słaba, nie radzi sobie z tendencjami nacjonalistycznymi podsycanymi przez Putina. Pytanie ile takich państw jest potzrebne aby rozsadzić UE.
   Morawiecki ostatnio krytykował rezygnację UE z rozszerzenia UE o Macedonię i Albanię. Jest zrozumiałe że chciałby aby w UE było jak najwięcej państw ze wschodnim - barbarzyńskim podejściem do praworządności, wtedy dałoby się wymusić akceptację dla swobody w definiowaniu praworządności. UE się broni przed odejściem od zasad. Za tydzień będzie ogłoszony wyrok TSUE i pewnie zacznie się histeria ja to UE sie wpieprza w nasze sprawy. Moim zdaniem Polska Do tego klubu nie pasuje i w tej kadencji będzie polexit. UE też odetchnie z ulgą bo nie chce w swoim składzie takich dzikich krajów.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo kontestują zasady ustalone wspólnie.

   @Mario7400: ej,.. ale i Niemcy i Francja robią to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   ej,.. ale i Niemcy i Francja robią to samo.

   @urzad_kontroli_skarbowej: Co robią to samo?

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos podeprzyj prosze swój komentarz jakimś linkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400 Dokładnie tak zapamiętałem naszą pomoc ukraińcom.
   Sorry ale sprzętem od paru handlarzy militariami wojny nie wygrasz.
   Mało tego, wychodzi na to, że bardziej pomogli Ukraińcom polscy handlarze sprzętem z demobilu niż Państwo Polskie.

  •  

   pokaż komentarz

   Honkery w wojsku ukraińskim wzięły się z powietrza
   @efceka: kurde, honkery? Wysłać komuś honkera to jak jeżdzącą trumnę wysłać. Przy tej okazji nie może zabraknąć honkerowej poezji

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: ale p!$$%?#isz pajacu
   pomagaliśmy banderowcom sprzętem wojskowym i nadal pomagamy "pożyczkami", które nigdy nie zostaną spłacone
   jak już do Piss robił wręcz za dużo, nie wymagając niczego od Ukrów

 •  

  pokaż komentarz

  “Give it five, 10 years, and the blood will be forgotten,” Mr. Kolomoisky said. “I showed in 2014 that I don’t want to be with Russia,” he added. “I’m describing, objectively, what I’m seeing and where things are heading.”
  Całość wywiadu

 •  

  pokaż komentarz

  No i mamy sytuację że ukraińscy żydowscy oligarchowie nie chcą oddać geszeftu amerykańskim żydom.
  Ciekawe do czego są gotowi w obronie geldu.

 •  

  pokaż komentarz

  To się pięknie możemy wp!!@?!@ic. Teraz ściągamy ich (Ukraińców) na tony, za chwilę zbrataja się z Ruskimi i lada moment okaże się, że mamy na swoim terenie masę "obywateli federacji" i Putin będzie miał idealny powód żeby wjechać do nas i pomagać swoim. #januszestrategii

  •  

   pokaż komentarz

   @ImbirZgwozdzmi: Raczej ci co przyjechali nie będą mieli ochoty być obywatelami Rosji. Prędzej wyhodujemy sobie swoich Ukraińców, którzy Putina będą szczerze nienawidzić za upadek swojego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @pat1ryk: heh, raczj ci co są ukrami, to sobie właśnie będą chcieli być w Polsce, bo kto nam pomoże? Łupki gazowe są nieco głębiej, USA ma "enough" ropy jak na razie, nie licz na Niemców czy Francuzów z ich Nord Streamem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ImbirZgwozdzmi: uwierz mi, Ukraińcy są mniej chętni do bratania się z ruskimi niż Polacy. W Kijowie jak ruski się do mnie przyj%!$ł to dostał wp@#$?#$ od Ukraińca z którym rozmawiałem. Jak zapytałem po co się mieszał skoro nie musiał to powiedział, że bicie ruskich to jest jego moralny obowiązek ale nie lubi tego robić bez okazji. Ogólnie pół Ukrainy na zachód od Kijowa nie jest zbyt przychylna Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   @pat1ryk: ale oni wcale nie muszą być przychylni dla Rosji. Wystarczy, że tutaj (w Pl) będą, a Ukraina będzie miała sztame z Rosją. Putin już to umiejętnie wykorzysta w propagandzie. Ma skibaniec doświadczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ImbirZgwozdzmi: Na Ukrainie nie przetrwa żaden pro rosyjski rząd bez podziału kraju. Dla Rosji samo podbicie Ukrainy, nawet polityczne, byłoby teraz na tyle drogie, że w zasadzie uniemożliwiłoby jakiekolwiek działania militarne przeciw Polsce. Jedynym zagrożeniem mogą być działania rosyjskie mające dzielić Polaków i Ukraińców i tworzyć konflikty wykorzystując do tego środowiska prawicowe i nacjonalizm i to się w sumie cały czas dzieje.