•  

  pokaż komentarz

  Pamiętajmy, że w holokauście zginęło 30.000.000 samych Słowian.

  •  

   pokaż komentarz

   @hao: Żydów aż 6 000 000! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @hao: szczerze nie wiem juz czy to bait czy w ofiary holokaustu wliczasz ofiary 2WŚ

  •  

   pokaż komentarz

   @hao: każdy Polak swe miejsce zna, sialalalala xD

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętajmy, że w holokauście zginęło 30.000.000 samych Słowian.
   @hao: W zagładzie Żydów nie zginął ani jeden Słowianin. Ci zginęli w wyniku okupacji, wojny, niemieckiego terroru i zbrodniczych akcji.
   Dlaczego ludzie mylą podstawowe pojęcia i z takim uporem próbują określać mianem "holokaustu" każdą niemiecką zbrodnię? To, że holokaust był "ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej", a nie polskiej w jakiś sposób urąga polskim ofiarom?

  •  

   pokaż komentarz

   W zagładzie Żydów nie zginął ani jeden Słowianin.

   @Elaviart: No "logicznie czytając" to zdanie masz rację. Ale w kontekście całej wypowiedzi zupełnie nie masz. Cała operacja wojenna Niemiec była takim działaniem. Obozy były konsekwencją. Działania Niemiec były nakierowane na eksterminację innych narodów i zagarnięcie ich terenów i majątków. Zwłaszcza krajów słowiańskich bo reszta na zachód wolała się układać z nimi kosztem swojej wolności. Ja osobiście nie zgadzam się z pojęciem narodu wybranego. Tak się utarło, że naród żydowski to naród wybrany i tak zostało do dziś. Podsumowując utrzymanie pamięci o WWII i jej konsekwencjach będzie z roku na rok coraz trudniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @mmiller54: Tak tak, piszę o tym, że słowian (rusków, polaków, słowaków, itp, itd) zginęło około 30mln podczas IIWŚ - podczas, gdy żydów (oficjalnie, cholera wie ile w tym prawdy) 6mln.
   Dane te sobie sam oszacowałem z Wikipedii dodając ofiary IIWŚ z różnych krajów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Przypominam, że masowe egzekucje Polaków zaczęły się po stronie Rosyjskiej jeszcze w 1939 roku, a Oświęcim powstał dla Polaków - żydów zaczęli tam przywozić dopiero w 1942. Definicja holokaustu mówi, że to jest celowe wyniszczenie narodu poprzez zaplanowane to i tamto. Żydowska religijna definicja mówi, że to "ofiary całospalenia", a więc ofiary Obozów koncentracyjnych. Oczywiście okazało się, że holokaust 6.000.000 żydów spalonych w obozach to bzdura, można powiedzieć, że holokaust 6000000 żydów nie istniał, natomiast 6000000 to po prostu ofiary IIWŚ.
   Uważam, że powinno się odwrócić role i pamiętać, że 5x większy holokaust mieli właśnie Słowianie - między innymi my - udokumentowany holokaust, a nie "ustanowiony" bez właściwych dowodów historycznych (może to prawda, a może nie).

  •  

   pokaż komentarz

   @Ronnon78: Tak, zgadzam się z tym co mówisz - moja (re)definicja jest przewrotna celowo, ale myślę, że ma dobre argumenty na jej poparcie.

   Tak się utarło, że naród żydowski to naród wybrany i tak zostało do dziś.
   tylko to jedno zdanie takie niesprawiedliwe. Kto utarł? Żydzi oczywiście. Dlaczego to oni są narodem wybranym? Jak? Przez kogo? Przecież to tylko frazesy z Tory. A dlaczego nie chrześcijanie - podczas gdy żydzi stracili ten status, kiedy odwrócili się od nauk Jezusa? (że Paweł musiał iść do gojów nauczać, bo żydzie go nie chcieli już słuchać).

   P.S. Nie uważam się za antysemitę - lubię tylko sprawiedliwe definicje - i również nie jestem osobą religijną ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   Obozy były konsekwencją. Działania Niemiec były nakierowane na eksterminację innych narodów i zagarnięcie ich terenów i majątków. Zwłaszcza krajów słowiańskich (...)
   @Ronnon78: Żadna inna nacja nie została przez Niemców przeznaczona do całkowitej, fizycznej eksterminacji oprócz Żydów. Co więcej, plany te zostały w dużej części przeprowadzone. Skoro było jak mówisz to powiedz ilu Słowian zginęło w obozach zagłady w ramach Akcji Reinhardt? W Treblince, Bełżcu, Sobiborze? Na kogo polowały Einsatzgruppen? O kim była mowa podczas konferencji w Wanssee i jakiej innej grupie społecznej czy rasowej było poświęconych tyle referatów w samej tylko kancelarii Rzeszy
   Nie chodzi o to, że Niemcy nie zabijali innych narodów, a o to że nie zabijały ich w taki sposób, w takim tempie i przy użyciu takich metod. Nie było "ostatecznego rozwiązania kwestii Polskiej" ani planów by je przeprowadzić - o polskim losie napomykał jedynie Generalny Plan Wschodni mający zostać wykonany po podbiciu ZSRR i nawet tutaj Polacy nie mieli zostać całkowicie wytępieni tak jak postanowiono to zrobić z Żydami.

   Przypominam, że masowe egzekucje Polaków zaczęły się po stronie Rosyjskiej jeszcze w 1939 roku, a Oświęcim powstał dla Polaków
   @hao: A jeszcze wcześniej powstało Dachau dla Niemców i co w związku z tym? Jakie ma znaczenie kogo Niemcy zaczęli więzić najpierw? Żydzi byli celem nazistów od chwili powstania DAP, praktycznie od 1919 roku antysemityzm był już tylko wśród Niemców (i Europejczyków w ogóle) coraz popularniejszy. Metody "rozwiązania kwestii żydowskiej" (jeszcze nie "ostatecznego") były opracowywane na długo zanim Hitler w ogóle pomyślał o Polsce w jakimkolwiek kontekście swojej polityki. A o samych metodach eksterminacji radykalnie różnych niż w przypadku innych narodów wspomniałem już wyżej.

   Oczywiście okazało się, że holokaust 6.000.000 żydów spalonych w obozach to bzdura
   Tu by się przydało rozwinąć, bo oficjalna i poparta źródłami historia nadal trzyma się liczby ok. 6 milionów (naturalnie szacunkowo). Jakież to historyczne prace masz na myśli pisząc, że to bzdura?

   a nie "ustanowiony" bez właściwych dowodów historycznych (może to prawda, a może nie).
   Dobrze by było ustalić co konkretnie jest "pozbawione dowodów", obozy zagłady (nie mylić z koncentracyjnymi), komory gazowe (mówię o tych na tlenek węgla, stacjonarne i ruchome), zeznania tysięcy świadków czy samych sprawców, zachowane dokumenty, wykopaliska? Polemika historyczna ze zorientowanym rozmówcą to zawsze przyjemność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Czy żydzi byli celem nazistów - no tak i nie. Celem nazistów na pewno był mocny nacjonalizm, dlatego oddelegowano żydów ze stanowisk bankowych, prasy, edukacji z uwagi na - ich zdaniem - zbyt dużą kontrolę tych domen "narodowego" życia (przypomnę, że wówczas marka była dosłownie w rękach banków żydowskich). Żydzi zaczęli za to bojkotować niemiecki przemysł. Nie przeszkodziło to jednak aby żydzi służyli w wermachcie, zajmowali również wyższe i wysokie stanowiska w wojsku.
   Tymczasem polaków rozstrzeliwano, mordowano, wywożono, gładzono itp... 30 milionów.
   I dopiero 1942 rok. Wiosna - "ostateczne rozwiązanie"... 6 milionów, i to dzięki pomocy żydowskich elit.
   Czy nie jest niefair, że to największymi ofiarami nazizmu są niby żydzi?

   Obraz 6.000.000 ofiar przewija się już od czasów carskich w Rosji. Wzmianki w prasie można znaleźć już pod koniec lat 1800. Car gnębi 6000000 żydów, 6000000 na gracy śmierci głodowej, 6000000 wysiedlonych czeka niechybna zagłada, i tak dalej i tak dalej... nagłówków starych gazet można od groma znaleźć w Internecie.
   Te kilkadziesiąt "już-prawie-holokaustów", żaden się nie udaje przez ostatnie 100 lat... I w końcu! Jest! Upragnione 6000000 zostało spalonych w "ofierze całospalenia" w samym Oświęcimiu. Ale kiedy się okazało, że ta liczba to nierealna bzdura, to 6000000 stało się ilością wszystkich ofiar żydów w IIWŚ (chociaż już nie "całospalenia", ale niech będzie).
   Ważne, że Izrael może powstać. Dogadać się tylko trzeba z Niemcami (w ramach reperacji dostali sprzęt wojskowy do walki z Palestyną), dogadać z USA (promocja przedsiębiorstwa holokaust i reperacje od kogo się da oprócz Niemców) i można żyć.
   Dlatego napisałem "może, a może nie" ale mocno powątpiewam.
   Gdyby był 1 dowód na taką ilość, nie zaistniałby ruch rewizjonistów, 6000000 byłoby faktem, a jest informacją budzącą od zawsze dość mocne kontrowersji, nawet wśród samych żydów (wiele sekt żydowskich uznaje Izrael za państwo nielegalne). Ile było żydów przed wojną? Ile uciekło? Ile zostało? Te liczby są dość płynne i nie pozwalają potwierdzić, że 6000000 jest faktem.

   A te 30.000.000 Słowian kogo obchodzi. Oni to płacić powinni.

  •  

   pokaż komentarz

   @hao: (+)

   WYKOP
   NooB1980

   Umowa Haavara (z hebrajskiego: ???????? ?????????, czyli Heskem haavara: „umowa o przeniesienie”) była porozumieniem między Niemcami hitlerowskimi i syjonistycznymi Żydami niemieckimi podpisana w dniu 25 sierpnia 1933.

   Źródła: https://en.wikipedia.org/wiki/Haavara_Agreement, //www.polishclub.org/2017/08/04/wspolpraca-zydow-adolfem-hitlerem-iii-rzesza-niemiecka/ – uzupełnione moją wiedzą na ten temat

   Jakże wiele faktów historycznych jest przemilczanych, szczególnie tych związanych z tzw.: "narodem wybranym" a ten naród ma niezwykłą cechę (mimo, że już posiada swoje państwo): nie asymilując się z ludnością i tradycją oraz prawem określonego kraju, na którym pasożytuje to zawsze potrafi zadbać o siebie, nawet porozumiewając się z największym ich wrogiem.

   Tak też było już w 1933 roku w Niemczech hitlerowskich, gdzie z Hitlerem Żydzi podpisali z tzw. umowę Haavara.

   Umowa Haavara (z hebrajskiego: ???????? ?????????, czyli Heskem haavara: „umowa o przeniesienie”) była porozumieniem między Niemcami hitlerowskimi i syjonistycznymi Żydami niemieckimi podpisana w dniu 25 sierpnia 1933. Umowa została sfinalizowana po trzech miesiącach rozmów przez syjonistyczną Federację Niemieckich Żydów, Anglo-Palestine Bank (na mocy dyrektywy Agencji Żydowskiej ) i władze gospodarczo-polityczne nazistowskich Niemiec. Był to główny czynnik umożliwiający migrację około 60 000 niemieckich Żydów do Palestyny w latach 1933–1939. Są też szacunki, że było to aż 150 tysięcy. Ciekawostką jest to, że emigrowali tylko najbogatsi Żydzi, których stać było na ową emigrację. Biedota żydowska pozostała. Podobnie było w Polsce tuż przed wojną 1939: najbogatsi Żydzi wyemigrowali a została aszkenazyjska biedota, która później poddana została Holocaustowi.

   Porozumienie umożliwiło Żydom ucieczkę przed prześladowaniami w ramach nowego reżimu nazistowskiego, aby przekazać część swoich aktywów Brytyjskiej Palestynie. Emigranci sprzedali swoje aktywa w Niemczech, aby zapłacić za podstawowe towary (wyprodukowane w Niemczech), które miały zostać wysłane do Mandatory Palestine. Porozumienie było wówczas kontrowersyjne i było krytykowane przez wielu żydowskich przywódców zarówno w ruchu syjonistycznym (takim jak przywódca rewizjonistycznego syjonizmu Ze'ev Jabotinsky ), jak i poza nim, a także przez członków NSDAP i członkowie niemieckiej opinii publicznej. Dla niemieckich Żydów porozumienie umożliwiło opuszczenie coraz bardziej wrogiego środowiska w Niemczech; dla Jiszwi , nowej społeczności żydowskiej w Palestynie, oferowała dostęp zarówno do pracy imigrantów, jak i wsparcia ekonomicznego; dla Niemców ułatwiła emigrację niemieckich Żydów, łamiąc antynazistowski bojkot 1933 r. , który cieszył się ogromnym poparciem wśród europejskich Żydów i był uważany przez państwo niemieckie za potencjalne zagrożenie dla niemieckiej gospodarki.

   Chociaż NSDAP zdobyła największe poparcie w głosowaniach w dwóch wyborach powszechnych w Reichstagu w 1932 roku to nie mieli większości, więc Hitler kierował krótkotrwałym koalicyjnym rządem utworzonym przez NSDAP i Niemiecką Narodową Partię Ludową. Pod naciskiem polityków, przemysłowców i innych, prezydent Paul von Hindenburg wyznaczył Hitlera na kanclerza Niemiec w dniu 30 stycznia 1933 r. Wydarzenie to nosi nazwę Machtergreifung (przejęcie władzy). W kolejnych miesiącach NSDAP zastosował proces nazwany Gleichschaltung (koordynacja) w celu konsolidacji władzy. Do czerwca 1933 r. Praktycznie jedynymi organizacjami, które nie były pod kontrolą NSDAP, były wojsko i kościoły.

   W ramach ruchu nazistowskiego proponowano różnorodne (coraz bardziej radykalne) „rozwiązania” „kwestii żydowskiej ” zarówno przed rządem NSDAP, jak i po nim, w tym wydalenie i zachęcanie do dobrowolnej emigracji. Powszechne prześladowania niemieckich Żydów rozpoczęły się, gdy tylko NSDAP przejął władzę. Na przykład 1 kwietnia NSDAP zorganizował ogólnokrajowy bojkot przedsiębiorstw należących do Żydów w Niemczech ; zgodnie z ustawą o przywróceniu zawodowej służby cywilnej, która została wdrożona 7 kwietnia, Żydzi zostali wykluczeni ze służby cywilnej; 25 kwietnia nałożono kwoty na liczbę Żydów w szkołach i na uniwersytetach. Żydzi spoza Niemiec odpowiedzieli na te prześladowania bojkotem niemieckich towarów .

   Tymczasem w Mandatory Palestine rosnąca populacja żydowska (174 610 w 1931 r., wzrosła do 384 078 w 1936 r.) zdobywała ziemię i rozwijała struktury przyszłego państwa żydowskiego pomimo sprzeciwu ludności arabskiej.Stąd te szacunki, że z Niemiec wyemigrowało do Palestyny 150 tysięcy Żydów a przeszło 50 tysięcy z innych krajów, m.in. w większości z Polski, bo Żydzi byli pewni, że Hitler zaatakuje Polskę i ci bogatsi też emigrowali na szybko z Polski.

   źródło: medal za wspólpracę.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Uwaga:
   Opis umowy "Haavara" nie uwzględnia finansowania przez światowe żydostwo "cudu" ( ͡° ͜ʖ ͡°) gospodarczego Hitlera oraz intensywnych zbrojeń - w nadziei wydzielenia dla Żydów terenu autonomicznego z wschodniej części podbitej Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie przeszkodziło to jednak aby żydzi służyli w wermachcie, zajmowali również wyższe i wysokie stanowiska w wojsku.

   @hao: Chcesz powiedzieć, że wątpienie jakoby Żydzi byli celem nazistów opierasz tylko na tym błędnym stwierdzeniu? Bo nic poza tym nie widzę, a błędnym bo najprawdopodobniej za pewnym tytułem mylisz Żydów z mischlingami, przy okazji wyolbrzymiając skalę.

   Tymczasem polaków rozstrzeliwano, mordowano, wywożono, gładzono itp... 30 milionów.
   I dopiero 1942 rok.
   30 milionów Polaków z ręki Niemców? I to na dodatek przed 1942 rokiem?
   Nie bez powodu spytałem cię wyżej o źródła - temat znam bardzo dobrze i bardzo rzuca mi się w oczy, że co drugie twoje zdanie jest kompletnie oderwane od rzeczywistości.

   Czy nie jest niefair, że to największymi ofiarami nazizmu są niby żydzi?
   Nie interesuje mnie głupkowate wartościowanie.

   Obraz 6.000.000 ofiar przewija się już od czasów carskich w Rosji. Wzmianki w prasie można znaleźć już pod koniec lat 1800
   Te kilkadziesiąt "już-prawie-holokaustów", żaden się nie udaje przez ostatnie 100 lat... I w końcu! Jest! Upragnione 6000000 zostało spalonych w "ofierze całospalenia" w samym Oświęcimiu.

   O rany, czyli chodzi tylko i wyłącznie o tą internetową teorię spiskową z liczbą "6 milionów"? Ja p!??%@#ę...
   Zapomniałeś tylko, że oficjalna historia nigdzie nie podaje dokładnej liczby - zawsze są to tylko i wyłącznie szacunki, oparte na konkretnych ustaleniach, ale niemożliwe do dokładnego policzenia. Chociażby z racji palenia zwłok - przez co można dziś już tylko szacować ilu ludziom odpowiada np. kilkumetrowej głębokości warstwy prochów, tłuszczu i fragmentów kości odkopane na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych np. w Treblince.

   Straszna lipa, jak zwykle gdy ktoś zapyta o konkrety autora najbardziej obszernej "krytyki" oficjalnej historii. Z czystej ciekawości, miałeś w ręku chociaż jedną książkę na temat o którym próbujesz mówić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: W nazizmie chodziło o pozbycie się nienarodowego elementu godzącego w struktury państwa (bardzo uproszczając). Byli nim między innymi żydzi. Gdyby była to inna nacja, to ona byłaby celem. Więc nie sądzę, że eksterminacja żydów wynika z niemieckiego rasizmu per se, a raczej z animozji, jakie narastały przez dekady między coraz bogatszymi żydami, a coraz biedniejszymi Niemcami (i to jeszcze Niemcami zbitymi jak psy w IWŚ, za co należało obarczyć winą kogoś - żydów). W tym czasie Hitler otrzymywał spore fundusze od korporacji i banków sterowanych przez żydowskie środowiska. Do tego otrzymał propozycję od muftiego muzułmańskiego, że pomoże mu w pozbyciu się żydów, na co odmówił. Czy nie tak? Więc czy nie słusznym będzie podejrzenie, że Hitler niejako trzymał się żydów, a przynajmniej na początku, z uwagi na częściowe, ale istotne, sponsorowanie jego socjalistycznej gospodarki i przygotowań do wojny, aby żydzi mogli otrzymać za to wschodnie ziemie Polski na swój autonomiczny region po wygranej wojnie (i wynieść się z Niemiec). Myślę, że warto byłoby zadać pytanie - co było ogniskiem zapalnym, że oprócz segregacji żydów, która postępowała od dawna, nagle należało ich wymordować, 3 lata po rozpoczęciu wojny? (nie, żebym nie miał pojęcia ani żadnych teorii)

   Napisałem 30.000.000 SŁOWIAN (nie samych Polaków), a więc Litwinów, Rosjan, Słowaków itp, itd. No gdzie 30.000.000 Polaków? Odnoszę to do izraelskiej linii propagandowej, że skoro ofiary żydowskie IIWŚ nie mają narodowości (nikt nie mówi o Polakach czy Niemcach żydowskiego pochodzenia itp, tylko o ŻYDACH), to uczciwie jest przedstawić w kontrze liczbę Słowian.

   Co jest złego w wartościowaniu? Nie ma znaczenia wg. Ciebie ilu ludzi i jak ginęło po różnych stronach konfliktu?

   Czyli uważasz, że artykuły o martyrologi 6000000 i próby usankcjonowania powstania Izraela nie są prawdziwe? Czy masz może jakieś publikacje obalające te "mity"? Bardzo chętnie się zapoznam.

   Tak, miałem w ręku chociaż 1 książkę.

   Mogłaby być z tego fajna dyskusja, ale postaraj się pisać bez słownych docinek i obrażania.

  •  

   pokaż komentarz

   @hao: Ciężko o fajną dyskusję z kimś kto powiela kłamstwa, bzdury albo spiskowe teorie ignorując przy tym powtarzające się pytania o źródła.

   Czy nie tak? Więc czy nie słusznym będzie podejrzenie, że Hitler niejako trzymał się żydów, a przynajmniej na początku, z uwagi na częściowe, ale istotne, sponsorowanie jego socjalistycznej gospodarki i przygotowań do wojny, aby żydzi mogli otrzymać za to wschodnie ziemie Polski na swój autonomiczny region po wygranej wojnie (i wynieść się z Niemiec)
   Niesłusznym, ponieważ nieprawdziwym - historia o namawianiu Hitlera do holokaustu przez muzułmańskiego muftiego jest jednym z wielu bzdurnych mitów. I jak Hitler miał cokolwiek obiecywać w związku z Polską skoro plany ataku na Polskę nie istniały przed 1938-1939 rokiem i stanowiły doraźną reakcję na sytuację polityczną? Co to w ogóle za pomysł z autonomicznym regionem dla Żydów na wschód od Niemiec skoro obietnica Lebensraumu pochodziła jeszcze z "Main Kampf"?

   W eksterminacji Żydów nie było żadnego "ogniwa zapalnego" i żadnego "nagłego rozpoczęcia" - proces był stopniowy i trwał od wielu lat. Rozpoczął się na dobre w 1942 roku wraz z rozpoczęciem Akcji Reinhardt z kilku powodów:
   - zakończenie koncentrowania Żydów w gettach i obozach
   - zakończenie prac Einsatzgruppen na terenie Polski i ZSRR
   - zajęcie terenów zajmowanych przez ZSRR, co umożliwiło zatajanie prawdziwego kierunku wywozu Żydów (twierdzono, że zostają przesiedleni "na wschód").
   Nawet same metody gazowania tlenkiem węgla były wprowadzane i udoskonalane stopniowo, jeszcze od czasów Akcji T4.

   Wracając do 30 milionów ale Słowian - jesteś pewien, że do 1942 Niemcy zamordowali 30 milionów Słowian? Skąd to wytrzasnąłeś?

   Odnoszę to do izraelskiej linii propagandowej
   A robisz to z jakiegoś odruchu czy w jakim celu? Jeśli chodzi o twoją polemiką z rzekomą propagandą to jak na razie nie potrafiłeś nawet uzasadnić dlaczego liczba 6 000 000 Żydów miałaby być bzdurą - nie licząc spiskowej teorii krążącej po internecie w postaci obrazkowych memów.

   Napisałem, że nie interesuje mnie głupkowate wartościowanie, a nie rozważania na temat liczby ofiar. Która jak już pisałem w oficjalnej historii (nie wiem o jakich "artykułach o martyrologii" mówisz, internetową radosną twórczość generalnie omijam jako źródło wiedzy jakiejkolwiek) w przypadku Żydów oscyluje w okolicach 5-6 milionów opierając się na konkretnych, rzetelnych źródłach.

   Tak, miałem w ręku chociaż 1 książkę.
   Można z ciekawości tytuł? Nadal chciałbym się dowiedzieć skąd czerpiesz te wszystkie rewelacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: to co pamiętam:
   Jabotynski Children (o powstaniu Zionizmu)
   Debunking Holocaust Denial Theories
   Holocaust Denial (taka żółta)
   no i Irvinga (od tego właściwie zacząłem)
   coś jeszcze, a nie pamiętam tytułów, a nie mam ich tu gdzie mieszkam. Tytuły po angielsku, ponieważ mieszkam głównie za granicą i nie mam dostępu do polskich.

   Wracając do 30 milionów ale Słowian - jesteś pewien, że do 1942 Niemcy zamordowali 30 milionów Słowian? Skąd to wytrzasnąłeś?
   od 1939 do 1945. Zrobiłem sobie tabelkę ofiar IIWŚ (np taką https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_II_wojny_%C5%9Bwiatowej) i porównałem ją do mieszkańców państw wg. etniczności. Np. w Polsce mieszkało tyle a tyle żydów, niemców, rosjan, polaków. A po wojnie już tylko tylu rosjan, żydów, niemców i polaków. Podliczyłem różnicę - ale tylko Słowian. Ze wszystkich krajów, które mają korzenie słowiańskie wyszło około 30.000.000
   Nigdzie nie napisałem, "że zamordowali Niemcy do 1942", tylko że tyle było słowiańskich ofiar IIWŚ. Wliczam w to również np. Rosjan zabitych prze Polaków. Chodziło mi tylko i wyłącznie o porównanie ofiar żydów i Słowian (skoro w holokauście zawsze jest mowa o pochodzeniu a nie przynależności do państwa).

  •  

   pokaż komentarz

   @hao: no to w sumie nic dziwnego że takie rzeczy wypisujesz. Swoją drogą ciekawy sposób dyskutowania bez odpowiedzi czy choćby nawiązania do wypowiedzi z którymi rzekomo polemizujesz.
   Co do tego porównywania to nie bardzo rozumiem czemu ma służyć? Porownujesz inne okresy, inne zdarzenia (ofiary jakichkolwiek działań wojennych z ofiarami akcji celowej fizycznej eksterminacji), różnych sprawców, obszary i nawet grupy według różnej klasyfikacji. Przecież to nie ma najmniejszego sensu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie wszystko szybko zapominają. Odpowiedzialnych bezpośrednio za Holokaust już nie ma. Jest za to odpowiedzialność spoczywająca na nas, by pamiętać o tragicznym losie milionów ludzi, by wyrobić w myślach społeczeństw taki sprzeciw wobec zbrodni na ludzkości, żeby nikt nigdy nie mógł tego powtórzyć.

  Problem w tym, że ludobójstwa powtarzają się, a nie omijają nawet XXI wieku. Czyli nie odrobiono należycie lekcji, a cierpienie i krew ofiar Holokaustu nie zabrzmiały nigdy wystarczająco głośno, aby to było znane każdemu.

  Niemieckie nazistowskie obozy masowej zagłady - to rzecz przerażająca, ile bólu i cierpienia tam zadano. A to nie ominęło także dzieci i młodzieży. Przemocą i zbrodnią odebrano im dzieciństwo, młodość, rodzeństwo i rodziców, życie.

  To jest najgorsze, że nie minęło nawet 100 lat od tych wydarzeń, a ignorancja społeczeństw wielu różnych krajów istnieje i rozmiar tragedii Holokaustu nie tkwi szczególnie w myślach nowych pokoleń. Albo bywają osoby, które uznają te wydarzenia za okazję do żartu czy nic szczególnego.

  źródło: image.shutterstock.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Polityka się nie zmienia, nadal najważniejsza jest kasa i własny krąg zainteresowań. Dzisiaj też świat przymyka oko na zbrodnie. Popatrz na wojnę na Ukrainie, popatrz na cały bliski wschód, Izrael. Jedna wielka hipokryzja współczesnych polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   a cierpienie i krew ofiar Holokaustu nie zabrzmiały nigdy wystarczająco głośno, aby to było znane każdemu.

   @Tolstoj-kot: No nie wiem, może zabrzmiały wystarczająco głośno by stać się dla niektórych inspiracją?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: nie zgadzam się z Tobą. Odpowiedzialni za Holokaust to naród niemiecki który wybrał AH i jego partię w wolnych i demokratycznych wyborach. Jest jeszcze dużo Niemców. Którzy brali udział w tych wyborach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: > ...a cierpienie i krew ofiar Holokaustu nie zabrzmiały nigdy wystarczająco głośno, aby to było znane każdemu.

   "Holokaust" to jest mały pryszcz, wobec totalnej zagłady Słowian (w tym Polaków) - o którym żaden mentalny potomek semickich koczowników, handlarzy-lichwiarzy, erotomanów, patologicznych kłamców-aferzystów-intrygantów, rabusiów i pastuchów z nieużytków lewantyńskiego półksiężyca nawet nie pomyśli. Tym bardziej nie pomyśli o tym bezczelny, amerykański Żyd, który nie chciał przyjąć własnych rodaków z objętej wojną Europy.

   źródło: straty wojenne.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiedzialni za Holokaust to naród niemiecki który wybrał AH i jego partię w wolnych i demokratycznych wyborach

   @luukasek: Chyba kpisz nazywając wybory w którym jedyną startującą partią było NSDAP wolnymi i demokratycznymi. To jakby nazwać "wolnymi i demokratycznymi" pierwsze powojenne polskie wybory.
   Ostatnimi wyborami Republiki Weimarskiej, które ostatecznie można by nazwać "pół-wolnymi" były te z marca 1933 roku w którym NSDAP nie zdobyła nawet połowy głosów.

 •  

  pokaż komentarz

  Piekła dla Polaków ciąg dalszy...

  źródło: zydswietochlowice.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  "Smierć żydów to była tragedia, metafizyka, spotkanie, dla polaków to tylko coś biologicznego"

  •  

   pokaż komentarz

   @hetyret: > "Smierć żydów to była tragedia, metafizyka, spotkanie, dla polaków to tylko coś biologicznego"

   Typowe myślenie egocetryka-rasisty z manią własnej (postulowanej) "wielkości". Syjonizm w czystej postaci, nie różni się w zasadzie niczym od hitleryzmu. Postuluje dokładnie tak samo jak i on, że "polaczki" to tylko podludzie i prawa do uczuć wyższych nie posiadają... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   http://zboj-szydlo.5v.pl/lechita/wykop.html
   http://szkola-filozoficzna1gb.5v.pl/syjonizmFB.jpg
   Tak prymitywnego narodku jak Żydzi, z tak zrytymi czerepami przez wojenną propagandę Izraela - to dłuuugo szukać.

   źródło: talmud-kampf.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @WolnyLechita: Tyle, że w Main Kampf nie ma nawet słowa o jakichś "polnische banditen".
   Tak co by dla zasady podeptać gówno-memy dla idiotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: > Tyle, że w Main Kampf nie ma nawet słowa o jakichś "polnische banditen".
   >Tak co by dla zasady podeptać gówno-memy dla idiotów.

   KOMENTARZ:
   Sposób argumentowania każdego szowinistycznego oszołoma, obojętnie jakiej "szkoły" jest bliźniaczo podobny.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Gdyby był nim np. rasistowski-syjonistyczny Żyd, zapewne napisałby coś takiego:
   "Tyle, że w Talmudzie nie ma słowa o jakichś "młodszych braciach w wierze". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Błachachacha !!!!!!!!!!!!!!!

   źródło: dziekujemy.jpg