•  

  pokaż komentarz

  Czyli jak przekroczę 50 maluchem to mi jeszcze zapłacą ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  To teraz karamy za jeżdżenie Lambo? xD To ja przekornie zapytam, jak wysoka powinna być kara za spowodowanie wypadku rządową limuzyną?

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: to tak, jakby za garnitur od Gucciego dawali więcej za przejście na czerwonym...

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1 no bez sensu, lepiej w łachmany sie ubrać i prawo nie obowiązuje

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: Nie, nie karamy za jazde Lambo, karamy proporcjonalnie do twoich zarobków żebyś jednakowo to odczuł jak inni.

  •  

   pokaż komentarz

   To teraz karamy za jeżdżenie Lambo? xD

   @kinasato: Czytałeś opis? Chodzi o wyższe mandaty dla osób bogatszych. Tak jak np. w Danii. Wysokość mandatu jest uzależniona od wysokości zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: uważasz, że teraz taryfikator jest sprawiedliwy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: zarobków czy dochodów? Są osoby, które dzięki lewym fakturom z przychodu 50k robią dochód 5k i jak go ukarać? Od 50k czy od 5k? Bo w świetle prawa on zarobił 5k ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: @apee: Słyszeliście kiedyś o punktach karnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: a jak inaczej musisz kolesia z kupą kasy do przestrzegania przepisów? Dla takiego 500zł to jak kupno batonika, lepiej pozap@????$ać sobie Lambo za 500zł mandatu niż przestrzegać przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: odpowiednie służby już będę to wiedzieć

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: po pierwsze to taką osobe by trzeba było ukarać za przestępstwo skarbowe, wykroczenie drogowe to jest przy tym pikuś

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: a jak ktoś w danym miesiącu wykaże straty (DG) to mu dopłacą % od straty przy złapaniu xD

  •  

   pokaż komentarz

   @be_happy: no a tym czasem spory % firm w Polsce wykazuje stroty, czyli państwo zamiast zabierać kase mandatem ma jeszcze im przelewać na konto? XD

   Jeżeli chcą coś takiego wprowadzić to powinni zacząć od początku i zapytać dlaczego ludzie uciekają z lewymi fakturami? (odp. Ilość i wysokość podatków w Polszy).

   Nie zaczynajmy budowy domu od wybierania mebli do jadalni tylko od wylania fundamentów xd

   Osobiście znam przykłady ludzi, którzy jeżdżą nową A8 (2019) rok i % mandat zapłącili by mniejszy niż janusz z 2,5k netto ;)

   Ale wtedy byłby kwik tych co najbardziej są za tym XD

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: nie za jeżdżenie lambo. Mandat ma zaboleć. A mandat 5000zł inaczej zaboli kogoś kto zarabia 3000zl netto miesięcznie, a inaczej kogoś kto zarabia 40 000zł netto miesięcznie. Rozsądnym jest uzależnienie mandatów od zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: ale to nie jest nic nienormalnego, że firma wykazuje strate - bierzesz kredyt inwestycyjny, to masz większe wydatki niż przychody, a za klika lat zwiększone dochody z inwestycji pozwolą ci spłacić kredyt. Wszędzie na świecie duży % firm wykazuje straty.

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: ty naprawdę wierzysz, że w tym kraju kombinatorów to każdy jeżdżący lamborgini pokazuje jakiekolwiek dochody? Musisz być wyjątkowo naiwnym człowiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @be_happy: działajmy tutaj w obrębie Jednoosobowych DG, które w Polszy żadko biorą takie kredyty, a nadal wykazują straty (ale przykład też dobry tylko w większych spółkach i firmach) i co w takiej sytuacji z mandatem? 0zł czy państwo dopłaca złapanemu?

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: to jaki sens ma posiadanie wyższych zarobków jak płaci się proporcjonalnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: gratuluję poziomu naiwności w kraju kombinatorów. Dużo osób tu jedzie na stracie bądź będąc bezrobotnymi mają taki poziom życia, żebyś się zdziwił, ale wiadomo temat chwytliwy dla motłochu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: zastosowac tego typu podzial ze bierzemy pod uwage zarowno dochody jak i auto. W teorii jest bezrobotny ale jezdzi autem za 200tys.? Jezeli ograniczymy sie do dochodow to nie zaplaci nic, co innego jakby zastosowac przelicznik wyliczany na podstawie wartosci auta. Bo nagle watpie ze bogaty kteracz zacznie jezdzic polonezem tylko po to zeby uwiarygodnic swoja historie a propo dochodow. A z drugiej strony biedak w aucie za 200tys. siedzial nie bedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramamon: ale co w związku z tym? Mamy nie ustanawiać jakiegoś prawa, bo część społeczeństwa łamie inne prawa lub jest pasożytem? ( ಠ_ಠ) Gdzie sens i logika w Twoim rozumowaniu to ja nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   a jak inaczej musisz kolesia z kupą kasy do przestrzegania przepisów?

   @nekosa: tak, jak absolutnie każdego - ograniczając jego wolność i każąc mu robić coś, czego nie chce. Upokorzenie działa na bogatych i biednych zawsze tak samo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: w twoim myśleniu logiki nie ma żadnej to na pewno. Tłumaczyć dalej nie ma sensu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   uważasz, że teraz taryfikator jest sprawiedliwy?

   @apee: nie, bo płacenie pieniędzy za zrobienie czegoś jest bez sensu, bo często odbiera się je przez to innym, którzy nie są winni tego np. że ojciec jest debilem. Za to można zmusić takiego barana jednego z drugim, żeby musiał zrobić coś ekstra i wciąż miał tyle samo kasy dla rodziny np. Kara powinna mieć charakter dydaktyczny, a nie zbójecki. Przymusowe prace mają jedynie sens.

  •  

   pokaż komentarz

   karamy proporcjonalnie do twoich zarobków

   @twerithc: Powodzenia we wprowadzaniu tego w kraju, gdzie ukrywanie dochodów to prawie sport narodowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramamon: widzę, że sam nie umiesz znaleźć sensu w swoich wypowiedziach, skoro nie umiesz ich obronić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ksiazeiktorn: Okej, teraz inaczej - auto jest na leasingu czyli nie jest jego, po prostu ma umowę, że może nim jeździć i co dalej w takim wypadku (baaardzo częstym swoją drogą)

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: tak tak teraz w dobie JPK wszyscy mają lewe faktury :D

  •  

   pokaż komentarz

   @rabbit82: nikt nie mówi o podrabianiu faktur xD Załóżmy taki przykład: (chciałbym, żeby to u mnie tak wyglądało xd)
   Mam DG z przychodem 10k / miesiąc (dla łatwego liczenia)
   Mam leasing na Audi A4 B9 2.0 Quattro (akurat znajomy ma to wiem ile płaci ;) ) 2550zł Brutto
   Kupuję w tym miesiącu telefon za 1,5k zł brutto
   Kolega kupuje komputer z fakturą na mnie (on nie ma DG) 3,5k brutto
   Ja Tankuję za 800zł brutto w tym miesiącu
   Moja mama tankuje (z fakturą na mnie oczywiście) 300zł brutto
   Mój brat i siostra w sumie tankują za 1200zł oczywiście faktura na mnie
   Mój tato wymienia akumulator i jakieś duperele w swoim aucie - 700zł brutto (faktura, a jakże na mnie :) )
   Doliczmy do tego ZUS (kwota odliczenia to jakieś 900zł)
   Doliczmy kursy / szkolenia (w końcu to usługowe DG) z 1000zł brutto

   Pytanie ile mam dochodu z 10K w tym miesiącu? Następny? Spoko dużo znajomych kupuje sprzęt i dla nich to rybka czy wezmą fakturę czy paragon :D

   Zebrać 7-8k kosztów to żaden problem jak jesteś jedyną osobą w rodzinie z DG, aż żal, że u mnie pół rodziny ma DG, wtedy mógłbym tak robić ;)

   Aż byś się zdziwił ile osób tak robi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: Ci co jeżdżą lambo mają wyj@#$ne, bo zarabiają grosze, albo nic. Beneficjenci socjalu nie zarabiają nic, więc wyj@#$ne. A ci co zap%$!!%@ają od rana do wieczora i starają się jakoś żyć, będą finansować ten cały burdel.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: jakim prawem? Już teraz płace wyższe podatki to jeszcze mandaty mam wyższe płacić ? Bo co ?!

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: bogaty człowiek tysiąckrotnie więcej dokłada do budżetu państwa, a ty chcesz go jeszcze dodatkowo karać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Shmit: Jak się nie umie jeździć to się siedzi w domu.

   @VeleiN: Jak to dodatkowo karać? Tylko wtedy gdy złamie przepisy. Jeżeli nie złamie przepisów to nie zapłaci żadnego mandatu, a więc mniej niż ktoś kto zarabia minimalną i złamie przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: dobrze, ale w takim razie niech dostaje priorytet w kolejce do lekarza, urzędu, czy przy wezwaniu policji

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: auto w leasingu nie ma wartości?

   Chciałbym zobaczyć ja osoba z Twojego przykłady tłumaczy się urzędowi skarbowemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: nie wiesz o czym piszesz. Wiele lat jeżdżę i dostaje mandat raz na 4-5 lat. Umiem jeździć w głos zabrałem bo nie podoba mi się to siedzenie w kieszeni tych którzy lepiej zarabiają. Prawo jest równe dla wszystkich podobno?

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: ma wartość, ale nie jest jego.... Ciekawe stwierdzenie - czyli auto w leasingu amortyzujesz sobie jako środek trwały, czy może ratę jako koszt uzyskania przychodu (wynajmujesz auto)? Nie chciałbym spotkać urzędnika, który interpretuje prawo na opak jak Ty ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: to samo. Widziales kiedys osobe faktycznie bezrobotna i niezarabiajaca wozaca sie autem w leasingu? Bo ja nie. Tak jak mowie, krotka pilka, jak nie wezmie sie pod uwage warrosci auta w przypadku gdy ktos robi na czarno to znowu ucierpia tylko Ci sprawiedliwi. Podobny przypadek z zycia wziety, krakowski zlobek, babka miala pierwszenstwo do zlobka panstwowego bo samotna matka i niepracujaca. Faktycznie dzieciaka przywozila codziennie wypasionym bmw, poobwieszana i wymalowana jak choinka. Bo zyje bez slubu z kolesiem co pracuje w niemczech i przesyla kase zeby ta mogla sobie wydac w galerii codziennie po odwiezieniu dzieciaka do zlobka. Po protestach rodzicow sa zapowiedziane zmiany w przyjmowaniu dzieci. Tu jest ta sama spiewka, nie wezmiesz pod uwage samego auta w ktorym siedzi delikwent to najwieksze cwaniaki beda sie smialy w twarz i tak naprawde ci co dzisiaj maja najbardziej gdzies dzisiaj mandaty, po ttch zmianach nadal beda mieli je gdzies. Krotka pilka, placisz wyzsza kwotw albo wg dochodow albo wyliczenia wartosci auta jakim jedziesz. Nie jakie posiadasz bo zaeaz bedzie ze to auto zony, szwagra, sasiada, tesciowej, znalazlem stalo przy drodze, dal mi bezdomny i umarl. Sasiad Ci pozyczyl na zakupy ferrari? No to moze na mandat tez Ci pozyczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: a na jednoosobowej DG musiałbyś dłuuugo przynosić straty, żeby Cię wezwali, nikt z moich znajomych, który tak robi nigdy nie dostał wezwania, a DG mamy każdy prawie po 10 lat :) Niektórzy nieźle kręcą i ciągle są albo na - albo na pogranicznu 0 :) US interesują tylko duże firmy i kary > 100k, dla mandatu 5-10k bez zawiadomienia nawet dupy nie ruszą :) + środki nie wpisane jako trwałe (komputer/telefon/monitor/paliwo itp) nie wymagają utylizacji ani wpisywania na ŚT, więc nikt nie jest w stanie Ci udowodnić, że to telefon dla kolegi, a nie, że go zniszczyłeś i wyrzuciłeś

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: W Norwegii nikogo nie obchodzi ile dokładasz się do budzetu, tam płacisz proporcjonalnie do zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   @ksiazeiktorn: no tak ale to powoduje drugi problem, już realny przykład na mnie:
   Ja zarabiający 9k netto wynajmuję mojemu ojcu Msutanga na weekend w ramach prezentu np na urodziny, bo zawsze chciał się takim przejechać (albo pożyczam mu swoje, bo jego się popsuło, a akurat musiał gdzieś jechać), zatrzymuje go policja, a chłop zarabia tylko 2,5k, a auto jest wypożyczone/leasing/moje i co w takiej sytuacji.

   Drugi przykład - co z Tirowcami? Ceny ciężarówek przekraczają grubo wartości aut osobowych z salonu, chłop zarabiający nawet sumując z kasą pod stołem z 8k ma płacić % od wartości ciężarówki szefa?

   Najwięcej kwiczenia mają Ci, co nie są świadomi jak bardzo zaszkodzą wszystkim dookoła i najczęściej samym sobie, bo ja zarabiasz 2k to takie mandaty też będą wyższe, a później KWIK "kurła jak to, przecież ja 2k zarabiam i 900zł mandatu? Kiedyś było 300!!! ZŁODZIEJE!"

   Zróbmy od razu średnie zarobki do dwóch pokoleń wstecz jak lecimy tak bardzo w kosmos z pierdzieleniem głupot xd

   To są zmiany, które tylko debile będą forsować i na nie głosować bez konkretnych szczegółów...

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: tak jak powiedzialem, przeciez pisalem co w kwestii pozyczania samochodu. Jak pozyczasz to jestes swiadomy raz ze ojciec moze auto rozbic a dwa ze moze zalapac mandat. Ojciec jak pozycza auto nie swoje to powinien brac pod uwage ze przekraczajac przepisy moze sie rozbic albo zlapie go drogowka. Rozumiem ze nie zaplacisz za ojca mandatu? No to ladny z Ciebie syn skoro w tej sytuacji widzisz sytuacje bez wyjscia.
   Tego typu przepisy nigdy nie sa jednopunktowe, maja sporo wylaczen itp. Ja mowie o rozwiazaniu kwestii samochodow zarejestrowanych jako auta osobowe, wiadomo ze autobus, tir, kombajn, poduszkowiec i lazik marsjanski nie moga byc liczone podobnie. Rozwiazac to mozna np stalymi kwotami w przyoadku takich czy innych pojazdow.
   A rozwiazywamie mandatow w ten sposob jest bardzo dobrze i zawsze najbardziej sie burza Ci co tak naprawde najbardziej ich stac. Ja tam nie mam z tym problemu. Mam auto z salonu i to nie z jakims najslabszym silnikiem. Mimo to nadwyzke mocy traktuje awaryjnie i nie spieszy mi sie na tyle zeby przekraczac przepisy. Zeby odwiedzic rodzicow moze przejechac ponad 400 km i godzina w te czy w te mnie nie zbawi. A nawet jesli to szczerze? Mam odpowiednie zarobki, na auto bylo mni stac to i wlasna glupote cxyli mandat jakos oplace. Pamietaj.bardzo czesto bieda to stan umyslu a nie faktyczne zarobki. Czy se zarabiasz 9, 20 czy 30k, wciaz mozesz pokazac swoim podejsciem ze tak naprawde jestes biedakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   no bez sensu, lepiej w łachmany sie ubrać i prawo nie obowiązuje

   @100cupsofcoffee: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   W pewnym województwie milicja zaniedbała plan wystawiania obywatelom mandatów, musi go nadrobić ale z drugiej strony z centrali przyszła dyrektywa aby przed pierwszym maja traktować ludzi w miare grzecznie, milicja przeszkoliła drogówkę jak postępować, plutonowy stosuje się do zaleceń, zatrzymuje samochód:
   - Dzień dobry obywatelu, ząbki pan dzisiaj mył?
   - Myłem
   - A samochód nieumyty , 50 zł mandaciku
   Skasował tak kilkadziesiąt samochodów wreszcie zatrzymuje wyjatkowo brudną syrenkę
   - Dzień dobry obywatelu, ząbki pan dzisiaj mył?
   - Nie myłem!!!
   - A to bardzo przepraszam, prosze jechać

  •  

   pokaż komentarz

   @ksiazeiktorn: przecież ja nie mówię o sobie, że mnie nie stać xD. To teraz robimy prawo dla jednych i prawo dla drugich? To jaka to sprawiedliwość czy równość wobec prawa? Jestem przygotowany, że może rozbić auto - po to kupuje się AC i się nie martwi - Assistance i auto zastępcze + naprawa z ubezpieczenia. Ale dlaczego chłop ma płacić, bo pożyczył auto, które jest droższe od jego własnego? Powoduje to, że jest lepszy? Ma "większy majątek" więc ma więcej płacić? Wytłumacz dlaczego takiego chcesz karać za to?

   Mnie jako syna nie oceniaj, bo akurat mój ojciec jeździ moim poprzednim autem - za dobre i za pewne, żeby sprzedawać. Co do płacenia za mandat, to dla kogo ma być to w końcu kara? Dla mnie, że dałem auto ojcu czy ojca, że przekroczył prędkość ale moim autem?

   Nie ośmieszaj się, to gówno prawo, które nie wejdzie na pewno, ze względu na dysproporcje i niesprawiedliwość, którą by wprowadziło.

   Typowo polackie myślenie - mam mniej to zabiorę tym co mają więcej.

   Podnieść punkty w mandatach i jeżeli nadal jeździ po odebraniu prawka to sąd wymierzy karę odnosząc się do całego majątku (tak jak to wygląda teraz) to będzie najlepszym rozwiązaniem. Dziwne, że bogaci zawsze martwią się o punkty i wyj@?#ne w kasę - całkowicie odwrotnie do biedniejszych od nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: nieważne czyj. Jechałeś nim to płac od wartości.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: aha, okej, to teraz zapodam Ci tylko stary tekst, który byłbyprawdziwy po wprowadzeniu tego "Populacja kierowców autobusów i tramwajów zmniejsza się" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: to oni nie jedzą? Nie kupują nic prywatnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: albo przestali łamać przepisy. Ja to bym za każde przewinienie zabierał prawo i pojazd. Szybko by się nauczyli jeździć.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: jeżdżą, ale tak samo mogą przejechać na czerwonym świetle bo akurat niezdążyli i wtedy ile im zabierzesz? 5% wartości autobusu? Hmm, chłop, który zarabia z 4k płaci 35k mandatu, ciekawe ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek to niech nie jeżdżą na czerwonym świetle. Można tez wyłączyć kierowców autobusów z tego systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: ooo czyli prawo i drugie prawo? niezłe XD

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: i co z tego? Sprowadzasz sprawę do jakiegoś głupiego absurdu a sprawa jest prosta. Jak ktoś ile zap!@?!@@a drogim autem to misi ponieść adekwatna karę.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: dorzućmy jeszcze do tego worka, kierowców lawet - płacą nie tylko od ciągnika ale i od każdego auta na pace jak już lecimy tak daleko.

   Swoją drogą fajnie by wyglądał policjant, który na bieżąco liczy wartość auta w zależności od rys i uszkodzeń na bieżąco dla każdego. Ilość łapanych osób ostro by spadła ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: bo sama sprawa jest absurdalna i bez sensu. Tak samo jak pierwszeństwo pieszego zawsze. Ludzie nie widzą problemów, które generuje tak dziurawe prawo pisane na kolanie bez szczegółów. Co kilka lat tak jest, jak z odbieraniem prawa jazdy przez policje przy przekroczeniu prędkości >50km/h w zabudowanym, przez kilka miesięcy jak nie miałeś przy sobie blankietu to Ci zabrać nie mogli xD

   Powodzenia w płaceniu za takie mandaty, ile % za np 30km/h za dużo? 20% wartości auta? w moim przypadku to jakieś 9000zł bo auto warte (według OTOMOTO) średnio 45k, a u Ciebie jak - z 3000, 5000, 10000 zł? Ciekawe kto będzie kwiczał bardziej, bogaci czy biedniejsi, którzy częściej są łapani ;)

   A jak ktoś ma gruza za 3k to też taki sam % czy wtedy więcej, bo auto tanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: po co na bieżąco liczyć? Zostajesz zatrzymany a za tydzień dostajesz rozliczenie i płacisz.

   Powodzenia w płaceniu za takie mandaty, ile % za na 30km/h? 20% wartości auta? w moim przypadku to jakieś 9000zł bo auto warte (według OTOMOTO) średnio 45k, a u Ciebie jak - z 3000zł? Ciekawe kto będzie kwiczał bardziej, bogaci czy biedniejsi, którzy częściej są łapani ;)

   @szdunek: mam proste rozwiązanie. Nie przekraczaj prędkości ani nie łam innych przepisów a zapłacisz całe 0.

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: ano widzisz taka to sprawiedliwosc, w prowadzisz takie zapisy to będzie ze jest niesprawiedliwie, nie wprowadzisz i zostawisz jak jest teraz i tez jest niesprawiedliwie. Najdziwniejsze w tym wszystkim nie jest prawo a to ze sa kraje na zachodzie i polnocy gdzie obowiazuja rozne przepisy, i te na wzor naszych obecnych jak i te gdzie kary sa wprost proporcjonalne do zarobkow i w zadnym z tych krajow nie ma wielkiego placzu o niesprawiedliwosc, duzo wiecej ludzi jezdzi zgodnie z przepisami i na drogach jest bezpieczniej. Jakby zawsze mialo byc sprawiedliwie spolecznie to trzeba by z miejsca juz teraz pozmieniac polowe przepisow a i tak (zwlaszcza w polsce) zawsze znajda sie grupy omijajace te przepisy i ludzie ktorzy beda uwazac ze dany przepis jest niesprawiedliwy.
   Punkty sa sprawiedliwe o ile nie mamy na mysli najbogatszej kasty w tym kraju, nie oszukujmy sie ale czasami probujac wlepic takiemu mandat dziwnym trafem pan kraweznik dostanie propozycje zapomnienia o calej sprawie albo wylecenia z roboty. Punkty sa dla tych co nie maja daleko rozwinietych znajomosci w wyzszych kregach ani znajomych/rodziny w policji albo sami w tej formacji sluza. A z mandatow przynajmniej teoretycznie idzie na nasze piekne serowe drogi.
   Zawsze mozna wprowadzic ze w przypadku kiedy auto nie jest Twoje to punkty ida dla Ciebie a mandat dla wlasciciela jak dzisiaj z fotoradarami, teraz juz jest tak ze jak sie nie wykrecisz typowo sylwetka osoby na zdjeciu za kierownica to placi wlasciciel auta, dosyc to moim zdaniem sluszne. Ale tez kazdy powie ze niesprawiedliwe. Mnie bardziej niz to czy sprawiedliwe czy nie interesuje to czy skuteczne i czy bedzie mniejsza szansa ze jak bede sobie jechal grzecznie zgodnie z przepisami to nie zgine przez jakiegos idiote co zamyka budzik. Jak ma zginac jedna osoba mniej dziennie to moge zaplacic nawet mandat za siostre ktorej pozyczylem auto. Nastepnym razem nie pozycze a noze xhociaz jedna osoba wiecej dozyje nastepnego dnia.
   Ogolnie czekam z utesknieniem jak nowe auta same beda ograniczaly predkosc do predkosci dozwolonej. W tej kwestii tez jest kwik i bedzie. Mnie interesuje tylko to zeby bylo bezpieczniej niz jest dzisiaj, nawet jak ma byc to dla kogos mniej sprawiedliwe. Nawet jesli ta niesprawiedliwosc dotknie mnie osobiscie.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: XD dobra dobra, zachowujesz się jakbyś nigdy mandatu nie dostał. Ustalenie wartości auta wymaga jego oględzin, a nie sprawdzenia na OTOMOTO czy innym serwisie ile jest warte. Wszystko ma znaczenie - silnik, wyposażenie karoseria. Jak będę miał najmocniejsze BMW 5 z dołożonymi wszystkimi pakietami to jest warte pewnie o 50-60% więcej niż ten sam model bez tego. Jak to obliczą? Rzeczoznawca za każdym mandatem? To już pokazuje, że coś takiego nigdy nie wejdzie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ksiazeiktorn: ale właśnie teraz jest sprawiedliwie - karamy każdego tak samo. Ty piszesz o równości, a to już zupełnie co innego.

   Co do zaostrzenia przepisów to 100% racja, że się przyda bo obecny taryfikator był pisany X lat temu i zarobki się zmieniły, ale sprawiedliwość polega na czym innym, a nie przywilejowaniu niektórych bo "mają tańsze auto".

   Podniesienie punktów za mandaty np x2 albo x3 (aż sam się dziwię, że to mówię, bo już bym stracił pewnie prawko z raz za te wszystkie parkowania) + ostrzejsze kary włączając z pewnym więzeniem za jazdę z odebranym/brakiem prawa jazdy. Ale nie zaglądajmy ludziom do kieszeni, bo to zawsze się źle kończy dla uczciwych, a nie dla bogatych.

   Bardziej bogatego zaboli 3 miesiące pudła niż 5000zł mniej w portfelu ;)

   Co do ograniczników fajnie, ale u nas będzie za 10-15 lat dopiero standardem - sprawdź średni wiek auta w Polsce (mało osób stać na nowe auto), a Ci, którzy chcą zap$@?$@@ać to i tak kupują kilkuletnie ale najmocniejsze wersje.

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: dostałem raz na 14 lat jazdy. Przecież to nie musi być dokładne. Naprawdę szukasz dziury tam gdzie jej nie ma. Ale tak jak mówię. Ja bym zabierał prawko i auto na przykład na miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: patrz mój komentarz wyżej. Auta nie mogą Ci odebrać, bo jest twoją własnością prywatną, tak samo jakby za zakłócenie ciszy nocnej chcieli Ci mieszkanie na tydzień zabrać... Co do prawka to jasne, ale nie na zasadzie "o 10km/h za dużo oddej prawko" ale podnieść 3-krotnie punkty i zaostrzyć bardziej kary za jazdę bez uprawnień.

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: Odpowiednia ustawa i będą mogli. Tak jak jest być nie może bo ludzie z kasa kpią sobie z aktualnych mandatów.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: ehhh niewyuczalny naród. Ile razu już była zmiana, że "ma dotknąć najbogatszych" a Ci zawsze znajdowali sposób, żeby to ominąć? Tak będzie teraz i nie ma co się łudzić, że będzie inaczej. Najbardziej po dupie dostaną uczciwi, którym zdarzy się moment słabości. Ale dobra niech tak będzie, do pierwszego mandatu będziesz za tym, a później będziesz baardzo żałował. Powodzenia ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: a ok. To należy się poddać i nie robić nic. Niech dalej sobie kpią. To jest krok w dobrą stronę. Nie wiem dlaczego miałbym się martwić tymi co łamią przepisy i stwarzają zagrożenie. Niech tego nie robią i nei będą mieli problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: Zacytuję sam siebię:

   Co do zaostrzenia przepisów to 100% racja, że się przyda bo obecny taryfikator był pisany X lat temu i zarobki się zmieniły, ale sprawiedliwość polega na czym innym, a nie przywilejowaniu niektórych bo "mają tańsze auto".
   Podniesienie punktów za mandaty np x2 albo x3 (aż sam się dziwię, że to mówię, bo już bym stracił pewnie prawko z raz za te wszystkie parkowania) + ostrzejsze kary włączając z pewnym więzeniem za jazdę z odebranym/brakiem prawa jazdy. Ale nie zaglądajmy ludziom do kieszeni, bo to zawsze się źle kończy dla uczciwych, a nie dla bogatych.
   Bardziej bogatego zaboli 3 miesiące pudła niż 5000zł mniej w portfelu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: wtedy jest to i sprawiedliwe i dotkliwe - i Ty, i ja i bogaty typ mamy taką samą dotkliwą karę za łamanie przepisów

  •  

   pokaż komentarz

   Bardziej bogatego zaboli 3 miesiące pudła niż 5000zł mniej w portfelu

   @szdunek: beznadziejna propozycja. Więzienie powinno być ostatecznością.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: XD wcześniej "mniej osób zginie", a teraz "ostateczność"? Dobre widać, że nie czytasz całości albo nie rozumiesz co się do Ciebie pisze. Przekroczenie o 50km/h przy podniesieniu punktów x3 powoduje odebranie prawka na miejscu, następnie jeżeli pojedzie bez niego to sąd + pewne odebranie wolności na krótki okres. To jest ostateczność? Lepiej doj?$%ć typowi, który pół życia odkładał na starego mustanga o wartości 50-60k mandat 5 tysięcy przy wypłacie 3k / miesiąc. Rzeczywiście dobra opcja XD

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: oczywiście, że lepiej. Kara więzienia powinna być za ciężko przewinienia i dopiero jak kary finansowe nie działają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: mieszkam w Danii 10 lat i pierwsze słyszę aby mandaty uzależnione były od wysokości zarobków, a płaciłem już 3 za przekroczenie prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°) liczony jest % o ile się przekroczyło dozwoloną prędkość, nic poza tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: XD dobra, kończę z Tobą pisać, bo to bez sensu - zamiast karać ludzi po równo to Ty chcesz po prostu zostawić jak jest tylko doj@?#ć jeszcze bardziej biedniejszym. 3maj się i liczę na rozsądek jak już to przemyślisz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @twerithc: No i? To że w Norwegii jest zj$$%ne i niesprawiedliwe prawo to nie znaczy że i u nas ma być

  •  

   pokaż komentarz

   @szdunek: ale ja chcę karać ludzi po równo ale nie więzieniem bo nie o to w tym chodzi. Ja chcę aby ludzie tracili prawka i samochody bo ich brak rzeczywiście zaboli. W jaki sposób to doj??#@ biedniejszych? Ty rozumiesz, że jak nie łamiesz przepisów to nic Ciebie nie boli? Zakładasz, że wszyscy muszą łamać przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nekosa: Czy w takim razie lepiej zarabiający otrzymają proporcjonalnie większy wpływ np. na wybory powszechne? Czyli czy waga ich głosów powinna być większa, niż waga głosu gołodupca?

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: gdzie niby jest napisane, że jest / będzie kara za jeżdżeniem lambo?

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: Nie, nie karamy za jazde Lambo, karamy proporcjonalnie do twoich zarobków żebyś jednakowo to odczuł jak inni

   @twerithc: A czy proporcjonalnie do zarobków moge tez w innych aspektach być traktowana? Np. opieka medyczna też powinna być dla mnie "wieksza" w końcu więcej płace.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: A czy osoba zarabiająca 100k odczuwa w takim samym stopniu przekroczenie prędkości o 50 km/h jak osoba zarabiająca 2k?
   Prawo ma być równe, czyli konsekwencje jego łamania mają być w miarę równie bolesne, a jak milioner płaci 500 zł mandatu, to jest śmiech a nie kara i wie że może dalej łamać prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: a punkty i odbieranie uprawnień? Chyba to jest bardziej dotkliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Znowu pudło, osoba zarabiająca w cholerę może sobie jeździć taksówkami i tak, do tego granica utraty uprawnień jest śmiesznie wysoka, żeby stracić prawko to trzeba naprawdę stworzyć gigantyczne zagrożenie.
   Osoba która przekracza prędkość o 30 km/h i zarabia 30k/mies stwarza takie same zagrożenie jak osoba która przekracza o 30 km/h i zarabia 3k/mies, jednak kara jest zupełnie nieproporcjonalnie dotkliwa.

  •  

   pokaż komentarz

   To teraz karamy za jeżdżenie Lambo?

   @kinasato: Kara jest za złamanie przepisów a nie za posiadanie lambo, nie manipuluj i tak kara powinna być proporcjonalna do zarobków.

  • więcej komentarzy(71)

 •  

  pokaż komentarz

  Powinna byc stala kwota za mniej grozne przewinienia (jak np. przekroczenie predkosci o 10kmh),a za najgorsze gowna procent np z ostatniego PITu lub wyplaty (w zaleznosci co wiecej).

  Gdy delikwent nie wykazuje dochodu albo wozi sie sporo drozszym autem od 'niby dochodow' to zakladac, ze klamie i brac wiecej.

 •  

  pokaż komentarz

  Był już taki pomysł kilka lat temu. Został zjechany gdzie tylko się da. Typowo komuszy pomysł. Nie ważne, że zarabiasz więcej, zrównają cię tak, że nawet w sklepie będziesz płacił 1000 zł za chleb bo zarabiasz więcej i ch...j w to, że całe życie na to pracowałeś i się starałeś by być lepszym człowiekiem. Popełnisz błąd na drodze (zdarza się) i cię doj...bią bo to państwo decyduje jakim człowiekiem jesteś a nie to ile życia musiałeś poświęcić by osiągnąć sukces. Bój się polaczku i lepiej zostań biednym by łatwiej było nam tobą sterować. Państwo nasze ukochane za pracę każące w d... nas walące. (-‸ლ)

1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 następna