•  

  pokaż komentarz

  Problemem jest coraz niższy wiek inicjacji internetowej. Niedługo 4 latki będą wypisywać swoje mądrości i zaśmiecać internet.

  •  

   pokaż komentarz

   @PIAN--A_A--KTYWNA: Chciałbym, żeby to była prawda. Rzeczywistość jest kompletnie inna i nie ma nic wspólnego z wiekiem, ludzie czują po prostu, że w internecie mogą napisać wszystko i nie poniosą z tego powodu żadnej konsekwencji i w sumie poza poważnymi przypadkami, taka jest prawda.
   Taka jest po prostu ludzka natura, że jak nie trzeba już rozmawiać z kimś bezpośrednio, to nikt nie boi się pisać głupot.

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie czują po prostu, że w internecie mogą napisać wszystko i nie poniosą z tego powodu żadnej konsekwencji i w sumie poza poważnymi przypadkami, taka jest prawda.

   @Murasame:
   M y

   c h c e m y

   c e n z u r y

  •  

   pokaż komentarz

   Niedługo 4 latki będą wypisywać swoje mądrości i zaśmiecać internet.

   @PIAN--A_A--KTYWNA: W takim wieku o pisanie jeszcze trudno, chyba że będą dyktować do translatora mowy na tekst (co z resztą widziałem u młodszych), ale akurat 4 latki w necie siedzą już od dawna. Widziałem wiele gówniaków znajomych w takim wieku lub niewiele starszych wychowywanych na zasadzie "masz tableta i nie zawracaj dupy".
   A potem rośnie takie durne zombie bez wyobraźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @PIAN--A_A--KTYWNA: bo kazdy mówi nie słychać madrych głosów tylko dudniecie debili -net kiedy godzina kosztowała 5,20 czy potem 3,60 to była oaza szlachty ale nie tej co dzis pisze ze nie pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Wystarczy wejść na grupę na fb w której nie ma zasad... bez cenzury. Ludzie ze zdjęciami profilowymi z imieniem i nazwiskiem (nierzadko że swoimi dziećmi) zachowują się jak poj%!?ni. Wychodzi najgorsze wtedy. Bo bez cenzury. IQ 40.

  •  

   pokaż komentarz

   Taka jest po prostu ludzka natura, że jak nie trzeba już rozmawiać z kimś bezpośrednio, to nikt nie boi się pisać głupot.

   @Murasame: Nie rozmawiamy bezpośrednio, jakoś nie widzę abyś wypisywała głupoty. Jesteś nieludzka? ;) W realnym świecie również występują idioci których należy ignorować, izolować tylko niebezpiecznych. Nie popadajmy w cenzurę.

  •  

   pokaż komentarz

   Problemem jest coraz niższy wiek inicjacji internetowej. Niedługo 4 latki będą wypisywać swoje mądrości i zaśmiecać internet.

   @PIAN--A_A--KTYWNA: Do tego przy kazdym nicku powinien być dopisany wiek, zeby wiadome bylo kgoo ignorować. Pod tym wzgledem wypokowy profil na fb jest lepszy

  •  

   pokaż komentarz

   @Floyt: No zależy gdzie ;) . Ja w wieku 3-4 lat już czytałem i +/- pisałem na kompie (ręcznie dopiero w wieku 6.).

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: I bardzo dobrze że tak jest, ostatni bastion wolności słowa.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego przy kazdym nicku powinien być dopisany wiek, zeby wiadome bylo kgoo ignorować.

   @lastro: ok, boomer.
   BTW za 3 dni internet skonczy 50-tkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nieco ponad 50 lat temu, 29 października 1969 r., z pokoju na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles przez studenta Charleya Kline'a została wysłana pierwsza w dziejach internetu wiadomość. W ciągu następnych kilkudziesięciu lat ARPANET, tajny projekt rządu Stanów Zjednoczonych, wyewoluował w dobrze nam dzisiaj znany internet.

  •  

   pokaż komentarz

   @PIAN--A_A--KTYWNA:

   Problemem jest coraz niższy wiek inicjacji internetowej. Niedługo 4 latki będą wypisywać swoje mądrości i zaśmiecać internet.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   ok, boomer.

   @Naturmensch: To jakaś nowa gadka gimbusów, ktora ma obrazić starszych? Już ktoryś raz to widze na wypoku

  •  

   pokaż komentarz

   @PIAN--A_A--KTYWNA: Bawi jak to w teorii miało wyglądać.
   Miało być łączenie ludzi z dwóch różnych krańcach ziemi a zamiast tego mamy wzajemny hejt i nienawiść.
   Miała być wolność słowa, a mamy monopol korporacji.
   Czyli klasycznie idea piękna ale ludzie zawiedli.

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: jak by przy każdym nicku był podany wiek, to tylko byśmy się dowiedzieli że niezależnie od wieku można być przeraźliwie głupim. Przekonanie że człowiek im starszy tym mądrzejszy to mit sprawiający jedynie że niektórym ego rośnie do gigantycznych rozmiarów i gadają wszystko co im ślina na język przyniesie, bo są pewni że skoro mają tyle lat to muszą mieć rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Federal: A ile masz lat?
   Raczej doweidzielibyśmy sie, że życiowe rady 14 latków nie mają sensu, bo są oparte na tym co czytają na wypoku

   Człowiek im starszy tym mądrzejszy to mit? Gdzie tak powiedziano? Raczej każdy z wiekiem mądrzeje, co nie znaczy ze jeden 32 latek jest automatycznie mądrzejszy od innego 31 latka, ale raczej z wieiem ejst madrzejszy od siebie samego. W każdym razie ja odnosiłem sie do gimbazy. Wiedząc że poczua cie 14latek już wiesz ze nie ma sensu go słuchać

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: trochę mam, mimo to mam w sobie na tyle pokory by nie wypowiadać się na tematy, o których nie mam pojęcia. Albo wszyscy ujawniamy swój wiek, albo nikt - jak tylko jedna strona odkrywa karty to nie ma to sensu, bo skąd mieć pewność że ten drugi mówi prawdę? Tu, w internecie kłamie się najłatwiej i przeważnie bez konsekwencji dla siebie, za to konsekwencje ponoszą inni, bo są często zmanipulowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: tak naprawdę przyczyna jest zgoła inna- rozpowszechnienie internetu- bo gdyby problemem była anonimowość to facebook nie byłby siedliskiem raka takim jakim jest tylko farmą trollkont (jeszcze większa). Ludzie zależnie od pozycji ekonomiczno-społecznej żyją w społecznościach (z grubsza) podobnych intelektualnie- będąc studentem ambitnej uczelni z reguły nie masz kontaktu z patologicznymi osobami z osiedli socjalnych, Pracując na produkcji rzadko masz kontakt z pracownikiem naukowym itd. Problem polega na tym, ze niższych warstw z reguły jest więcej, ale do niedawna nie miały one tak powszechnego dostępu- wiec nawet jak ktoś „głupszy” był w internecie to nie bardzo miał możliwość łączenia sie w grupy. Teraz to się zmienia bo w zasadzie internet jest uznawany prawie za rzecz pierwszej potrzeby.

   pokaż spoiler Co nie zmienia faktu, ze nadal możesz samemu sobie filtrować treści i korzystać z internetu w sposób „zgodny” z pierwotnymi założeniami- poszerzać wiedzę, dzielić się nią, pomagać innym- a tym ludziom o innym sposobie myślenia po prostu dać się zająć sobą- tak jak to działa w rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: Wiek nie ma najmniejszego związku z mądrością, tak samo jak osobiste doświwadczenie często nie wplywa na jakoś udzielanych rad - na tej samej zasadzie, na ktorej nie trzeba przezyc tego samego co pacjent, zeby byc dobrym psychologiem - wystarczy empatia i praktyczne przygotowanie, a więc wiedza. Jedyne co mozesz nabyc z wiekiem to jakis zestaw doswiadczen, nie wiedza i inteligencja, by byc w stanie dobrze go wykorzystac

  •  

   pokaż komentarz

   Wiek nie ma najmniejszego związku z mądrością

   @wespazjan: Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Logiki tu nie ma. Czyli jakieś badania?
   Tak czy owak nie rozumiesz tego co napisałem. Spieranie sie w tematach politycznych, życiowych czy ogolnie wysłuchiwanie porad od gimbusow, jest tylko stratą czasu. Gowno przeżyli, a na dodatek wszystko idealizują. A swoją wiedze życiową czerpią z wypoku. Poza tym mózg sie rozwija, a człowiek sie uczy roznych rzeczy idąc przez życie, wiec nie wmawiaj mi takch totalnych głupot, że wiek nie ma znaczenia. Cały czas mowie o wieku gimbusiarskim lub na początku dwudziestki. Pozniej juz wiek ma coraz mniejsze znaczenie jesli chodzi o "mądrosć" ale tylko porownując osoby dojrzałe

  •  

   pokaż komentarz

   @lastro: Tak, wiek nie ma znaczenia, czlowiek najsprawniej przetwarza informacje wlasnie około dwudziestki i zapewniam cię, że nie wszyscy nastolatkowie sa tacy sami, tak samo jak wszyscy ludzie w innych grupach wiekowych. Bardzo bije od ciebie poczucie wyzszosci i nie calkiem rozumiem, gdzie nie widzisz logiki. Dokladnie to samo moglbym powiedziec o twoich wypowiedziach, ale tego nie robię, bo lepiej podac konkretniejsze kontrargumenty. Dzici i nastolatki rozwijają sie tez tak dynamicznie, ze miedzy trzynasto a siedemnastolatkiem będzie naorawdę ogromna roznica, a czlowiek dwudziestojednoletni jest juz niemal w pelni uksztaltowany. Akurat mam pod reką wykres, jak widac wiedzy dwudziesto i takimi trzydziestolatkami wcale nie ma duzych roznic w umiejetnosciach poznawczych. Inteligencja a wiec i mądrosc nie jest powiazana z wiekiem, tylko wlasnymi zdolnosciami jednostki i kropka

   źródło: 1_ccb0bgIqgebwJWTdMGMXXQ.png

  •  

   pokaż komentarz

   @wespazjan: Co ty chcesz mi udowodnić tym obrazkiem? Tylko udowadniasz że mam racje, bo na tym wykresie nawet nie został uwzględniony wiek poniżej 25 roku życia, co zapewne oznacza, że gimby nie doszły jeszcze do optymalnej wersji..

   Czy ty naprawde chcesz mi wmócić, że gimbusy posiadają mądrość dzięki której mogą doradzać starszym? xD

   Nie musisz mnie zapewniać ze wszyscy nastolatkowie są tacy sami, bo to oczywiste, tak samo jak i starsi, co wciaż nie znaczy ze gimby nie są dziecinne, mają doświadczenia, praktyczną wiedzy i całkiem rozwinięty mózg. Może od razu sprobuj mi udowodnić, ze dziecko 8 letnie może być mądrzejsze od swojego 40 letniego ojca, bo przecież na wykresie zobaczyłeś, że człowiekowi wraz z wiekiem pogarsza sie sprawność mózgu. Ta sama analogia.
   I nawet nie spróbowałeś wziąć pod uwage choćby tak podstawowego czynnika jak doświadczenie i wiedza, dzięki czemu włąsnie człowiek sie rozwija, potrafi sprawniej przetwarzać otaczającą go rzeczywistość i odpowiednio reagować na różne sytuacje i trzeźwiej patrzy na świat. Przecież w wieku gimbusowsko średnioszkolnym, czy anwet jeszcze w trakcie studiów, wszystko sie idealizuje + żyje marzeniami.

   Ciekawe, że głowy panstwa nie biorą sobie za doradców, potężnych 20latków, albo dlaczego w ogole to 20latkowie nie rządzą światem. Przecież na wykresie pisze, że 26 latek już jest mniej sprawy

 •  

  pokaż komentarz

  To jak wygląda sieć obecnie albo raczej do jakich celów jest wykorzystywana przez większość ludzi to nic innego jak lustro (może trochę czarne) w którym odbija się to jak wygląda obecne społeczeństwo.

  To też nie jest tak że ktoś zły sobie to tak wymyślił i wprowadził. Obecna sytuacja w jakiej się sieć znalazła to był długi proces. Od pomysłu przez realizacje po wyciągnięcie wniosków i powtórzenie tego schematu wile razy. Gdyby jakiś pomysł nie spotkał się z społeczną aprobatą został by porzucony i to wszystko obrało by nieco inny kierunek. Więc sieć jest taka jak ludzie w niej przebywający, którzy podejmowali decyzje, świadomie lub nie ale to wciąż ich decyzje.

  Oczywista sprawa ale mało kto zdaje się być tego świadomym na co dzień, że to jak wygląda nas otaczający świat zależy głównie od nas samych. Wystarczy się rozejrzeć do okola w realnym świecie. Wszystko co nas otacza zostało stworzone przez człowieka. Mało co jest czysto naturalne. Ktoś to stworzył wymyślił i wprowadził.

  Gdyby teraz w realnym świecie przeciętny człowiek dajmy na to miał być tak atakowany reklamą jak w sieci to pojawiły by się głosy oburzenia, akty wandalizmu, ludzie najzwyczajniej przestali by korzystać z usługi która tak im śmieci itp. Nie bez powodu niszczenie np. plakatów wyborczych jest prawnie karalne ale i z drugiej strony nieposprzątanie go po wyborach też. A w sieci? Nawet naprawdę ważne wydarzenia bywają pomijane i przechodzą bez większego echa bo ludzie wybierają chyba mniejsze zło, bo brak alternatyw albo z lenistwa.

  Skoro takie social media faktycznie robią złe rzeczy to czemu ludzie ciągle przy nich trwają? Normalnym rozwiązaniem było by powstanie klona pozbawionego tych wad albo chociaż tak zmienionego żeby te wady zniwelować. I tu ludzie musieli by znowu wybrać. Jestem przekonany że wybrali by źle. Czyli trwali przy starym i udawali nieświadomych problemu. Ale to ich wybór i należy go uszanować.

  •  

   pokaż komentarz

   To jak wygląda sieć obecnie albo raczej do jakich celów jest wykorzystywana przez większość ludzi to nic innego jak lustro (może trochę czarne) w którym odbija się to jak wygląda obecne społeczeństwo.

   @mrq: tyle, że tu można też parafrazować Nietzschego i gdy ludzie patrzą w tą otchłań internetu, ona patrzy w nich, bo internet nie tylko odbija rzeczywistość, ale też ją w dużej części kształtuje.

   Już widać znaczące zmiany między ludźmi wychowanymi przed erą ogólnodostępnego internetu, wyznaczaną przez datę premiery pierwszego iPhona (2007) a po niej.

   Internet sam w sobie tak nie wpłynął na ludzi, jak bycie online przez całą dobę dzięki smartfonom.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrq: Ludzie wybrali social media, bo mogą tam stworzyć swoją lepszą (fałszywą) wersję siebie. Możesz pokazać innym tylko to, co chcesz żeby zobaczyli - korzystne zdjęcia, zmodyfikowane historie, pozytywne wydarzenia z życia itd. Ludzie stworzyli swoje awatary, którymi wchodzą w interakcje z innymi awatarami. W ten sposób festiwal obłudy napędza się sam, a ludziom jest wygodnie w tych bańkach. Krytyka została nazwana hejtem i szybko jest usuwana, żeby przypadkiem komuś ta bańka nie pękła.

   Jeżeli wpakujesz się w ten świat bez awataru, to popadniesz w depresję, bo wszyscy dookoła są piękni, mądrzy, bogaci, bez problemów i trosk.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrq: żeby szanować wybór trzeba go najpierw mieć. Obecnie wyboru nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs: Na prawdę nie dostrzegasz możliwości jakie masz?

   Nigdy nie korzystałem z fb prywatnie nie miałem takiej potrzeby ale razem z moimi dobrymi znajomymi (mam ich z 4 czy 5) prześlijmy długą drogę komunikatorów - irc, o2 (był taki komunikator czy mi się coś już pomyliło?), gg, wtw, teamspeak, steam, slack itp.

   Rozwiązanie zawsze jakieś jest. A ochrona danych no najlepiej ich nie generować albo zdawać sobie sprawę co się generuje. Ja wychowałem się na naprawdę wolnym necie :) został mi odruch sprawdzania co wysyłam co odbieram.

   Używam zmienionego pliku host https://someonewhocares.org/hosts/, DDG jako wyszukiwarki, FF a do wszelkiego syfu TORa. W sieci mnie raczej nie znajdziesz bo nie mam takiej potrzeby. I to jest mój wybór.

 •  

  pokaż komentarz

  wstydzic powinni sie odpowiedzialni za taki stan rzeczy.

 •  

  pokaż komentarz

  też jestem zdania, że obecnie mentalnie sp!!@@$@ona społeczność to wynik tego w jaki sposób i czym jest dzisiaj internet. Głównym tego powodem są te całe social media które otumaniły wszystkich w koło. Cały ten martketing, reklama i inne tego typu syfy to rak dla każdej technologii która w założeniu ma być czymś czym się nie staje, gdy dopadnie ją ta ... choroba.
  Dużo by pisać :(

  •  

   pokaż komentarz

   @serafin7: Nie przewidzieli ze sie pojawi Troletariat(Nie ma pomylki Trol Troletariat).Takze tak to wyglada.

  •  

   pokaż komentarz

   @serafin7: to po co używać ‚mediów społecznościowych’, które nie są ani mediami, ani społecznościami?

   Co do internetu, to 99% dostępnych ad hoc treści to spam zawalony reklamami. Dopiero świadome wyszukiwanie umożliwia filtrację tego chłamu, choć i z tym już coraz trudniej.

   Dla mnie nie ma problemu. Internet jest taki, jaki chcecie żeby był. Chcecie FB to macie, chcecie kupować na Allegro to kupujecie itd. Nic nie jest robione obok was, tylko oczekiwań konsumentów. To prosta zasada.

  •  

   pokaż komentarz

   @serafin7: Odwrotnie. Obecnie sp??!@?#enie internetu to wynik tego że sieć stała się ogólnodostępna. Przed erą neostrady była dostępna jedynie dla środowisk akademickich, geeków i osób zainteresowanych.

 •  

  pokaż komentarz

  Wychodzi na to, że toksyczna to jest ludzka natura ¯\_(ツ)_/¯.

  Internet i media społecznościowe tylko ułatwiają takim osobom wylanie jadu.