•  

  pokaż komentarz

  Podpowiem, w chlewie obesranym gunwem nie istnieje umowa korzystna dla najemcy, jak lokator nie chce płacić to zawsze może sobie dupę z gunwiakiem w lokalu zainstalować i od tej chwili jest nienaruszalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypokowy_expert: oczywiście że jest. Jest takie coś jak najm okazjonalny. Owszem to też trochę trwa ale krócej niż normalnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: I na to są sposoby, właściciel lokalu podanego w umowie może później zmienić zdanie, że jednak wynajmującego nie przyjmie, albo nawet sprzedać ten lokal i cyk nie ma gdzie uciążliwego lokatora wyprowadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście że jest. Jest takie coś jak najm okazjonalny.

   @Mintaa: ano nie jest.

   Sprawa komplikuje się, kiedy najemca utracił tytuł prawny do zamieszkiwania we wskazanym w oświadczeniu lokalu. Zgodnie z przepisami, o takiej sytuacji powinien poinformować właściciela wynajmowanego mieszkania. Dodatkowo w terminie 21 dni od zdarzenia, wskazać inny lokal, w którym mógłby zamieszkać w razie eksmisji. Natomiast jeśli tego nie uczyni, wynajmującemu przysługuje prawo wypowiedzenia umowy.

   – Łatwo sobie jednak wyobrazić sytuację, w której najemca pomimo utraty możliwości zamieszkania we wcześniej wskazanym lokalu nie poinformuje o tym fakcie wynajmującego. W takim przypadku, jeżeli dojdzie do postępowania egzekucyjnego, komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności do czasu, aż gmina właściwa ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu, wskaże dłużnikowi tymczasowe pomieszczenie. Jeżeli w ciągu 6 miesięcy gmina nie wyznaczy odpowiedniego pomieszczenia tymczasowego, komornik usunie dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe. Jak widać na przedstawionym przykładzie, również w przypadku najmu okazjonalnego egzekucja obowiązku opróżnienia lokalu może trwać wiele miesięcy, co naraża wynajmującego na dodatkowe straty.

   Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najem-okazjonalny-czyli-szybsza-eksmisja-lokatora-Niekoniecznie-7647702.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Armo11: oczywiście że jest. W dalszym ciągu zachowujesz prawo do eksmisji lokatorów. Nic nie zmienia to że nagle utracili miejsce. Już na samym początku jest o tym wspomniane. Muszą podać inny lokal albo wypad. Sprawę kierujesz do sądu a sąd popchnie dalej bo cała wina leży po stronie najemcy. Miał lokal, stracił i nie podał innego.

   Tak jak napisałem wcześniej. Najm okazjonalny nie jest idealny ale powinno się dać załatwić sprawę w parę miesięcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa prawo do eksmisji masz, ale musisz czekać, aż znajdą najemcy lokal socjalny. "W takim przypadku, jeżeli dojdzie do postępowania egzekucyjnego, komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności do czasu, aż gmina właściwa ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu, wskaże dłużnikowi tymczasowe pomieszczenie. Jeżeli w ciągu 6 miesięcy gmina nie wyznaczy odpowiedniego pomieszczenia tymczasowego, komornik usunie dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe. Jak widać na przedstawionym przykładzie, również w przypadku najmu okazjonalnego egzekucja obowiązku opróżnienia lokalu może trwać wiele miesięcy, co naraża wynajmującego na dodatkowe straty"

   Więc cały bonus najmu okazjonalnego przepada.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli w ciągu 6 miesięcy gmina nie wyznaczy odpowiedniego pomieszczenia tymczasowego, komornik usunie dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe.

   @matti82: Prawo się zmieniło, już nie ma terminu 6 m-cy. Teraz można czekać do usranej śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fafrocel zgadza się. Przekleiłem że starego artykułu.

 •  

  pokaż komentarz

  "jak powinna wyglądać dobra umowa"
  Ale dla właściciela czy najemcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Generalnie to jest dziwne prawo, które chroni najemcę, nawet gdy nie wywiązuje się z płatności, niszczy lokal itp.

 •  

  pokaż komentarz

  A co z poddaniem się egzekucji? To powinno skrócić drogę sądową.