•  

  pokaż komentarz

  Jestem niepełnosprawny i mam zawieszoną rentę. Czyli będę wydymany podwójnie, bo niepełnosprawni w zeszłym roku też dostali 13-kę.

  Wiecie co? Jestem cierpliwym człowiekiem (przynajmniej we własnej ocenie), ale też - przez takie newsy staję się coraz mocniej wkurzonym i zgorzkniałym człowiekiem. Poczucie niesprawiedliwości nie jest mi obce.

  Noszę się z bardzo poważnym zamiarem. Od następnego roku przejść na umowę-zlecenie z przekazaniem praw autorskich. I odwiesić rentę. Dzięki UoD z przekazaniem praw, magicznie przestaje mnie obowiązywać limit zarobków dla osób pobierających rentę. Dodatkowo PIT to będzie chyba 10%, a nie 19%, przynajmniej do pewnego progu. ZUS i ubezpieczenie zdrowotne odpadają - będę miał je opłacone poprzez odwieszoną rentę.
  Zresztą: i tak chodzę oraz wysyłam rodziców do prywatnych przychodni, a na emeryturę odkładam samodzielnie, bo w tę z ZUSu wierzę mniej, niż w to że zostanę prezydentem Polski.

  Tylko że to by było, moim zdaniem moralnie naganne. I nie wiem, co robić :/

  A Wy jakbyście postąpili na moim miejscu?

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Jeśli masz możliwość dostania więcej i płacenia mniej to nad czym ty się zastanawiasz? Jeśli faktycznie jesteś artystą typu grafik, muzyk, programista i tworzysz dzieła z przekazaniem praw to 50% kosztów należy ci się jak psu buda. Oczywiście jak wszystko i to rozwiązanie ma swoje minusy, ale jeśli i tak tylko sobie dorabiasz (sztucznego kutasa #pdk) to UoD z 50% kosztów jest chyba najlepszym rozwiązaniem pod względem samych pieniędzy

  •  

   pokaż komentarz

   @restecp:

   Jeśli masz możliwość dostania więcej i płacenia mniej to nad czym ty się zastanawiasz?

   Rodzice wychowali mnie na uczciwą pierdołę (czyli ok. dwa poziomy niżej od "uczciwego człowieka"). Rysio z Klanu jako żywo został stworzony na mój obraz i podobieństwo, tylko dodali mu trochę męskości, bo bez tego budziłby zbyt duże obrzydzenie.
   Dlatego czuję lekkie opory przed zrobieniem moralnego świństwa - nie państwu, tylko innym, normalnym ludziom, którzy płacą normalne stawki.

   Jak widać, z wychowaniem trudno jest zerwać. Głos rozsądku wyzywa od debili i pyta, czemu tego nie zrobiłem kilka lat temu, ale zachowania wdrukowane za młodu też działają. Dlatego przedstawiam swój problem w necie. Chcę zebrać głosy poparcia i wbić wyższy poziom w samosugestii, tj. utwierdzić się w przekonaniu, że robię dobrze i słusznie.

   Pozwolę sobie zauważyć, że mimo iż jestem facetem, to powyższe moje zachowanie jest typowo kobiece. Jeśli kobieta chce coś zrobić, co uważa za ryzykowne lub moralnie naganne - nie ma znaczenia, czy chodzi o zakup drogiej bielizny, zachowanie wobec faceta czy przeskok na inny bolec - szuka wsparcia i potwierdzenia dla faktu, że robi dobrze. Wśród Wykopków najbardziej znaną tego typu grupą były chyba "dziewczyny bez tabu", gdzie młode dziewczyny wzajemnie się upewniały, że posiadanie wielu partnerów seksualnych jest OK, bo prawie każdy tak robi.

   Różnica jest taka, że kobietom duuużo łatwiej jest szukać wsparcia i/lub atencji. Jak tak o tym pomyślę, to wychodzi, że wzięcie się w kupę i wykonanie mojego opisanego wyżej planu będzie mnie kosztować mniej psychicznego wysiłku, niż kosztowało mnie przełamanie się i napisanie o swoim problemie na Wykopie, ryzykując ośmieszenie i otagowanie jako "słabego pizdeusza".

   Jak widać, życie naprawdę potrafi być śmieszne, straszne i ciekawe.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Ja to cię akurat rozumiem, bo sam przez wiele lat wolałem zapłacić więcej byle być "uczciwym". Problem w tym, że w tym nie ma niczego nieuczciwego, to tylko twój wymysł. Prawo daje ci taką możliwość więc korzystasz kosztem pewnych udogodnień, bo to nie jest tak, że nagle płacisz mniej i tyle. Tracisz urlopy, świadczenia i inne benefity płynące z UoP na rzecz większej ilości kasy w kieszeni. Kwestia opłacalności, ale skoro jesteś niepełnosprawny to komu się bardziej należy jak nie akurat tobie? Jak ty nie weźmiesz to weźmie ktoś inny, tak niestety działa świat ( ͡° ʖ̯ ͡°) Także jedz zanim zjedzą ciebie

  •  

   pokaż komentarz

   @restecp:

   Przypomina mi się Krzysztof Habich. Mottem jego bloga (niestety, już nieaktywny, Habich zmarł w 2013) było: "ostatnich gryzą psy".

   Facet zasłynął tym, że robił dokładnie to, na co pozwalało mu prawo i zrobił na tym duży majątek - a że prawo było dziurawe, to nie jego wina. Z tym, że był zawzięcie tropiony (bo był zbyt śmiały, nazywał polityków idiotami i wzywał do uszczelnienia prawa podatkowego), próbowano go skazać za złamanie prawa, tylko że... żadnych przepisów nie złamał. Mimo to określa się go mianem "jednego z największych aferzystów".

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: to jest straszne, że w tym kraju niemoralnie jest żyć zgodnie z obywatelską moralnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau jeb to śmieszne państwo jeśli tylko masz możliwość, nadwyżkę finansową przekaż najwyżej na pomoc innym niepełnosprawnym którzy takiej możliwości nie mają.

   liczysz się tylko Ty i Twoja sytuacja oraz Twoich najbliższych żadne tam państwo

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau nie wiem nad czym się zastanawiasz. Bierze się pieniądze rozdawane przez socjalistów, głosując w tym czasie na kogoś innego - normalna rzecz

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Jak Ty się zastanawiasz nad moralnością w takim przypadku to chyba coś masz nie tak z głową. Bierz co Ci się należy jak psu buda, bo za Twojego życia raczej lepiej już w tym państwie nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau hahaha moralnie naganne (✌ ゚ ∀ ゚)☞ przez takich jak ty, tacy jak oni mogą pieniędze które się należą tobie, dawać tym którym te pieniądze się nie należą. Wez sie ogarnij i jaja wyhoduj, to nie europa tylko dziki zachód, jak chcesz żeby Ci pluli w twarz to prosze bardzo, ale chciałeś znać mija opinie to co mówię.

 •  

  pokaż komentarz

  Zabrali niepełnosprawnym, kupili za to głosy emerytów, a sami latają samolotami ( ͡° ͜ʖ ͡°) kwintesencja

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu nie wezmą pieniędzy dla emerytów z karuzel vatowskich?
  Ekipa z ministerstwa finansów by na tym ucierpiała?
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  za rzadow pisu w PFRON-ie
  1. zmieniono sposob finansowania np.: "dofinansowania do ksztalcenia wyzszego" - zamiast jakiejs kasy (maks. chyba bylo to 1000pln / semestr) na polrocze, dostawales je po nim...jezeli fiansowanie to mialo wspomoc jakos finansowo w przezyciu X czasu to jak to ma niby dzialac po X czasu

  pokaż spoiler kuriozum

  2. pamietacie co wyludzili bodajze 68 milionow ? aaaa...dziwnym trafem wtedy zamrozono wszelakie dofinansowanie xD

  pokaż spoiler czyt. nas okradli - wy placcie

  3. co najciekawsze od czasu rzadow tych cymbalow zaczeto sie bardziej przyp$#@$#?ac o papier dajacy "moc" niepelnosprawnosci

  pokaż spoiler i tak oto czlowiek, ktory nie ma nog od kolan w dol z niepelnosprawnego stal sie pelnosprawny az do momentu uzyskania niepelnosprawnosci na komisji odwolawczej


  pokaż spoiler itd. itd.