•  

  pokaż komentarz

  Już chyba czas by Prezesa ,Prokuratora Generalnego i Premiera postawić przed Sądem ; tylko gdzie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @miodeeek: Są miejsca, instytucje, przepisy, procedury. Ale lud niechętny, obojętny na wszystko. Lud patrzy z daleka, zrezygnował ze swojej władzy, bo trzeba byłoby wysilić umysł, usta i ręce. Łatwiej być hodowanym w zagrodzie, mieć pasterza.

  •  

   pokaż komentarz

   @miodeeek: W kraju autorytarnym Partia jest bezkarna.

  •  

   pokaż komentarz

   wysilić umysł, usta i ręce

   @gotcha: to dopuść do głosowania tylko tych którzy płacą podatki i nie pobierają świadczeń socjalnych ale czy to będzie jeszcze lewicowa demokracja? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: Nie wiem czy lewicowa, ale z pewnością najlepsza.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy lewicowa, ale z pewnością najlepsza.

   @Wykokopter: lewicowa nikogo nie wyklucza( ͡° ʖ̯ ͡°), nawet totalny debil na zasiłkach niepanujący nad swoim życiem będzie decydował o moim (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: Ktoś mądry powiedział, że jeśli demokracja - to

   pokaż spoiler **GÓWNO!!!**

   Miliardy much nie mogą się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   EDIT: Tak serio, jest złym systemem, ale pozostałe są jeszcze gorsze

  •  

   pokaż komentarz

   Kto wybiera Komisję Europejską ? Kto ją nadzoruje ? ... "Komisja Europejska jest odpowiedzialna tylko przed Parlamentem Europejskim, a w historii nie było przypadku jej odwołania, mimo bliskości wskutek zainicjowanego przez parlament w 1999 śledztwa w sprawie korupcji, nepotyzmu i niegospodarnoścć i (Komisja Santera przed głosowaniem w sprawie wotum nieufności sama podała się do dymisji ...)"

   Zarzuty o nierzetelne rozliczanie środków budżetowych i brak transparentności były podnoszone ponownie w 2004 roku

   Po skandalu w 1999 roku rozwiązaniem problemu miało być uruchomienie biura antykorupcyjnego OLAF[8]. Według Paula van Buitenena w 2008 roku nadal nie funkcjonuje ono skutecznie[9]. Już w latach 2002–2004 zaobserwowano pierwsze przypadki wewnętrznych represji wobec urzędników zgłaszających do OLAF nieprawidłowości w swoich jednostkach[10].

   W 2008 roku Komisja Europejska została skrytykowana przez koalicję organizacji pozarządowych za dopuszczenie do zdominowania grup eksperckich przez lobbystów i przedstawicieli biznesowych grup nacisku[11].

   W 2009 roku 66% skarg do europejskiego rzecznika praw obywatelskich (European Ombudsman) dotyczyło działań Komisji Europejskiej, z czego 36% – braku transparentności, na przykład utrudniania dostępu do informacji publicznej.

   W kwietniu 2009 ujawniona została wewnętrzna notatka rozesłana do pracowników Komisji Europejskiej, w której zaleca się im, by w raportach i korespondencji nie wspominali o prywatnych spotkaniach z lobbystami oraz instruuje, w jaki sposób utrudniać dostęp do informacji publicznej przez wąskie interpretowanie zapytań we wnioskach[13].

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Europejska

  •  

   pokaż komentarz

   chmm "W 2009 roku 66% skarg do europejskiego rzecznika praw obywatelskich (European Ombudsman) dotyczyło działań Komisji Europejskiej, z czego 36% – braku transparentności, na przykład utrudniania dostępu do informacji publicznej.

   W kwietniu 2009 ujawniona została wewnętrzna notatka rozesłana do pracowników Komisji Europejskiej, w której zaleca się im, by w raportach i korespondencji nie wspominali o prywatnych spotkaniach z lobbystami oraz instruuje, w jaki sposób utrudniać dostęp do informacji publicznej przez wąskie interpretowanie zapytań we wnioskach."

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedy wirus PiS.exe zostaje rozpoznany przez antywirus KomisjaEuropejska w systemie operacyjnym UE 2020. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Potrójne to są standardy KE. Takie same przepisy mogą obowiązywać w innych krajach i są ok, a w Polsce nie są ok bo postkomuna ma pozostać na stołkach przez resztę wieczności?

 •  

  pokaż komentarz

  Który Sędzia został ukarany za zadanie pytania prejudycjalnego?

  •  

   pokaż komentarz

   Który Sędzia został ukarany za zadanie pytania prejudycjalnego?

   @adam_wedz: Na przykład Sędzia Bator-Ciesielska ma zarzuty dyscyplinarne za zadanie pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Ma zarzuty ale nie została ukarana.

   https://tvn24.pl/polska/anna-bator-ciesielska-z-zarzutami-dyscyplinarnymi-sedzia-odmowila-orzekania-z-przemyslawem-radzikiem-i-michalem-lasota-ra991230-2508237

   I to w dodatku za to, że zadała pytania w trakcie przerwy i z pominięciem innych członków składu.

   "Zarzuty dyscyplinarne wobec sędzi Anny Bator-Ciesielskiej dotyczą m.in przekroczenia przez nią uprawnień "w ten sposób, że podczas trwania przerwy w rozprawie odwoławczej, bezprawnie i z pominięciem pozostałych dwóch ustalonych członków tego składu, wydała postanowienie o zwróceniu się do Trybunału Sprawiedliwości UE z pytaniami prejudycjalnymi, po czym z tego powodu zawiesiła postępowanie w sprawie, dokonując tym samym sprzecznej z przepisami ingerencji w skład orzekający"."

   I jeszcze "Zrobiłam źle w tej sprawie, w sensie takim, że oni oczywiście nie są prawomocnie skazani. Ale zrobiłam to w imię wyższego dobra"

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_wedz: No tak, do każdego składu orzekającego dobierzmy po jednym pionku politycznym mianowanym przez rządzących przy jednoczesnej obowiązkowej jednomyślności przy wydawaniu postanowień, wtedy to dopiero będziesz miał "sprawiedliwość"
   Rozumiem, chęć zmiany obecnego statusu QUO w sądownictwie w aspekcie dowolności sędziów do samostanowienia, mianowania na stanowiska sędziów wedle ich własnego uznania. Jestem w stanie zrozumieć, że kogoś to boli, zwłaszcza jeśli zdarzają się przypadki, nepotyzmu i "chronienia" innych sędziów przed sprawiedliwą odpowiedzialnością karną w przypadku łamania przez nich prawa.
   Ale kiedy ludzie nauczą się, że nie można wylewać dziecka z kąpielą, bo z ofiary stajesz się katem. Role się zmieniają, a problem pozostaje.
   Uważam, że dobrym pomysłem jest, by tak jak w innych krajach - wysokich sędziów okręgu, sądów najwyższych wybierano w wyborach demokratycznych spośród sędziów. Tak by ludzie mogli ocenić po historii ich pracy i orzeczeń - który z nich wykazuje najbliższą społeczeństwu metodę pracy sędziego. Ci wybrani, już z mandatem zaufania publicznego, jako zwierzchnicy - mieliby moc (najdalszą od absolutnej, a bliższej kosmetycznej) powoływania, awansowania czy dyscyplinowania (nie odwoływania) podległych im sędziów.
   Może wtedy skończyły by się rzekome przypadki orzekania 15 lat więzienia za udowodnioną napaść, molestowanie, znęcanie, zgwałcenie i zabicie kilkuletniego dziecka. Taki sędzia nigdy nie zostałby wybrany na zwierzchnika danego sądu, za to musiałby się słuchać wybranego kolegi, w którego opinii jest to kara zbyt pobłażliwa i rażąco niewspółmierna - i choć istnieją okoliczności łagodzące w postaci próby reanimacji - zbrodnia popełniona na tym dziecku wyklucza, by sprawca wyszedł po kilku latach za dobre sprawowanie, i rozpoczął nowe życie.
   Skończyłyby się też może przypadki wielomiesięcznych procesów wymierzonych w gówniarzy posiadających 0,05 g konopii, bo sędziowie na wczesnym etapie ucinali by łeb takim bezsensownym procesom na podstawie artykułów, których zamiarem prawodawcy była walka ze źródłem problemu czyli handlarzy, przemytników i dystrybutorów narkotyków, a które debilnie zinterpretowane zamieniają się w zapychające system procesy o pietruszkę.
   Prokuratorzy okręgowi i główny też powinni być wybierani spośród prokuratorów i wpływać na sposób pracy prokuratury w analogiczny sposób.
   A PiS zamiast pozwolić ludziom (o różnych poglądach) zadecydować w głosowaniu o kierunku funkcjonowania systemu sprawiedliwości (nie mylić z wydawaniem wyroków, czy karania wszystkich karą śmierci) to jako "ręka ludu" i "słuszny" suweren rości SOBIE prawo do decydowania już, bez debaty i głosowania całego społeczeństwa - gwałcąc w ten sposób podział władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Markdj: Ok, tylko nie wiem po co mi to wszystko piszesz, ja się tylko zapytałem "Który Sędzia został ukarany za zadanie pytania prejudycjalnego? " (za co nota bene mnie minusują ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), bo w artykule jest jak wół napisane, że urzędnik z Unii twierdzi: "Chodzi o możliwość składania tak zwanych pytań prejudycjalnych, za co obecnie sędziowie w Polsce są karani". Pani Anna Bator-Ciesielska nie została ukarana. Innego przykładu nikt nie podał.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_wedz: A te zarzuty stawiają tak żeby pochwalić, tak? To pierwszy krok procesu karania, a "są karani" to forma niedokonana, skoro już chcesz się czepiać słówek

  •  

   pokaż komentarz

   @strach3: ale nie stawiają zarzutów za samo zadanie pytań tylko za sposób w jaki zostały zadane. Teraz to Ty się mnie czepiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: Kaczynski-hula-na-pikniku-rodzinnym.-Krzycza-o-jakiejs-dyktaturze_article.jpg