•  

  pokaż komentarz

  No tak, jest pretekst by czipować ludzi...

 •  

  pokaż komentarz

  A to nie wystarczy telefon i konto na Facebooku?

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki ID2020 skończą się problemy z kradzieżami dokumentów, ich fałszowaniem i utratą na skutek ataków cyberprzestępców.

  Brednie. Przecież nic nie zabezpiecza człowieka przed utratą chipa (nie tylko z powodu akcji a'la "Casino Royale", ale zwykłych wypadków, awarii i urazów) - a kwestią czasu będzie podrabianie chipów i/lub ich sygnatur.

  To nie zmniejszy problemu z kradzieżami tożsamości, podrabianiem dokumentów, wyłudzaniem kredytów etc. To wręcz te problemy nasili. Na początku, rzecz jasna, powyższe zjawiska bardzo mocno spadną. Nowa technologia wymusi dostosowanie się i dokształcenie bandytów, to chwilę potrwa. W międzyczasie politycy będą trąbić "patrzajcie, bydło, jak fajnie wam się zrobiło przez cipa!". Potem przestępczość wróci do starego poziomu albo wręcz wzrośnie (rządowe rozwiązania często są dziurawe jak ser szwajcarski), ale o tym już nikt nie wspomni.

  Przerabialiśmy to przy okazji programu pincyt plus. Na dwa miesiące liczba urodzeń przewyższyła liczbę zgonów, bo osoby i tak planujące kolejne dziecko zrobiły to szybciej, skoro pieniądze dają. I politycy wyli z zachwytu, jaki to dobry program i jak wiele dobrego zrobi dla kraju.

  Brak legalnego dowodu osobistego tworzy tzw. lukę tożsamości. Uniemożliwia ona ludziom realizację podstawowych potrzeb życiowych.

  Kolejne brednie. Jeśli jesteś nielegalnym imigrantem, to chyba jasne że masz problemy z załatwieniem czegokolwiek i żaden "cip" tego nie zmieni. Uczciwy obywatel załatwi wszystko i wszędzie, bo rzadko wymagają od niego dowodu tożsamości.

  ONZ, największe koncerny i organizacje chcą odmienić na lepsze ten stan rzeczy.

  Taaa, jaaasne, ONZ i wielkie koncerny chcą naszego dobra. Jeśli ktoś śmie w to wątpić, to niech sprawdzi, jakie są warunki pracy np. w Amazonie pod Poznaniem - wręcz ociekają troską o nasze dobro.

  Tu chodzi o KONTROLĘ I WŁADZĘ, zbieranie i handel danymi oraz sprowadzenie ludzi do roli posłusznego bydła, a jeśli ktoś myśli inaczej - jest naiwny.

  Szczególnie ma to być zbawienne w przypadku uchodźców, których fale obecnie zalewają np. Europę

  BREDNIE!!!

  Po pierwsze: nachodźcy przyłażą spoza Europy, więc mało kto z nich będzie miałi "cipa".
  Po drugie: problem nachodźców można rozwiązać bardzo szybko i bardzo prosto, zakazując im wjazdu i pilnując granic. Można to zrobić, ale rządy krajów zachodu tego nie robią i w ten sposób stwarzają iluzję istnienia problemu, który trzeba rozwiązać.

  ***

  Nie zrozumcie mnie źle - cipowanie ma ogromny potencjał i może być bardzo wygodne. Niestety - ludzie są gorsi od szympansów i gdy tylko dostaną do ręki taką władzę i możliwości, natychmiast wykorzystają je przeciwko swoim pobratymcom.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau i właśnie to ostatnie zdanie jest tu kluczowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Taaa, jaaasne, ONZ i wielkie koncerny chcą naszego dobra.

   @jagoslau: To une nie chcą nam zrobić dobrze??? nie wierzę, tak im z oczu ładnie patrzy i tak słodko gadają....

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: na przykład wyłączą cie z internetu jak będziesz za duzo gadał

  •  

   pokaż komentarz

   Nowa technologia wymusi dostosowanie się i dokształcenie bandytów, to chwilę potrwa.

   @jagoslau: Obstawiam kwartał.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau podrabianie czipa? A udało się już podrobić czipy na kartach płatniczych? Pytam serio, bo jeszcze nie słyszałem o tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Może i bym w to wszystko uwierzył, gdybym nie wiedział czym jest blockchain. Może jak nie znasz tego pojęcia to tak Ci się wydaje, że to brednie. Blockchain da zupełnie nowe możliwości, a zdecentralizowana baza danych oparta na łańcuchu wpłynie na to że nic nie skopiujesz ani nie zmienisz co było zapisane 3 bloki temu.

   @BaZyL4: Czipów opartych na blockchainie w życiu nie podrobisz :/ Jeżeli chodzi o zwykłe karty płatnicze to jak najbardziej, robią duplikaty dzięki tym nakładkom i w rzeczywistości istnieją dwie takie same karty.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4:

   podrabianie czipa? A udało się już podrobić czipy na kartach płatniczych? Pytam serio, bo jeszcze nie słyszałem o tym.

   Tu przepraszam - źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o stworzenie całkowicie nowego czipa na nowe dane osobowe, tylko skopiowanie czyjegoś. Dokładnie tak, jak to teraz robią od dawna screamerzy z kartami kredytowymi. Dokładnie tak, jak to teraz robią podrabiacze dowodów osobistych. Z tym, że oni nawet nie muszą się specjalnie starać - znane są przypadki, wyłudzenia kredytów lub uzyskania duplikatu karty SIM nawet wtedy, gdy nie zgadzały się krytyczne dane na podrobionym dowodzie.

   @Czupryn999:

   Czipów opartych na blockchainie w życiu nie podrobisz :/

   Nie chodzi mi o tworzenie nowego czipu - to jest rzeczywiście niewykonalne, musiałbyś zmodyfikować wszystkie istniejące bloki, co jest właściwie niemożliwe. Jeśli jednak uda się uzyskać chip z kluczem prywatnym albo skopiować z niego ów klucz - pozamiatane.

   Dlatego "cipów" nie uważam za cudowne remedium - kradzieże tożsamości i pieniędzy nadal będą miały miejsce, zmieni się tylko poziom technologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: To będzie cudowne remedium dla pospołu czyli 99% społeczeństwa, a raczej o to w tym chodzi, osoby na granicy prawa zawsze coś wymyślą, ich reguły nie będą dotyczyły. Polityków pewnie to nie będzie obowiązywało ponieważ za ciężko pracują i jest to zbyt niebezpieczne itd itp. Elyty tego unikną.

 •  

  pokaż komentarz

  I sprawia, że wszyscy:
  mali i wielcy,
  bogaci i biedni,
  wolni i niewolnicy
  otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
  i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
  kto nie ma znamienia -
  imienia Bestii
  lub liczby jej imienia.
  Tu jest [potrzebna] mądrość.
  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
  liczba to bowiem człowieka.
  A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Dodany przez:

avatar future21 dołączył
382 wykopali 3 zakopali 4.9 tys. wyświetleń