•  

  pokaż komentarz

  To obczajcie sobie jeszcze Asa Akira - równie utalentowana postać z wielką spuścizną artystyczną.

 •  

  pokaż komentarz

  Sto lat panie Akiro... Akirze

 •  

  pokaż komentarz

  Nabardziej znany z filmów o tematyce samurajów, ale najlepszy z filmów Kurosawy był moim zdaniem Dersu Uzała. Miał też sporo innych jak dramaty z tematyką życia w powojennej Japonii.

 •  

  pokaż komentarz

  Z filmów Kurosawy polecam np. "Zły śpi spokojnie", czyli adaptację Hamleta w japońskich powojennych realiach oraz "Pojedynek w ciszy". Ps. Żaden różowy pasek się jeszcze nie wypowiedział. To oczywiście "przypadek" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Żaden różowy pasek się jeszcze nie wypowiedział. To oczywiście "przypadek" ;)

   @bordo_na_emeryturze: Primo - tzw. "różowych pasków" występuje znacząco mniejsze pogłowie na tym renomowanym portalu, w tematyce sztuk wizualnych czy dzikich pszczół nawet dominują. Secundo - jedna z moich byłych konkubin, mimo że zawodowo związana ze służbą zdrowia, była doskonale zorientowana w klasyce kinematografii, w tym kinie azjatyckim, nawet pisała artykuły z dziejów niemieckiego kina ekspresjonistycznego. Tertio - tak jak bardzo cenię Kurosawę, przynajmniej cykl "samurajski", tak uważanie (nie piszę, że ty, ogólna rekapitulacja), iż własne zainteresowania są wartościowsze od czyichś, jest najzwyczajniejszym snobizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @tigletpilesarus: Tak to sobie tłumacz. Znalezisko ma 206 wykopów i dość długo wisi na stronie głównej. Wspaniały dowód anegdotyczny z konkubiną. Tyle, że mało wartościowy.

   > własne zainteresowania są wartościowsze od czyichś, jest najzwyczajniejszym snobizmem

   @tigletpilesarus: Tutaj nie chodzi nawet o same zainteresowania tylko o ogólną hierarchię w dziedzinie kultury.

   Widzę, że ładnie zostałeś urobiony w duchu lewicowej poprawności politycznej. Znam te tezy, że gusta i poglądy wszystkich są tak samo wartościowe. Właśnie takie zachodnio - lewackie bajki w połączeniu z wolnym rynkiem sprawiły, że w popkulturze dominuje najgorszy kicz. Jeżeli tego nie widzisz, to masz po prostu słaby gust. Jest też inna opcja - zwykły konformizm. Właśnie przez takich intelektualnych konformistów, którzy mniej lub bardziej świadomie równają w dół, ludzie w filharmonii pracują za 2000 zł, a różne Zenki Martyniuki zgarniają miliony. Mam nadzieję, że słuchasz czasem Zenona. Jeśli nie to uważaj na posądzenia o snobizm ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @tigletpilesarus: jak ja Ci dziękuję za te słowa (。◕‿‿◕。)
   @bordo_na_emeryturze: jak dla mnie absolutnie Rashomon rządzi, byłam nim totalnie oczarowana. W tym samym czasie mój niebieski zasnął. Więc nie można powiedzieć jednoznacznie, że wszystkie różowe to nieogary bo nie kojarzą (albo nie wypowiadają się) na temat filmów Kurosawy.
   Ps. Każdy ogląda to co lubi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Znalezisko ma 206 wykopów i dość długo wisi na stronie głównej.

   @bordo_na_emeryturze: I o czem to niby świadczy? Jak wyżej pisałem - wykop jest zdominowany przez użytkowników z niebieskimi paskami, niekoniecznie zawsze mężczyzn. Nadto - faktycznie, 200 czy 300 wykopków to fantastyczne odzwierciedlenie ogólnospołecznych gustów.

   ak to sobie tłumacz.

   @bordo_na_emeryturze: Nie tłumaczę sobie tylko tobie, programowo wychodzę z założenia, że interlokutor stara się być rzetelnym poznawczo.

   Wspaniały dowód anegdotyczny z konkubiną. Tyle, że mało wartościowy.

   @bordo_na_emeryturze: Dowód anegdotyczny (nigdzie nie twierdzę odmiennie) kontra dowód anegdotyczny (suponowanie iż durne różowe nie oglądają Kurosawy, któren dowodem na wyszukany smak odbiorcy) skonstruowany na miernych przesłankach i rachityczny intelektualnie. Użycie nieprzypadkowe, mniemałem, że zauważysz paralelę.

   urobiony w duchu lewicowej poprawności politycznej. Z

   @bordo_na_emeryturze: Jestem raczej konserwatystą i niekoniecznie podoba mi się pozorny awans intelektualny ze wszelkimi konsekwencjami obyczajowymi, który skutkuje właśnie snobizmem i porównywaniem się - jako wartością als solche - z innymi w celu podbudowy własnego statusu ontologicznego. Jednak próby stosowania kryteriów rzetelności w ocenach zjawisk nie mają charakteru ideologicznego i imputowanie przynależności światopoglądowej ze wzgl. na ich stosowanie stanowi jasną przesłankę iżeś kretynoid. Przynajmniej na obszarze gnoseologii, niewykluczone, że na innych jesteś całkiem dorzeczny.

   filharmonii

   @bordo_na_emeryturze: Gdybyś faktycznie bywał (a nie tylko się snobował rzekomą konsumpcją tzw. sztuki wyższej) w filharmoniach, operach, teatrach a już szczególnie w muzeach o profilu artystycznym to nie pisałbyś komentarzy jak ten pierwszy. Ani konsumentami, ani twórcami/wykonawcami, ani też pracownikami nie są wyłącznie czy nawet głównie mężczyźni, powiedziałbym nawet, że w muzeach dominują kobiety, natomiast na przedstawieniach proporcje są zbliżone ze wzgl. na obecność par. Acz te proporcje fluktuują.

   popkulturze dominuje najgorszy kicz.

   @bordo_na_emeryturze: Było tak od czasów antycznych, a nawet od Lascaux i Altamiry. Nastawiona na epatowanie prostego odbiorcy kontrreformacyjną potęgą i wielorakością form architektura barokowa była u zarania krytykowana za swoją "popową" manierę. A stała się estetycznym kanonem. Tak jak impresjonizm w malarstwie, secesja, surrealizm i wiele innych nurtów.

   popkulturze

   @bordo_na_emeryturze: Piszesz to pod znaleziskiem o Kurosawie, reżyserze filmów, które były superprodukcjami i obejrzały je miliony widzów. Ja tam mam pewną wątpliwość czy 9 muzę zaliczać w ogóle do grona muz. Kino wymaga najmniejszego przygotowania estetycznego i znajomości pojęć ze wszystkich sztuk. I tak, jest to snobowanie się, konsumencie popu.

   onformistów, którzy mniej lub bardziej świadomie równają w dół,

   @bordo_na_emeryturze: Piszesz jednoznacznie mizoginistyczny i bezpodstawny komentarz na portalu, gdzie waginosceptyzm szeroko się rozpanoszył - kto tu jest konformistą? XD Natomiast komentarze przeciętniaków twojego pokroju, nie wnoszące wiele skonkretyzowanej treści, stosujące januszową indukcję i intelektualnie chrome acz zadowolone z siebie gleichszaltują poziom wykopu z tymi z onetu i negatywnie wpływają na poziom ogólnego dyskursu.

   uważaj na posądzenia o snobizm

   @bordo_na_emeryturze: Ależ jestem snobem. Tylko, że nie twierdzę, że moje gusta są lepsze od ogółu różowych czy niebieskich pasków ale od konkretnych jednostek, jak np. ciebie, który obejrzałeś kilka popularnych filmów, co nie wymagało ni żadnego wysiłku ale i niewiele wniosło.

   że słuchasz czasem Zenona. J

   @bordo_na_emeryturze: Nie, słucham tylko hotentockich zespołów ludowych grających chujami na bongosach własne interpretacje Pachelbela, Bacha i Haendla. Acz na jutubie nie znajdziesz, do tego trzeba mieć ważną legitymację z ASP, bilet z wystawy Witkacego w Muzeum Pomorza Środkowego i zarejestrować się na deepwebowej stronie. EOT.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚obejrzę.

Dodany przez:

avatar boudziou dołączył
348 wykopali 1 zakopali 2.6 tys. wyświetleń