•  

  pokaż komentarz

  Czyli wszystko w polszy po staremu.

 •  

  pokaż komentarz

  A mogła podpalić. I byłby nieszczęśliwy wypadek. Kolejny. Ilu cwaniaków się tak dorobiło fortuny na całym świecie to głowa mała. Sam znam jednego. Nie osobiście, ale znam człowieka, wiem jak wygląda i jak się nazywa. Kiedyś Janusz, dzisiaj chata za kilka baniek, kawał ziemi i luksusowe samochody.
  Recepta na sukces? Kup stary magazyn, sprowadź złom za grosze, postaw złom w magazynie, ogłoś wszystkim że otwierasz w mieście sortownie/recycling śmieci. Jesteś bohaterem na dzielni, burmistrz Ci gratuluje. Zwozisz kupę śmieci do "sortowni" która nawet nie jest uruchomiona (bo nigdy nie miała być), nagle z powodu "nieszczęśliwego wypadku" hale, maszyny (złom) i cały syf na placu wszystko idzie z dymem. Dostajesz ogromne odszkodowanie. Kurtyna.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: Aha, pożar spowodowała wadliwa instalacja elektryczna. Zaznaczam, maszyny nawet nie były podłączone do zasilania. Zasilanie z energetyki było podciągnięte na plac firmy, ale nie do maszyn. I ta wadliwa instalacja (lol) powoduje pożar 2 hal (oddalonych o 15m), maszyn, i syfu na terenie firmy. I teraz czajcie, ktoś to podklepał. Znaczy musiała być jakaś ekspertyza czy coś, i ktoś się podpisał pod tym że to był pożar "wadliwej instalacji elektrycznej", bo facet dostał ogromny hajs z odszkodowania. Firmy ubezpieczeniowe nie rozdają od tak dużych pieniędzy każdemu ubezpieczonemu, więc facet musiał mieć dobre znajomości że taka ściema przeszłą w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: pewnie liczy, że znajdzie się złodziej, jak nie to zostawi majątek i to już nie jej problem, ona mieszka w UK
   nie wiem jak ten proceder wygląda, ale teoretycznie w ciężarówkach jest GPS i teoretycznie kierowcy odpowiadają za towar, który przewożą, więc jak przywieźli nielegalny towar to coś im za to grozi i może powiedzą skąd go zabrali

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchDelux: Racja, niestety nie mogę już poprawić :(

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: i bardzo dobrze - trzeba sobie radzić w kraju złodziei ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: Ale boli polacka dupka z zazdrości, na szczęście jest takie coś jak wykop gdzie możesz dać upust swoim frustracjom. W rzeczywistości, to pewnie jak mijasz tego człowieka na ulicy, to wbijasz wzrok w ziemię. Weź się za jakąś poważną pracę zamiast codziennie 8 godzin toczyć koło z jednego końca hali na drugi w januszexie, a po pracy chlać browary i oglądać telewizję do nocy, to też będziesz miał dom i samochody.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: Weź się skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
   A najlepiej udaj do psychologa bo źle z Tobą.
   Nie wiem skąd ci się uroiło to co napisałeś, ale nie mijam tego faceta na ulicy, uważam że jest bydlakiem i po prostu bym go omijał szerokim łukiem.
   To nie jest ktoś z kim chciałbym nawiązywać znajomość.
   Poza tym mieszkam w UK na stałe, jestem specjalistą automatykiem, nie mam w domu telewizora i nie oglądam TV od... chyba 12 lat, aha, i mam dom :)
   Aha, i niczego mu nie zazdroszczę, jakby się ktoś dorobił ciężką pracą, i coś osiągnął tym to spoko. Podziwiam. A takimi cwaniakami zwyczajnie gardzę.
   Tak więc tego, weź się jebnij w łeb kolego.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: To po ch$# zaglądasz komuś w kieszeń i wyliczasz ile ma samochodów? Pilnuj swojej dupy i martw się żebyś nie stracił tego co masz.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: A no widzisz taki ze mnie społecznik że się interesuję. Poza tym po prostu znam sprawę, a raczej zakład w którym to rzekomo trzymano te super maszyny do utylizacji. Tak się składa że byłem w środku, i widziałem co to jest. A był to 50 letni złom kupiony za cenę złomu własnie, który nawet po podłączeniu do zasilania nie zutylizowałby nawet 1 tony odpadów, bo by się wcześniej popsuł/rozsypał. O ile w ogóle by zadziałał. Maszyny kupione z Włoch, które nie nadawały się już do użytku, może jedynie jako części zamienne. Zardzewiałe, niekompletne. Poza tym ta sprawa po prostu nie trzyma się kupy, stwierdziłem to po tym jak w lokalnej gazecie przeczytałem oświadczenie "właściciela firmy" (bo oficjalnie to już był zarejestrowany zakład utylizacji gotowy do uruchomienia HAHAHA!) że to nieszczęśliwy wypadek, i on jest taki poszkodowany, stracił dorobek, majątek, nowe włoskie maszyny. Taka szkoda, zakład dałby pracę tylu ludziom i w ogóle ojojoj... TA k!@!a. Spłonęły śmieci i złom który nie miał prawa działać. Ale odszkodowanko przytulił z płaczem :))))
   Taki to kraj. Kombinatorami tego typu GARDZĘ HA TFU!

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: właśnie taki "niezauwżanie" daje możliwość robienia przekrętów i syfu opisanych przez @januszbiznesow:

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: Ale się produkujesz, nie masz nic ciekawszego do roboty? Ładna pogoda w uk, może warto wyjść na spacer? Brawo, wywęszyłeś przekręt. Przejrzałeś gościa, co na tym zyskałeś? Temat do rozmowy przy piwie? Zostaw śledztwa tym, co się tym zajmują.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: Aktualnie nie, chciałem to opisać i tak zrobiłem. Ty możesz krytykować, masz prawo. Śledztwa zostawiłbym tym, którzy się nimi zajmują, gdyby to robili. Moim zdaniem takie gnidy powinny być piętnowane, bo zarabiają oszukując i niszcząc środowisko. A tego bardzo nie lubię, i tępić będę.
   Co więcej tak się składa że mój rodzony brat wybudował sobie dom jakieś 400m od tej "firmy", a wiatr tego dnia wiał właśnie w jego stronę. Musiał się z żoną i dzieckiem na kilka dni wyprowadzić z domu do rodziców bo się nie dało wytrzymać.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: ja p$?#$?@e jakim ty jestes debilem. Wez usun konto i zamilnij na wieki.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: Coś mi się wydaje, że kolega janusz trudni się w podobnym zawodzie co wcześniej wspomniany biznesmen.
   Teraz w poczuciu przynależnościowi do grupy tego typu oszustów próbuję ich bronić.
   Co nie, janusz?

  •  

   pokaż komentarz

   @zupibe: nom. a teraz idź spać bo jutro trzeba wstać na 7 do fabryki ziemniaków wyrabiać 110% normy

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: to smutne, że jesteś tak ograniczony, uważasz że zarobić można tylko oszukując, a każdy inny kto tego nie robi, to pracownik "fabryki ziemniaków", cokolwiek to znaczy
   Jak to mówią "Gdy jesteś debilem, nie wiesz o tym tylko innym jest ciężko"
   Ale oczywiście trzymam kciuki za Ciebie, może z tego wyrośniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @zupibe @januszbiznesow : chłopie, czytaj ze zrozumieniem. Sam jestem "prywaciarzem", zap$@$$$@am niekiedy po 7 dni w tygodniu i płacę kilkadziesiąt różnych różnych opłat, danin, podatków i akcyz, dlatego wk%$!ia taki baran etatowiec jak powyżej, który po 8 godzinnej zmianie po prostu otrzepuje spodnie z cementu, idzie do domu i ma wszystko w dupie. I z nudów ma czelność zaglądać innym po kieszeniach i wyliczać za ile mają domy, samochody itp

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: Gdy Ty tak cięzko i uczciwie pracujesz, aż po 7 dni w tygodniu, to nie wkurza Cię to, że ktoś zrobił wała na ubezpieczycielu na kilka lub kilkanaście milionów, wyrządził spore szkody w środowisku. Z kolei denerwuje Cię to, że ktoś takiego oszusta zdemaskował i go rozliczył.
   Dobrze, już wszystko rozumiem... władasz niesamowitą logiką, podziwiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @zupibe: Ktoś był cwańszy od innych. Niestety, jak ktoś ma aspirację dorobić się fortuny za życia to nie da się inaczej w obecnym świecie. Każdy ma coś za uszami, bmw, samsung, mondelez, amazon itp. Firmy które dumnie szczycą się, że prowadzą zrównoważoną gospodarkę, wywalają swoje odpady do rzeki w Indonezji.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: płacić to ty możesz co najwyżej składki na obiady w szkole

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: Skoro "zapierdalasz" po 7 dni w tygodniu, a etatowcy mają lepiej, to po co narzekasz? Zostań etatowcem. Czy może chcesz sie wielkiego majątku dorobić, a na etacie ciężko o to? Wtedy jak legalnie i zgodnie z przepisami, ciężką pracą, to szczerze trzymam kciuki. Ale.. czuję januszostwo i kombinatorstwo, bo ciebie jednego oburza to, co @januszbiznesow napisał. Więc jeśli też takie wałki robisz, za nic masz uczciwość, przepisy, innych ludzi, środowisko, bezpieczeństwo, to idź czym prędzej do pierdla, bo karaluchów na świecie jest już dość i trzeba tępić.

   "jak ktoś ma aspirację dorobić się fortuny"
   Fortuna nie jest dla idiotów. Aspiracje kogoś, kto się do tego nie nadaje, to tylko sen ryby o tym, by mieć skrzydła i latać. Dla oszustów i przestępców jest cela w więzieniu i bardzo dobrze, gdy ludzie pilnują porządku dookoła i interesują się nieprawidłowościami.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszdoe: Jak wymyślałem nick to było spoko, teraz co drugi debil na wykopie ma w nazwie janusz

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: Słuchaj, wybrałeś sobie sam takie życie, więc masz czego chciałeś. Nikt nie każe Ci prowadzić biznesu, więc nie rozumiem do kogo pretensje. Ja nie zaglądam nikomu do kieszeni, ale mam oczy i rozum, potrafię dodać dwa do dwóch. Jakoś tak mam że mnie wk!#@ia jak ktoś robi wałki, i postanowiłem już dawno temu że nie będę milczeć. Jak widzę wałek to głośno o tym mówię. Robisz wałki? No to sorry ale to nie ja jestem tym złym. Cześć jak czapka.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszchicago: Oni tego nie zrozumieją. 80% to komuchy.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kto nad ta banda trzyma parasol ochronny. Przecież firmom które odbierają odpady powinny być wydawane pozwolenia tylko w przypadku kiedy sami będą mogły je zutylizować. Powinien być rejestr takich podmiotów i tylko z takim podmiotem fabryka może zawrzeć umowę o odebraniu odpadów.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadi2020: Tu w grę wchodzą takie pieniądze, że jestem pewien że w każdym powiecie znajdzie się jakiś umoczony, czy to lokalny biznesmen, prawnik, polityk. Łasych na dużą kasę jest sporo. W dodatku jest to stosunkowo bezpieczny wał, bo w pewnym momencie odpady idą z dymem i nic się nie stało :)
   Tutaj nie poszły (może nie zdążyły?), i jest problem.
   Swoją drogą się zgadzam, jeszcze powinni wprowadzić obowiązek posiadania przez firmę składującą zgody na piśmie właściciela nieruchomości na składowanie takich i takich odpadów.
   A nie że wynajmujesz komuś dom mieszkając za granicą, pewnego dnia wracasz, a tam śmietnisko LOL xD
   Oczywiście nad tym powinien być nadzór i to ostry.
   Aha....
   " Jest dobrze sporządzona umowa, której jeden z punktów mówi, że osoba, która wynajmuje ten budynek, nie może zmienić przeznaczenia użytkowania, więc w umowie było dokładnie napisane, że to jest na odzież."

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow:

   Jest dobrze sporządzona umowa, której jeden z punktów mówi, że osoba, która wynajmuje ten budynek, nie może zmienić przeznaczenia użytkowania, więc w umowie było dokładnie napisane, że to jest na odzież...

   Tylko cwaniacy zawsze się znajdą jak prawo dziurawe i brak odpowiednich procedur. Tutaj ewidentnie widać brak procedur. Przedsiębiorca chcący prowadzić działalność odbioru towaru niebezpiecznego powinien udowodnić że jest w stanie takie odpady zneutralizować. I jeżeli posiada odpowiednie narzędzia które mają określone moce przerobowe nie ma prawa sprowadzić więcej odpadów niż to wynika ze specyfikacji jaka przedstawił. No niech będzie miał tam możliwość nadwyżki rocznej w ilości 10% pod warunkiem że ta nadwyżka będzie przerobiona przed końcem roku kalendarzowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: Ja kiedyś sobie liczyłem, że wał na recyklingu PET-u to prawie 4000 zł za tonę. Czyli 70 za ciężarówkę. Niestety nie znam wpływowych polityków, ani mafiozów. Rozpuszczalniki mogą być bardziej opłacalne. Podziękujmy naszym posłom za restrykcje na rynku, które doprowadziły do rozwoju mafii i karteli.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadi2020: Tak wiem, nawet edytowałem kiedy to przeczytałem. Ale co z tego, kiedy jak sam napisałeś nie ma odpowiednich procedur, nie ma ludzi żeby to sprawdzać, nie ma nawet odpowiednich struktur. No ale miało być "tanie Państwo" to jest ;)
   Idę o zakład, dajmy na to stawiam swoją emeryturę, że gdyby takie procedury, prawo i struktury powstały, to firm transportujących i odbierających (składujących) odpady nagle ubyłoby o minimum 70%. A ile byłoby nagle pożarów takich składowisk to ło matko. Jeden za drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToksycznyArek: Rozpuszczalniki, smary, oleje, aerozole, resztki z warsztatów samochodowych (chemikalia wszelkiej maści), zakładów przetwórczych, produkcyjnych, farmaceutyka, petrochemia... No ogólnie posiadające jakąkolwiek klasę zagrożenia (substancji niebezpiecznej) - takie się najbardziej opłacają. A jest tego setki, miliony ton do utylizacji. Utylizacja tego jest chole*&^e droga. A tak, składowanko gdzieś na zadupiu gdzie nie ma wścibskich, i pewnego dnia cyk, wielkie ognicho. I po problemie.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: zgadzam się, tylko znając UE kiedy już Zachód pozbędzie się syfu, "nagle" zaczną debatować o tym jak zarządzać odpadami niebezpiecznymi i wyznacza terminy które będą trudne do spełnienia, później kary, cięcia dotacji za niewywiązanie się z dyrektyw. Wszystko do tego zmierza a potem będzie płacz bo trzeba szybko coś robić i znowu szwindel na przetargach, bylejakość. Ta nasza klasa polityczna z jednej jak i drugiej opcji nie potrafi bądź nie chce przewidziec konsekwencji obecnych zaniedban. Tak jak było z CO2 czy oczyszczalniami ścieków komunalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe kto nad ta banda trzyma parasol ochronny

   @arkadi2020: mafia, a dokładnie włoska mafia. We Włoszech mają cały rynek dla siebie, więc nic dziwnego, że rozpychają się dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadi2020: Biorąc pod uwagę ile EU produkuje odpadów rocznie, to taka sytuacja jest nierealna. Nigdy nie pozbędzie się syfu, bo on jest ciągle produkowany, każdego dnia. Co najwyżej pójdzie inną drogą, do innych państw. Nie wiem czy jakiekolwiek państwo w EU ma takie moce przerobowe zakładów utylizacji/recyclingu żeby pokryć zapotrzebowanie na to choćby w obrębie swojego własnego Państwa. A jeżeli tak, to może kilka państw w Europie.
   Ogólnie w UE SKŁADUJE się aż 31% odpadów.
   https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20181212STO21610/odpady-z-tworzyw-sztucznych-i-recykling-w-ue-fakty-i-liczby

  •  

   pokaż komentarz

   Ta nasza klasa polityczna z jednej jak i drugiej opcji nie potrafi bądź nie chce przewidziec konsekwencji obecnych zaniedban.

   @arkadi2020: Również z trzeciej, czwartej, piątej itd. strony ... :) I to wcale nie są zaniedbania jak sugerujesz :D
   Oni biorą za to ciężkie pieniądze, żeby było tak jak jest :) Czyli - płonęły składowiska odpadów niebezpiecznych, wsiąkały w glebę tysiące ton chemikaliów importowanych z zachodu UE :D
   Czas sobie przypomnieć po co wstępowaliśmy do UE - żeby być ŚMIETNIKIEM I WYSYPISKIEM EUROPY !
   Więc po co teraz te zgrzytanie zębami ??? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: ok ale co z tego? umowa umową a po cichu w nocy przywiozą odpady za któe wzięli kasę i się zmyją, a ,,firma'' czy tam umowa na słupa była gienka spod monopolowego. Są sposoby w tym państwie teoretycznym.

   U mnie nieopodal jest taka sterta a nawet nie ma właściciela działki i teraz burmistrz się głowi jak i za co się tego pozbyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: To jest właśnie jakaś jak to mówią "poj@$#na akcja" której nie ogarniam. Mam nieruchomość w sumie do wynajęcia w PL, i sam mieszkam na stałe w UK, poważnie myślałem jeszcze niedawno o wynajęciu domu (np. Ukraińcom których w mieście teraz pełno). Jest tam warsztat, garaż a z tyłu byłe pomieszczenia gospodarcze ze stodołą i kuuuuupe miejsca. Nikt tam nie zagląda, sam jak jadę na urlop do PL to w strony mojej kobiety albo do rodziców, a nie tam. Tam byłem ostatnio z 3 lata temu. Dom stoi pusty.
   No i teraz podpisujesz umowę na wynajęcie mieszkania, umowa na fałszywe dane (jak sprawdzisz że to na pewno ta osoba?), facet pod osłoną nocy zaczyna zwozić od tyłu jakieś odpady typu beczki, kontenery i inne pieroństwo. Ja nieświadomy otrzymuję jakąś tam zapłatę za np. 600zł/mies przez nawet lata, a nieświadomie na mojej posesji składowane są odpady niebezpieczne. Pewnego dnia płatności ustają, jadę do domu po roku/2/3/x, i się okazuje że mam całą działkę zaj@$#ną odpadami. Facet to jakiś słup, nie do znalezienia, i co?
   I musiałbym z wlasnej kieszeni płacić za czyjś ewidentny przekręt?!
   Ma-sa(kurwa)-kra. Nie do pomyślenia.
   Taki wuj nie wynajmę nikomu nic.
   Tylko gorzej jak i bez umowy mi ktoś takie coś odpierdzieli i za rok jak pojade okaze sie ze odpady juz od dawna ktos tam skladuje xD
   Mega przekręt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eurokalifat:
   Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przy odrobinie pomyślunku, nie dość, że można zrobić to wszystko bez zanieczyszczania środowiska i trucia ludzi, to zarobić na tym jeszcze większe pieniądze poprzez rynek wtórny.

   Problem polega na tym, że dla ludzi niepowiązanych, nie ma możliwości otwarcia tego typu biznesu.

   Gdyby partyjna mafia miała dostatecznie duże jaja, a dolina krzemowa w Polsce była czymś więcej niż kolejnym misiem, to można upiec dwie pieczenie na jednym ruszcie; zamknąć nierentowne kopalnie i przerobić je na plazmatyczne gazyfikatory odpadów.

   Inną sprawą są odpady silnie toksyczne, ale podejrzewam, że w większości przypadków, miałyby zastosowanie w elektrowniach prądu stałego i bardziej przyszłościowych elektrowniach fuzyjnych; i z tym właśnie na względzie powinno się projektować w.w. spalarnie plazmatyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @januszbiznesow: Oleje? Przecież tym można handlować w sumie - gdyby tylko nie "opłaty". Są specjalne nagrzewacze zasilane przepracowanym olejem które mają odpowiednie normy.

 •  

  pokaż komentarz

  Na materiale pokazane jest, że jedna beczka ma etykietę ECO-ROCK, czyli firmy, która zajmuje się utylizacją odpadów.
  http://www.eco-rock.pl/
  Czyli ECO ROCK powinien wiedzieć (jeśli etykieta nie jest fałszywa) od kogo odebrał odpady i komu je dalej przekazał.
  Spedytor też wie skąd odebrał beczki.
  To jest żart, że w świetle prawa osoba poszkodowana będzie za to płacić.
  Może Pani Aneta powinna w nocy spakować baczki i wywieźć je na teren Policji, albo Prokuratury? Albo wylać wszystko do rzeki, wtedy nic nie trzeba będzie utylizować.

  źródło: Zrzut ekranu 2020-09-14 o 18.00.13.png

 •  
  LysyCham

  +49

  pokaż komentarz

  W zeszłym roku pisałem, w tym pisałem: Największy problem to śmieci z Włoch. Te same za które włoska mafia już raz dostała pieniądze. Są regiony gdzie ludzie umierają na raka bo żyją na tak skażonych terenach, że uprawy są już silnie toksyczne, wody gruntowe też.

  Teraz to wszystko się wykopuje i zwozi do Polski. Kolejny raz zarabia na tym mafia. Jest to proceder prowadzony za zgodą i za pieniądze władz nie tylko lokalnych we Włoszech.

  To, że zwiozą do nas śmieci z Niemiec, Belgii, UK, czy nawet z Afryki - bo to fakty,, to jest nic przy włoskich, wysokotoksycznych, które giną pod ziemią, a nad nią rośnie piękna trawa i nie widać tego... Plastik spłonie. Podymi i tyle. To nie...