Ludzie NIE CHCĄ wolności - jesteśmy na drodze do bankructwa i komunizmu!

Cezary Graf - polecam do niedzielnej kawy :)

 •  

  pokaż komentarz

  Polactwo to jest od zawsze naród socjaluchów. p$#$?%$enie o polskich ruchach wolnościowych to są mity dla naiwnych, bo Solidarność nigdy nie była wolnościowa a zaraz po niej ten zamordystyczny naród przez kilkanaście lat głosował na postkomunistów - to jest dopiero przykład na srogi syndrom sztokcholmski. "Zniszczyć" komunizm a potem latami głosować na członków PZPR - typowe cebulaki. xD

  •  

   pokaż komentarz

   "Zniszczyć" komunizm

   @Poemander: Nigdy nie istniała taka opcja. Oni nie chcieli niczego niszczyć a jedynie wzmocnić. PRL upadł bo PZPR przestała zdaniem Solidarności i KORu realizować socjalistyczne ideały. To oczywiście było wynikiem braku forsy.

   Historia kołem się toczy - kiedyś obecny okres będziemy wspominać tak jak nasi rodzice czy dziadkowie wspominali okres gomułkowski. Zamiast Gierka, który będzie nas zadłużał w jego roli występuje obecnie UE. Nasze wnuki będą zmuszone spłacać jej długi a potem wszystko zacznie się od nowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Poemander: Poza tym, jak na ironię, ostatecznie okazało się, że postkomuniści, którzy utworzyli SdRP i SLD, najczęściej w większym stopniu szanują pluralizm i liberalną demokrację wraz z jej systemowymi podstawami, niż postsolidarnościowi politycy, którzy nieraz okazali się mieć autorytarne i autokratyczne ciągoty.

   Co oczywiście w żadnym razie nie oznacza automatycznej uczciwości ani przyzwoitości wspomnianych postkomunistycznych polityków. To już inna kwestia. Tak jak to, że niektórzy byli działacze PZPR przefarbowali się na narodowych katolików, a nie na socjaldemokratów, jak większość. I że czasem byli PZPR-owcy wstępowali do partii zakładanych przez byłych solidarnościowców i ogólnie opozycjonistów. Bez zmieniania mentalności i podejścia do ludzi.

   https://wiadomosci.onet.pl/opinie/11-mitow-polskiej-polityki-witold-jurasz-analiza/s9nd40p - polecam ten tekst.
   Kiedyś nawet zrobiłem o nim znalezisko, ale wtedy nie wiedziałem, że tag polityka jest u użytkowników wykopu domyślnie na czarnej, i nieopacznie to tak otagowałem, przez co owo znalezisko zostało zupełnie zignorowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden:

   Poza tym, jak na ironię, ostatecznie okazało się, że postkomuniści, którzy utworzyli SdRP i SLD, najczęściej w większym stopniu szanują pluralizm i liberalną demokrację

   Dobre spostrzeżenia. Do Kaczyzmu jak ulał pasuje cytat: "Jeśli walczysz z potworami, bacz byś nie stał się jednym z nich".

  •  

   pokaż komentarz

   @Poemander: "gdyby ewolucja zależała od Polaków nadal chodzilibyśmy na kolanach"

 •  

  pokaż komentarz

  Jestesmy w czarnej dziurze, elektorat PiS się starzeje i będzie chcial wincej i wincej.

  A ci pojni kuce korwinisci nie chcą na to robić i coś polą o wolnosci.
  Dochód podstawowy, 13 i 14 emerytura
  to jest prawdziwa wolność!

  Na co komu kumulacja kapitału i własność prywatna?

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście. Ludzie boją się wolności bo wolność to odpowiedzialność. Ludzie chcą przywilejów a nie równości wobec prawa. Ludzie chcą aby prawda stała po ich stronie a nie oni po stronie prawdy.

  Rację miał Kisielewski gdy mówił, że aby zapanowała normalność to trzeba by ludzi „wziąć za mordę i wprowadzić liberalizm” bo naprawdę nie trudno mieć rację patrząc na bydło hodujące się dookoła nas.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to jest człowiek mem. Wszyscy kisną z tego człowieka na youtube.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy już jesteśmy na tym socjalistycznym kursie z którego nie ma odwrotu (Wenezuela). Ja myśle ze już został osiągnięty ten pkt przegięcia i nawet jeżeli obecny skład rządu się nie utrzyma to kolejne będą realizowały politykę: więcej podatków i wydatków.