Najpopularniejszy warszawski przystanek autobusowy.

Darmowe parkowanko zawsze na propsie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozentuzjazmowanyBlondyn: Absurdy naszego kraju. Parkując w miejscu niewłaściwym (np. na trawie, na zakazie) nie można wystawić ci kary za brak opłaty, można jedynie wystawić mandat za złe parkowanie. Są wyroki sądu.

   Taki mandat może ci wystawić straż miejska, a ta jest zawalona robotą i do takich przypadków nieprzyjeżdza lub przyjeżdża dopiero np. po 20 godzinach.

   Więc jak znajdziesz gdzieś takie miejsce to śmiało parkuj i nie opłacaj postoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @RozentuzjazmowanyBlondyn: Autobus nocny musi wypuszczać ludzi na jezdnie bo zatoka przystankowa jest kompletnie zastawiona przez samochody.
   Ludzie zostawiają tam auta mają to kompletnie gdzieś.

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: Trza skrobać kluczami jak się wyjdzie w nocy z autobusu to nie będą zostawiać. U mnie pod klatką gość parkował swojego gruza uniemożliwiając ludziom swobodne wyjście z klatki to którejś nocy postawił mu ktoś na maskę wielki kamień koło 10kg z karteczką "chu....nie da się przejść". Od tego czasu już tego nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: nie tylko SM jest zawalona robotą, oni "nie wszędzie mogą cokolwiek zrobić, bo nie ma podstawy prawnej". Gościu u mnie zatarasował 1/4 wjazdu pod śmietnik i garaże, zgłosiłem, dwa dni później dzwonię bo nadal stoi - "to jest droga wewnętrzna, nie możemy nic zrobić".

  •  

   pokaż komentarz

   @macgajster: Norma. W mojej okollicy jest wąska droga dojazdowa i ludzie parkują tak że nie przejedzie śmieciarka. Nie odbierano przez to od nich śmieci. W PoRD masz napisane, że musi być przejazd. Ale SM przyjeżdża i mówi, że wezwanie nie ma podstaw w.g. nich przejazd ch#! ale jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   fffff3

   +19

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek:

   Taki mandat może ci wystawić straż miejska, a ta jest zawalona robotą

   Srotota. Tak jak Polska policja i lekarze są zajęci bzdurnymi papierkami. Usunięcie jednego pojazdu to pół minuty. Nawet nie trzeba. Yc obecnym na miejscu żeby to zlecić. Tylko trzeba chcieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: @Triptiz: Obstawiam, że po 17 już nie ma żadnego auta w tym miejscu. A nocny startuje po 22.
   Jak dla mnie takie miejsca powinny zamienić się w legalny parking "w godzinach biurowych".

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelzny: Oj bardzo się mylisz. auta tam stoją w nocy. sam wysiadałem na jezdnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kantek007: A to jeśli tak to faktycznie, kary powinny być ultra dotkliwe, ale nie popieram niszczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: @WesolyLudwiczek: trza głosować na inteligentne osoby, bo barany w rządzie nie są w stanie uczciwie kupić respiratorów, a co dopiero rozwiązać sprawę mądrą ustawą

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: Dokładnie. Tymczasem ratusz kupuje za 5 baniek auta z kamerami mające karać tych co spóźnili się 5 minut z opłatą. Na wykopie pisałem ze 2 tygodnie temu o babie co na Mazowieckiej notorycznie staje w świetle bramy i pomimo wielu zgłoszeń do SM w przeciągu paru miesięcy ani razu nie podjęli nawet interwencji. Zgłaszam ja, bo chodzi o przepisy p.poż - jak mieliśmy pożar to przez takich ludzi sąsiadka prawie się żywcem spaliła na balkonie - wóz strażacki nie miał jak dojechać.

  •  

   pokaż komentarz

   Autobus nocny musi wypuszczać ludzi na jezdnie bo zatoka przystankowa jest kompletnie zastawiona przez samochody.

   @kantek007: Który autobus nocny jeździ w dzień?

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: Ale za to można założyć blokadę która unieruchomi przeszkadzający pojazd na jeszcze dluzej w tym miejscu. Nigdy nie rozumiałem logiki zakładania blokad na samochody zle zaparkowane i utrudniające ruch.

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: N01 kończy po 5. to już trochę dzień

  •  

   pokaż komentarz

   N01 kończy po 5. to już trochę dzień

   @kantek007: I o tej porze samochodu na przystanku nie spotka, bo ani płatne parkowanie nie obowiązuje, ani nie ma problemu z parkowaniem - wiem, bo jeździłem na tę godzinę do pracy przez wiele lat - można stawać gdzie się chce w poprzek, na ukos, do góry nogami, można na miejsce parkingowe bokiem wlatywać - bo i tak obok nie ma żadnego innego samochodu.

   Jeszcze jakieś życiowe przykłady masz?

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: tu się mylisz. na litewskiej stoją też wnocy

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie. Tymczasem ratusz kupuje za 5 baniek auta z kamerami mające karać tych co spóźnili się 5 minut z opłatą.

   @hesus30: Nie! ZDM kupił te auta, żeby karać tych którzy nie płaca za parkowanie bez względu na czas parkowania. Jak auta skanujące wyjechały na ulice to skokowo wzrosła ilość płacących i auta już się zwróciły.

  •  

   pokaż komentarz

   Który autobus nocny jeździ w dzień?

   @zzapal:

   komunikacja nocna i dzienna to czesto sa bardzo umowne nazwy. Bardzo czesto jest tak, ze jezdzi juz komunikacja nocna, ale ciagle jeszcze jezdzi normalna komunikacja dzienna, albo juz jezdzi normalna komunikacja dzienna, a komunikacja nocna wlasnie konczy kursowanie

   np w Krk przed i po polnocy jezdzi jeszcze dzienna linia 152, ale w miedzy czasie odjezdza z tego samego przystanku, w tym samym kierunku juz komunikacja nocna (601)
   z drugiej strony, o godzinie 5:15 odjezdza z przystanku Muzeum Narodowe 902 (linia nocna), ale przed i po tym autobusie, odjezdzaja juz autobusy dzienne :)

  •  

   pokaż komentarz

   Norma. W mojej okollicy jest wąska droga dojazdowa i ludzie parkują tak że nie przejedzie śmieciarka. (...). W PoRD masz napisane, że musi być przejazd. Ale SM przyjeżdża i mówi, że wezwanie nie ma podstaw w.g. nich przejazd ch#! ale jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @WesolyLudwiczek: No i trochę im się nie dziwię.

   Przejazd jest, a że ktoś wykonał go za wąski to inna sprawa. A zobacz, że skoro SM nie ma podstaw, to i zakazu parkowania nikt nie postawić, co nie? :)

   Inna sprawa, że nie wszędzie każdym pojazdem powinineś być wjechać - nikt na drodze osiedlowej nie będzie się przejmował czy TIR z długą naczepą przejedzie - bo to nie miejsce dla niego.

   Nie odbierano przez to od nich śmieci

   A to już wina miasta - nakazują płacenie za śmieci, to mają je odbierać. Jak są za wąskie uliczki to niech kupią węższe śmieciarki, albo na rowerach odbierają!

   Na morzem z plaży sobie radzą - zakupili konkretne traktory na ogromnych oponach, w innych miejscach ciągną przyczepki na śmieci quadami. Radzą sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @macgajster: Miałem podobnie. Brama wjazdową, podjazd zastawiony, dzwonię na SM i ta sama gadka. No koszmarne jest to prawo u nas :(

  •  

   pokaż komentarz

   @dbcoop: nie, zakłada się blokady tam Gdzie ruchu nie utrudnia pojazd a jedynie stoi na zakazie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lohengrin: Bo trzeba mówić, że stoisz pod bramą i nie możesz skorzystać, a nie że masz zastawianą bramę. I rzeczywiście jak przyjedzie SM (do zastawionego przyjazdu przyjeżdżają sprawnie) musisz na ich oczach wjechać/wyjechać z terenu (wyjeżdzając pojechać gdzieś dalej aby nie było zarzutu pozorowania).

   Jak po moją babcię miała przyjechać karetka i była zastawiona brama, to SM czekała aż karetka podjedzie i wtedy załadowała samochód na lawetę. Bo inaczej osoba by się w sądzie wybroniła, że przyszła przed przyjazdem karetki, więc nie było blokowania przejazdu, a SM zabrała jego pojazd bez podstawy prawnej i ma zapłacić odszkodowanie.

   Tak, mamy takie przepisy/interpretacje i to sejm musi zadziałać. Przy samochodach ochrona własności jest pociągnięta do absurdu (w sensie ochrona własności czyjegoś samochodu może prowadzić do czasowego ograniczenia twojego prawa własności do obiektu który jest związany z gruntem i to ograniczenie jest wynikiem działalności kierowcy tego samochodu).

  •  

   pokaż komentarz

   straż miejska, a ta jest zawalona robotą i do takich przypadków nieprzyjeżdza lub przyjeżdża dopiero np. po 20 godzinach

   @WesolyLudwiczek: Chyba nie chodzi tylko o zawalenie robotą, ale i stosunek do niej... Dla ilustracji. Ulica Jasna w Warszawie. Dwoje strażników miejskich kręci się bez wyraźnego celu. Podchodzę i pytam czy mają zamiar zrobić coś z samochodem, który parkuje na obszarze wyłączonym z ruchu tuż przed przejściem dla pieszych, blokując całkowicie widoczność przechodzącym (duży van). Odpowiedź strażników: ale to i tak nic nie da, bo my ciągle wypisujemy mandaty lub odholowujemy, a kierowcy wciąż tak stają. Po czym szybkim krokiem udali się do swojego samochodu i odjechali. Gdyby nie to, że taka reakcja mnie całkiem zamurowała, to pewnie poprosiłbym o ich dane, albo chociaż nagrał odmowę podjęcia interwencji i złożył skargę...

  •  

   pokaż komentarz

   @macgajster: ale jak mu karnego beniza przykleisz to już masz odpowiedzialność karną

  •  

   pokaż komentarz

   Inna sprawa, że nie wszędzie każdym pojazdem powinineś być wjechać - nikt na drodze osiedlowej nie będzie się przejmował czy TIR z długą naczepą przejedzie - bo to nie miejsce dla niego.

   @zzapal: W tym cały szkopuł, że to była droga publiczna. Zresztą co to za różnica? Mogę sobie w środku miasta zostawić samochód na drodze i blokować jeden pas bo w sumie TIR, śmieciarka, straż pożarna nie musi przejechać? Państwo z kartonu xD

   @Hi_Lo_Hi: To jest niestety też problem. SM sama z siebie nie interweniuje, tylko jeżdżą z miejsca na miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Mogę sobie w środku miasta zostawić samochód na drodze i blokować jeden pas bo w sumie TIR, śmieciarka, straż pożarna nie musi przejechać?

   @WesolyLudwiczek: Jeśli parkowanie nie jest zabronione, to tak. Głupie, ale tak.

  •  

   pokaż komentarz

   Autobus nocny musi wypuszczać ludzi na jezdnie bo zatoka przystankowa jest kompletnie zastawiona przez samochody.

   @kantek007: Na jakiej podstawie wyciągnął te bzdurne wnioski?

  •  

   pokaż komentarz

   @RozentuzjazmowanyBlondyn: Dodam że za złe parkowanie otrzymasz zazwyczaj 100zł mandatu (wiem można i więcej łącznie z ceną holowania na parking) a za brak biletu lub co gorsza za spóźnienie się choć 1 minutę zapłacisz 250zł mandatu!

   Zresztą ZDM uważam za złodziei z wyżej wymienionego powodu. Bo dlaczego Kowalski nie kupujący biletu za parkowanie ma zapłacić 250zł słusznej kary a Nowak za to że kupił bilet za 30 minut postoju a przyszedł do auta po 32 minutach również prócz kosztów biletu ma zapłacić 250zł kary. I jest nawet więcej stratny niż parkujący Kowalski.

   Brakuje w tym przypadku taryfy ulgowej a kontrolerzy mam wrażenie że siedzą dosłownie w krzakach i czekają co do minuty na wygaśnięcie biletu. Już dwa razy płaciłem karę wtedy jeszcze 50zł a spóźniłem się raz 2,5 minuty drugi raz 5 minut.

   Złodzieje i chamy bez skrupułów i sumienia! wszyscy którzy tam pracują!

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: ale to nie jest niszczenie mienia, bo nie uszkadza go w żaden sposób. No chyba że był jakiś wyrok i wskazano to. Aczkolwiek nadal trzeba zostać złapanym za rękę, choć wtedy też można mówić jak nasi politycy - "to nie moja ręka!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Spółdzielnia wstawiła temu zastawiaczowi kartkę za wycieraczkę w stylu "proszę nie tarasować drogi, bo śmieciarka nie wjedzie". Moim zdaniem najpierw śmieciarka powinna ten właśnie ten samochód zabrać. Ktoś dodatkowo pozostałe wycieraczki uniósł i lusterka złożył w drugą stronę. Jak przyjechałem po kilku dniach to już go nie było ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: Zapraszam do Śródmieścia. Stań na miejscu niedozwolonym i możesz stać do oporu. ZDM kupił auta za 5 baniek, które nie potrafią wyłapać tak zaparkowanych aut. Zaraz usłyszę, że w tej cenie to pewnie problem bo to jak za darmo.... Do tego m.in. piłem w moim komentarzu. Mieszkańcy czy też porządek na ulicach to najniższy priorytet dla biurw z ratusza.

  •  

   pokaż komentarz

   ZDM kupił auta za 5 baniek, które nie potrafią wyłapać tak zaparkowanych aut.

   @hesus30: Ciasto pieczesz maszynką do golenia? Te auta nie służą do wyłapywania nielegalnego parkowania. Takie kompetencje ma SM, a nie ZDM.

 •  

  pokaż komentarz

  No i jaki jest najpopularniejszy warszawski przystanek autobusowy bo się nie dowiedziałem

  źródło: cdn141.picsart.com

 •  

  pokaż komentarz

  No dobra, skoro kursuje tam tylko linia nocna, to nie można dołożyć jakiejś tabliczki, że parkowanie dozwolone w godzinach, przykładowo od 8 - 18 pn-pt, oczywiście za opłatą? Wilk syty i owca cała - w dzień dodatkowe miejsca parkingowe i parę groszy dla miasta, a w nocy normalny przystanek dla tej linii. Jak ktoś nie zabierze auta po tej godzinie, to holowanie na jego koszt i z głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: i w nocy będziesz miał samochody zaparkowane, bo przecież jak wolno w dzień to lordowie będą parkować i w nocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rasteris: To napisałem - laweta na koszt właściciela. Uwierz, jak straż miejska zleci, to laweciarz będzie za 5 minut.

   Poza tym - a teraz jakoś w nocy nie stoją? No nie - bo problem pojawia się w godzinach pracy, wtedy nikt nie patrzy czy zakaz, czy nie, każdy ma w dupie i staje gdzie wolne miejsce. Więc czemu by nie wprowadzić opłaty i "zalegalizować" tego miejsca, skoro autobus i tak nie jeździ tam w dzień? Miasto by na tym zyskało.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: W tym kartonowym państwie, holować można jedynie jak jest zagrożone życie. Więc tutaj co najwyżej mandat. Jednak w Warszawie tak popularne jest niepoprawne parkowanie, że SM do tego typu zgłoszeń przyjeżdża z opóźnieniem na przykład 20 godzinnym. Przyjeżdżają i okazuje się, że takiego auta ze zgłoszenia już nie ma więc odjeżdżają. Jest już zaparkowane inne ale na nie zgłoszenia nie dostali więc odjeżdżają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dlatego wszędzie stawia się słupki, bo prawo w tym kraju jest do kitu. Trochę w sumie szkoda, bo może jakby ludzie dalej parkowali byle gdzie, komuś by to zaczęło uwierać i w tych głowach przestawiła by się jakaś klepka.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: jedyne odholowanie jakie widziałem w ciągu ostatnich 5 lat to było jak zarządca biurowca ściągnął SM, do samochodu na miejscu dla inwalidy. A w dzień mogę wyjść i zrobić Ci zdjęcia 100 samochodów parkujących w takich miejscach, że stanowią zagrożenie albo blokują chodnik, że przeciśnie się tylko modelka i to po 2 miesięcznej głodówce.
   Obok mnie są dwie szkoły, wąskie uliczki. Musieli zrobić specjalne zagrody plastikowe, żeby ludzie nie parkowali przy samym przejściu. Zagrożenie odholowaniem jest na tyle niskie, że wszyscy to olewają. A teraz jeszcze praktycznie nie zakłada się blokad.
   A zerknij na Kraków, gdzie co chwila jest problem, bo ktoś zaparkował tak, że tramwaj nie może przejechać. Bo on/ona tylko na chwilę i już za 3 godziny wyjdzie od fryzjera. Żeby to działało trzeba by zmienić przepisy, ale zaraz byłby krzyk, że władza prześladuje kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   Uwierz, jak straż miejska zleci, to laweciarz będzie za 5 minut.

   @rzeznia22: nawet nie musi być za 5 minut, jak będzie dozwolone parkowanie do 18 to mają jeszcze 5-6 godzin zanim pierwszy nocnik przyjedzie

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: Nie ma przepisow. Jest mnostwo miejsc, w ktorych moznaby bylo zrobic parkowanie np. tylko noca na jednym z dwoch pasow ruchu (na wzor Niemiec), ale u nas nie dosc, ze rzadzacy sa nieporadni to jeszcze ludzie to debile.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rasteris: Ja widziałem jeszcze na osiedlu u znajomych. Pod przedszkolem (miejskim) postawili znak że miejsca parkingowe tylko dla posiadaczy identyfikatora przedszkola (żeby rodzice mieli gdzie parkować jak odwożą dzieci) i SM potrafi przyjechać o północy w piątek żeby odholować stamtąd auta.
   Za to w centrum Warszawy tak zaj@%!ne samochodami że czasami nie ma jak przejść albo przejechać i to już im nie przeszkadza...

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: Bez złośliwości, ale ty chyba w chmurach żyjesz. Już koledzy ci wytłumaczyli, w tym kraju nie da się zlawetować nikogo

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś nie zabierze auta po tej godzinie, to holowanie na jego koszt i z głowy.

   @rzeznia22: Prawo na to nie pozwala, więc auta stałyby całą dobę.

   No dobra, skoro kursuje tam tylko linia nocna, to nie można dołożyć jakiejś tabliczki, że parkowanie dozwolone w godzinach, przykładowo od 8 - 18 pn-pt, oczywiście za opłatą?

   @rzeznia22: Byłoby to niezgodne z prawem. Musi być jeden system dla wszystkich, a nie co miejsce to inne zasady.

  •  

   pokaż komentarz

   holować można jedynie jak jest zagrożone życie.

   @WesolyLudwiczek: Ale głupota. Ja regularnie zgłaszam debili stojących na bramie i straż bez problemu zabiera auta o ile mój stoi w środku. Marudzą, jeżeli garaż jest pusty, ale też raz zabrali, a dwa wystawili mandaty.

  •  

   pokaż komentarz

   - laweta na koszt właściciela.

   @rzeznia22: Osobiscie uwazam, ze jakby lawetowac kazdy zle (ewuidentnie zle) zaparkowany samochod i odstawiac na parkingi jakies 20 km od miasta (najlepiej kilka) z wysoką, ale ograniczona przez przepisy stawka za dobre tam, to momentalnie by zniknely zle zaparkowane samochody. Juz nawet nie chodzi o koszty (jak ktos ma samochod za 300 tys. to 500 pln go nei przeraza) ale czas jaki zajmuje odzyskanie pojazdu (wlasciciel musi osobiscie odebrac samochod) - jest jedno ALE - taki wlasciciel z marszu pozywa o uszkodzenie mienia powstale podczas lawetowania (niewazne czy prawdziwe czy nie) - wiec takie firmy (bo czemu ma to robic miasto? - ono tylko odbiera czesc kasy za mandat) musialyby miec armie prawnikow...

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: Te przystanki są również awaryjnymi przystankami komunikacji zastępczej. A nie ma podstawy prawnej aby wywieźć takie samochody gdyby okazało się, że ruch tramwajów został zablokowany i puszczona jest zastępcza komunikacja autobusowa.

  •  

   pokaż komentarz

   edyne odholowanie jakie widziałem w ciągu ostatnich 5 lat to było jak zarządca biurowca ściągnął SM, do samochodu na miejscu dla inwalidy. A w dzień mogę wyjść i zrobić Ci zdjęcia 100 samochodów parkujących w takich miejscach, że stanowią zagrożenie albo blokują chodnik, że przeciśnie się tylko modelka i to po 2 miesięcznej głodówce.
   Obok mnie są dwie szkoły, wąskie uliczki. Musieli zrobić specjalne zagrody plastikowe, żeby ludzie nie parkowali przy samym przejściu. Zagrożenie odholowaniem jest na tyle niskie, że wszyscy to olewają. A teraz jeszcze praktycznie nie zakłada się blokad.


   @Rasteris: Mojego znajomego zholowali jak zaparkował koło budowy Muzeum Żydów Polskich. Był nowy zakaz z okazji budowy i się nie zorientował. W takim przypadku nie było litości :)

  •  

   pokaż komentarz

   @nikifor: tam to mógł być nadzór służb dodatkowy. Zakaz parkowania, żeby nie było samochodu z wkładem ze związkami azotowymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @WesolyLudwiczek: co?? u mnie na osiedlu laweta jeździ kilka razy tygodniowo

  •  

   pokaż komentarz

   Ale głupota. Ja regularnie zgłaszam debili stojących na bramie i straż bez problemu zabiera auta o ile mój stoi w środku. Marudzą, jeżeli garaż jest pusty, ale też raz zabrali, a dwa wystawili mandaty.

   @doogroo2: Zgadza się. Są w sumie dwa powody holowania: zagrożenie życia np. stawanie przed pasami, faktyczne utrudnianie ruchu czyli bramy i miejsca dla niepełnosprawnych. Ale jak zastawisz chodnik po całości to wtedy nie jest już problem. Więc holowanie to rzadkość.

   Trzeba przy tym zaznaczyć, że można zastawić bramę na 30min i nic się nie stanie, bo SM nie zdąży przyjechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: bo możesz mieć B36 - zakaz postoju i parkowania + tabliczka z holowaniem

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: Raczej chodzi o to, że pobierać za parkowanie mogliby jedynie za wyznaczone liniami poziomymi miejsca. Nie ma linii, nie trzeba płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzeznia22: można, ale jedyni którzy mają jakieś przywileje to piesi i rowerzyści, kierowców trzeba według władz warszawy tępić.
   Likwidują drogę albo część jego pasa, robią deptaki, ścieżki rowerowe, likwidują pasy robią bus pasy, likwidują parkingi robią chodniki, czy kiedykolwiek słyszałeś o czymś odwrotnym?, że zrobili darmowy parking dla aut, bo nie ma gdzie zaparkować? albo zabrali bus pas, bo tworzą się korki, a autobus jedzie raz na 15 min.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli w wawie jeszcze nie macie apki która poinformuje że zaparkowane własne auto kończy się czas parkowania i można sobie bezpiecznie przedłużyć nie wychodząc z galerii czy sklepu?

  pokaż spoiler nawet mi was nie żal.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy w Polsce istnieje miasto w którym odpowiednie służby potrafią poradzić sobie z gamoniami parkującymi gdzie popadnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: nie istnieje, czego zupełnie nie rozumiem. Wysłać kilku cieci i darmowy hajs dla miasta

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil: W Krakowie widziałem kilka akcji straży miejskiej polegającej na regularnym przyjeżdżaniu w dane miejsce, w którym nikt nie przejmuje się przepisami. Raz obok AGH, na skraju strefy, drugi raz w dzielnicy biurowców. Co ciekawe po kilkunastu akcjach wystawiania mandataów okolica na dość długo uczyła się poprawnego parkowania.

   Z drugiej strony sąsiad dzwonił kiedyś na straż miejską by zgłosić parkowanie na skrzyżowaniu, to mu powiedzieli, że to droga dojazdowa i mają wyj@?!ne. Droga należy do gminy i jest dojazdem to kilku bloków - żaden tam teren wspólnoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @stateknaniebie: @LDevil: Brak podstawy prawnej. Wywiezienie samochodu jest bardzo trudne ze względu prawa i wymaga stosu dokumentów. W bardzo wieleu miejscach policja i straż miejska nie może interweniować. NA przykład drogi wewnętrzne. Właściciel terenu nie może interweniować bo nie a SP i Policja nie, bo nie są to drogi publiczne.

   A ostatnim gwoździem do trumny jest to, że jak kierowca się odwołuje od mandatu do sądu i sąd potwierdzi, że złamał przepisy to opłata idzie do skarbu państwa, a miasto cały czas ponosi koszty (koszt wystawienia mandatu, koszt przygotowania dokumentów do sadu i koszy wysłania osoby na rozprawę), więc miastu się nie opłaca taka walka, bo ona efektywnie generuje koszta ze względu na odwołania do sądów.

   Podejrzewam, że zmiana tej ostatniej kwestii bardzo by pomogła.

  •  

   pokaż komentarz

   Wywiezienie samochodu jest bardzo trudne ze względu prawa i wymaga stosu dokumentów.

   @Massad: A kolejnym problemem jest debilne prawo które nie pozwala na odholowanie każdego źle zaparkowanego samochodu.
   > Podejrzewam, że zmiana tej ostatniej kwestii bardzo by pomogła.

   @Massad: No rzeczywiście - takie podejście nie zachęca do starań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Massad: A kolejnym problemem jest debilne prawo które nie pozwala na odholowanie każdego źle zaparkowanego samochodu.

   @LDevil: były takie sugestie, i kończyły się protestami: "ale najpierw zbudujcie nam za publiczne pieniądze legalne miejsca pod domem na wyłączność" również w okolicy gdzie ludzie maja ogródki, a nawet garaże które zostały przerobione na dodatkowe pomieszczenia (Saska Kempa w Warszawie). A politycy nie maja jaj, aby to przeprowadzić w takich warunkach.

  •  

   pokaż komentarz

   nie istnieje, czego zupełnie nie rozumiem. Wysłać kilku cieci i darmowy hajs dla miasta

   @stateknaniebie: Tak jak @Massad pisze, na mandatach tych mniejszych się nie zarabia. Papirologa kosztuje. Z takiego holowania miasto ma 0zł, holowanie to de facto rachunek z firmy holującej. Jedynie mandat jest wtedy wpływem do miasta.