Why is China smashing its tech industry?

Why is China smashing its tech industry?

@nobrainer noahpinion.substack.com #swiat #technologia #chiny #usa #ciekawostki #komputery

Ciekawostki dotyczące w postrzeganiu roli firm Big Tech, IT miedzy USA a Chinami Postrzeganie młodych nie jako konsumentów, ale jako future value do rozwoju kraju.. Zachodowi tiktoki, instagram ma dzieciakom mózg zlasować, a Chiny maja dzieki temu uzyskac przewagę w 1pokoleniu

 •  

  pokaż komentarz

  Taaaak, wspaniałe chiny. Dlatego ich obecne pokolenie coraz częściej wyznaje filozofię "lying flat" bo mają dość zap#?#@#%u

 •  

  pokaż komentarz

  Chiny do gigant na glinianych nogach. Wystarczy zapoznać się bliżej z ich budownictwem.
  Łapówki, kolesiostwo i partyjniactwo ma tam kompletnie inny wymiar.

  A ten ich mega rozwój polega głównie na złodziejstwu technologii od innych. Co później przekłada się na mniejszą ceną produktów, bo nie muszą wliczać do niego R&D.

  A sam kraj ma tak duże potrzeby, że ciężko dla Chin stać się krajem samowystarczalnym.
  Co może w dłuższym okresie doprowadzić do recesji, a ta może doprowadzić do 'lokalnych' niepokojów społecznych. Tylko takie 'lokalne' niepokoje mogą pochłonąć setki mln ofiar ludzkich!

  Nie pamiętam dokładnie kiedy i jakie zamieszki w Chinach, pochłonęły ok. 80 mln ludzi.
  Ale też nie można skrajnie zakładać, że Chiny upadną i przestaną się w ogóle liczyć.
  Te czasy już raczej nigdy nie nastąpią.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Chyba można Twoje rewelacje podsumować "w dupie byłeś, gówno widziałeś". Byłeś w ogóle w Chinach? Wiele zachodnich firm przeniosło produkcję do Chin dając im howto. Inżynieria wsteczna też zapewne była grana. Ale to było wiele lat temu. Teraz Chińczycy inwestują miliardy w rozwój i w wielu dziedzinach/rozwiązaniach przegonili już zachód - stąd między innymi wojna handlowa poprzedniego prezydenta, bo na stole leżały biliony i nie mógł pozwolić żeby "Chińczycy wzięli".

  •  

   pokaż komentarz

   Nie pamiętam dokładnie kiedy i jakie zamieszki w Chinach, pochłonęły ok. 80 mln ludzi

   @szopa123: Mózg wysrałeś razem z poranną kupą, ty specjalisto od Chin.80 milionów w zamieszkach.
   '
   Już nie wspomne o tych pseudointelektualnych wypocinach podsumowujących Chiny i ich rozwój.

  •  

   pokaż komentarz

   @ProofOfConcept: nie ma znaczenia co sobie myślą. U nas po II WŚ też ludzie generalnie popierali socjalizm, a później PZPR.
   Przecież większość zamieszek było na podłożu płacowym. A dopiero w latach 70, kiedy wszystko zaczynało się już sypać na potęgę. A zachód zaczął nam uciekać, ludzie zaczęli oczekiwać zmian ustrojowych.

  •  

   pokaż komentarz

   w wielu dziedzinach/rozwiązaniach przegonili już zachód

   @mastapepe: w JAKICH DZIEDZINACH?! Proszę podaj z 5.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: A bujaj się - nie wchodzę w głupie dyskusje. Co do Twoich "mundrości" o "złodziejstwie technologii" (jakoby Chińczycy nie mieli / nie wydawali kasy na R&D) to zajrzyj sobie choćby do statystyk WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) i zobacz ile Chińczycy zgłaszają patentów i ile ich dostają, a ile zgłaszają /dostają Amerykanie. Od wielu lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: place w Chinach sa zblizone do polskich, co do plac w Polsce w latach 70-tych, to nie chodzilo o same place tylko o inflacje je pozerajaca i braki podazowe (kartki). W Chinach tego problemu nie ma inflacja 2.5%.

  •  

   pokaż komentarz

   A bujaj się - nie wchodzę w głupie dyskusje.

   @mastapepe: HAHAHAHA... typowe dla takich głupków jak ty.
   Taki byłeś 'mundry', ale jak dochodzi do konkretów, to ogon pod siebie i durne wymówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ProofOfConcept: kartki były pod koniec lat 70. I generalnie nie o kartki chodzi, tylko o poczucie dobrobytu. Obecnie w Chinach ludzie czują swoją szansę na wzbogacenia się. Ale jak to minie, np. przez wysokie ceny mieszkań i płace relatywnie niski i nie pozwalające na godne życie. Wtedy zacznie rosnąć grupa niezadowolonych.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Ale statystyk to oczywiście nie sprawdziłeś... :)

  •  

   pokaż komentarz

   Ale statystyk to oczywiście nie sprawdziłeś... :)

   @mastapepe: ale nie o statystykach była tutaj mowa, a o wiodących chińskich dziedzinach technologicznych.
   Możesz wydawać 20x tyle co reszta na badania, a i tak tej 'reszty' nie dogonisz.
   Chodzi tutaj o wiele czynników, jak kreatywność, swoboda działania, rożne nie kolidujące ze sobą opcje pozyskiwania kapitału.

   Zastanów się... proch pochodzi z Chin, ale to europejczycy doprowadzili jego wykorzystanie do maksimum. To samo było z metalurgią, Chińczycy o wiele wcześniej byli w tej dziedzinie bardziej rozwinięci. Gdy w Europie rządził mosiądz. Oni już mieli stopy stali. Tylko jakoś zabrakło u nich tej 'iskierki', aby rozwinąć technologię wytopu do takiego stanu jak później był w 'światach zachodu'.

   A wszystko dlatego, że w dłuższym okresie czasu. Ustanowiły się tam kasty, które nie były zainteresowane rozwojem. Bo bały się utraty wpływów.
   I to samo robi się teraz w Chinach. Gdzie tworzą się partyjne kartele, które wspierają określony przemysł. A największe chińskie firmy, kierowane są przez partyjniaków.

   Tam musiałoby nastąpić zmiana mentalności. A na to trzeba x pokoleń i innego systemu. Bo np. system oceny społecznej, będzie karał ludzi kreatywnych, a tym samym, niezbyt pokornych.