•  

  pokaż komentarz

  Cała ta bzdurna afera miała jedna prostą przyczynę. W Polsce komiks kojarzy się tylko i wyłącznie z obrazkowymi historykami dla dzieci w stylu Kaczora Donalda. Podobnie zresztą jak i animacja...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasquatch: ...i gry video. Moje otoczenie uważa, że każda gra jest kierowana do najmłodszych chociaż nigdy nie próbowało zagrać w cokolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasquatch: smutna prawda, nisza artystyczna choć jest widoczna w modnych galeriach, na ulicach i w necie to ciągle siedzi w undergroundzie. To się powoli ruszy z miejsca, tam gdzie ludzie chcą i są aktywni będzie to postępować szybciej.
   cool story:
   Dwa lata temu jakoś w tygodniu byłem w Gdańsku i chadzając sobie tu i tam odwiedziliśmy z kumplami taką popularną galeryjkę na starówce. Przez otwarte drzwi od zaplecza dobiegał dźwięk oklasków. Jak tam wpadliśmy okazało się, że grupka młodych jazzmenów sobie pykała w otoczeniu kamienic, na zapleczu owej galerii. Świetna sprawa, trochę ludzi, jakaś trawka i browarek w rytmach czilującego dżezu i to w tygodniu! ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @juraczi: Mój dobry kumpel jest rysownikiem, niestety smutna prawda jest taka, że jeżeli nie tworzysz kiczu dla mas bez gustu albo propatriotycznych szmir (nie obrazajac patriotów) to sie raczej w naszym pięknym kraju nie wybijesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasquatch: Tak, niestety. Podobnie muzyka elektroniczna, fantastyka etc., etc. Niestety, kulturowo cały czas tkwimy w poprzednich epokach.

   Errata: zresztą kto tkwi ten tkwi. Wystarczy spojrzeć na czytelnictwo w Polsce i w ogóle na życie kulturalne.

 •  

  pokaż komentarz

  wszystko pójdzie na przemiał a ja chętnie zobaczyłbym jeden egzemplarz, chociażby po to żeby zobaczyć o co tak właściwie ta cała afera, wszędzie tylko fragmenty i że przeklinali, no kurde, skoro akcja działa się w więzieniu to trudno żeby tam sami poeci siedzieli!

 •  
  W....h

  +19

  pokaż komentarz

  Oglądając materiał TVN odnośnie Chopin New Romantic od razu widać, że to niestety manipulacja... Nie jestem "anty-tvn`owski" (wszystko przede mną ;) )ale momentalnie ma się wrażenie, że panowie dziennikarze wykryli największy spisek w dziejach i uratowali świat, a w szczególności naszą politykę zagraniczną. Jak zniszczą ten nakład to faktycznie - gratuluje.

  Ostrowski jest postacią trochę kontrowersyjną, ale osobiście go lubię, szczególnie za dokonania z zespołem CKOD. Szkoda że został przedstawiony w tym wszystkim jako zwyrodnialec chcący ściągnąć biedne niemieckie dzieci na złą drogę ;) no ale cóż...

  •  

   pokaż komentarz

   @Woonsh: tak, dołączam się do tego co napisałeś.
   TVN lekko przegiął, nie wiem skąd w tej telewizji tylu moralnie uduchowionych dziennikarzy. Komiks Ostrowskiego pięknie wpisuje się w Europejską prostotę, a zarazem zdaje się być wyrazisty w przekazie. No i jeszcze ten komentarz: "w kraju w którym chopin to nazwa wódy.."
   eh

  •  

   pokaż komentarz

   @Woonsh: nawet nie widziałem, że to Ostrowski narysował. To teraz już mnie nie dziwi ta forma ;). Po prostu komiks podobny do całej twórczości tego artysty :).

  •  

   pokaż komentarz

   TVN nie był najgorszy. Kiedy oglądałem jakieś wiadomości na TVP (nie pamiętam który kanał) jakiś niedorozwój z cwaniackim uśmiechem (prowadzący jakby co) mówił o sprawie ,,obrzydliwego komiksu o Szopenie". Jeszcze nie wiedziałem prawdy o sprawie ale już wtedy pomyślałem sobie,,sam jesteś obrzydliwy bucu". Bo języka tabloidowego w telewizji publicznej nie zdzierżę.
   Wiedziałem już wcześniej, że media nie są do końca obiektywne, ale nie spodziewałem się, że wszystkie kanały na raz mogą tak perfidnie kłamać.

 •  

  pokaż komentarz

  TVN ssie jak zwykle. A polscy piraci mnie rozczarowują ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @plit: ssie czy nie- ludzie to łykają. nawet wykopowicze, którzy tak chętnie tvn krytykują łyknęli historyjkę w całości. Nikt nie wysilił się na tyle, by dowiedzieć się o czym faktycznie jest ten komiks, kto go przygotował, dla jakiego odbiorcy itd. Ja się zainteresowałam o co tyle krzyku i naprawdę nie było problemem znaleźć dodanego przeze mnie linka z zaprezentowaną opinią drugiej strony. Samodzielnego myślenia życzę wszystkim krzykaczom, którzy tak chętnie jechali po komiksie i jego autorach znając jedynie wersję przedstawioną w telewizji.

  •  

   pokaż komentarz

   @mademoiselle: część wykopu jest narodowo-oświecona (bez obrazy) więc szybko przychodzi im rejtanowska obrona czci i historii... i to nawet kiedy TVN do tego wzywa :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mademoiselle:
   Prawda jest taka, że znalazłaś linka przedstawiającego inny punkt widzenia, ale komiksu nie widziałaś, więc może to tutaj kłamią. Dlatego nie chełpiłbym się tak samodzielnym myśleniem. :)
   Chociaż przyznam, że ta wersja jest bardziej prawdopodobna.

 •  

  pokaż komentarz

  A pamiętacie jak np. w 2004 była afera z grą Panzers: phase one? Grze oberwało się za to, że w kampanii niemieckiej atakowaliśmy Polskę, a rozkaz ataku był treści identycznej z historyczną- czyli że w odpowiedzi na Polską agresję Niemcy zmuszeni są do ataku. Masowa histeria, dziennikarzyny piszące niestworzone historie na temat gry, jedna wielka paranoja.
  Mniej więcej tak samo sprawa ma się z tym komiksem, znowu ktoś żądny sensacji zasiał panikę a "dziennikarze" to podchwycili.