Modernizacja po polsku. Krab, czyli jak długo można budować podwozie?

Modernizacja po polsku. Krab, czyli jak długo można budować podwozie?

Polski Krab: brytyjskie działo w brytyjskiej wieży na koreańskim podwoziu. A wszystko integrowane w Polsce. O Krabach można przynajmniej powiedzieć, że już są. Goryle, orki, głuszce i kruki, wokół nich czające się do skoku karakale. To nazwy wojskowych programów których nigdy nie zakończyliśmy ...

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop to gówno.. rozumiem, że PiS be i w ogóle. Ale stek bzdur zawarych w tym artykule. Świadczy dobitnie jakim gównem stało się WP.PL

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Kraby startowały za Szeremietiewa. Hektar czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Jakie bzdury? Nie oferuja Kraba na eksport z powodu ograniczen na koreanskie podwozie ale dlaczego np nie zaoferuja eksportowego Kraba z polskim podwoziem z Bumaru ktore mialo byc juz dawno cacy?

  •  

   pokaż komentarz

   @ortalionowy: Na bazie tego podwozia buduje się wozy dowodzenia. W tej chwili technologie, które uzyskaliśmy od Korei są montowane w tym podwoziu. Na bazie tego wozu też montowano gąsienicowego raka.
   Moim skromnym zdaniem, moce przerobowe są takie a nie inne. Po drugie mowa jest o dalszej kontynuacji programu Regina.
   Zresztą historia Kraba jest ciekawa, warto posłuchać jej z pierwszego źródła.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ortalionowy: Na końcu masz odpowiedz, czemu Niemiecki portal, jakim jest WP szkaluje Polski przemysł zbrojeniowy. Raz Onet, raz Wirtualna Polska. To element wojny hybrydowej, którą Niemcy prowadzą z Polską od roku 15.

  •  

   pokaż komentarz

   @Papudrak: jaki to ma zwiazek z tematem? dlaczego polski przemysl nie oferuje na eksport Kraba z wlasnym podwoziem? zamiast odpowiedzi wymyslasz jakies spiski zydo-masonskie

  •  

   pokaż komentarz

   @ortalionowy: Pierwsze podwozie do tego pojazdu było na bazie T72. I nie spełniało oczekiwań. Potem przez lata były zaniechania. Co ciekawe w całą sprawę był zamieszany były prezydent Komorowski. Zakup licencji na K9 zapewne miał wiele wymiarów. Od uzyskania technologii zawieszenia hydropneumatycznego po przez to, że podwozia już są. Proszę zauważyć, że zakup tych podwozi zbiega się z sytuacją na Ukrainie. Zresztą teraz wszystko podyktowane jest sytuacją na wschodzie. Nie ma czasu na fanaberie.
   Proszę zauważyć, że ataki prowadzone są przez Niemieckie portale i prasę, lub powiązane z byłymi służbami wywiadu ( tymi z komuny). W latach 90 gdy Polska odzyskała niepodległość był atak ze strony przemysłu USA, gdy chcieliśmy eksportować sprzęt wojskowy na bliski wschód. Tutaj mam ewidentnie paszkwile. Ma Pan mieć złamanego ducha. Niewiarę w możliwości Polski. Na Wykopie to powszechne. To portal namiętnych masochistów.

  •  

   pokaż komentarz

   Pierwsze podwozie do tego pojazdu było na bazie T72. I nie spełniało oczekiwań. Potem przez lata były zaniechania.

   @Papudrak: Wraz z zakupem licencji i linii produkcyjnej na wieze i armaty, brytyjczycy chcieli tak samo sprzedać nam podwozie. Zaraz podniósł się rejwach wcale nie ze strony polskojęzycznej prasy czy obcych służb tylko PPO i związków zawodowych że co to to nie i oni podwozie opracują sami i tak zleciało 15 latek aż w końcu ktoś walnął pięścią w stół przestał słuchać bajeczek i obietnic, kupił podwozie od Koreańczyków którzy lata temu skorzystali z naszej głupoty i kupili licencje od brytyjczyków. Więc chyba w złym miejscu Pan szuka spisków i obcych agentów, to samo było z zakupem drugiej transzy Leopardów wystarczy sobie przypomnieć kto najgłośniej krzyczał przeciw i gdyby gen Skrzypczak nie postawił na swoim to dzisiaj bylibyśmy z odmalowanymi T72 i PT91 z kotłowaniną za wschodnia granicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Papudrak: w tym samym czasie rozpoczynal sie tez przetarg na zakup samolotow wielozadaniowych i to raczej on bardziej zawazyl na karierze Pana Szeremietiewa, pierwsza transza 128 Leopardow2a4 za 1euro (czasy kiedy ministrem obrony narodowej byl Pan Szeremietiew) wraz z pakietem czesci zamiennych i wpieciem w logistyke Bundeswehry to byl dobry zakup jakos za F16 zaplacilismy gruby szmal nie dostajac w zamian praktycznie nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @ortalionowy: Wysłuchał Pan całego filmu? Co do samolotów. Była oferta wejścia w program F 35 w tym okresie. SLD wybrało F 16 z lipnym offsetem.
   Nie ma co rozdzierać szat. To był okres gdy mieliśmy spokój i wydawało się, że nic się nie zmieni. Teraz jesteśmy w innym momencie. WP czy Onet robią krecią robotę. Nic więcej. To nieustanna próba destabilizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   o do samolotów. Była oferta wejścia w program F 35 w tym okresie

   @Papudrak: Dojrzałych F-35 nie dostalibyśmy przez następne 10 lat, a tak kupujemy Block 4, a nei jakieś frajerskie wczesne wersje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dodwizo: Była oferta wejścia w program F 35. Łączyło się to z produkcją część do tego samolotu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Papudrak: Teraz w ramach offsetu to samo można byłoby wywalczyć szczególnie, że pewien kraj na T został z JSF wywalony, ale mamy władze takie jakie mamy ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Dodwizo: Jesteśmy w programie lojal łings :-D

 •  

  pokaż komentarz

  Niemieckie działo* Kraby otrzmały 155mm L/52, orginalne AS90, miały L/39.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak długo? Tak długo, aż się odpowiedni Panowie nachapią.