Morawiecki: Kto jest członkiem elity narodu polskiego?

Przypowieść o szewcu i super uzdolnionym informatyku XD

 •  

  pokaż komentarz

  Sektor IT w Polsce to wół ciągnący gospodarkę w górę, gdyby nie działy IT zagranicznych korpo to ani szewc ani budowlanieć nie mieliby roboty. Oczywiście to hiperbola, ale takie są fakty. Antagonizowanie informatyków może się podobać tylko pospólstwu, które nie potrafi łączyć kropek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84:

   może się podobać tylko pospólstwu, które nie potrafi łączyć kropek
   Innymi słowy, istotnej statystycznie części populacji tego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: dokładnie, dzięki takim jak my z mojej kilkadziesieciotysiecznej wypłaty cześć skapnie na was jak zechce sobie zjeść kanapkę z awokado, utleniać włoski, czy zagrać w golfa. Dzięki takim jak my macie papu i możecie suto smalcem chleb smarować. Dziękuje i pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   Sektor IT w Polsce to wół ciągnący gospodarkę w górę, gdyby nie działy IT zagranicznych korpo

   @Mjakson84: ahahhaha hahaha a teraz jakiekolwiek to potwierdzajace dane poprosze. Cala polsa dolina krzemowa xD jakie tu odklejence siedza xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: To nowa wersja kułaków - czuję że kolejna kampania wyborcza to będzie właśnie to, reklamy z informatykami którzy nic nie robią cały dzień, wieczorami szastają pieniędzmi w klubie wykorzystując niezamożne kobiety a potem pijani oddają mocz pod kościołem.

   Zadziałało w ZSRR, tutaj też zadziała, PiS niczego sam nie wymyśla tylko kopiuje sprawdzone rozwiązania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: Tylko, że IT od lat oszukuje państwo. Gdziekolwiek nie pracujesz ludzie siedzą na b2b, kiedy są pracownikami etatowymi. Ryzyko jakie podejmują będą ponosić wszyscy także ten szewc. Jak typ na b2b zachoruje na raka to myślisz, że go będzie korpo za oszczędzony hajs leczyć, czy mimo, że te korpo okrada Polskę na miliony/miliardy pln rocznie na tych b2b powie, "No sorry, państwo się Tobą zajmie". Nie udawajmy, że w IT nie ma patologii, jest. Na tym traci całe państwo czyli każdy z nas z osobna.

  •  

   pokaż komentarz

   ani budowlanieć

   @Mjakson84: akurat budowlankke to napedzili ludzie, ktorym podniesli w kilka lat pensje minimalna i banki, ktore zaczely lekka rekka rozdawac im kredyty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolololo00: Zapewne jesteś trollem ale i tak Ci odpisze. IT bardzo często ściąga kapitał wypracowany za granicą do naszego kraju i tutaj go wydaje. Większość zawodów w naszym kraju za to obraca pieniądzem wewnątrz państwa. Może to być trudne dla Ciebie do zrozumienia, ale na to już nic niestety nie poradzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @azmar: to podaj liczby konkretne. bo bajki to ja tez potrafie pisac :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: powiązać egoizm i altruizm z polityką i grupą zawodową - miszcz.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Przecież na B2B tez sie płaci skladki na ubezpieczenia społeczne. Więc o czym Ty mówisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolololo00: Może Ty podaj? Ja mogę mówić za siebie, ściągam kapitał z zagranicy i wydaje go w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: przecież opłacają też składki zdrowotne

  •  

   pokaż komentarz

   Może Ty podaj? Ja mogę mówić za siebie, ściągam kapitał z zagranicy i wydaje go w Polsce.

   @azmar: no ale to ty tu chcesz cos udowodnic nie ja :D Ja wiem jak jest ty p$%%$!$isz glupoty. elo

  •  

   pokaż komentarz

   Musisz mieć przykre życie xD

   @azmar: ja dlaczego? wlasnie swoja blazenada strasznie mnie rozbawiles :D wystarczy chwila na wykopie i komentarze roznych odklejencow zeby zycie bylo wesole ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW Seba zbierajacy truskawki w DE, ktory pozniej wydaje kase w PL nie mowi o sobie, ze sciaga zagraniczny kapital :D Ty robisz pewnie to samo na jdg tylko siedzisz w domu pracujac dla zagranicznego klienta. To sie dzieje od lat tylko jak widac, jestes bardzo ograniczony bo myslalem ze tylko u ciebie i tylko teraz tak sie dzieje :P

   Większość zawodów w naszym kraju za to obraca pieniądzem wewnątrz państwa

   @azmar: to jeszcze sobie zerknij jaki eksport idzie do UE xD

  •  

   pokaż komentarz

   Sektor bankowy najbardziej ciągnie Polskę.

   @Glimpse0fTheFuture: Chyba na dno xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolololo00: Zazwyczaj jest mi szkoda ludzi upośledzonych umysłowo, jednak nie w Twoim przypadku. Skąd w Tobie tyle żółci i jadu?

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że IT od lat oszukuje państwo.

   @RexxarHell: Jak mogą oszukiwać państwo, skoro korzystają z systemu oferowanego przez to właśnie państwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Promozet1: Nowe technologie. O ile Ci programiści będą zakładać własne start-up to może to się stać motorem napędowym. Takim przykładem wydaje mi się BLIK.

   @ManInBowtie: @trescoronas: Nie piszcie bzdur...przecież każdy kto umie dodawać 2+2 wie, że to się nie ma prawa spiąć. Jak to jest, że na UoP zarabiasz mniej niż na b2b?

   Tak jak napisałem, jeśli pracujesz na etacie, a masz b2b to razem z pracodawcą okradasz całe społeczeństwo. Pracodawca nie musi odprowadzać składki zdrowotnej, chorobowej czy emerytalnej. Ludzie na UoP płacą większe podatki, tym samym utrzymując Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: dosyc spora hiperbola jak na sektor odpowiadający za 8% gospodarki kraju...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bioenergetyk: Największym problemem w IT jest b2b. Nie ma żadnej innej branży gdzie szeregowy pracownik, ba nawet stażysta robi na b2b. Pamiętam jak kilka lat temu wysłałem CV o staż do jednej z firm w moim mieście, i usłyszałem, że tylko b2b...to był staż xD

   Nie znam innej takie branży gdzie nawet stażysta musi udawać, że ma firmę, żeby pracodawca mógł unikać płacenia podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: @Bolololo00: Po krótce - waszymm zdaniem systemy informatyczne do banków, przychodni, szpitali, aptek, sklepów, urzędów, biur rachunkowych oraz takie rzeczy jak platformy streamingowe, serwisy informacyjne, sieci komórkowe, nawet wypok i ten wpiss z filmikiem ukazujacym klamce i manipulatora, pracują w oparciu o gotowe rozwiązania kupione w sklepie z gotowymi rozwiązaniami, a IT w Polsce to tylko koleś reinstalujący windows i arobat readera u Pani Jolki z HR?
   Trzeba być kompletnie nieświadomym rzeczywiscości ignorantem, by tak postrzegać świat.
   XDXDXDXD

   Zupełnie przy okazji - jak nazwać polityka z 40mln majątkiem? czy to przypadkiem nie jest elita elit? Nawet legendarny programista 15k, musialby zap#!?%%@ać ze 100 lat zeby to uzbierać

   źródło: memegenerator.net

  •  

   pokaż komentarz

   Nie znam innej takie branży gdzie nawet stażysta musi udawać, że ma firmę, żeby pracodawca mógł unikać płacenia podatków.

   @RexxarHell: Kurierzy i ratownicy medyczni są siłą wypychani na b2b.

  •  

   pokaż komentarz

   Po krótce - waszymm zdaniem

   @majk90: nie, to nie ma nic wspolnego z moim zdaniem i tym co napisalem. To tylko twoj wysryw.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie piszcie bzdur...przecież każdy kto umie dodawać 2+2 wie, że to się nie ma prawa spiąć. Jak to jest, że na UoP zarabiasz mniej niż na b2b?

   @RexxarHell: Czy ty serio nie wiesz, dlaczego na B2B, stawka godzinowa jest wyższa niż na UoP?

   Tak jak napisałem, jeśli pracujesz na etacie, a masz b2b to razem z pracodawcą okradasz całe społeczeństwo.

   Nie da się pracować na etacie i mieć B2B. Możesz wykonywać tą samą pracę mając inna umowę. Gdzie tu jest kradzież mistrzu?

   Pracodawca nie musi odprowadzać składki zdrowotnej, chorobowej czy emerytalnej. Ludzie na UoP płacą większe podatki, tym samym utrzymując Ciebie.

   Czy ty jesteś serio taki głupi, czy trolujesz? Składkę zdrowotną trzeba opłacić samemu, chorobowego nie płacisz, więc nie możesz iść na chorobowy, a emeryturę będziesz mieć niższą o to, czego nie wpłaciłeś i o to, co ZUS "przeżre".

  •  

   pokaż komentarz

   @azmar: należy też dodać iż kraj się bogaci dzięki sciąganiu kasy z zewnatrz a nie obracaniu nią wewnatrz. Innymi słowy na exporcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ja to widze tak (jak budowlaniec): bedąc urzednikiem pracującym na etacie wykonujesz prace pozorowaną, zwaną też g@wno pracą i kilka ciężko pracujących we własnych działalnościach osób ( w tym IT na b2b) utrzymuje takiego pasożyta.

  •  

   pokaż komentarz

   @azmar: Czyli inne branże już zagapiają od IT. Rząd serio, i to nie ważne czy PiS, czy jak będzie to jakiś inny. Powinien się za to wziąć. Bo jeszcze trochę i wyjdzie na to, że wąska grupa ludzi opłaca podatki dla reszty.

   @ForTheEvulz: Nie, nie jestem głupi to ty po prostu masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. Jeśli dany pracownik przychodzi do biura, i pracuje na sprzęcie pracodawcy 8h dziennie to wykonuje pracę na etacie, i powinien mieć UoP bo nie ma działalności. Jest to okradanie reszty społeczeństwa, które zgodnie z prawem opłaca podatki. Uprośćmy sprawę. Jest Pracownik A na UoP, i pracownik B na b2b. A dostaje na rękę 2k i pracodawca odprowadza podatki 1,5k, i jest pracownik na b2b zarabia 3k a pracodawca nie odprowadza żadnych podatków, ba sobie nawet wrzuci w koszty, że usługi informatyczne. Pracownik B zachoruje ciężko jak myślisz kto mu całą kurację będzie opłacał?

  •  

   pokaż komentarz

   @Oksydeusz: Nie zmienia to faktu, że zatrudnianie ludzi na b2b to jest patologia systemu, z którą należy walczyć. Rozwiązania są dwa. Albo zrezygnować z UoP, albo karać ludzi, którzy w ten sposób oszukują resztę podatników.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:

   Jak typ na b2b zachoruje na raka to myślisz, że go będzie korpo za oszczędzony hajs leczyć, czy mimo, że te korpo okrada Polskę na miliony/miliardy pln rocznie na tych b2b powie,

   Poj$$#ło cię? Na B2B informatyk płaci składkę zdrowotną i to wyższą niż szewc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: nie p!!!%!? marian tylko zap!?%##!aj przy niedzielnym kodzie, bo musisz spłacić nowe odsetki od narastającego długu publicznego

  •  

   pokaż komentarz

   pracownik na b2b zarabia 3k a pracodawca nie odprowadza żadnych podatków, ba sobie nawet wrzuci w koszty, że usługi informatyczne.

   @RexxarHell: Nie no, tego się inaczej nie da skwitować jak "XD". Ty naprawdę myślisz, że na b2b to się nie płaci żadnych podatków i wszystko jest za darmo łącznie z furą w leasingu?

   Jeśli już ktoś kogoś okrada to ludzie, którzy pobierają pensje z budżetu nic nie produkując.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:

   Jak to jest, że na UoP zarabiasz mniej niż na b2b?

   Bo rząd PIS dał informatykom bardzo atrakcyjną formę opodatkowania jaką jest ryczałt. Zwłaszcza w polskim ładzie zadbał o to, żeby ona była bardzo atrakcyjna bo pieniądze z ryczałtu trafiają bezpośrednio do budżetu a nie do samorządów. Dzięki temu rząd będzie miał fundusz do motywowania aby samorządy były posłuszne. Nie minęło jeszcze pół roku i nagle się PISowi zmieniło, że to źle?

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Przy okazji, wiesz że na B2B (jdg) jak zaliczysz wtopę to odpowiadasz całym majątkiem? Gdzie na UoP jest to maksymalnie 3-krotność Twojej pensji?

  •  

   pokaż komentarz

   Przy okazji, wiesz że na B2B jak zaliczysz wtopę to odpowiadasz całym majątkiem? Gdzie na UoP jest to maksymalnie 3-krotność Twojej pensji?

   @azmar: Dlatego, że nie obowiązuje Cię KP, ale co to ma do rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego, że nie obowiązuje Cię KP, ale co to ma do rzeczy?

   @RexxarHell: I nie masz w związku z tym żadnych przywilejów jak np. płatny urlop.

  •  

   pokaż komentarz

   @azmar: Ale co to ma wspólnego z tym, że fikcyjne samozatrudnienie to jest współudział w okradaniu współobywateli, bo nie rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Coś Ty się tak uparł na to okradanie? Opisz proszę mechanizm tej kradzieży, bo ja nie wiem gdzie ktoś z IT na b2b może cokolwiek ukraść? Wszystko jest rozliczane zgodnie z prawem.

   Ludzie, którzy rozliczają się bez faktury, pod stołem w gotówce - jeśli już to oni okradają społeczeństwo z podatków. Nikt takich praktyk nie stosuje w IT, bo się po prostu nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oksydeusz: Nie zmienia to faktu, że zatrudnianie ludzi na b2b to jest patologia systemu, z którą należy walczyć. Rozwiązania są dwa. Albo zrezygnować z UoP, albo karać ludzi, którzy w ten sposób oszukują resztę podatników.

   @RexxarHell: chcesz karać ludzi, którzy się bronią przed wymuszeniami?
   Państwo to nic innego niż najsilniejszy seba w okolicy który sciąga ze wszystkich haracze pod pozorem ochrony. Gdyby było inaczej każdy zarabiał by brutto brutto i płacił wszystko za siebie. Wszyscy ci etatowcy mogli by dostrzeć że na dzień dobry odbiera im sie 49% dochodu a pozniej przychodzi jeszcze więcej podatków,opłat,danin i innych haraczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli dany pracownik przychodzi do biura, i pracuje na sprzęcie pracodawcy 8h dziennie to wykonuje pracę na etacie, i powinien mieć UoP bo nie ma działalności.

   @RexxarHell: Rzecz w tym, że ma kontrakt i wykonuje pracę na warunkach tego kontraktu. Kontrakt można łatwo zerwać, nie przysługuje urlop, nie przysługuje chorobowe, nie przysługuje odprawa, księgowość prowadzi się samemu. Jest to w pełni legalna forma zatrudnienia, więc twoje wypociny o okradaniu kogoś są nie na miejscu.

   Jest to okradanie reszty społeczeństwa, które zgodnie z prawem opłaca podatki. Uprośćmy sprawę. Jest Pracownik A na UoP, i pracownik B na b2b. A dostaje na rękę 2k i pracodawca odprowadza podatki 1,5k, i jest pracownik na b2b zarabia 3k a pracodawca nie odprowadza żadnych podatków, ba sobie nawet wrzuci w koszty, że usługi informatyczne. Pracownik B zachoruje ciężko jak myślisz kto mu całą kurację będzie opłacał?

   Nie, nie jestem głupi

   Odważne stwierdzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisałem ci, że na B2B trzeba samemu opłacać ubezpieczenia zdrowotne, rentowe, emerytalne i wypadkowe, a ty dalej swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   dokładnie, dzięki takim jak my z mojej kilkadziesieciotysiecznej wypłaty cześć skapnie na was jak zechce sobie zjeść kanapkę z awokado, utleniać włoski, czy zagrać w golfa. Dzięki takim jak my macie papu i możecie suto smalcem chleb smarować. Dziękuje i pozdrawiam.

   @ej-no-nie-przesadzaj: wpacaj pisowcu na zmywak do UK. I przestan kłamać że jesteś programista

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki IT to procent PKB?

   @Promozet1: Wg danych z zeszłego roku to 8% PKB, więc całkiem sporo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ForTheEvulz: @janekplaskacz: @azmar: Państwo, to jesteśmy my wszyscy, społeczeństwo. Ustaliliśmy pewien rodzaj umowy społecznej, że dana jednostka, czy instytucja wkłada tyle, i tle do tej wielkiej skarbonki. Z tej skarbonki finansujemy: służbę zdrowia, drogi, szkoły, czołgi, żołnierzy itd itd. Osoba, która udaje, że ma firmę łamie tą umowę społeczną bo do tej skarbonki nie dokłada się tyle, ile całe społeczeństwo ustaliło, że ma się dokładać.

   Jeśli ktoś faktycznie ma firmę, siedzi sobie w firmie/domu, czy jeździ po klientach, i ich obsługuje to prowadzi działalność gospodarczą, przestrzega umowy społecznej. Jednak jeśli dzień w dzień przyjeżdżasz do tego samego biura, siedzisz przy biurku, i wykonujesz tą samą robotę, i masz planowany z góry swój dzień pracy, wykonujesz ją na sprzęcie zleceniodawcy, i pod jego nadzorem, to jest to fikcyjne samozatrudnienie. W takim wypadku twój pracodawca decyduje się na taką formę zatrudnienia by ominąć podatki. Fikcyjne zatrudnienie jest nie tylko okradaniem społeczeństwa, ale jest także nie fair wobec ludzi, którzy pracują na etacie, i nie udają firm, kiedy tych firm nie prowadzą. W ten sposób ludzie, którzy są fikcyjnie samozatrudnieni, tych uczciwych pozbawiają np. wyremontowanej drogi, szkoły czy szpitala.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bioenergetyk: 8% to mało? Jedna dziedzina prawie 1/10 i mało? Pomyśl jak IT wpływa na rozwój innych dziedzin, gdy pieniądze z zagranicznych korpo płyną do tysięcy pracowników IT. Tego z tej danej statystycznej nie wyczytasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:
   Fajnie, tylko nie pisz, że ktoś chce bezprawnie korzystać ze służby zdrowia skoro płaci potężną stawkę. Nie miej pretensji, że ktoś korzysta z układ skoro rząd go do takiego układu zachęcił.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko pospólstwu, które nie potrafi łączyć kropek.

   @Mjakson84: to była przypowieść kierowana do elektoratu PIS, gdzie dla rydzykowego emeryta albo patusa ciągnącego socjal
   informatyk/programista jest zbędnym człowiekiem (komu to potrzebne?) biorącym kasę za klikanie w kąkuter

  •  

   pokaż komentarz

   Nie miej pretensji, że ktoś korzysta z układ skoro rząd go do takiego układu zachęcił

   @janekplaskacz: To tak jakbym położył ciastka na stole, powiedział ciastka mogą jeść tylko dzieci, ty byś je zjadł, i powiedział, wiesz położyłeś je na stole więc mnie zachęciłeś do zjedzenia...

   Prawo jasno mówi, kiedy jest fikcyjne samozatrudnienie czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:
   1. B2B rozni sie od UoP większa liczba rzeczy. Np. nie masz chorobowego jak masz grype albo idziesz do szpitala na 2 miesiace. I innymi rzeczami np. na uopie masz odpowiedzialność za szkody do wysokości max. 3 miesiecznych pensji a na B2B nie ma limitu ustawowego itd. Np. odprowadzasz mniejsze skladki emerytalne więc masz jeszcze bardziej głodową emeryturę.

   2. Z jakiej paki okradają? Idac tym rozumowaniem wszyscy którzy zarabiaja mniej ode mnie na UoP płacą mniejsze podatki i składki okradają mnie, bo ja dostaje takie same gówno usługi publiczne jak oni, ale płacą za to mniej.

   Nie, nie pracuję na b2b. Ale wkurza mnie j#$?nie po ludziach za to tylko, ze chcieliby kupić mieszkanie jednocześnie nie kredytując sie na 3 pokolenia do przodu, a na tym to polega. Ich nawet 15k netto na miesiąc to nie jest jakis kosmos. I tak beda na kurnik w Wawce oszczedzac kilka lat, a przy obecnej inflacji nie zarobia na niego nigdy, bo z kazdych 100k rocznie sp%??%?$i im 15-20k... I

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: no no, akurat sektor IT to wielka kasa, prawda, ale żeby coś zjeść to rolnik musi wyprodukować. Bez sektora IT da się żyć, bez rolnika, nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że IT od lat oszukuje państwo. Gdziekolwiek nie pracujesz ludzie siedzą na b2b, kiedy są pracownikami etatowymi. Ryzyko jakie podejmują będą ponosić wszyscy także ten szewc. Jak typ na b2b zachoruje na raka to myślisz, że go będzie korpo za oszczędzony hajs leczyć, czy mimo, że te korpo okrada Polskę na miliony/miliardy pln rocznie na tych b2b powie, "No sorry, państwo się Tobą zajmie". Nie udawajmy, że w IT nie ma patologii, jest. Na tym traci całe państwo czyli każdy z nas z osobna.

   @RexxarHell: idź komuchu prosić pana Janusza żeby cię nie zwolnił zamiast łapy po cudze wyciągać. Ale taka wasza złodziejska mentalność.

   Poklam jeszcze że PiS obniżył podatki i nie jest winny inflacji. A do całego zła tego świata czyli przedsiębiorców dołącza it.

   Nikt mnie do głosowania na Tuska tak nie przekonuje jak wy partyjne lajzy

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:
   Zły przykład. To wygląda bardziej jak: te ciastka oficjalnie są dla dzieci, ale ciiii, my nic nie widzimy a wy sobie jedzcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ManInBowtie: Opisałem to dokładnie tutaj w komentarzu:

   https://www.wykop.pl/link/6669211/comment/106061137/#comment-106061137

   Jeśli faktycznie masz firmę chill właśnie po to zostały stworzone te zasady, bo jest jakaś szansa, że twoja firma za jakiś czas zatrudni kolejnego pracownika, rozrośnie się. Jest to pewna inwestycja społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolololo00: Alleż ma i to sporo - bez IT wyliczenie PKB byłoby niemal niemożliwe w obecnych realiach.
   Powstanie tego PKB lekko w 90% zależy od sprawnego działania systemów informatycznych.Bez kas fiskalnych, faktur i terminali to byśmy mieli ucho od śledzia a nie PKB
   Ciekawe, który zakład szewski to ogarnia?

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Ej No nie przesadzaj, możesz chorować szczaw i zostać potentatem w branży. Albo ściągać mirabelki zza granicy, świat jest otwarty na tak ochoczo nastawione do życia osoby jak ty, trollu ;) pozdro!

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: Dlatego postuluję, żeby z tym skończyć, i dać po łapkach mówiąc "te ciastka są dla dzieci".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: wy programiści to serio macie nasrane w głowie jeżeli wam się wydaje że jesteście jakąś elitą kraju ciągnącą gospodarkę xD

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:
   Te ciastka nigdy nie były dla dzieci. Firma zatrudniająca już jednego pracownika ma na tyle duże koszty, że ryczałt je nie interesuje. Więc wracamy do pytania: po co to robili w polskim ładzie, żeby teraz, po niecałym pół roku szczuć?

  •  

   pokaż komentarz

   @jarzynka: Z tą elitą to sam sobie dopowiadasz. Programiści nie uznają się za żadną elitę, po prostu ściągamy kapitał do kraju z zagranicy do swoich kieszeni (no prawie, bo płacę 10k podatku co miesiąc na UoP a kokosów nie zarabiam). Ale wydajemy je w Polsce.

   Z tą elitą to jakiś wymysł hejterów. Niektórzy by każdą grupę społeczną obsmarowali, ale to zwykła manipulacja żeby skłócić społeczeństwo.

   IT daje całkiem niemało miejsc pracy i dlatego jest dla Polski korzystne gospodarczo. Lepiej mieć dziedzinę gospodarki niż nie mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:

   Będą to ruszać?

   nie wiem, na razie wiem, że już szczują.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: No ja mam nadzieję, że to ruszą. Tylko, że nie IT ale cały system.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bioenergetyk: ze skrajnosci w skrajnosc, lubie to. Gdzie ja napisalem ze to malo? Napisalem ze okreslenie branzy it jako glownego filaru gospodarki bez ktorego wszystko sie posypie to gruba przesada. Padniemy bez handlu i produkcji, bez it co najwyzej zbiedniejemy.

   Co nie jest odpowiedzia na kłamczucha Maowieckiego, tylko na Twoj komentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: Nie mogę edytować. Nie zapominaj także o IP Box. Mój ziomek, już dostał taką propozycję z firmy z rok temu, jakoś w pandemii. Odmówił. Kilku jego ziomków z firmy jak usłyszało ile dostaną jak się zgodzą to pytali tylko "gdzie podpisać?". Poczekaj jak się za to US weźmie, i będzie specjalny program u Jaworowskiej z ludźmi z IT.

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki IT to procent PKB?

   @Promozet1: Chcesz porównać z szewcami, może?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: on chyba miał na myśli synusia komunistycznego kolaboranta który został jako protegowany prezesem banku, a później premierem niszczącym kraj. Oszustem i kłamca jakich mało.

  •  

   pokaż komentarz

   Bez sektora IT da się żyć, bez rolnika, nie.

   @TWezmyr: Widziałeś ty kiedyś traktor albo inny sprzęt rolniczy? Ale nie taki z czasów kolektywizacji, tylko z czasów obecnych. Wiesz ile w tym elektroniki? Teraz rolnik bez IT to może sobie orać pole co najwyżej koniem. Pod warunkiem, że wie jeszcze jak go zaprząc i nim kierować :)

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: przeczytaj jeszcze raz, może zrozumiesz: bez sektora IT da się żyć, od minimum 8000 lat ludzie żyli. Sektor IT jest skutkiem rozwoju społeczeństwa i gospodarki ale nie jest niezbędny, by świat się kręcił a ludzie żyli. Do życia niezbędne jest jedzenie, powietrze, woda i ludzie, którzy będą potrafili coś hodować, ubić, upiec, przetworzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: p@%%@@%isz jak morawiecki bez sensu, podaj te statystyki.

  •  

   pokaż komentarz

   bez sektora IT da się żyć, od minimum 8000 lat ludzie żyli.

   @TWezmyr: Pierwsze, nasz gatunek istnieje około ~190 000 lat. Drugie, tylko i wyłącznie rozwój technologiczny i inżynieryjny umożliwił utrzymanie aktualnej populacji przy życiu. Dzięki rozwojowi jesteśmy w stanie produkować więcej żywności, budować szybciej domy i rozwijać infrastrukturę która to wszystko wspiera. Każde cofnięcie się w rozwoju oznaczało by śmierć milionów. Bo jesteśmy w pełni od tych technologii zależni, w każdej dziedzinie życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: jak okradasz ? A na etacie 26 dni urlopu to z ksiezyca spadają czy jak ? Chłopie nie pisz juz takich głupstw bo nie znasz tematu

  •  

   pokaż komentarz

   @NoNameeDD: gatunek homo sapiens istnieje nawet ciut dłużej ale SPOŁECZEŃSTWA, zorganizowane hierarchicznie ze specjalizacją funkcji od około 8000 lat tworzy.
   A co produkcji żywności na przykład: wiesz, że produkujemy jej już teraz więcej, niż potrzeba wyżywienia wszystkich ludzi? Problem leży w dystrybucji a nie produkcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Ile płacisz kwotowo podatków i składek średnio miesięcznie?

   Ja przy ryczałcie 12% i stałych składkach zdrowotnych (VAT pominę) oddaję temu Państwu, które nie zapewnia mi prawie nic, a jak już to c?%?$wej jakości usługi, co miesiąc średnio 5,5k zł w podatku dochodowym i 2132,04 zł w składkach ZUS. To jest ponad 7,6k zł. Miesiąc w miesiąc...

   Pokaż mi ile osób na UoP tak przykładnie dokłada się do budżetu jak ja, a najlepiej sam się popisz - ile Ty wpłacasz co miesiąc (kwotowo, w polskich złotych) w postaci podatków i składek?

   Nie wspominając, że więcej konsumuję, więc z VATu też mają ode mnie więcej, mniej korzystam z infrastruktury niż biedni, a jak już to głównie z drogowej, gdzie za to głównie płacę w paliwie (opłata drogowa itd.). Czemu ja się mam jeszcze więcej dokładać?

   I o tym, że oni, ten "rząd" to przep##!$#%a, normalnie trwoni, płacimy kary do UE, bo chcemy spełnić autorytarne zapędy karakana i zera, budujemy elektrownię, po to, żeby potem ją efektownie zburzyć, wydajemy miliony (70) na wybory, które się nie odbyły (xD), finansowaliśmy loty Kuchcińskiemu, samochody SOPu, które też efektownie rozbijali, budżet kancelarii premiera rady ministrów - prawie miliard - też by wypadało napomknąć.

   Po co, na co, czemu ja mam tak patologiczny system wspierać większymi kwotami, skoro na pewno nie będzie przez to lepiej?

   Niech najpierw przyjdzie Rząd z prawdziwego zdarzenia, który pokaże, że jest w stanie cokolwiek poprawić i racjonalnie gospodarować zgromadzonymi środkami, wtedy można rozmawiać o podnoszeniu podatków.
   A póki co - proszę się ode mnie odp%$#%@$ić.

  •  

   pokaż komentarz

   BTW Seba zbierajacy truskawki w DE, ktory pozniej wydaje kase w PL nie mowi o sobie, ze sciaga zagraniczny kapital

   @Bolololo00: Bo jest za głupi żeby sobie z tego zdawać sprawę, nie zmienia to faktu że w ujęciu makroekonomicznym właśnie tak się dzieje. Jak milion Polaków wyjechało na zmywak do Anglii a później te pieniądze tutaj przywozili to też ściągali kapitał z zagranicy. Im też zawdzięczamy prawdopodobnie dynamiczny rozwój ostatnich lat. Szacuje się że IT wytwarza w PL około 8% PKB. Około 70% tych firm to firmy z kapitałem zagranicznym. Przyjmując nawet sporo poniżej tych wartości i zgrubnie licząc, praca specjalistów IT sprowadza do Polski ponad 100 miliardów PLN rocznie a cały eksport w 2021 roku GUS szacuje na 258 miliardów EUR czyli około 1 300 miliardów PLN. Jak zapewne wiesz, nie cały eksport generuje dla gospodarki taki sam zysk bo np do produkcji potrzebne są komponenty i surowce importowane z zagranicy. W IT tego nie ma bo jedynym surowcem jest wykształcona siła ludzka. W przypadku IT mówimy tutaj o czystym transferze pieniędzy z zewnątrz, pieniędzy których bez tych przedsiębiorstw w Polsce by nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: blednie zakladasz, ze zagraniczne korpo IT robi wylacznie uslugi na eksport.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolololo00: Dlatego policzyłem 100 a nie 140 jak wychodzi z obliczeń. To są szacunki, nie mam ochoty pisać pracy dyplomowej z tego zagadnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: ale tego sie w ten sposob nie liczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolololo00: No to pokaż w jaki sposób się to liczy.

  •  
   niemampojecia

   0

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: nie, państwo to jest rząd. Mylą ci się pojęcia. Państwo a naród to są inne rzeczy.
   Umowa społecxna XD. Czarnolisto instant pisowski demagogu.

  •  

   pokaż komentarz

   Do życia niezbędne jest jedzenie, powietrze, woda i ludzie, którzy będą potrafili coś hodować, ubić, upiec, przetworzyć.

   @TWezmyr: Sorry, ale idąc tym tokiem myślenia to rolnicy też są niepotrzebni. Można zbierać jagody i grzyby w lesie a wtedy ani rolnik ani piekarz Ci nie jest potrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzaj: Przecież ty jesteś biedakiem, na dodatek pisowskim beneficjentem socjali więc skończ bujać w obłokach misiu,

  •  

   pokaż komentarz

   @LegoBatmanRules: masz fikcyjne samozatrudnienie?
   @niemampojecia: nie,nie mylą. Państwo to my, społeczeństwo, a nie rząd. Kto wybiera rząd?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: Pospolstwo jest targetem i wyborca tego kretyna choć dla pospolstwa to bożek jest

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: nie, w kontekście faktów już zaistniałych, nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Albo jesteś skrajnie głupi albo dostałeś za ten idiotyczny wpis 60gr od pisowskiego oficera prowadzącego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: Nie żeby coś, ale serio myślisz, że polscy programiści wyrobnicy w korpo niestrudzenie ciągną Polskę do przodu? Może jeszcze podbijają naszą innowacyjność?

   Takim przykładem wydaje mi się BLIK.

   @RexxarHell: BLIK to produkt jednego z banków. A dokładniej udane rozwinięcie pomysłu z zagranicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Po krótce - waszymm zdaniem systemy informatyczne do banków, przychodni, szpitali, aptek, sklepów, urzędów, biur rachunkowych oraz takie rzeczy jak platformy streamingowe, serwisy informacyjne, sieci komórkowe

   @majk90: Idźmy dalej, gdyby nie energetycy to ci wszyscy informatycy mogliby pisać kod na kartkach papieru więc to oni ciągną gospodarkę. Hmmm ale jak tak głębiej pomyśleć, to gdyby nie górnicy to energetycy mogliby sobie w dupie palcem pogrzebać, bo niemieliby roboty. I tak dalej i tak dalej. Gospodarka to zespół powiązanych ze sobą zależności, a mówienie, że IT ciągnie gospodarkę to tylko objaw, że "programiści" z tego wpisu wyżej srają niż dupę mają i uważają się za nie wiadomo kogo, bo mają 10k na fakturze. Prawda jest taka, że mimo, że w IT są wysokie stawki to nie ma ona podjazdu w "ciągnięciu gospodarki" do np. takiego budownictwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @SOLDIER_OF_FROGTAN: czyli polscy programiści to zwykłe klepanie kodu bez R&D?

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Na pewno nie wszyscy, ale stawiam tezę, że przede wszystkim na klepaniu kodu w korpo i różnych outsourcingach opiera się polskie programowanie. I ja nie widzę w tym niczego złego. To po prostu może być dobra, czasami nawet rozwijająca praca, ale niektórzy po prostu przesadzają z tym ubóstwianiem programistów.
   Na R&D trzeba kasy, więc jego zakres zależy od dobrej woli zagranicznych centrali korporacji.
   Tutaj moim zdaniem pokutuje też mit, że za każdy udany start-up, wzorem Google i Microsoftu, odpowiada kilku genialnych programistów zamkniętych w piwnicy czy tam garażu.
   A Morawickiego to wiadomo co.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie żeby coś, ale serio myślisz, że polscy programiści wyrobnicy w korpo niestrudzenie ciągną Polskę do przodu? Może jeszcze podbijają naszą innowacyjność?

   @SOLDIER_OF_FROGTAN: Ja o innowacyjności na razie nie pisałem, więc mi nie imputuj. Już mówiłem, programiści ("wyrobnicy" jak ich pogardliwie nazwałeś) sprowadzają zagraniczny kapitał do kraju i go tu wydają. Wolałbyś, żeby ten zagraniczny kapitał popłynął do Rumunii, to jest ten patriotyzm o którym mówią w Partii?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: Oczywiście, że nie. I tak jak napisałem ja nie widzę nic złego w tym wyrobnictwie, bo to na ogół dobra praca i to nawet z jakąś swobodą jeśli jest się na b2b. Natomiast to kreowanie przez wykopków programistów na zbawców narodu jest po prostu irytujące.

  •  

   pokaż komentarz

   @SOLDIER_OF_FROGTAN: Jestem ciekawy gdzie widziałeś to kreowanie programistów na zbawców narodu. Chyba w wyobraźni bardziej. Ja nigdzie czegoś takiego tu nie widziałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: A ja widziałem. I może tak jak ty, używam niewinnej hiperboli.

  •  

   pokaż komentarz

   @SOLDIER_OF_FROGTAN: Spoko. Myślę, że na tym można zakończyć wątek. Dzięki za dyskusję i miłego poniedziałku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Na pewno nie wszyscy, ale stawiam tezę, że przede wszystkim na klepaniu kodu w korpo i różnych outsourcingach opiera się polskie programowanie.

   @SOLDIER_OF_FROGTAN: No tylko takich znam. Miałem jednak nadzieję, jak Ty to opisałeś, że są ludzie typu Steve Jobs, czy Jakiś polski Elon Musk...

   sprowadzają zagraniczny kapitał do kraju i go tu wydają

   @Mjakson84: Wtrącę się. Przecież to samo można powiedzieć o spedytorach, siedzą na tym trans.eu i też sprowadzają do Polski zagraniczny kapitał. Fabrykach samochodów, przecież to zwyczajni ludzie w Polsce produkują samochody, i przez to powstają fabryki w Polsce. Problem polega na tym, że to jest pułapka średniego rozwoju. Korpo, buduje fabrykę w Polsce, Polacy tworzą, a Niemcy drogo sprzedają Chińczykom z marżą dla siebie. Dlatego nazwanie programistów wyrobnikami, nie jest tak dalekie od prawdy.

  •  

   pokaż komentarz

   Wtrącę się. Przecież to samo można powiedzieć o spedytorach, siedzą na tym trans.eu i też sprowadzają do Polski zagraniczny kapitał. Fabrykach samochodów, przecież to zwyczajni ludzie w Polsce produkują samochody

   @RexxarHell: Zgadza się, podobna sytuacja. W wielu branżach sprowadza się kapitał do kraju i nie jest to niczym złym ani nie czyni z nikogo elity.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Jest nadużywane przez różnych januszów mniejszych i większych jako tzw. samozatrudnienie. Natomiast jak taki przykładowy programista pracuje na kilku projektach, w kilku niezwiązanych ze sobą firmach, to jak ma to ogarnąć? Naturalną formą współpracy jest wtedy b2b. Jakie warunki rozliczenia stwarza w jego ramach państwo, to jest inna historia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: To jest bardzo korzystne dla rynku na wielu płaszczyznach. Rynek może się rozwijać przez nowy kapitał, powstają nowe inwestycje, bo jak Hans ma maszynę, która dla przykładu drukuje ładne okładki to Janusz taką maszynę też będzie chciał, żeby móc z nim konkurować. Najważniejszy jednak aspekt w mojej ocenie, to zbieranie doświadczenia przez Polskie firmy, co widać doskonale na przykładzie budownictwa. Miałeś jakiś podwykonawców wielkich firm, którzy zebrali doświadczenie, i sami zaczęli mieć podwykonawców. Doszliśmy do takiego momentu, że niektóre polskie firmy budowlane mogą konkurować z zagranicznymi. Myślę, że to jest trochę namiastka R&D, no może r&D ;)

  •  

   pokaż komentarz

   rzez różnych januszów mniejszych i większych jako tzw. samozatrudnienie. Natomiast jak taki przykładowy programista pracuje na kilku projektach, w kilku niezwiązanych ze sobą firmach, to jak ma to ogarnąć? Naturalną formą współpracy jest

   @SOLDIER_OF_FROGTAN: Oczywiście, że tak. Ja naturalnie piętnuje tylko nadużycia, których jest w IT najwięcej jeśli chodzi o fikcyjne samozatrudnienie. Szacuje się, że ponad 100k pracowników IT jest na takim fikcyjnym samozatrudnieniu. Ja już opowiadałem historię, jak kilka lat temu wysłałem cv na staż do klepania kodu, i zaproponowali mi b2b...na stażu. Miałem udawać firmę jako stażysta, kasa jaką proponowali to 3,8k brutto. Do takiej patologii w tej branży doszliśmy. UoP nie wchodził nawet w grę, iks de.

  •  

   pokaż komentarz

   zorganizowane hierarchicznie ze specjalizacją funkcji od około 8000 lat tworzy.

   @TWezmyr: Nawet ~12 000 lat ze względu na Göbekli Tepe albo i więcej.

   A co produkcji żywności na przykład: wiesz, że produkujemy jej już teraz więcej, niż potrzeba wyżywienia wszystkich ludzi? Problem leży w dystrybucji a nie produkcji

   @TWezmyr: Produkowaliśmy* w tym roku już jest globalny brak żywności. Poza tym rozumiem, że chciałbyś żebyśmy produkowali za mało niż za dużo? Już nie mówiąc, że dystrybucje też utrudnisz usuwając IT. Samoloty, traktory, logistyka to wszystko bazuje na systemach IT.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: czemu oszustwo, bo dalej nie rozumiem, ostatnia faktura 19.3k plus VAT, samego vat 4459, podatek 3452, ZUS łącznie 2100 (890 zdrowotnej), czyli około. 13.8k. Nadmiar gotówki leci jako "na emeruture". Na UOP to jakieś 16k brutto, czyli na pierwszym progu - 10600 netto, na drugim - 8600. Kto tu kogo okrada? Państwo, które pożre te 3-5k i rozwali na socjal, bezsensowne wydatki typu CPK, czy ja, który zabezpieczam sobie swoją przyszłość mając wyj%@?ne na to, czy taki ZUS przetrwa najbliższe 40 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell:

   Pracuję na swoim sprzęcie, u siebie (zdalnie), w różnych projektach - mimo, że teoretycznie dla tego samego klienta, o różnych godzinach (większość w bh, ale to akurat klientowi tak pasuje). Uważam się za przedsiębiorcę pełną gębą, chociaż domyślam się, że dla Ciebie może to być fikcja.

   Trzeba przy JDG uwzględnić brak przywilejów wynikających z UoP, odpowiedzialność całym majątkiem oraz to, że samo Państwo Polskie daje taką możliwość współpracy, a ludzie moim zdaniem powinni mieć dowolność w zawieraniu umów i kontraktów.

   Ja żadnego samozatrudnienia nie uważam za fikcję z tych wyżej wymienionych powodów.

   A jak się odniesiesz jeszcze do tego ile podatków płacimy kwotowo i jak to jest "pięknie" wydawane przez "rząd"?

  •  

   pokaż komentarz

   @NoNameeDD: spoko, może być i 12000 lat. I jakoś bez IT ludzie sobie radzili. Ba, rozwijali się. Problem polega na czymś innym- ilość ludzi determinuje wzrost produkcji, wzrost produkcji determinuje zwiększenie ilości ludzi co intensyfikuje produkcję (poszukiwania wyższej efektywności) i teraz jesteśmy w pętli- jedno zależne jest od drugiego. Gdyby IT znikło, wtedy ilość ludzi, jak piszesz, spadłaby i okazałoby się, że nie musimy być w stanie permanentnego wzrostu. Ale to jest niemożliwe, bo nawet w obecnej sytuacji (niedobór nadal nie oznacza braku) mamy żywności tyle, że każdemu by wystarczyło. W końcu przeciętny Amerykanin nie musi zjadać 4000kcal dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redoxx: oszustwo bo człowiek uczciwy, który pracuje zgodnie z prawem obowiązującym w RP na UoP wrzuca do skarbonki więcej. W ogóle jaka jest ironia losu w tym kraju, że w tym samym czasie wszyscy narzekają jak to przedsiębiorcy nie mają źle, ale każdy go udaje, żeby unikać płacenia podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @LegoBatmanRules: Czy w Polsce praca jest opodatkowana za wysoko? Tak jest, ale wyjściem nie jest to, że my po studiach mamy robić w korpo na b2b, a ludzie w fabrykach czy sprzątaczki na UoP, i % oddawać więcej kasy do budżetu państwa. Bo jest to niesprawiedliwe społecznie. Są w Polsce dwie patologiczne sytuacje. Jedna to płacenie pod stołem, druga to właśnie b2b. Należy dla nich znaleźć rozwiązanie. To tylko wynagradza cwaniactwo, a niszczy uczciwego człowieka. Marzy mi się Polska fair play.

  •  

   pokaż komentarz

   . Gdyby IT znikło, wtedy ilość ludzi, jak piszesz, spadłaby i okazałoby się, że nie musimy być w stanie permanentnego wzrostu.

   @TWezmyr: Spadłaby ilość ludzi? Masz na myśli miliony zdechłyby z głodu jak podczas wielkiego głodu chińskiego czy Holodomoru. To ja jednak wole te IT zostawić w spokoju i po prostu popracować nad naszymi nawykami.

   Problem polega na czymś innym- ilość ludzi determinuje wzrost produkcji, wzrost produkcji determinuje zwiększenie ilości ludzi co intensyfikuje produkcję (poszukiwania wyższej efektywności) i teraz jesteśmy w pętli- jedno zależne jest od drugiego

   @TWezmyr: To nie jest prawda, po osiągnieciu pewnego poziomu produkcji, ilość ludzi zaczyna spadać. To nie jest permanentna pętla tylko parabola. Zobacz chociażby na populacje Polski na przestrzeni ostatnich lat. Wbrew pozorom cofnięcie nas w rozwoju długoterminowo tylko by zwiększyło ilość ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoNameeDD: nie, nie zwiększyłoby ilości ludzi ale zmieniłoby strukturę ludności i produkcji- po prostu produkcja byłaby bardziej lokalna co eliminowałoby permanentny wzrost ale też eliminowałoby wpływ technologii na życie ludzi, bo lokalna produkcja na rzecz lokalnej ludności nie wymagałaby skomplikowanych systemów transportu.
   Ilość ludzi spadłaby, ale tylko w jednym wypadku- gdyby lokalna produkcja okazałaby się skrajnie nieefektywna.A to nigdy nie zachodzi, bo prócz produkcji są jeszcze migracje i wiele innych sposobów na uniknięcie głodów i IT do tego nie jest potrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @RexxarHell: Jest sprawiedliwie. Kwotowo oddaje o wiele więcej niż sprzątaczka zarabia i jest git. I tak za dużo jak na ten k#!@idołek.

   Jedynym problemem jest wypychanie na b2b - jak np. kurierów. Innych problemów z b2b i działalnością gospodarczą nie ma. Za to już firmy mają - głównie dostarczanych przez ten "rząd" jak brak stabilności, debilne i częste zmiany podatkowe oraz ogólna niegospodarność i warunki nie sprzyjające robieniu tu czegokolwiek ambitnego, bo cholera wie co się wydarzy.

   Ja sam myślałem nad zatrudnieniem kogoś i ekspansję, ale stwierdziłem, że to p!@$@#%ę, bo nie jest to u nas takie proste. Wolę sam za siebie odpowiadać tylko i swoje sukcesy/błędy.

   Odnieś się proszę do całości mojej pierwszej wypowiedzi jak już chcesz mi odpowiadać.

  •  

   pokaż komentarz

   : oszustwo bo człowiek uczciwy, który pracuje zgodnie z prawem obowiązującym w RP na UoP wrzuca do skarbonki więcej. W ogóle jaka jest ironia losu w tym kraju, że w tym samym czasie wszyscy narzekają jak to przedsiębiorcy nie mają źle, ale każdy go udaje, żeby unikać płacenia podatków

   @RexxarHell: kto bardziej napędzi gospodarkę i dofinansuje lokalnych usługodawców, ten co dostanie na rękę 3-5k więcej, czy mniej? Kto wyda więcej pieniędzy, oddając je de facto państwu w sposób przez siebie kontrolowany? Pieniądze płacone w podatkach, parapodatkach itd. są zarządzane chujowo, na tym się powinna kończyć cała dyskusja. A Ty dalej swoje.

   Nie życzę sobie, żeby ciężko zarobione przeze mnie pieniądze były rozdawane "na bombelki", gównoinwestycje i doprowadzanie do upadku gospodarczego państwa. Mam możliwość większej kontroli nad tym - to to robię, tylko tyle i aż tyle. A, że Ciebie zwyczajnie chyba zazdrość zżera, bo IT się powodzi to cóż, typowa polska cebula. I żebyś mnie dobrze rozumiał: mieszkając w np. Szwajcarii, Holandii, czy krajach skandynawskich miałbym wyj#!!ne ile płacę podatku, bo państwo za ten hajs zapewnia komfort życia każdemu. U nas jest niestety typowe rozdawnictwo i rozp#!!!!@anie pieniędzy, do tego dobijają wszystkich inflacją. Wyobraź sobie, że przy zarobkach, które Ci opisałem (to są maksymalne, średnie jakies 10-11k na czysto), ledwo mnie stać na to, żeby sobie kupić małe mieszkanie, a co dopiero postawić dom, bo zdolność kredytowa jest na poziomie 500k (żebyś nie rzucił, że można odłożyć: teraz pomyśl, że wynajem kosztuje 3k, leasing sprzętu, media, do tego wydatki na życie, szkolenia, rozrywkę i trochę się tego nazbiera, a teraz zaoszczędź 500k, a co dopiero mają zrobić normalsi, którzy mają 2-3x mniej/msc?). Czyja to wina? A tych, co nie potrafią zarządzać powierzanymi im pieniędzmi, po prostu udowodnili kolejny raz, że nie nadają się do zarządzania tak dużym państwem. I tak, niekontrolowana inflacja to też okradanie, okradanie całego społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @LegoBatmanRules: Nie jest sprawiedliwe. Ktoś biedniejszy oddaje więcej % swojej wypłaty niż my. C'mon,albo będziemy żyli w kraju prawa i fairplay albo cwaniakujmy wszyscy, i będziemy mieli państwo a la Rosja czy Ukraina.

   Do czego mam się konkretnie odnieść? Sorry stary, ale jak wypowiadasz jakąś opinię na wykopie gdzie większość się nie zgadza to masz tyle wiadomości, że łatwo przeoczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redoxx:

   tekstkto bardziej napędzi gospodarkę i dofinansuje lokalnych usługodawców, ten co dostanie na rękę 3-5k więcej, czy mniej? Kto wyda więcej pieniędzy, oddając je de facto państwu w sposób przez siebie kontrolowany? Pieniądze płacone w podatkach, parapodatkach itd. są zarządzane c#%%#wo, na tym się powinna kończyć cała dyskusja. A Ty dalej swoje.

   Cóż za argument, to może podnieśmy najniższą krajową do 15k niech wszyscy napędzają gospodarkę.

   Nie życzę sobie, żeby ciężko zarobione przeze mnie pieniądze były rozdawane "na bombelki", gównoinwestycje i doprowadzanie do upadku gospodarczego państwa. Mam możliwość większej kontroli nad tym - to to robię, tylko tyle i aż tyle. A, że Ciebie zwyczajnie chyba zazdrość zżera, bo IT się powodzi to cóż, typowa polska cebula. I żebyś mnie dobrze rozumiał: mieszkając w np. Szwajcarii, Holandii, czy krajach skandynawskich miałbym wyj@#?ne ile płacę podatku, bo państwo za ten hajs zapewnia komfort życia każdemu. U nas jest niestety typowe rozdawnictwo i rozp$@?$$?anie pieniędzy, do tego dobijają wszystkich inflacją. Wyobraź sobie, że przy zarobkach, które Ci opisałem (to są maksymalne, średnie jakies 10-11k na czysto), ledwo mnie stać na to, żeby sobie kupić małe mieszkanie, a co dopiero postawić dom, bo zdolność kredytowa jest na poziomie 500k (żebyś nie rzucił, że można odłożyć: teraz pomyśl, że wynajem kosztuje 3k, leasing sprzętu, media, do tego wydatki na życie, szkolenia, rozrywkę i trochę się tego nazbiera, a teraz zaoszczędź 500k, a co dopiero mają zrobić normalsi, którzy mają 2-3x mniej/msc?). Czyja to wina? A tych, co nie potrafią zarządzać powierzanymi im pieniędzmi, po prostu udowodnili kolejny raz, że nie nadają się do zarządzania tak dużym państwem. I tak, niekontrolowana inflacja to też okradanie, okradanie całego społeczeństwa.

   Jak sobie nie życzysz to jedź do Holandii czy Szwecji gdzie byś te podatki tak chętnie płacił. Żyjąc w Polsce akceptujesz te zasady, a Ty je łamiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile płacisz kwotowo podatków i składek średnio miesięcznie?

   Ja przy ryczałcie 12% i stałych składkach zdrowotnych (VAT pominę) oddaję temu Państwu, które nie zapewnia mi prawie nic, a jak już to c$$@$wej jakości usługi, co miesiąc średnio 5,5k zł w podatku dochodowym i 2132,04 zł w składkach ZUS. To jest ponad 7,6k zł. Miesiąc w miesiąc...

   Pokaż mi ile osób na UoP tak przykładnie dokłada się do budżetu jak ja, a najlepiej sam się popisz - ile Ty wpłacasz co miesiąc (kwotowo, w polskich złotych) w postaci podatków i składek?

   Nie wspominając, że więcej konsumuję, więc z VATu też mają ode mnie więcej, mniej korzystam z infrastruktury niż biedni, a jak już to głównie z drogowej, gdzie za to głównie płacę w paliwie (opłata drogowa itd.). Czemu ja się mam jeszcze więcej dokładać?

   I o tym, że oni, ten "rząd" to przep@$!?%$a, normalnie trwoni, płacimy kary do UE, bo chcemy spełnić autorytarne zapędy karakana i zera, budujemy elektrownię, po to, żeby potem ją efektownie zburzyć, wydajemy miliony (70) na wybory, które się nie odbyły (xD), finansowaliśmy loty Kuchcińskiemu, samochody SOPu, które też efektownie rozbijali, budżet kancelarii premiera rady ministrów - prawie miliard - też by wypadało napomknąć.

   Po co, na co, czemu ja mam tak patologiczny system wspierać większymi kwotami, skoro na pewno nie będzie przez to lepiej?

   Niech najpierw przyjdzie Rząd z prawdziwego zdarzenia, który pokaże, że jest w stanie cokolwiek poprawić i racjonalnie gospodarować zgromadzonymi środkami, wtedy można rozmawiać o podnoszeniu podatków.
   A póki co - proszę się ode mnie odpierdolić.


   @RexxarHell: Możesz tylko do drugiej części. Czemu mam godzić się na dokładanie więcej, skoro wiem, że ten "rząd" to zmarnuje?

   Najpierw udowodnienie, że można rządzić, potem rozmowa o podwyżce podatków. Teraz podwyżka podatków skłoni mnie tylko do wyjazdu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile płacisz kwotowo podatków i składek średnio miesięcznie?

   @LegoBatmanRules: Sorry, ale to nie jest miejsce, żeby podawać tak wrażliwe dane. Ludzie tutaj potrafią z nudów zniszczyć Ci życie.

   Ja przy ryczałcie 12% i stałych składkach zdrowotnych (VAT pominę) oddaję temu Państwu, które nie zapewnia mi prawie nic, a jak już to c##%@wej jakości usługi, co miesiąc średnio 5,5k zł w podatku dochodowym i 2132,04 zł w składkach ZUS. To jest ponad 7,6k zł. Miesiąc w miesiąc...

   @LegoBatmanRules: Tutaj nie chodzi o polityków czy rząd. Tutaj chodzi o współobywateli, ktoś, kto chce być fair, i jest na UoP kiedy powinien być na UoP, jest w tym kraju frajerem, bo nie kombinuje. Tak się nie zbuduje fajnego Państwa.

   Pokaż mi ile osób na UoP tak przykładnie dokłada się do budżetu jak ja, a najlepiej sam się popisz - ile Ty wpłacasz co miesiąc (kwotowo, w polskich złotych) w postaci podatków i składek?

   @LegoBatmanRules: Jeszcze raz nie chodzi tutaj o to ile się dokłada do budżetu, ale o fakt, że się go oszukuje, i te oszukiwanie jest powszechne, i promowane przez pracodawców, i akceptowane przez pracowników. Nie jestem z Warszawy, ale słyszałem, że tam nawet nie raz się każe sprzątaczką iść na b2b...

   Nie wspominając, że więcej konsumuję, więc z VATu też mają ode mnie więcej, mniej korzystam z infrastruktury niż biedni, a jak już to głównie z drogowej, gdzie za to głównie płacę w paliwie (opłata drogowa itd.). Czemu ja się mam jeszcze więcej dokładać?

   @LegoBatmanRules: Bo takie społeczeństwo stworzyliśmy. Taka jest umowa społeczna. Możesz zmienić miejsca zamieszkania, jeśli reguły Ci się nie podobają. Mieszkając w Polsce je akceptujesz, bo mamy demokrację. Vox populi.

   I o tym, że oni, ten "rząd" to przep$?#$?@a, normalnie trwoni, płacimy kary do UE, bo chcemy spełnić autorytarne zapędy karakana i zera, budujemy elektrownię, po to, żeby potem ją efektownie zburzyć, wydajemy miliony (70) na wybory, które się nie odbyły (xD), finansowaliśmy loty Kuchcińskiemu, samochody SOPu, które też efektownie rozbijali, budżet kancelarii premiera rady ministrów - prawie miliard - też by wypadało napomknąć.

   @LegoBatmanRules: To nie są argumenty, tylko bardziej tłumaczenie. No co prawda ludzi oszukują na podatkach, ale rząd. Whataboutism.

   Po co, na co, czemu ja mam tak patologiczny system wspierać większymi kwotami, skoro na pewno nie będzie przez to lepiej?

   @LegoBatmanRules: Skoro tak Ci źle z tym, że wspierasz ten kraj, to dlaczego nie wyjedziesz, albo nie będziesz pracował na czarno?

   Niech najpierw przyjdzie Rząd z prawdziwego zdarzenia, który pokaże, że jest w stanie cokolwiek poprawić i racjonalnie gospodarować zgromadzonymi środkami, wtedy można rozmawiać o podnoszeniu podatków.
   A póki co - proszę się ode mnie odpierdolić.


   @LegoBatmanRules: Ja nie jestem nawet za podnoszeniem podatków. Jestem za niskimi podatkami. Tylko chcę żyć w sprawnym państwie, w państwie prawa. A Polska nie jest takim państwem, i nie będzie, gdzie jest przyzwolenie społeczne na cwaniactwo, czy to b2b, czy płacenie pod stołem. Uczciwi ludzie w tym systemie to frajerzy, a tak nie powinno być, nie sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjakson84: IT to także - do pewnego stopnia - infrastruktura każdego kraju. jest równie potrzebne jak prąd, woda, gaz, transport i gospodarka odpadami.

   tylko że tamte zawody nie wydają się takie lukratywne i prestiżowe.

 •  

  pokaż komentarz

  Oho, pis wskazał kolejnych wrogów ojczyzny xD

 •  
  Sin- via iOS

  +275

  pokaż komentarz

  Aha. Czyli następna kadencja to będzie walka z branżą IT. No Panie Morawiecki - Pan nie zdaje sobie sprawy jaki Pan front otwiera…

 •  

  pokaż komentarz

  Mateusz, podziel się ze mną swoim majątkiem, to jest trochę niesprawiedliwe, że masz tyle kasy, a ja nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Mati zamiast czepiać się informatyka było wstawić do przypowieści prezesa banku wtedy by się to zgadzało, a tak to od informatyka wara!

1 2 3 4 5 6 7 ... 25 26 następna