Daca przed dymisją: 27 lipca wyłowiliśmy z Odry 5 ton martwych ryb

Daca przed dymisją: 27 lipca wyłowiliśmy z Odry 5 ton martwych ryb

@contrast wydarzenia.interia.pl #europa #polska #niemcy #odra #ciekawostki #bekazpisu

Powiedział pan w PN, że "Wody Polskie dbają o czystość i zarybienie rzek". Jak o to dbacie, skoro Polska Akademia Nauk stwierdza, że 90 proc. jednolitych części wód powierzchniowych nie spełnia norm jakości? - To prawda. Od jakiegoś czasu prowadzimy kampanię "Woda to nie śmietnik"... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  "26 lipca dostaliście informację, że jest problem?

  - 27 lipca. Wpłynęły do nas informacje o śniętych rybach w okolicach Oławy, udali się tam nasi pracownicy i stwierdzili, że rzeczywiście jest bardzo duża liczba śniętych ryb.
  Nasi pracownicy, w naszych łódkach, wspólnie z Polskim Związkiem Wędkarskim wyciągnęli te ryby. To było 200 worków po ok. 30 kg, czyli ponad pięć ton śniętej ryby."

  Człowiek się zastanawia za co te instytucje biorą naszą kasę z podatków?

  "Wspólnie z WIOŚ-em zrobiliśmy akcję zbierania informacji nielegalnych upustów i rur, które nam trują. Znaleźliśmy takich 20 tys., nałożyliśmy mnóstwo mandatów. Walczymy z tym, by ludzie przestali traktować rzeki jak śmietniki. To nie Wody Polskie są trucicielami"

  Jestem bardzo ciekaw wysokości tych mandatów oraz wysokości stawek, które prawdopodobnie biorą w łapę. Powinny być takie kary, że po ich zapłaceniu firma idzie na dno.

  "Dr Paweł Grzesiowski mówi o bombie biologicznej.

  - Nie czytałem tej wypowiedzi. Na chwilę obecną bardzo ważne jest zbieranie tej śniętej ryby. Rzeczywiście truchło jest bardzo toksyczne i bardzo śmierdzące, i może dodatkowo wprowadzać wtórne zanieczyszczenie rzeki, choćby siarkowodorem. Nie wiemy natomiast, jaki jest czynnik trujący."

  Przez 2 tygodnie nie mogą ustalić zakładu wody i źródła zatrucia, czym oni się zajmują?

  "Poprosi pan RCB, by wysłało alerty z apelem o ostrożność?

  - To naprawdę nie jest moja rola. Proszę pytać wojewodów."

  To nie moja rola, ku*wa typowa spychologia, to jest przykład jak współdziałają ze sobą w Polsce instytucje.

 •  

  pokaż komentarz

  Urzędnik w Polsce (poza nielicznymi wyjątkami) to największy szkodnik. Powinni mieć wytatuowane na czole ,,jestem darmozjadem, okradam polaków pieniądze bo robię to co sam namotałem''.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: 0E4B6BC2-0C26-468A-98F8-F44349807D05.jpeg

 •  

  pokaż komentarz

  Jaką uczelnię ukończył Daca? Ktoś wie?