•  

  pokaż komentarz

  Tak na koniec, tu nie chodzi o politykę. Tu chodzi o to, że właściciele wykopu chcą w ogóle decydować o tematyce serwisu. To która kategoria będzie usuwana jest mniej ważne. Szkoda, że niektórzy ludzie w ogóle nie dostrzegają tej najważniejszej rzeczy. Dlaczego wolność ma być od razu związana z polityką? Dlaczego ktokolwiek uzyska chociażby odrobinę władzy, natychmiast zaczyna jej nadużywać narzucając innym swoje zdanie wszędzie, gdzie tylko się da? Nie chodzi o politykę. Chodzi o to, żeby nie serwis ustawiał swoją tematykę, tylko jego użytkownicy. Żeby dyskusja pomiędzy nimi była swobodna, a nie regulowana i reżyserowana, na wybrany przez jakąś kolejną władzę temat.

  Przeczytałem jeszcze raz ten wywiad i włos mi się zjeżył na głowie. Serwis będzie taki i śmaki - będzie taka i śmaka tematyka. Te znaleziska tak, tamte nie. WTF?! Wykop nie dostarcza własnej treści, tymczasem istnieje dzięki selekcji treści dokonywanej przez użytkowników i ich dyskusji. Narzucanie milionom użytkowników nagle z góry tematyki (jakiejkolwiek), zmiana zasad, na których dostarczyli właścicielom wymiernych zysków jest nadużyciem władzy. Samo w sobie jest polityką - tak samo śmierdzi.

  I znów ludzie dyskutują na temat, czy polityka tak, czy nie. Może jeszcze podyskutujmy tak na temat każdej kategorii z osobna? Nie o to chodzi! Chodzi o to, że serwis, który był tworzony (w zasadzie stworzony) przez nas, teraz chce dalej czerpać profity dzięki nam, jednak pozbawiając nas już jakiegokolwiek wpływu na jego kształt i treść. Być może to już ostatnie chwile na powiedzenie "nie".

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: mówisz to teraz i dostajesz plusy, jak widzę już trochę na wykopie jesteś, więc pewnie pamiętasz jak kiedyś ludzie już płakali i mówili, że zaczną w końcu blokować rzeczy dla nich niewygodne i admini będą robić z portalem co chcą. wtedy dostawali minusiki, nazywano ich pieniaczami i mówiono, że dramatyzują, cenzury nie będzie i nie ma co się martwić. tymczasem to co się teraz dzieje, pokazuje że zaczyna się od drobnych rzeczy, skasowaniu paru komentarzy, zbanowaniu paru kont, potem dodaniu lekkiej cenzury (tutaj w postaci domyślnego blokowania polityki), po czym przechodzimy do całkowitego skasowania kategorii.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Dzięki wykopowi większość byłych zwolenników PO jest teraz zwolennikami KNP. Władze w końcu się tym zainteresowały i chcą się pozbyć konkurencji, dlatego z wykopu znika polityka, no chyba, że ktoś wrzuci znalezisko jakie to PO jest fajne, wtedy przejdzie

 •  

  pokaż komentarz

  Nie brałem ślubu z wykopem. Jest wiele rzeczy które mi się nie podobają, ale trzeba dostosować się do większości. Jeśli jednak uznam, że jest tu niefajnie po prostu przestanę tu zaglądać. Wtedy alternatywę znajdzie się bez problemu.

 •  

  pokaż komentarz

  Niesamowita zakopu siła Elfika32 :D.

 •  

  pokaż komentarz

  zastanawia mnie czy podlozenie bomby w Sejmie to bedzie ciekawostka ? a zamach na przywodce opozycji to bedzie 'strzelectwo' ? a najwazniejsze do kiedy bedzie 'historia' a od kiedy bedzie 'polityka'
  czy Palikot z dildo to bedzie kategoria 'tance ludowe' ? A wideo z Korwinem bez fonii i napisow
  to bedzie wraca moda z muszka i kategoria 'moda' ?
  na klid zerknalem i wyglada znacznie lepiej POD WZGLEDEM JAKOSCI TRESCI czego juz nie mozna powiedziec o wykopie