•  

  Jeżeli to ma tak wyglądać, to jest to całkowity powrót Polski na Wschód. Partia która tworzy autorytarny ustrój oligarchiczny (Budapeszt w Warszawie), uzależniona od wielkiego mocarstwa, tworząca własnych oligarchów. Do tego w sojuszu z Kościołem, co też jest bardziej właściwe dla Wschodu niż dla Zachodu. Likwidacja niezależności prokuratury i sądownictwa, praktyczna likwidacja Sądu Konstytucyjnego.

  Do tego cały ten ustrój ma się utrzymywać na poparciu ciemnej masy, której Pan da 500+ , 300+, emerytury i bóg wie jeszcze co. Tak jak Pani z PiSu opowiadała na zakończenie debaty.

  Nawet mamy własną wersję putinowskiej partii Żyrinowskiego w postaci #konfederacja która pobuczy, rzuci antysemickimi hasłami, a rządzący pokaże na nich, jako tych, przed którymi partia rządząca "nas" ochroni. Tak #konfederacja nie myślcie, że jesteście anty-systemowi. Jesteście bardzo ważną częścią powstającego systemu. Ten motyw już ćwiczył Selin komentując wynik wyborów.

  Pytanie co zrobi władza kiedy nie będzie mogła przekupywać mas kiełbasą.

  Wynik wyborów: dobry dla Europy (eurosceptycy dostali w pupsko prawie wszędzie poza Polską) i zły dla Polski. Niestety nie ma jeszcze wyników z Włoch, a osobiście liczę tam na kolejną dobrą niespodziankę.

  No i przy okazji okazało się, że lewicy w stylu #antykapitalizm w Polsce nie ma. I być może socjaliści muszą iść na daleko idące kompromisy jeżeli chcą cokolwiek znaczyć i mieć jakikolwiek wpływ.

  pokaż spoiler Poza tym uważam że Wiosna to był nieudany projekt i Biedroń powinien pójść po rozum do głowy, bo Wiosna wg mnie nie przejdzie przez próg jeżeli się wcześniej nie rozpadnie


  #neuropa #4konserwy #wybory #gorzkiezale #postkomunistycznepanstwomafijne
  pokaż całość

  •  

   Niemniej również uważam, że globalizacja nie spowolni, tylko, że ogłupiałe społeczeństwa pożegnają się z demokracją a będą ich prowadzili "rozsądni" dyktatorzy.

   @Kjedne: Ale uważasz, że Zachód będzie chciał z nimi nadal rozmawiać jak wcześniej?:)

   Oficjalnie dobrą współpracę na linii Rosja/Zachód przekreśliło dojście Putina do władzy. Wcześniej, przez dobre 10 lat ten kraj pozbywał się ze swoich granic najbardziej wartościowej pod względem IQ populacji. Min w czasie operacji most. Widać tu jakąś analogię do Polski?:)

   Turcja obecnie nie ma zbyt dobrych stosunków z Zachodem, A Erdogan nie jest hmmm... zbyt otwartym przywódcą. Te zmiany w relacjach i transformację Turcji z fanatycznie wręcz laickiego kraju do quasi-dyktatury rządzonej przez jakiegoś islamskiego przyjebusa poprzedziło 20-30 lat intensywnej emigracji inteligentnej siły roboczej. Czy mieliśmy już gdzieś coś podobnego?

   Obecna "wojna" USA vs Chiny to jest bezpośredni efekt dojścia do władzy XI Jinpinga, który ostatecznie rozwiał jakiekolwiek wątpliwości czy ten kraj kiedykolwiek zliberalizuje się politycznie i społecznie.

   Moim zdaniem nie ma już żadnego pytania o to czy globalizacja spowolni czy nie. Bo proces jej cofania już się zaczął i trwa przynajmniej od kilku lat. Należy przestać wierzyć w ten fukuyamowski mit "końca historii" i globalnej wioski, bo on się prawdopodobnie nigdy nie ziści. Kolejne lata to będzie stopniowe oddalanie się Zachodu od reszty świata.
   pokaż całość

  •  

   @Kjedne: Będzie rozmowa zbliżona do tego jak kiedyś USA rozmawiało z ZSRR. Ograniczy się współprace do niezbędnego minimum. W warunkach wysokiej niepewności kapitału w krajach rządzonych przez przeróżnych wojujących dyktatorów, mało który zachodni rząd chce żeby jego przedsiębiorcy hodowali mu ze swoich pieniędzy wroga. Zaczną się (a w zasadzie już zaczęły) ograniczenia w handlu i outsourcingu. Będzie większy nacisk na automatyzację produkcji w krajach rozwiniętych, kosztem taniej siły roboczej w 3 świecie. pokaż całość

  • więcej komentarzy (25)

 •  

  Finlandia: KOK (centroprawica) 20 Socjaldemokraci 16 Zieloni 14 Centrum (taki PSL) 13 Partia Finów (eurosceptycy) 12 radykalna lewica 7 szwedzi 5 chadecy 5

  Kolejny proeuropejski sygnał i kolejne osłabienie eurosceptyków

  #wybory #finlandia #neuropa #4konserwy

  •  

   Xd robienie z lokalnej anomalii, jaka jest prawicowy populizm,

   @NieBojeSieMinusow: Nawet śmiechłem z bezwładnego krzyku rozpaczy i nazywania trwałych i nieodwracalnych tendencji demograficznych jakimiś anomaliami xD

   Polska, Węgry, Turcja, Rosja, Chiny. Tak naprawdę to można tu jeszcze luźno dodać Indie i Brazylię. Ile to będzie razem ludzi?

   rzeczy która ma zatrzymać kilkudziesięcioletni proces globalizacji, to więcej niż myślenie życzeniowe.

   @NieBojeSieMinusow: Dawno dawno temu, kiedy ja jeszcze byłem bardzo mały ludzie szczerze wierzyli, że Rosja wkrótce stanie się takim dobrym kumplem Zachodu, że nawet przyjmą ją pewnego dnia do UE i NATO. Mądre głowy pisały swoje śmieszne bzdury o końcu historii i ostatecznym prymacie demokracji liberalnych nad dyktaturami. Nie minęło kilka lat i historia sama zweryfikowała hipotezę o swoim końcu.

   To już wiara xd polecam zejść na ziemie

   @NieBojeSieMinusow: Jasne, a najpotężniejszy człowiek na świecie ogranicza jak tylko się da wpływ i rozwój Chin, bo jest PRAWICOWYM POPULISTĄ i walczy o elektorat Amerykanów z miasteczek post-przemysłowych. Wcale nie stoi za nim pierdyliard lobby i geopolityków zmuszających go do ruchów w tę stronę, gniję xD

   Ja zamiast się wymądrzać w tematach, o których nic nie wiem polecałbym poczytać choćby Kissingera, który już 5-6 lat temu opisywał z grubsza to wszystko.
   pokaż całość

  •  

   @Kjedne: @NieBojeSieMinusow: I nie mam do was żalu, że żyjąc na jakichś peryferiach Imperium szczerze wierzycie, że owo imperium nadal was chce pod swoimi skrzydłami. Na Ukrainie też ludzie wierzą, że za jakiś czas zostaną członkami UE. Ba, ten pomysł ma tam bodajże z 85% poparcia. Na faktycznej Ukrainie euroentuzjastów jest dziś prawdopodobnie sporo więcej niż we Francji albo w Anglii. I co z tego?:) pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Czy ktoś z bardziej ogarniętych liberałów gospodarczych, jest mi w stanie wytłumaczyć, dlaczego libki są przeciwko zakładaniu związków zawodowych.

  Co niby jest uzasadnieniem za ograniczaniem wolności pracowników w tej sprawie?
  #neuropa #ekonomia #4konserwy

  •  

   libki są przeciwko zakładaniu związków zawodowych.

   @NapalInTheMorning: Kilka kluczowych powodów:

   - związki zawodowe potrafią doprowadzić do wzrostu bezrobocia
   - związki zawodowe w ostateczności wcale nie wpływają na wzrost poziomu płac w społeczeństwie
   - związki zawodowe jeśli będą zbyt agresywne są w stanie doszczętnie zniszczyć przedsiębiorstwa (patrz FSO lat 90-tych)
   - związki zawodowe często są hamulcowym innowacji, bo związkowcy boją się jak ognia wizji likwidacji ich stanowiska pracy przez maszynę. Francja lat 90-tych stała związkami zawodowymi i jednocześnie była wtedy najmniej innowacyjnym krajem Zachodu. Związkowcy bronili się wtedy przed komputeryzacją i podłączaniem wszystkiego do internetu w obawie o robotę.

   Wszystkie pozytywne aspekty związków zawodowych (np pilnowanie czy pracodawca nie łamie umów) da się załatwić sprawnym sądownictwem.

   Źródło: P.Krugman (noblista) - Makroekonomia.
   pokaż całość

  •  

   Serio w Makro Krugmana są takie rzeczy?

   @transcendentalne_krojenie_chleba: Serio.

   Albo masz jakieś stare wydanie albo trochę pomanipulowaleś.

   @transcendentalne_krojenie_chleba: 2010, wydanie polskie z 2012.

   Z tego co wiem to Krugman popiera związki zawodowe

   @transcendentalne_krojenie_chleba: Z tego co wiem podręczniki mają być jak najbardziej obiektywne, a jak najmniej napisane pod dyktando prywatnych opinii autora. Może w tym rzecz?

   i takich głupot by raczej nie napisał.

   @transcendentalne_krojenie_chleba: No nie wiem, mnie przekonał pokazując choćby wykresy innowacyjności dla francuskiej gospodarki lat 90-tych w porównaniu do sąsiadów, tłumacząc to problemami ze związkami.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (26)

 •  

  Łeb mi pęka a leje deszcz.
  Nie chce brać przeciwbólówek.
  Byłam już u laryngologa, okulisty, neurologa i lekarza poz i nie wiedzą co mi jest.
  Pije wode. Mam stany podgorączkowe.

  +: aycan, lubie-sernik +3 innych
 •  

  #antykapitalizm
  Wiecie co jest prawdziwym rakiem w kapitalizmie? Inwestorzy - klasa ludzi, która nie robi nic produktywnego, tylko wypożycza pieniądze.
  Właściciele firm przynajmniej poświęcają się, żeby tymi firmami zarządzać.
  To inwestorzy kładą największą presję na zarządy, żeby wyzyskiwały ludzi do cna.

  •  

   Wiecie co jest prawdziwym rakiem w kapitalizmie? Inwestorzy - klasa ludzi, która nie robi nic produktywnego, tylko wypożycza pieniądze.
   Właściciele firm przynajmniej poświęcają się, żeby tymi firmami zarządzać.


   @krowikwik: Inwestorzy to ogromne błogosławieństwo kapitalizmu, szukając okazji do zysków są w stanie wspomóc finansowo wiele rozwijających się przedsięwzięć, które w innym razie nie miałyby okazji wyjść z piwnicy.

   Czemu Google rozwinęło się w USA, a nie w Polsce? Przecież jego założyciel był z pochodzenia rosyjskim Żydem i przecież teoretycznie w początkowej fazie projektu równie dobrze dałoby się znaleźć kilkunastu bystrych i obeznanych technicznie Polaków z wizją, którzy takie cudo by napisali?

   Otóż temu, że pan Siergiej Brin przedstawił swój pomysł ludziom z zasobnym portfelem, którzy uwierzyli w jego sukces i zainwestowali ogromne pieniądze w rozwój. Największa firma na świecie pierwsze 3-4 lata notowała po kilkadziesiąt milionów dolarów strat, żeby dopiero później wypłynąć na pełne wody. W postsocjalistycznej Polsce nikt nawet nie miał takich pieniędzy, a nawet gdyby miał to był dobrym kumplem wojskowych z WSI, którzy o komputerach wiedzieli mniej więcej tyle co biurwa, która uwaliła Optimusa.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Chciałem z ciekawości wszystkich zwolenników Trumpa sprzed wyborów w 2016 roku zawołać i zapytać jak tam samopoczucie ale większość kont które w tym czasie się udzielały albo jest zbanowana albo ich użytkownicy umarły lub agencje marketingowe je porzuciły. Smuteczek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #4konserwy #neuropa #trump #bekazprawakow

  •  

   @johny-kalesonny: Prawda jest taka, że Trump realizuje strategię, której domaga się od prezydenta USA większość elit i która długofalowo jest jak najbardziej słuszna.

  •  

   Odwrotnie, Izraelczycy

   @johny-kalesonny: Wg jakiejś tam propagandy być może, w realnym życiu już nie bardzo.

   ale to Izrael popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości na terenach Palestyny, a nie Hamas.

   @johny-kalesonny: Której dokładnie Palestyny? Palestyna to kraina geograficzna obejmująca kilka miejsc, ehh

   To jest też bardzo typowe dla osób z Twoimi poglądami, więc nie smuć się za bardzo

   @johny-kalesonny: Bardzo bym sobie życzył żeby tylu ludzi co ja przeglądało przy porannej kawie politico i było zaznajomionych ze światową geopolityką, miałbym tu więcej kolegów do pogaduszek.

   A na ludzi, którzy oburzają się, ze ich ignoranctwo nazywa się ignoranctwem świat anglosaski przygotował bardzo ładne określenie: płatek śniegu:)

   Nikt nie jest w stanie ograniczyć rozwój Chin

   @johny-kalesonny: heh, a wnioskujesz to po czym?

   państwo jest jedynym państwem na świecie, któe może być samowystarczalne

   @johny-kalesonny: No i znowu mam nazywać Cię ignorantem (żebyś się na mnie dąsał:), czy spokojnie i cierpliwie tłumaczyć czemu nie masz racji i po prostu powinieneś podreperować swoją wiedzę?

   Masz pojęcie w jak trudnej sytuacji geopolitycznej są Chiny? Słyszałeś kiedyś o wojnie z Rosją o Kazachstan, jego surowce i ziemię rolną? O gigantycznym głodzie na surowce naturalne? Czemu Chińczycy walczą na śmierć i życie o każdy metr kwadratowy Afryki? Albo inwestują nawet w Mołdawii(!)? To państwo jest z każdej strony otoczone przez nieprzyjaciół (Koreę, Japonię, Indie, Wietnam) albo sojuszników wiszących na włosku (Rosję). Nie ma drugiego mocarstwa egzystującego w tak ciężkich warunkach.

   A z drugiej strony wiesz jak bardzo ten kraj jest uzależniony od dostaw zachodniego kapitału? W czasie ostatniego kryzysu Chińczycy na potęgę wykupywali euroobligację i europejskie przedsiębiorstwa. Populiści tłumaczyli to sugerując, że teraz nadchodzi hegemonia Państwa Środka i zaraz cały świat będzie chiński. A fakty są takie, że Pekin doskonale wiedział że każda ekonomiczna perturbacja w EU i USA będzie oznaczać upadek ich własnego kraju, a więc pompowali w Europę ile tylko mogli żeby odsunąć tę możliwość.

   Ten kraj bez kontaktów handlowych nie wytrzymałby nawet kilku miesięcy. Polecam zresztą przestudiować czemu tak naprawdę upadł Związek Radziecki i kto i co go utrzymywał:)

   W jaki sposób realizuje się tę strategię? Pisałeś, że dla Ciebie liczą się efekty - jakie tutaj są efekty?

   @johny-kalesonny: Ograniczenia handlowe i transferów technologicznych uderzają bardziej w Chiny niż w USA. Np chińska energetyka już w pewnym wymiarze je odczuwa.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Życie w dobrze przemyślanym kapitalizmie to dostatek i rozwój. Życie w kraju socjalistycznym to głód, wyzysk, bieda i walka na śmierć i życie o rolkę papieru toaletowego albo paczkę cukru.

  pokaż spoiler Mała adnotacja: Obrazek ma już kilka lat. Obecnie rozwój socjalizmu w Wenezueli doprowadził do spadku PKB per capita do 3000$ (nominalnie) i 10000$ z siłą nabywczą. W krwiożerczym, kapitalistycznym Chile wartości te wynoszą odpowiednio 16,078$ i 25,978$.


  #antykapitalizm #libertarianizm #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa
  pokaż całość

  źródło: marketoracle.co.uk

  +: Poro6niec, lubie-sernik +133 innych
 •  

  Dziś podczas mojego melancholijnego spaceru byłem naocznym światkiem jak jakiś śniady mężczyzna podrywał polkę witaminkę. Nic mi do tego, tylko zrobiło mi się jakoś tak przykro bo koleś wyglądał jak typowy Mati (tylko z bliskiego wschodu) w skórzanej kurtce, z jednym wielkim zakolem od czoła do potylicy, był mojego wzrostu czyli kurdupel a dziewczyna wyglądała jakby miała kisiel w majtkach bo do niej zagadał. Przez moją żydo-europejską "urodę" żadna dziewczyna nigdy nie będzie na mnie tak patrzyła. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Czas chyba wyjechać do jakiegoś azjatyckiego kraju gdzie biały jest wybawieniem dla lokalnych dziewczyn.
  #przegryw #p0lka #zwiazki
  pokaż całość

  źródło: thumbs.dreamstime.com

  •  

   Dążą do pozostania w swojej grupie ponieważ mają wyprane łby przez kościół, kulturową prawicę taką jak ty.

   @darkembrace777: Dokładnie tak. Byłem w tę niedzielę w kościele i ksiądz całą godzinę, za przykładem papieża Franciszka prawił kazania o zakazie seksu z murzynkami. Obok mnie siedziało czterech Żydów i jeden Japończyk.

   Japończycy i żydzi wygrywający? Nie rozśmieszaj mnie fetyszysto. To są dwa etniczne kręgi które padną nawet przed wschodnimi europejczykami gdy system stworzony przez banki, kościół i elity pierdolnie.

   @darkembrace777: Pierdolnie jak twoja foliowa czapeczka od przeglądania filmów z żółtymi napisami.

   Będzie miało gorsze życie ze względu na ostracyzm społeczny.

   @darkembrace777: Będzie miało gorsze życie, bo będzie miało niższe IQ, większą skłonność do agresji, a tym samym gorsze wykształcenie, większe problemy z prawem, niższe zarobki, mniejsze nawyki dbania o własne zdrowie i będzie krócej żyć.

   Długość życia wynika z rozwoju technologicznego budowanego na plecach robotników fizycznych którzy w wiekszości stanowią inne grupy etniczne.

   @darkembrace777: Tak. Cywilizację zbudował Mietek z budowy.

   Homogeniczność etniczna prędzej czy później doprowadzi do upadku w postaci niekorzystnych mutacji.

   @darkembrace777: te pseudonaukowe wysrywy xDDD Holendrzy, Islandczycy, Koreańczycy albo Japończycy cały czas drżą ze strachu.

   Wtedy te społeczności które są bardziej wymieszane wezmą góre nad tymi które nie są i je wchłoną.

   @darkembrace777: Tak jak już mówiłem. Cały świat drży w posadach przed potomkami murzyńskich niewolnic i białych plantatorów żyjących w fawelach.
   pokaż całość

  •  

   Każdy krąg etniczy ma swoją prawicę która stara sie go trzymać jak niewolnika pod butem byle nie miał kontaktów z innymi.

   @darkembrace777: Nieźle to sobie ułożyłeś w swojej prostej główce, żeby pasowało pod teorię. Szkoda tylko, ze w uważanych za mocno lewicowe krajach wygląda to dokładnie tak samo. W Szwecji albo Niemczech biała kobieta także nie ma zbytniego parcia na związek z biedniejszych, słabiej wykształconym, mniej inteligentnym i niższym imigrantem z państw pozaeuropejskich. Większość towarzystw jest posegregowana rasowo. Natury nie oszukasz, bardzo mi przykro.

   ze względu na przeciwstawienie się ewolucji.

   @darkembrace777: To że ludzie naturalnie wolą kogoś ze swojej własnej grupy, niż kogoś kto jest od nich obiektywnie mniej wartościowy to "przeciwstawianie się ewolucji"? Tak tylko dla przypomnienia: ludzie od początku swojego istnienia aż do rewolucji przemysłowej, nawet po przejściu na osiadły tryb życia egzystowali i mnożyli się w większości w grupach nie przekraczających 120-150 osób (tzw liczba Dunbara). Jeśli w takim razie znajdowanie sobie partnera z puli kilku-kilkunastu milionów miałoby być zaprzeczeniem ewolucji... to albo mamy przełom w nauce, albo robisz z siebie kolejny raz debila.

   Długość życia nie ma żadnego znaczenia przy doborze naturalnym.

   @darkembrace777: Wybierasz partnera, z którym będziesz mieć głupsze i słabsze dzieci, które dodatkowo będzie ciężej wychować. Większość kobiet i mężczyzn jest dostatecznie inteligentna żeby tego nie robić.

   : Nie, mietek z grecji i rzymu.

   @darkembrace777: Jak każdy robol wykonywał to co mu kazano.

   Hehe jestem taki ironiczny, patrzcie jaką mam śmieszną maskę w internetach,

   @darkembrace777: Nie ma absolutnie żadnego empirycznego dowodu na poparcie takich tez. Wymieszane społeczności to murzyni z gett w USA, biedota z brazylijskich faweli, może jeszcze część Meksyku. Naprawdę przerażające potęgi przed którymi reszta świata drży. Gniję.
   pokaż całość

   +: Zozlik
  • więcej komentarzy (26)

 •  

  @amused: Jesteś przeze mnie najbardziej znielubioną osobą na całym wykopie. Udajesz publicznie przebojową, pewną siebie różową, która ma wszystko w dupie. W rzeczywistości jesteś zakompleksioną, brzydką i otyłą osobą, która nie potrafi poradzić sobie z problemami w realnym życiu więc błaznujesz w internecie robiąc z siebie pajaca. Idź i dodaj kolejny gównowpis o palcówkach i nie zapomnij zgłaszać komentarzy które cię obrażają, konfidencie. TFU na #p0lka #przegryw pokaż całość

  •  

   @BenzoesanSodu: Rok 2019, a w Polsce nadal jak w lesie. Wykopki nadal wierzą w mit czarnego penisa xDDDD

   Gnije z cebulaków, którzy wiedzę o ludzkiej seksualności czerpią głównie z porno

   No jakby na to nie patrzeć, to wg statystyk średnia z południowej części Afryki jest nieco większa niż średnia europejska. Ale nie widzę sensu, aby płakać z tego powodu. ¯_(ツ)_/

   @Nitro_Express: No nie. Wszędzie tam w Afryce, gdzie masz rzekomo większą średnią po bliższym sprawdzeniu okazuje się, że to są badania "self reported". Bo to bardzo ubogie i konserwatywne środowiska, nikt nie pozwoli sobie mierzyć penisa przez lekarza. Potem ktoś taki raportuje badaczom, że ma oczywiście 18cm naganiacza i średnia wychodzi jaka wychodzi.

   Tak, mają ŚREDNIO parę centymetrów większe, bodajże 2-3.

   @Bartek7991: Nie mają, nie ma żadnej istotnej korelacji.
   pokaż całość

  •  

   @Bartek7991: Mitem jest to, co okazuje się być wg badań mitem, a nie to co komuś pasuje. Jak długość penisa właśnie.

   Co do wzrostu, to też nie ma jakichś gigantycznych różnic. One w większości wynikały z głodu i niedożywienia pewnych narodowości. Np przez dziesiątki lat funkcjonował stereotyp, że Japończycy są bardzo niscy. Japonia zaczęła się bogacić, ludzie jedli coraz więcej i lepiej i wzrost młodych Japończyków jest dziś zbliżony do młodych Europejczyków.

   Tak samo dziś zdecydowana większość czarnych to pokurcze, przeciętny facet z Nigerii jest 10cm niższy od przeciętnego Polaka. Ale to głównie kwestia biedy i niedożywienia. Bo już w USA czarny facet jest średnio tylko 2cm niższy od białego.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (40)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.