Dlaczego nie widać znalezisk politycznych?

Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję, że treści polityczne będą widoczne tylko zalogowanych użytkowników, którzy świadomie je sobie włączą. Po aktywacji konta tag #polityka automatycznie dodawany jest na czarną listę. Żeby zobaczyć takie treści należy go usunąć z czarnej listy w ustawieniach swojego profilu. Zawsze można też przejrzeć zawartość polityki bez usuwania jej z czarnej listy - wystarczy odwiedzić stronę http://www.wykop.pl/tag/polityka/

Nie mogę wykopać znaleziska, brak opcji wykopu. O co chodzi?

Opcja wykopu znika w momencie gdy suma wykopów w znalezisku jest mniejsza od sumy zakopów. Znalezisko zostaje wtedy zakopane i znika z wykopaliska, a opcja wykopywania zostaje automatycznie zablokowana.

Co to jest znalezisko?

Znalezisko to informacja, która zainteresowała jednego z użytkowników Wykopu na tyle, aby podzielić się nią z innymi. Składa się na nie link, tytuł, krótki opis, a czasami także player video jak i grafika zwana miniaturą. Im bardziej przykuwający oko tytuł, im ciekawszy opis i źródło, tym większa szansa, że znalezisko zostanie opublikowane na głównej stronie.

Co mogę, a czego nie powinienem dodawać?

Na Wykop powinny trafiać tylko naprawdę ciekawe wiadomości, linki, perełki, które mogą zainteresować naszą społeczność. Dodawanie wpisów do własnych stron i blogów jest dozwolone, lecz niemile widziane, zwłaszcza jeżeli są one przepełnione reklamami. Natomiast zabronione jest dodawanie treści wulgarnych, nielegalnych oraz pornograficznych. Takie treści będą bezwzględnie usuwane, a podobne praktyki skończą się permanentnym banem Twojego konta.

Jak dodać znalezisko?

Gdy już się zarejestrujesz i zalogujesz, kliknij na znak „+” widoczny w prawym, górnym rogu ekranu. Do wyboru masz dwie możliwości dodania treści: jako treść własną lub jako link do strony. Warto też pamiętać o poprawnym wpisaniu tytułu, opisu i tagów znaleziska - im ciekawiej opiszesz swoje znalezisko, tym więcej użytkowników się nim zainteresuje. Dodawaną treść możesz również wzbogacić wybierając ciekawy obrazek (zwany miniaturą), który widoczny będzie przy tytule znaleziska.

Co to są tagi?

Tagi są to słowa kluczowe, które kojarzą Ci się z danym znaleziskiem. Ułatwiają one innym użytkownikom wyszukanie znaleziska w serwisie. Ważnym jest, by tagi miały prostą formę i były ściśle związane z danym linkiem. Celowe dodawanie błędnych tagów w celu zwiększenia popularności znaleziska jest niemile widziane przez Wykopowiczów.

Dlaczego tak ważne jest wybranie właściwej kategorii znaleziska?

Wybór właściwej kategorii pomaga utrzymać porządek wśród znalezisk i ułatwia Użytkownikom ich późniejsze odnajdywanie. Ponadto użytkownicy świadomie ograniczając niektóre z kategorii, decydują się na nieotrzymywanie treści z nią związanych, dlatego mogą źle odbierać próbę ominięcia tej nałożonej przez nich blokady.

Kiedy moje znalezisko trafi na stronę główną?

Twój link trafi na główną, gdy inni Wykopowicze uznają go za ciekawy i oddadzą na niego wymaganą liczbę głosów. Liczba ta zależna jest między innymi od koloru użytkowników, którzy na niego zagłosowali, liczby oraz powodu zakopów itd.

Do czego służy zakopywanie?

Jeżeli znalezisko było już na wykopie, link nie działa, prowadzi do treści wulgarnych, nielegalnych, jest zwykłym spamem lub z innego powodu nie nadaje się na stronę główną, wtedy można o tym powiadomić innych użytkowników zakopując link klikając przycisk „zakop” i podając stosowne uzasadnienie wybrane z listy. Jeżeli zakopów jest naprawdę dużo, link automatycznie usuwany jest z wykopaliska.

Moje znalezisko zniknęło, gdzie ono jest?

Na wykopanie Twojego linka użytkownicy mają 24 godziny. Jeśli w tym czasie link nie uzyska wymaganej liczby głosów aby wejść na główną, wtedy link przenoszony zostaje do archiwum (link do archiwum linków znajdziesz w stopce u dołu strony). Jeżeli w znalezisku zawarte były treści niedozwolone lub Twojemu znalezisku towarzyszyła duża liczba zakopów, mogło ono zostać wyrzucone z Wykopaliska.

Wiele linków zostało przeze mnie dodanych, ale żaden nie trafił na stronę główną. Dlaczego?

O dostaniu się znaleziska na stronę główną decydują głosy Wykopowiczów. Widocznie do tej pory użytkownicy nie doszukali się niczego ciekawego w Twoich znaleziskach. Przeglądaj częściej Wykop, aby dowiedzieć się jakie treści są interesujące dla naszej społeczności i zwracaj większą uwagę na dodawane przez siebie treści.

Czy mogę edytować swoje znalezisko?

Od momentu dodania znaleziska, masz 15 minut na ewentualne zmiany. Służy do tego przycisk „edytuj” na stronie ze szczegółami linku. Jeżeli nie masz już możliwości edycji, a zmiany są konieczne, napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego, opisując dokładnie, który link i w jaki sposób chciałbyś zmienić.

Czy mogę usunąć swoje znalezisko?

Nie możesz zrobić tego osobiście, ale mogą to zrobić nasi moderatorzy. Zgłoś się do nich - jeżeli uznają Twój powód usunięcia znaleziska za wystarczająco istotny, usuną je.

Najczęściej zadawane pytania

Podstawy rozwiń

Znaleziska rozwiń

Komentarze rozwiń

Konta użytkowników rozwiń

Moderacja rozwiń

Inne rozwiń

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?