Wpis z mikrobloga

@13czarnychkotow: zależy do czego. Z samej definicji Edytor to edytor i służy do edycji. Do codziennej pracy IDE. Dla czego? Hmmm może powiem tak:

Żeby zjeść zupę, wystarczy Ci garnek + takie pluginy jak łyżka i ewentualnie talerz. Będą się nadawać do tego doskonale, ale jednak do codziennego gotowania przydałoby się całe wyposażenie kuchni :)
@13czarnychkotow: Jako że używałem obu przez spory czas, wypowiem się na ten temat.

Przez bardzo długi czas w pracy używałem Sublime Text - jest spoko, prosty edytor tekstu, z ogromnym repo pluginów. Można traktować ten edytor jako szkielet, z którego można sobie stworzyć fajnie działające IDE. Snippety, skróty klawiatury, wtyczki... odjazd. Jednak od kilku miesięcy pracuje już tylko na PhpStormie. Dlaczego, skoro Sublime jest taki fajny.

PhpStorm to prawdziwe IDE, posiada
kolega twierdzi że używając samego Sublime + pluginy potrafi spokojnie zastąpić sobie jakiekolwiek IDE


@13czarnychkotow: To zdaje sie swiadczyc tylko o tym ze nie ma pojecia co takie IDE oferuje...

Uzywam PHPStorma, Sublimetext (tak, mam licencje), Notepad++ a do bazodanowych rzeczy PLSQL Developera, SQL developera i konsoli.
@13czarnychkotow: z malucha też można zrobić samolot, tylko po co?

IDE instalujesz i daje Ci wszystko, czego potrzebujesz, ułatwia Ci pracę i niema takich momentów, że musisz szybko coś zrobić a tu nagle trzeba pluginu szukać. Za to są momenty w których odkrywasz zabawki o których nie miałaś pojęcia i życie staje się jeszcze łatwiejsze :)

IDE - Czyli Zintegrowane Środowisko Programistyczne. Do tego służy. Edytor służy do edycji. A kodować
@13czarnychkotow: no i wywołałaś gównoburzę :D

Zależy do czego potrzebujesz. Do normalnej pracy? To zacznij od PHPStorm, bo jest wszystkomający -> mniej czasu spędzonego na dłubaniu i konfigurowaniu wtyczek -> więcej czasu na kodzenie. Z doświadczeniem sama będziesz już wiedziała na czym Ci zależy i świadomie podejmiesz decyzję czy zostajesz przy IDE czy chcesz iść w sublime text.

Zarzuty z czasem włączania są w kontekście php z dupy, bo to jest