Wpis z mikrobloga

Mam małe #niecoolstory z #lublin .

Wczorajszym wieczorem rozmawiałem z przysypiającym kierowcą 158 na Felinie, jako że nie pierwszy raz widzę przysypiających kierowców na końcowym, to podszedłem do kabiny i popukałem w drzwi.

Kierowca otworzył drzwi i rozpoczął się między nami dialog:

j: przepraszam pana, co pan taki zmęczony jeździ?

k: a to sie pan zapyta zarządu, szczytowe rozkłady nam wymyślili to nie ma szans nie jeździć zmęczonym.

j: szczytowe czyli jakie? od której pan pracuje?

k: o 3.15 zabiera mnie przewóz(wyjaśnił że to pojazd który zabiera pracowników z niektórych przystanków), o 5 mam wyjazd, jeżdżę do 10, potem mam przerwę do 13 ale to i tak do domu nie wrócę no i od tej 13.30 jeżdżę do prawie 19.

j: (liczę ile to jest godzin, i pytam dlaczego nie wróci do domu na przerwie) kierowca odpowiada że podmiany są w innych częściach miasta i średnio ma szanse się wyrobić.

kierowca jeszcze wspomina że od tej 13 do prawie samego końca nie ma żadnej przerwy bo miasto przecież zakorkowane jeździ na ciągłym opóźnieniu.

(Przepraszam, piszę z palca i nie mam zbytnio czasu więc popsuję panujący układ.)

Porozmawiałem z kierowcą dlaczego utworzyli "szczytówki" i dowiedziałem się że z oszczędności gdyż potrzeba tylko 3 pracowników do obsadzenia 2 linii w ciągu całego dnia, oraz że brakuje pracowników do jazdy.

Pracowników brakuje gdyż dostają ok 11zł/h brutto przy 160 h w miesiącu, a że potworzyli nowych linii i jeszcze trolejbusy obsadziły linie autobusowe to już całkiem nie ma komu robić.

kierowca z którym rozmawiałem pokazał mi na miesięcznym rozkładzie że ma 7 owych szczytówek w ciągu miesiąca, w tym 3 pod rząd.

Dziś tak myślę na ten temat i stwierdzam że chyba mają na serio trochę przesrane, na 20-21 wrócić do domu, pójść spać i na 2 wstawać znowu do pracy, i to nie jeden dzień, tylko parę pod rząd.

PS: A! bym zapomniał, pytałem się także gdzie są te związki zawodowe, w końcu to mpk. dostałem odpowiedź że zarząd związków ma skodę superb i siedzi w kieszeni u prezesa.

Em, zastanawiam się kto za to odpowiada i czy jest jakaś szansa, i sens??? cokolwiek z tym zrobić?
źródło: comment_YSQfBsO3AHNEIjdZMD8By2z4YrnBiAjK.jpg
  • 5