Wpis z mikrobloga

Mirki, ale akcja :D

Wczoraj pod tym znaleziskiem pojawił się następujący komentarz użytkownika @komandor:

O ile zakład, że będą muslimów przerzucić do Polski w ramach europejskiej solidarności?


Odpowiedział mu użytkownik @platkiowsiane:

@komandor: 50zł a teraz dotrzymaj słowa i przyjmij zakład, który sam zaproponowałeś tylko ustalmy termin do którego ma się to stać, żeby można go było egzekwować.


A co dzisiaj czytamy?

http://www.wykop.pl/link/2298852/polska-przyjmie-stu-syryjskich-uchodzcow/

No i co teras #neuropa? Złożycie się solidarnie koledze na zakład? :D

#zaorane #4konserwy #bekazlewactwa
  • 18
Zakład dotyczył przerzucania muzułmanów z europy do polski. Syria leży w europie?


@wyindywidualizowanyentuzjasta:

EU mulls quotas for refugees

http://www.dw.de/eu-mulls-quotas-for-refugees/a-17985547

"All countries have to take responsibility. Today, only half the EU member states are accepting refugees, but all 28 states have to either accept refugees directly, or take refugees from states that are overburdened,"


Nawet jest bezpośrednie wskazanie Polski jako tego kraju, który przyjmuje najmniej uchodźców:

Seen in relation to population size,
@snapwheed: Ładnie to tak wyrywać fragmenty z kontekstu?

The allocation of refugees has to "unfortunately be on a voluntary basis," said Cecilia Malmström. "We have money, political pressure, and words at our disposal. But we cannot force member states to act . Rather, we have to hope that they each understand their responsibility," she said.


Oczywiście fragment, w którym jest mowa, że żaden kraj nie może być zmuszony do przyjmowania
@wyindywidualizowanyentuzjasta: LOL, uważasz że UE, a w szczególności Niemcy, nie mają narzędzi, żeby do czegoś zmusić pozostałe kraje Unii?

Skoro potrafili zmusić tak niereformowalny naród jakim są Grecy do "dobrowolnych" bolesnych reform, to myślisz że nie będą w stanie zmusić Polski do "dobrowolnego" przyjmowania imigrantów? Szczególnie w sytuacji, gdy w Polsce będzie tak usłużny Niemcom rząd jak obecny?

Ja z tego fragmentu zwróciłem uwagę na coś innego, a mianowicie na słowo
LOL, uważasz że UE, a w szczególności Niemcy, nie mają narzędzi, żeby do czegoś zmusić pozostałe kraje Unii?


@snapwheed: Alokacją imigrantów zajmuje się Wysoki Komisarz spraw Uchodźców przy ONZ, nie niemiecki rząd. Polska przyjmuje imigrantów na podstawie konwencji genewskiej z 1951 roku. Na postawie tej samej konwencji kraje zachodnie przyjmowały polaków w stanie wojennym i nikt nie pytał obywateli czy im się to podoba czy nie.
@wyindywidualizowanyentuzjasta: To dlaczego alokacja jest przedmiotem ustaleń ministrów spraw wewnętrznych UE?

EU interior ministers want to more fairly allocate refugees within the bloc.


I dlaczego komisarz UE, którą zresztą sam cytowałeś, zajmuje się tym?

European Commissioner for Home Affairs Cecilia Malmström agree that the situation cannot remain this way.
@snapwheed: Nie zauważyłem odpowiedzi gościa do którego napisałem o zakładzie, ale robisz tutaj trochę #!$%@? z logiki, bo dotyczyć miał on przerzucenia przez Niemcy uchodźców do Polski napisałem:

tylko ustalmy termin do którego ma się to stać, żeby można go było egzekwować.


komandor mi odpisał

Myślę, że w ciągu 10-20 lat zaczną nam tego dobra dowalać.


A ja tego już nie zauważyłem i terminu nie ustaliliśmy. Strasznie musisz mieć nudne życie,
@snapwheed:

Na początku grudnia UNHCR podał, że 28 państw przyjmie w sumie 100 tys. uchodźców. Szacuje się, że od początku konfliktu z Syrii z kraju uciekły ponad 3 mln osób.


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/uchodzcy-z-syrii-przyjada-do-polski,500102.html

Jak wół jest napisane, że imigrantami zajmuje się Wysoki Komisarz spraw Uchodźców przy ONZ. Ministrowie mogą sobie debatować, bo taka ich praca, ale ostateczne decyzje o imigrantach podejmuje ONZ, a ono nie ma takiej siły sprawczej, by kogoś zmuszać do