Wpis z mikrobloga

W święta w końcu udało mi się zmontować filmik z mojego autostopowego wypadu do Grecji na konferencję organizacji studenckiej, w której działam.

Po drodze przeżyłem wiele przygód. Kumpel też jadący na stopa zgarnął mnie do samochodu pełnego Cyganów, spałem pod gołym niebem w Budapeszcie, jeździłem po chorwackich i serbskich wioskach odwiedzając rodzinę jednego Serba i słuchając historii regionu, byłem w młynie na ognistych derbach Belgradu, byliśmy atakowani przez bezpańskie psy i Cyganów (ach ta Grecja), spałem pod palmą, jedliśmy grilla w greckich Meteorach, pomogliśmy zmienić koło albańskiemu profesorowi gdzieś w górach, byliśmy pierwszymi klientami w nowootwartej restauracji w Ohrid (właściciel był tak dumny, że sam nam serwował dania), trafiliśmy na wybory parlamentarne i prezydenckie w Skopje (stąd mój taniec z cyganami(?)), tańczyłem Zorbę z greckim zespołem ludowym przed ~600 osobami. W drodze powrotnej pojechałem jeszcze na hokejowe mistrzostwa świata na Białoruś, ale to już materiał na inny filmik...

W trakcie całego tripa byłem niepokojony przez ochronę, policję, milicję, straż miejską, wojsko, celników i KGB (no, to KGB to już trochę na wyrost, ale oficer kazał nam #!$%@?ć ;)), aczkolwiek bez większych konsekwencji, tylko kilka razy zostałem spisany i dwa razy przeszukany.


https://www.youtube.com/watch?v=o1epqhBhS8o

#podroze #coolstory (?) i trochę #pokazmorde
  • 12
@factoryoffaith: Dziś pisałem do ludzi na CS, bo szukam noclegu w Budapeszcie na okres po Nowym Roku, jeden koleś ma profilowe jak stopuje, od razu rozpoznałem, jaki to kraj i która to miejscówka :D
@miciek335: Nie wiem szczerze mówiąc ;) Na pewno parę minut, kiedyś przejechałem 5 km na rowerze żonglując. Ogólnie dodaję dużo sztuczek do standardowego żonglowania, przez co ryzyko upadku większe :P
@PeeJay: Okej, dzięki. Chciałem się tylko upewnić, ponieważ zakładam że plecak 60L jest najbardziej optymalny. Do tej pory byłem stopem tylko w Chorwacji, ale w 2015 zamierzam pojechać do Turcji / Gruzji / Iranu.
@miciek335: Teraz kupiłem 60l z prawdziwego zdarzenia (wcześniej miałem bardzo #!$%@? bez żadnych systemów, niewygodny na dłuższą metę) i wydaje mi się, że bez problemu w każdego tripa się spakuję ;) Na forum ostatnio czytałem o ludziach, którzy na miesiąc biorą 40 litrów i im starcza, ale to już trochę hardkor ;)