Wpis z mikrobloga

Mireczki z #filatelistyka, ostatnio znalazłem moje 3 klasery sprzed kilkunastu lat, kiedy byłem mały i zachciało mi się zbierać #znaczki. Przekrój różny, polskie, europejskie i jakieś dzikie kraje, stare i nowe, z kopert/pocztówek i kupione nówki na poczcie. I zastanawiam się... o co tak na prawdę chodzi w tej całej filatelistyce? Ponoć pieczątki są ważne? Tylko one się tak na prawdę liczą, czy kluczowy jest kraj nadrukowany na znaczku? Te kupione nówki na poczcie mają jakąś wartość, czy tylko te z listów, podbite?
  • 2
Ponoć pieczątki są ważne? Tylko one się tak na prawdę liczą


@Treki: A gdzie tam. Spójrz na allegro, bardziej wartościowe są znaczki czyste, z klejem, bez pieczątek. Chyba, że zbierasz całostki pocztowe czyli znaczek+kartka/koperta, wówczas liczą się ciekawe pieczątki :) Ale niektórzy lubią też znaczki z pieczątkami, różnie się zbiera.
Lepiej pokazuj co tam masz :)
@HorribileDictu od tygodnia nie mam telefonu, nie mam czym zrobić zdjęcia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak oglądam to co zebrałem, to w sumie nie ma nic ciekawego. Jak byłem mały to zbierałem z bratem i wymieniałem się z nim i garstką znajomych, jak będę miał czym zrobić zdjęcie to się pochwalę, choć nie ma czym. Przede wszystkim mają wartość sentymentalną ;)