Wpis z mikrobloga

Miraski mam takie pytanko, a nuz ktos bedzie wiedzial. Zapomialem numeru NIN (insurance number). I tu pytanie czy istnieje jakas szybka metoda na odzyskanie go? Wysylalem jakies formularze, dzwonilem. W pierwszym przypadku kazali czekac 24 dni na odp. ( 24 dni bez pracy.. chore) A w drugim 10 dni, ktore mija dzisiaj i nic. Bylem w job center pytac co i jak, to oczywiscie nikt nic nie wie (teraz podobno nie maja mozliwosci sprawdzenia na miejscu).. no #!$%@? XD Tydzien temu powinienem isc do pracy a bez tego nie moge. Rozowemu szybciej nadali nowy niz mi przyslali istniejacy.
#uk #londyn #zagranico #anglia
  • 8
Nie masz payslip'a? Tam powinien być twój NIN. Podobnie jest z jakimś ubezpieczeniem (w stylu 3 filar), z tego co pamiętam, to także podaje się NIN na wniosku do wpisania się do GP. No i najważniejsze, próbowałeś dzwonić do HMRC? Tam powinni mieć twoją historię podatkową, a więc i NIN.
@lemo: @Jofiel: @lemo:
No wlasnie payslipa gdzies zapodzialem, bo poprzednio bylem w UK 5 lat temu;/
Dzwonilem, ale telefonicznie nie moga mi podac numeru. Powiedzieli ze wysla mi listownie i w ciagu 10 dni powinien byc u mnie, ale cos im nie wyszlo.
No to nie pozostaje mi nic wiecej jak czekac. Dzieki Panowie.
@villar:
Jest jeszcze taka opcja, żeby zadzwonić do poprzedniego pracodawcy w UK z prośba o podesłanie kopii ostatniego payslipa na e-mail na przykład czy jakiegoś innego bzdurnego wydruku - byle był nin :).
ja tak zrobiłem i nie robili problemu :) a przerwę miałem 4 letnią więc prawie taką ty :) jako wyjaśnienie podałem że muszę podać swoje dane z ostatnich 5 lat dla pracodawcy celem weryfikacji ( royal mail na
@villar: to jest bujda ze nie mozna isc do pracy bez NIN. Mozna, skladka wtedy idzie na tzw. konto zbiorowe i po przyznaniu numeru jest to korygowane. Jezeli ktos ci takich glupot nawciskal to znaczy ze nie zna przepisow, albo mu sie nie chce jakiegos innego kwitka wypelnic.
@bluehead:
Zeby zaczac prace musze byc self employed, nie wiem czy to ma jakies znaczenie. A ze nie chcialo mu sie jakiegos papiera wypelniac to wielce prawdopodobne ( ͡° ʖ̯ ͡°)