Wpis z mikrobloga

Może jakiś znawca jeszcze nie śpi i mi pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam drobny kłopot z jedną wtyczką VST (Cygnus). Maksymalne wychylenie pitch benda w klawiaturze (Axiom 2gen 61) standardowo podciąga dźwięk +5st albo +6 st. Niestety w przypadku Cygnusa jest to +12st, za dużo, (mało precyzyjnie wtedy podciągam) +5st albo +6st pasowałoby mi dużo bardziej, ale wygląda na to, że nie da się tego zmienić w samej wtyczce. Czy zna ktoś sposób żeby to zmienić poza Cygnusem, albo może jakiś efekt midi zmniejszający wychylenie o jakiś procent, nie wiem. DAW którego używam to Ableton Live 9.
Googlowałem pitch bend range i nic przydatnego nie znalazłem.
Jeśli komuś uda się znaleźć rozwiązanie dostaje czteropak za fatyge :)
#produkcjamuzyki #vst #daw #ableton #pomocy
  • 4
@athellas: Spróbuj poszukać w ustawieniach kontrolera, klawiatury M-Audio mają bardzo pokaźną listę rzeczy które da się ustawić. Na szybko w instrukcji Axioma znalazłem że pisze to samo co u mnie w Keystation czy kiedyś w Oxygenie. Za Pitch Bend Sensitivity odpowiada u nich CC 128 (wartość poza normalnym MIDI licząc 0-127), jego dane znajdują się w Data 2 tego CC. Jeżeli przypiszesz do dowolnej kontrolki (np. do Modulation Wheel) właśnie ten
@NeXIcE: O właśnie, doradź co robić bo po reinstalacji systemu coś mi się spier. Popsuło z midi.

Oba syntezatory są widzialne w logic, można je używać w trybie instrumentu zewnętrznego - daw wysyła midi/ instrument gra, daw ma przypisane właściwe kanały, sterowniki zaktualizowane.

Ale nie moge grać moninova w logicu, wcześniej działało bez żadnych kombinacji, podłączałem usb, daw wykrywał automatycznie i grało.

W trybie learn midi bez problemu przypisuje pokrętła i
@SUQ-MADIQ: Być może coś jest zmienione w samym instrumencie i klawiatura jest przypisana tylko do novy, a nie jako kontroler, przez co nie wysyła sygnałów. Możesz też sprawdzić czy w DAW nie jest włączona jednostronna komunikacja, często jest tak że trzeba osobno aktywować wysyłanie i odbieranie MIDI. Ciężko mi być bardziej precyzyjnym, nie używam ani sprzętu Apple ani Logica, nie wiem jak to dokładnie jest tam rozwiązane.
@NeXIcE: wszystko działa, moge przypisywać pokrętła od syntezatora w programie i normalnie działa bez problemu.
Czyli komunikacja jest, sama klawiatura nie gra na wtyczkach.

Co ciekawe wcześniej miałem problem, że wysypywało się jak zamieszałem za mocno klawiszem i kilkoma pokrętłami na raz to rozłączało, teraz tak sie nie dzieje ale inny problem mam.

Myślisz że przywrócenie syntezatora do ustawień fabrycznych pomoże?

Moge sobie swoje barwy zgrać na pc a potem wrzucić