Wpis z mikrobloga

@leopold22: Zawsze to jakiś sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adams_GA: Nauka, a nauka to olbrzymia różnica. Można wkuwać książki i siedzieć nad tym całymi dniami. Można też ogarniać (podobno) setki stron mnemotechnikami. Pytanie który sposób najlepiej pasuję do takiego rodzaju nauki.
@Trezzy: czytanie podręczników, robienie spisu zagadnień, losowanie tych zagadnień i odpowiadanie na kartce i tak w kółko aż 95% zagadnień odpowiada się pozytywnie. Od 1 do ostatniego, od ostatniego do pierwszego do bólu.
@Trezzy: na pierwszym roku kulem sie książek. Na drugim robiłem notatki z ważniejszych zagadnień. Na piątym naukę kończyłem na spojrzeniu na zagadnienie i uznaniu "a czaję o co chodzi"
@cameel_: Całkiem ciekawy sposób. Spróbuję tak!

@eaxene: Ja mam ten problem, że jestem zbyt dokładny. Wiem, które wiadomości są ważniejsze a które mniej, ale coś mi w głowie mówi ze musze ogarnac wszystko na 200% każda pierdołe. Wiec jak dostaje 600 stron książki do nauki, to mój umysł dostaje tzw pierd*lca

@bones1909: Najważniejsze, że wiesz w czym tkwi problem! Poza tym jest sobota wieczór, u mnie przynajmniej to nie
@Trezzy: Trzeba wykuć i tyle, a np. z historii wybrać tylko przydatne, najważniejsze informacje, wiedzieć o co pytają, bo materiału jest od zarąbania ( ͡º ͜ʖ͡º) Mi na całą roczną historie wystarczyły 3 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arizona_muse: No właśnie, selekcja informacji. Tylko że skupienie na wykładzie z powszechnej albo ustroju utrzymuje się u mnie do 20 min, a dziwnym trafem tylko z tych przedmiotów obowiązuje prawo Omerty. Nikt swoich notatek nie wyda ( ͡° ͜ʖ ͡°) 3 dni, mówisz... Tez tak chce!
@Trezzy: Gdzie studiujesz? Mam trochę notatek w formie elektronicznej z wykładów, mogę się podzielić, mi się nie przydadzą, bo ten horror juz za mną ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ps. U nas było to samo, wszystkim wszyscy się podzielą, ale nie z historii ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wiem, które wiadomości są ważniejsze a które mniej, ale coś mi w głowie mówi ze musze ogarnac wszystko na 200% każda pierdołe. Wiec jak dostaje 600 stron książki do nauki, to mój umysł dostaje tzw pierd*lca


@Trezzy: jezu, mam to samo :D Myślałam, że tylko ja jestem tak #!$%@?ęta, że załamuję się na miesiąc przed sesją, podczas kiedy inni balują i zaczynają ogarniać skrypty na trzy dni przed.
Jak się uczyć?
@ninakraviz: A więc witaj w klubie ( )
Z notatkami jest ten problem ze bardzo długo się z nimi schodzi. Teraz jestem na etapie skryptów oraz notatek z wykładów i póki co daje rade :D

@Trezzy: Dzięki temu jestem jedyną osobą w grupie, która pamięta z zeszłego roku przesłanki warunkowego umorzenia na kpk :D #!$%@? perfekcjonizm popłaca.

Cóz, czas zacząć się uczyć, bo będzie omojboze.jpg